Veze/brakovi u kojima postoji značajna razlika u godinama

Maki 81

Poznat
Poruka
7.151
Šta mislite o takvim vezama, brakovima?
Mislim na razliku od 20 i više godina.
Na javnoj sceni ima takvih primera, ali i u realnom životu.
Haris Džinović, u procesu razvoda, 30 godina razlike.
Lazar Ristovski i njegova devojka, 39 godina mlađa.
Verica Rakočević i njen suprug.

Kako biste reagovali da je Vaša kćerka ili sestra u vezi sa partnerom koji je toliko stariji?
Ili Vaš sin/brat da je u takvoj vezi, braku?

Чим се напуни 18 година, постајеш пунлетан и све што чиниш је на твоју одговрност. Сад, да ли би се мени свидело да моје дете од 25 година буде у вези или браку са особом 20 година старијом од себе... Па, не би ми било мило&драго, али би се приклонио ситуацији. Свако мора да живи свој живот.

Sećam se sebe pre 20 godina, ispiti, druženja, izlasci. O čemu bih ja uopšte i razgovarala sa muškarcem 20 godina starijim?!
Različit izbor u oblasti muzike, književnosti, različit način života.

To je kompleksno pitanje, zahteva psihoanalizu.
Mislim da muškarci u takvoj vezi ženu najčešće doživljavaju kao trofej, laska njihovoj sujeti.
Moguće je da žena traži podršku i pomoć koju nije imala od roditelja, da time kompenzuje taj nedostatak figure oca.

Mladići u vezi sa starijom ženom, to je tim mladićima izazov, zabava.

Moj ujak je bio u braku sa prvom zenom sa kojom je bio u vezi od srednje skole. Oni su poprilicno dobro sredili zivote, imali advokatsku kancelariju, stan na Kalishu, putovali po svetu, imali vikendicu na Zlatiboru... no nisu imali dece, presli vec 45. Ja sam vec naveliko studirao kad pocne frka u porodici, razvodi se ujak, nasao drugu, mladju a i trudna je. Bila mu to pripravnica u kancelariji, on recimo 47 a ona 23, pocnu da se kreshu i ona ostane trudna, saopsti to supruzi i razidju se poprilicno burno. No, on je dobio dete i to je za njega bilo jedino vazno. Bili su braku do pre 5 godina kada je on umro u 80-toj ali i sacekao unuke od cerke.

Šta mislite o takvim vezama, brakovima?
Mislim na razliku od 20 i više godina.
Na javnoj sceni ima takvih primera, ali i u realnom životu.
Haris Džinović, u procesu razvoda, 30 godina razlike.
Lazar Ristovski i njegova devojka, 39 godina mlađa.
Verica Rakočević i njen suprug.

Kako biste reagovali da je Vaša kćerka ili sestra u vezi sa partnerom koji je toliko stariji?
Ili Vaš sin/brat da je u takvoj vezi, braku?
u mojoj bliznjoj familiji takvih psihopatskih deformacija nema.........i da ima, svi bismo ih ispljuvali.
Samo nemo da kazu da je ljubav u pitanju.

Превелика је то разлика у годинама, ја у то не бих улазила.
А свом детету бих рекла своје мишљење. Нема забране и драме, али не бих могла да ћутим и гледам како срља.
Па, како одлучи сама.

Disfunkcionalni odnosi majke i oca redovno dovode do toga da deca traže figuru jednog ili drugog roditelja van porodice, pa makar to bilo i u nekom ko treba i može da im je romantični tj. bračni partner.
Nedostatak ili nedovoljno jaka figura jednog roditelja, a sa druge strane i preforsirana uloga nekog od njih mogu dovesti do toga.
Društveni trendovi takođe pogađaju mlade ljude nisko da bi se "svojevoljno" odlučivali na uopšte bliskiji kontakt, a kamoli vezu i brak sa drastično starijim ljudima od sebe.
Šta god da je razlog, postoje ozbiljni propusti u praćenju, vaspitavanju i obrazovanju tih ljudi, pa i duhovnom usmeravanju.
Da nema značajno starijih ljudi koji bi nastupili predatorski prema mlađima, teško da bi ti mlađi preskočili ogradu ugleda i autoriteta, ali... je l' te, sve se izmiksalo do besmisla.
Treba da se pretrese adresa gde se prvo i obično veoma mladi ljudi susreću nonšalantno sa drastično starijima od sebe i upuštaju u nezvaničnu komunikaciju.

Da komsiji crkne krava il nismo zivi
dobro sad........svi bi mi da opalimo piletinu , al kresnuti nesto mladje, sa jedne strane, i paradirati sa nju godinama u javnosti , sa druge strane, nije isto.
Blamiras i sebe i nju, jer vam interesi nisu zajednicki. Ti oces piletinu ona oce "menadzera" i eventualno deo nasledstva.
Opet cu pomenuti Maksimilijana Shell koji je sa 80 i kusur godina, vodio uzbudljiv ljubavni zivot sa svojom 50 godina mladjom Ivom.
Po njegovoj smrti, Iva je trazila 1 milijardu evra nasledstva, (vencali su se 6meseci pre njegove smrti) al je popusila, pa da ne ode "praznih ruku" od Schellovih, podmetne se Maksimilijanovom unuku i sa njim dobije dete. Sad joj familija Schell ne moze uskratiti pravo na deo familijarne imovine.

Cista ljubav,......... da se zna...........KAO I KOD LAZARA RISTOVSKOG.

dobro sad........svi bi mi da opalimo piletinu , al kresnuti nesto mladje, sa jedne strane, i paradirati sa nju godinama u javnosti , sa druge strane, nije isto.
Blamiras i sebe i nju, jer vam interesi nisu zajednicki. Ti oces piletinu ona oce "menadzera" i eventualno deo nasledstva.
Opet cu pomenuti Maksimilijana Shell koji je sa 80 i kusur godina, vodio uzbudljiv ljubavni zivot sa svojom 50 godina mladjom Ivom.
Po njegovoj smrti, Iva je trazila 1 milijardu evra nasledstva, (vencali su se 6meseci pre njegove smrti) al je popusila, pa da ne ode "praznih ruku" od Schellovih, podmetne se Maksimilijanovom unuku i sa njim dobije dete. Sad joj familija Schell ne moze uskratiti pravo na deo familijarne imovine.

Cista ljubav,......... da se zna...........KAO I KOD LAZARA RISTOVSKOG.
Mene ne zanima tudj posao,krevet,tanjir i dzep,cisto nevaspitanje

Back