Veze/brakovi u kojima postoji značajna razlika u godinama

Lepo je rekao jedan momak: Harisu nije smetalo da 'uzme' Melinu u njenim najlepšim godinama, i skloni je sa tržišta za neke poželjnije i godinama adekvatnije muškarce, a sada mu smeta kad ona hoće da njemu da uskrati priliku da nastavi da ima nju

E pa ne može, dobio si dobar deal, oslobodi ženu sad

Jedno je udati se za muškarca kad ti imaš 22 a on recimo 35, a sasvim drugo kad ima 50

Мени је фасцинантно како се о браку тако лагодно прича као о дилу...он добио то, она добила то, сад пуј пике не важи. А децу која су изрођена у таквом браку ко шиша, снаћи ће се...их, толика деца живе без родитеља, шта ће им фалити.

Lepo je rekao jedan momak: Harisu nije smetalo da 'uzme' Melinu u njenim najlepšim godinama, i skloni je sa tržišta za neke poželjnije i godinama adekvatnije muškarce, a sada mu smeta kad ona hoće da njemu da uskrati priliku da nastavi da ima nju

E pa ne može, dobio si dobar deal, oslobodi ženu sad

Jedno je udati se za muškarca kad ti imaš 22 a on recimo 35, a sasvim drugo kad ima 50
Znaci on je njoj ucinio nikako zajebo a ona njega ce zbog cega?znaci ne samo ostaviti,nego i opeljesiti i naneti stetu lazima,zlo od zene

Nemoguće da se muškarac od 35 poklapa sa devojkom od 20 na emotivnom i psihološkom nivou ili je u pitanju neka falinka i sa jedne i sa druge strane ili ja grešim pa spadaju u neki mali procenat onih koji se zaista poklapaju i vole, ali opet druge navike, drugi način života. Možda za nešto kratko, neku avanturu, da je nešto nauči i vidi da nije to to, ali ovako ne. Čini mi se da je sve preko 4-5 godina previše

Lako je starijem muškarcu da fascinira toliko mlađu devojku, ženu.
On ostvaren, ona željna svega.
Može i ona njega koristiti i iskoristiti dok joj odgovara.
Svakako, oboje su u toj vezi iz različitih razloga.
Nemoguće je da je devojci od 25 godina lepše u vezi sa muškarcem od 50 godina.
On ima "pehar", ona dobija zaštitu i sigurnost.
O čemu razgovaraju?
Različiti načini života, planovi.
25 nije 15 da je to nezrelo dijete. To su godine potpune formiranosti.
Pri tome bez duze zivotne opterecenosti brigama, pa su to godine optimizma, energije.
Itekako ima o cemu da se razgovara sa djevojkom i mladjom od 25.
Ako se pogleda bilo koja obrazovana zena od 50 godina, pa nije se njena strast ka znanju, idejama rodila sa 40 nego vec u ranoj mladosti.
Mislim da je prilicno suprotno. Sa starijim zenama su teme banalnije

25 nije 15 da je to nezrelo dijete. To su godine potpune formiranosti.
Pri tome bez duze zivotne opterecenosti brigama, pa su to godine optimizma, energije.
Itekako ima o cemu da se razgovara sa djevojkom i mladjom od 25.
Ako se pogleda bilo koja obrazovana zena od 50 godina, pa nije se njena strast ka znanju, idejama rodila sa 40 nego vec u ranoj mladosti.
Mislim da je prilicno suprotno. Sa starijim zenama su teme banalnije
Ja bih nekako pomislila kad sam se ja rodila on je krenuo na fakultet ili završio fakultet, a ja sam tad bila beba 😂

Мени је фасцинантно како се о браку тако лагодно прича као о дилу...он добио то, она добила то, сад пуј пике не важи. А децу која су изрођена у таквом браку ко шиша, снаћи ће се...их, толика деца живе без родитеља, шта ће им фалити.
Slažem se da o deci retko ko i misli, to je i najtužnije.
U većini slučajeva to bude dil, ako žele to sebi priznaju, svesno ulaze u to. Muškarac jer želi da ima mladu i lepu ženu, žena jer želi da se time obezbedi.
Tužno je to. Retko tu zaista ima emocija.
Na kraju se najčešće i obračunavaju "preko" dece i predmet spora bude imovina.

Radila sam sa starijim muškarcima, pa ja sa svojih 20 ni nemam neke teme sa njima od 40 i kusur. Kao prvo šta bi pričala sa nekim ko je toliko stariji od mene. Sa 20 ti si još dete a on matorac koji je sve što tebe čeka prošao, koji nema energije kao neki od 24-25 i oće kući a ti hoćeš da ideš
Da, ali to sve zavisi kako devojke razmišljaju i šta ih fascinira u životu.
Devojka/žena treba da ima svoj stav, da poštuje sebe, da uči, radi i da uvek bude finansijski nezavisna od muškarca.

Radila sam sa starijim muškarcima, pa ja sa svojih 20 ni nemam neke teme sa njima od 40 i kusur. Kao prvo šta bi pričala sa nekim ko je toliko stariji od mene. Sa 20 ti si još dete a on matorac koji je sve što tebe čeka prošao, koji nema energije kao neki od 24-25 i oće kući a ti hoćeš da ideš
Jel bi nasla zajednicki jezik s bred pitom?ooo daa i to francuski

ne znam da li mu nešto fali nisam ga upoznala, a fizički danas svako moze biti lep ako ima lovu
Haris ima pa nije lep,ne moze pare da promene ni izgled bitno ni mentalni sklop,u svakom slucaju ne radi se o njenom samostalnom napretku da joj on ne treba,jer ce ga tovarati oko cega god moze,sto dezurnim babama za likovanje nije bitno

Kakvi ste bili sa 20 godina?
Vidite li razliku izmedju sebe iz tog perioda i sada?

Kad vratim film unazad - puno sam ucila, imala pregrst obaveza i neki plan za sebe u buducnosti, ali iz ove perspektive sada mogu reci da sam ipak bila mlada, zivotno neiskusna, emocionalno…pa ne znam koliko sam bila zrela, u odnosu na ovo sada, pa kao dete. Mlada devojka, ali opet nekako kao dete.

Kakvi ste bili sa 20 godina?
Vidite li razliku izmedju sebe iz tog perioda i sada?

Kad vratim film unazad - puno sam ucila, imala pregrst obaveza i neki plan za sebe u buducnosti, ali iz ove perspektive sada mogu reci da sam ipak bila mlada, zivotno neiskusna, emocionalno…pa ne znam koliko sam bila zrela, u odnosu na ovo sada, pa kao dete. Mlada devojka, ali opet nekako kao dete.
vidim..tad sam imao 75 kg a sad 100 ;)

Haris ima pa nije lep,ne moze pare da promene ni izgled bitno ni mentalni sklop,u svakom slucaju ne radi se o njenom samostalnom napretku da joj on ne treba,jer ce ga tovarati oko cega god moze,sto dezurnim babama za likovanje nije bitno
Jel može dan da prođe da mi neko ne spomene Harisa 😂
Ne mogu uvek, ali mogu da poboljšaju, mentalni sklop naravno da ne mogu da promene
Ono što ja govorim je da si sa 40 jedna osoba, sa 20 druga kada je u pitanju zrelost, razmisljanje. Ja sam bukvalno dete za nekog lika od 40 godina sta ću ja sa njim, on sa mnom. Ali sve ima svoje razloge i postoji razlog zašto neke devojke priblave mnogo stariji, muskarce mnogo mladje, tacnije vise razloga

Ja bih nekako pomislila kad sam se ja rodila on je krenuo na fakultet ili završio fakultet, a ja sam tad bila beba 😂
To je sasvim ok. Meni je recimo Makronova situacija potpuno neprihvatljiva.
Ali vidim da nisu sve mlade zene nezrele.
Problem je tu vise ako muskarac prepoznaje potrebu mlade zene da formira porodicu a on nije zainteresovan a drzi je na povocu.

Jel može dan da prođe da mi neko ne spomene Harisa 😂
Ne mogu uvek, ali mogu da poboljšaju, mentalni sklop naravno da ne mogu da promene
Ono što ja govorim je da si sa 40 jedna osoba, sa 20 druga kada je u pitanju zrelost, razmisljanje. Ja sam bukvalno dete za nekog lika od 40 godina sta ću ja sa njim, on sa mnom. Ali sve ima svoje razloge i postoji razlog zašto neke devojke priblave mnogo stariji, muskarce mnogo mladje, tacnije vise razloga
Vidi jedno je kad neko ima misljenje o skakanju padobranom a drugo neko kad prica o iskustvu s istim mnogo puta,ja u 20im sam isto kao i vecina mladih danas a znamo na sta lice ti odnosi,ozbiljna veza nije moguca,u promilima i ne kazem da im treba,nek menjaju, iebu se ko s kim stigne nije problem,ali ako hoce ozbiljan odnos imace ce ga sa zrelom osobom,isti odnos sam imao i sa starijom i sa mladjom osobom i tu stariju sam oblikovao kao mladju,nikakva korist iskljucivo ljubav

To je sasvim ok. Meni je recimo Makronova situacija potpuno neprihvatljiva.
Ali vidim da nisu sve mlade zene nezrele.
Problem je tu vise ako muskarac prepoznaje potrebu mlade zene da formira porodicu a on nije zainteresovan a drzi je na povocu.
Ni jedno ni drugo mi nije prirodno, ali ko sam ja da sudim, možda se ja nekad zacopam u nekog 15 godina starijeg i možda baš bude idealno nikad se ne zna

Ako mogu ja iz muskog ugla.
Ne pada mi na pamet da pogledam zensko od 20 godina jer sam mnogo stariji.
Nisam se nikad zenio i nemam decu...voleo bih da ih imam.
Aali taj voz je prossao...necu juriti mnogo mladje samo da bih bio tata...to je bezveze.
A o braku visse i ne razmisljam...ni o razlici u godinama...
Kad predjes neke godine onda 10 godiina razlike vise nije mnogo.

Poslednja izmena:
Ako mogu ja iz muskog ugla.
Ne pada mi na pamet da pogledam zensko od 20 godina jer sam mnogo stariji.
Nisam se nikad zenio i nemam decu...voleo bih da ih imam.
Aali taj voz je prossao...necu juriti mnogo mladje sam da bih bio tata...to je bezveze.
A o braku visse i ne razmisljam...ni o razlici u godinama...
Kad predjes neke godine onda 10 godiina razlike vise nije mnogo.
Изненађења су могућа, а десе се кад престанеш да се надаш.

Šta mislite o takvim vezama, brakovima?
Mislim na razliku od 20 i više godina.
Na javnoj sceni ima takvih primera, ali i u realnom životu.
Haris Džinović, u procesu razvoda, 30 godina razlike.
Lazar Ristovski i njegova devojka, 39 godina mlađa.
Verica Rakočević i njen suprug.

Kako biste reagovali da je Vaša kćerka ili sestra u vezi sa partnerom koji je toliko stariji?
Ili Vaš sin/brat da je u takvoj vezi, braku?

Mislim da je najvažnije da se dvoje vole, bez nekog interesa, ako je razlika 20 godina.

Ne znam kako bih reagovala ukoliko bi moja sestričina našla starijeg partnera ili moj sestrić.

Ako bi njihovi roditelji možda izbegavali tu temu ( ukoliko veza ne prerasta u brak ), saslušala bih i sestričinu i sestrića.

Direktno bih pitala da li su sa tom nekom osobom iz interesa ili se zaista vole.

I iskreno, ne znam šta bih mogla da ih posavetujem.

Mislim da je razlika od 10-12 godina ok za ulazak u vezu, kasnije u brak.

Pre dosta godina, viđala sam se sa jednim prijateljem koji je 20 godina stariji od mene. Imali smo zajednička interesovanja.

Malo smo flertovali ali se samo na tome završilo. Nismo bili u vezi, ali smo imali neku vrstu platonske ljubavi.

Prestali smo da se viđamo kada sam ušla u vezu sa 3 godina starijim muškarcem..onim sa kojim sam planirala brak...

Back