postoji li granica za glupost?

Sama filozofija nije surova, jer to je tako....tako zarađuješ za život i tako iskazuješ poštovanje prema onima koji ti daju novac da bi ti sam živeo.
I većina njih zaista i jeste ljubazna, ćute ljudi, rade i trpe raznorazne likove koji u njima vide idealnu metu da izleče svaku svoju frustraciju bilo kojom osobom kojoj ne smiju ništa.

Surovo je tvoje ispoljavanje te filozofije, to briga me za tebe kao čoveka, briga me kako ti je, briga me za sve, samo ja ja ja moja zadnjica, moje potrebe, moje vreme, moj novac moj moj moj.... Kapiraš li....sve je to jako lepo i lepo zvuči dok tom istom logikom i surovošću neko drugi ne opali po tebi. A na nesreću obično opale baš onda kad zaista imaš neku teškoću ili problem ili nije tvoj dan ili od toga što radiš moraš i da živiš i kad te neki jednako nadrndani šef, samo čeka da pogrešiš ne bi li se i on ispraznio, naravno na onome ko je od njega slabiji.

Vjeruj mi, ta dehumanizacija čovjeka kojoj vas uče, to briga mene kako je tebi imaš da me služiš i da umireš od sreće, sve te priče o tzv surovom profesionalizmu, sve je to jedna šarena laža, jer oni koji u ovoj zemlji o tome najviše buču, nisu svoj novac zaradili nikakvim surovim profesionalizmom, već samo pukom surovošću.

Pa ako i mi običan svijet trebamo da budemo isto tako surovi i bahati prema drugom običnom čovjeku, onda neka ide sve u pm...



Ja se skroz slazem sa tobom i uopste mi nije problem da kazem da si u pravu ... :worth:

Ali ... Nije mene briga kako je njoj kao coveku, ali ona dok radi nije Petra Simic vec kasirka/sluzbenica/prodavacica/mendzer banke/Boris Tadic-predsednik, koja ne sme da cvokce, psuje, nabedjuje me, kopa nos, prevrce ocima, da me gleda kao tele i slicno ... A sve sam to dozivela!:dash: Normalno, kad god je neko normalan, pa nisam ni ja nadobnu kucka i popricam sa osobom, izadjem u susret i uvek ostavljam baksis ... Niti zelim da mi se neke vestacki kezi, to ne ...

I da, svi mi sluzimo nekom, to sto ja kupujem sladoled, morske plodove i Dom Perignon nista mene ne cini boljom od nje koja radi za 20 000din, ja samo hocu da se prema meni postvi sa postovanjem, kako se i ja postavim prema ljudima koje ja sluzim dok radim... I to je sasvim u redu i sasvim humano!

I jeste surovo reci: "Briga me ..." ali je tako, jer ja njenu/govu pricu ne znam, i ne znam da li je u tom stanju jer je hronicno nezadovoljna poslom i zivotom ili je po prirodi neljubazna, nekulturna, bahata ... I dok ne utvrdimo suprotno, ja zelim da mi se obraca sa postovanjem i sa osmehom!
 
Баш си сурова.
Мени увек буде жао.
Па се трудим да искулирам.
Кад је неко у горој позицији од мене, увек али увек се трудим да будем културица.

Када ме неко заЈебава, онда набацим озбиљну фацу, ућутим, и подигнем леву обрву.;);)
Иначе сам веселкаста по природи, па одмах буде јасно да нешто није у реду.

Bude i meni zao kad sam na 7 nebu, ali kad hocu da me tretiraju kao ljudsko bice, a ne kao stoku ... nije mi zao:rtfm: i jesam surova! Ali, ne zamisljaj molim te da idem okolo sa bicem ... Samo pomislim "Srasno! ... i okrenem se i odem" Samo teski slucajevi me teraju u rasprave ....
I ja stvarno ne volim kad me neko zajebava ... Uvek kazem sebi: Nije mene moja majka rodila da me zajebavaju" I ne dam na sebe!
 
Trudim se da se ne nerviram i gotovo nikad ne ulazim u rasprave. Inače, 1. mesto na listi za nerviranje mi predstavlja gradski prevoz, a i saobraćaj uopšte. Npr, ono skretanje pre Sava Centra, tramvaj i autobusi čekaju po 20 min jer automobili koji skreću na auto-put naprave kolonu i nema šanse da naprave prolaz za autobus koji ide pravo. Kod prodavaca jedino ne volim kad mi ne daju da razgledam robu i previše su napadni da nešto kupim ili druga krajnost kada su mi za neku majčicu rekli da nemaju, a da nisu ni pogledali, da bi sutradan došla u drugu smenu, a žena otvori fijoku i nađe je bez problema. Valjda ih je mrzelo jer je bilo 10-ak minuta pred zatvaranje:dash:, baš bezobrazluk. Ali ima i jako dobrih prodavačica, naročito kad kupujem kozmetiku, baš se vidi da se razumeju u svoj posao i vole da ga rade.
 
dovela me jednom do, malo je reci bjesa vec i do suza! tad kad doticnoj nisam "odvalila "samar, necu nikada.
dolazi kraljica, prica mi nek bolesnu pricu o mojoj najboljoj drugarici...nakon par dana dolazi opet doticna glupaca i pita me povisenim tonom "pa sto si joj rekla, Boze pa ja sam to izmislila" ja ostala bez r i j e c i...
onda je bila toliko slobodna da je analizirala nas (drucaricin i moj) psiholoski profil, jer "ona ne moze da shvati" (ne moze jadna kad nema cim!) zasto smo toliku frku digle...


jooooj evo opet sam se razbjesnila na samu pomisao..

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
danas celog dana sam bila u frci sa gradskim prevozom..cekala sam bus duze o dpola sata, da bih na kraju zakljkucila kako prvu planiranu obavezu necu ni stici da zavrsim usla u drugi bus Ex koji vozi ka nbg. normalno u busu guzva...
ispred mosta, dok sam se iskobeljala sa sedista i stigla do vrata da bih izasla, on je vec projurio, pokusala sam da ga dozovem, ali vec je bio na polovini mosta...ja sam strpljivo cekala da predje most i pravila drugu kombinaciju ka destinaciji, nervirajuci se dok je on caskao telefonom, razmisljala sam da ga slikam uzmem mu licnu kartu i prijavim ga, ali moje saosecanje je prevagnulo...da bi on ne smanjujuci brzinu na sledecoj stanici, pitao "jel silazi neko?" ....rekoh: "naravno da silazi! htela sma na jos prethodnoj, ali niste stali!"..a on kaze" pa sto niste rekli?"
 
Ja mozda imam jednu, po nekima surovu filozofiju, ali je se cvrsto drzim! Ako radis sa ljudima ili se u poslu obracas ljudima ... Ima da mi se smeskaj, kulturno, sa postovanjem i to je to ... To sto ti imas malu platu, bole te noge, uginuo ti je pas, muz te vara, deca se drogiraju ... Mene savrseno ne zanima, smeskaj se i budu uctiva ... :rtfm:
Ja radim promocije, i kad dodju ljudi koji smrde i jasno je da samo zderu po istim svakako ne prevrcem ocima ili ih teram (iako znam da nemaju za kackavalj od 2500din) vec ih ponudim sa osmehom ...
I ako neko kaze, rade za 20000din, ubijaju se od posla, imaj razumevaju:dontunderstand: ic me ne zanima!

Donekle se slazem sa tobom... :kafa:
 
Otisla jednom u postu da platim racune-procedura koja traje otprilike minut, a zurilo mi se jako da to brzo zavrsim. Ispred mene jedna devojka, placa racun za mob. Zavrsi ona to, i ja se taman obradovala, kad ona vadi jos dva racuna, isto svaki posebno da plati, pa dok je izbrojala pare za svaki posebno, i dok su joj kusur vratili, meni zivci malo proradili, ali dobro. Onda doticna izvadi 3-4 pisma, tacnije, preporucene posiljke. Naravno, trebalo je da sacekam jos neko vreme dok ona to sve lepo preda, zalepi markice, i sta ves ne ide. I taman se ponadam da je tu kraj, kad...nakon svega toga, kao poslednju stavku dnevnog reda ona izvadi jos 18 malih koverata sa pismima koja su bila bez markica, i tek kad je ona izlepila markice na svako od njih sam uspela da dodjem na red...
Dobro, nije ona toliko kriva, ali tad sam se tako iznervirala...
 
dive,mnogo se nerviras za gluposti
mene blajhana plavusa koja stoji na sred ulice nikad ne bi drzala dovoljno dugo da stignem da se vratim kuci i dalje budem inspirisana da otvorim temu o tome
mislim sta te zabole,a u saobracaju i jeste izazov da izbegavas takve situacije,ja u tome uzivam da ih preticem,da se igram...zamisli da sizim na to,i zamisli da vozis stalno po pravom putu,pih boring :lol::lol: znaci sve zavisi iz kog ugla posmatras stvari
ako si drki,onda ce sve da te nervira i da ti bude glupo,a mozes zapravo da se super zabavljas
meni je bilo super kad smo jednom bili u koloni 3h u svici,zbog nekog tunela
mogla sam da izadjem s mojima na sneg,da se izludiramo,da terem muza da piski u flasu umesto da se blamira pored kolone :hahaha: imali smo priliku da malo vise pricamo,jer u kuci se uvek nesto radi,uvek nesto usput...a mogla sam i da psujem,da se nerviram i da trazim radio stanicu koja ce da javi kad cemo vise da krenemo.i da...da se nerviram sto cu da sprzim njegovo kvacilo :mrgreen: ali ne,izabrala sam da se on nervira zbog toga hihihih
nisam sad ja neka vesela budala,pa da prosipam mudrosti,samo mislim da me zabole kita za ljudsku glupost,moj zivot je previse kratak da bih se nervirala oko blajhanih plavusa,ako me neko dira odhebem ga,ali vise volim da se smejem,ili ako pretera ga ismejem
ps pitanje za milevu,kako mislis da bez digitrona neko pomnozi 967din sa 0.7,jos si dosla da je ucis :lol: ja sam juce rekla jednoj musteriji "a lose vam je isla matematika u skoli" a on ce "studiram matematiku" :eek: reko sram vas bilo :hahaha:
 
dive,mnogo se nerviras za gluposti
mene blajhana plavusa koja stoji na sred ulice nikad ne bi drzala dovoljno dugo da stignem da se vratim kuci i dalje budem inspirisana da otvorim temu o tome
mislim sta te zabole,a u saobracaju i jeste izazov da izbegavas takve situacije,ja u tome uzivam da ih preticem,da se igram...zamisli da sizim na to,i zamisli da vozis stalno po pravom putu,pih boring :lol::lol: znaci sve zavisi iz kog ugla posmatras stvari
ako si drki,onda ce sve da te nervira i da ti bude glupo,a mozes zapravo da se super zabavljas
meni je bilo super kad smo jednom bili u koloni 3h u svici,zbog nekog tunela
mogla sam da izadjem s mojima na sneg,da se izludiramo,da terem muza da piski u flasu umesto da se blamira pored kolone :hahaha: imali smo priliku da malo vise pricamo,jer u kuci se uvek nesto radi,uvek nesto usput...a mogla sam i da psujem,da se nerviram i da trazim radio stanicu koja ce da javi kad cemo vise da krenemo.i da...da se nerviram sto cu da sprzim njegovo kvacilo :mrgreen: ali ne,izabrala sam da se on nervira zbog toga hihihih
nisam sad ja neka vesela budala,pa da prosipam mudrosti,samo mislim da me zabole kita za ljudsku glupost,moj zivot je previse kratak da bih se nervirala oko blajhanih plavusa,ako me neko dira odhebem ga,ali vise volim da se smejem,ili ako pretera ga ismejem
ps pitanje za milevu,kako mislis da bez digitrona neko pomnozi 967din sa 0.7,jos si dosla da je ucis :lol: ja sam juce rekla jednoj musteriji "a lose vam je isla matematika u skoli" a on ce "studiram matematiku" :eek: reko sram vas bilo :hahaha:


nisam bila nervozna zbog blajhane, nego zbog kratkog vremena..

programer koji ni sam nije imao vremena - ceka, a dosao je na kratko da mi zavrsi ono sto mi je neophodno da bih ja mogla u dva dana da pripremim, a onda da odradim posao ovog vikenda..
posto je vanredno - radila sam citave noci..
i tako..

pitaj me sto sad nisam nervozna..i dalje radim (sta ti je tehnologija:mrgreen:) pijem 2u1 u krevetu i u pauzama gvirnem na forum - relax :cool:
 
nisam bila nervozna zbog blajhane, nego zbog kratkog vremena..

programer koji ni sam nije imao vremena - ceka, a dosao je na kratko da mi zavrsi ono sto mi je neophodno da bih ja mogla u dva dana da pripremim, a onda da odradim posao ovog vikenda..
posto je vanredno - radila sam citave noci..
i tako..

pitaj me sto sad nisam nervozna..i dalje radim (sta ti je tehnologija:mrgreen:) pijem 2u1 u krevetu i u pauzama gvirnem na forum - relax :cool:
tako i treba:)
od nerviranja mozes ionako samo da pogresis :lol:
 
dive,mnogo se nerviras za gluposti
mene blajhana plavusa koja stoji na sred ulice nikad ne bi drzala dovoljno dugo da stignem da se vratim kuci i dalje budem inspirisana da otvorim temu o tome
mislim sta te zabole,a u saobracaju i jeste izazov da izbegavas takve situacije,ja u tome uzivam da ih preticem,da se igram...zamisli da sizim na to,i zamisli da vozis stalno po pravom putu,pih boring :lol::lol: znaci sve zavisi iz kog ugla posmatras stvari
ako si drki,onda ce sve da te nervira i da ti bude glupo,a mozes zapravo da se super zabavljas
meni je bilo super kad smo jednom bili u koloni 3h u svici,zbog nekog tunela
mogla sam da izadjem s mojima na sneg,da se izludiramo,da terem muza da piski u flasu umesto da se blamira pored kolone :hahaha: imali smo priliku da malo vise pricamo,jer u kuci se uvek nesto radi,uvek nesto usput...a mogla sam i da psujem,da se nerviram i da trazim radio stanicu koja ce da javi kad cemo vise da krenemo.i da...da se nerviram sto cu da sprzim njegovo kvacilo :mrgreen: ali ne,izabrala sam da se on nervira zbog toga hihihih
nisam sad ja neka vesela budala,pa da prosipam mudrosti,samo mislim da me zabole kita za ljudsku glupost,moj zivot je previse kratak da bih se nervirala oko blajhanih plavusa,ako me neko dira odhebem ga,ali vise volim da se smejem,ili ako pretera ga ismejem
ps pitanje za milevu,kako mislis da bez digitrona neko pomnozi 967din sa 0.7,jos si dosla da je ucis :lol: ja sam juce rekla jednoj musteriji "a lose vam je isla matematika u skoli" a on ce "studiram matematiku" :eek: reko sram vas bilo :hahaha:

Јел се зезаш?;)
 
proshlo leto sam bila da vadim neke posedovne listove u katastru... i ispostavi se da ima neshto shto je ostalo josh od pokojnog pradede (koji je umro pre vishe od sto godina)... pitam lika kako da izganjam to kad nemam njegovu umrlicu... kaze da je dovoljno da dovedem 2 svedoka...:eek: morala sam da se nasmejem uz komentar: kako da nadjem 2 svedoka za njegovu smrt kad je umro pre vishe od sto godina...:lol::P
 
proshlo leto sam bila da vadim neke posedovne listove u katastru... i ispostavi se da ima neshto shto je ostalo josh od pokojnog pradede (koji je umro pre vishe od sto godina)... pitam lika kako da izganjam to kad nemam njegovu umrlicu... kaze da je dovoljno da dovedem 2 svedoka...:eek: morala sam da se nasmejem uz komentar: kako da nadjem 2 svedoka za njegovu smrt kad je umro pre vishe od sto godina...:lol::P

Екстра!!!
:hahaha::hahaha::hahaha:
 
a tek to:D..

danas je izgleda poseban dan za gluposti..i ova druga je bila bila blajhana(plavuse ne zamerite;))

kupujem na eko pumpi gorivo..
dok sipaju u rezervoar ja odlazim da platim..
na kasi plavusica..
dajem joj i casopis..
kuca i kaze 90 din.
ja kazem - i gorivo,.
ccccccccccc..kuca ponovo..3500..
imam sitno..dajem joj 3590..
dajte mi sto dinara - kaze..
sem tri crvene i jedne od 500, ne uzima novcanicu od 50 i dve od 20..
zasto? pitam..
pa da vam vratim 10.
necu da mi vratite nista, dala sam vam tacan iznos!:roll:
proverila je jos par puta da li joj se racunica slaze, a tek onda mi je dala racun.

:cool:
kao da je obuku prosla u Mc donaldu.

:lol:

Mene samo ljudska glupost i može da iznervira.
 
Poslednja izmena:
proshlo leto sam bila da vadim neke posedovne listove u katastru... i ispostavi se da ima neshto shto je ostalo josh od pokojnog pradede (koji je umro pre vishe od sto godina)... pitam lika kako da izganjam to kad nemam njegovu umrlicu... kaze da je dovoljno da dovedem 2 svedoka...:eek: morala sam da se nasmejem uz komentar: kako da nadjem 2 svedoka za njegovu smrt kad je umro pre vishe od sto godina...:lol::P

:lol: :lol: ..sjajno.. :lol:
 
Sama filozofija nije surova, jer to je tako....tako zarađuješ za život i tako iskazuješ poštovanje prema onima koji ti daju novac da bi ti sam živeo.
I većina njih zaista i jeste ljubazna, ćute ljudi, rade i trpe raznorazne likove koji u njima vide idealnu metu da izleče svaku svoju frustraciju bilo kojom osobom kojoj ne smiju ništa.

Surovo je tvoje ispoljavanje te filozofije, to briga me za tebe kao čoveka, briga me kako ti je, briga me za sve, samo ja ja ja moja zadnjica, moje potrebe, moje vreme, moj novac moj moj moj.... Kapiraš li....sve je to jako lepo i lepo zvuči dok tom istom logikom i surovošću neko drugi ne opali po tebi. A na nesreću obično opale baš onda kad zaista imaš neku teškoću ili problem ili nije tvoj dan ili od toga što radiš moraš i da živiš i kad te neki jednako nadrndani šef, samo čeka da pogrešiš ne bi li se i on ispraznio, naravno na onome ko je od njega slabiji.

Vjeruj mi, ta dehumanizacija čovjeka kojoj vas uče, to briga mene kako je tebi imaš da me služiš i da umireš od sreće, sve te priče o tzv surovom profesionalizmu, sve je to jedna šarena laža, jer oni koji u ovoj zemlji o tome najviše buču, nisu svoj novac zaradili nikakvim surovim profesionalizmom, već samo pukom surovošću.

Pa ako i mi običan svijet trebamo da budemo isto tako surovi i bahati prema drugom običnom čovjeku, onda neka ide sve u pm...

potpisujem i ovo...umjesto reputacije...:)
 

Back
Top