SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Itd itd.

Autor: http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendId=303330308&blogId=359461760

Ako ljudi i pogrešno taj oblik pripisuju koječemu, podsetiću da se Venera u određenom periodu (da, planeta Venera) kreće po putanji u obliku pentagrama. Neki astrolozi to nazivaju kosmičkim plesom Venere.

Nemojte mi sad reći da je ceo kosmos satanisitčki.

I još nešto - možemo izbaciti parolu za sve... reći npr "Plavo je satanizam! Skinite plavu boju!"
Ili reći "Nemojte se šminkati! To je satanizam!"
Ili "Nemojte auto voziti subotom! To je satanizam!"

Jednom biću koje teži duhovnosti nije primereno da sve što ne razume nazove satanizmom, a još manje da tako uvredljivo kvalifikuje druge ljude, ceremonije, simbole, predmete, šta god.
Ako smem da primetim, za duhovni razvoj je mnogo zdravije da se usmerimo na sebe, da se obrazujemo, radimo na sebi..nego da tražimo đavola u svemu što ne shvatamo i što ne poznajemo.
Evo da otkrijemo pravu stranu petagrama:

Satanisti i vestice vole pentagram, a kako se tvrdi, pentagram je jedan od glavnih simbola kod vestica i u okultizmu. On se oduvek koristi u ritualnoj magiji i u proricanju buducnosti, kao i u prizivanju duhova i demona u pomoc. U Recniku misticizma mozemo saznati
sledece:
“Okultisti smatraju pentagram najmocnijim sredstvom za prizivanje duhova. Kada je vrh zvezde okrenut nagore, to se smatra dobrim znakom i sredstvom za prizivanje dobrih duhova; kada je VRH OKRENUT NADOLE, to je SIMBOL ZLA (SOTONE) i KORISTI SE ZA PRIZIVANJE ZLIH SILA.”
“PENTAGRAM je vrlo vazan symbol KOJI SE KORISTI ZA PRIZIVANJE DEMONA i kao pomocno sredstvo u bacanju cini. Kada se okrene nagore, ova zvezda simbolizuje vesticje moci. Vecina vikana (Wiccans — vesci i crni magovi) veruje da dobija svoje moci iz elemenata kao sto su zemlja, nebo i vetar.”
Zapravno, pentagram se kod magova zove i “Veliki obred”. O tome nam govore i magovi Dzenet i Stjuart Farar (Janet I Stewart Farrar):
“Par koji vrsi Veliki obred zrtvuje sebe samog, sa dubokim postovanjem i radoscu, kao odraz aspekata boga i boginje Vrhovnog pocetka... Oni od sebe cine, najbolje sto mogu, kanale za taj bozanski polaritet na svim nivoima, od fizickog do duhovnog. To je razlog zbog koga se ovaj obred naziva Velikim... 'Ritualni seksualni cin je', kako kaze Dorin Valijente (Doreen Valiente), 'zaista veoma drevna ideja — drevna verovatno koliko i samo covecanstvo'... Prizivanje prilikom Velikog obreda posebno iskazuje da telo zene koja u njemu
ucestvuje predstavlja oltar, pri cemu njena materica i genitalni organi predstavljaju njegov sveti fokus, i tako joj i odaje postu...
Prvosvestenica potom legne na oltar sa rasirenim rukama i nogama u obliku PENTAGRAMA.”
VEsTICA Lori Kebot (Laurie Cabot) daje objasnjenje: “Nije ni najmanje tesko uociti razliku izme|u vestice i sataniste. Vestice nose vrh okrenut nagore. SATANISTI GA OKREcU NADOLE...”

Ima jos pa ako te zanima mozes pronaci u knjizi 'Masonski i okultni simboli' mozes je preuzeti ovde: http://www.***********/file/94791490/c4989b74/Barns_Dr_Keti_-_Masonski_i_oku.html
Bio bi red da se malo uputis, i ti i doticni.
 
Ne bezim od ISTINE, ne brini, jasna mi je ljudska pokvarenost i nju ne opravdavam postojanjem Sotone i demona, niti se moze icim ona opravdati

Izvini, a zasto mislis da su to nerealne forme.... Sotona i demoni su realna duhovna bica.

Mnogi veruju u Boga...

A prema Bibliji takodje postoje Sotona i Demoni - to su pali andjeli... i oni su uzrocnici zla ...

oni su kao i ljudi stvoreni sa slobodnom voljom, tako da nikoga ne opravdava ako je ZAO...

Ako neko POSTANE ZAO, to je ucinio svojom voljom...

I Bog nema nista sa time ...

A Sotona i demoni su stvoreni najpre kao andjeli koji su se svojevoljno odmetnuli od Boga... stvoreni su sa istim svojstvima kao i covek... sa Bozanskim svojstvima...

Ali su sgresivsi protiv Boga postali Bozji protivnici i prema Bibliji su osudjeni na unistenje...

Njihov cilj je da uniste sto vise ljudi i da ljude odvoje od IZVORA ZIVOTA, Boga


To je jos jedan nacin kako oni zavode ljude...


Navode ih na sve nacine da budu odvojeni od Boga i da grese protiv Boga, jer znaju da ih time odvode u unistenje...

A glavni nacin sam vec navela a to je da su Sotona i Demoni uspeli da ubede ljude da oni ne postoje...


:cao:

Vidim da se vezuješ za bibliju , ali manje više za onu verziju koja se puku
pripoveda prepričavanjem i usmenim dopunjavanjem .
Svakako da biblija ima svoj značaj , recimo kao jedna knjiga o postanku .
Ali očigledno je da pre nje postoje manje više još 5-6 knjiga, sa kojima je ona
u naslednoj vezi . Čak šta više ima mnogo biblijskih priča preuzetih iz višebožačkih
učenja . Dakle , manje više reč je o civilizacijskoj vrednosti , koja ne može da ispuni
XXI vek svojom duhovnošću kao što je ispunjavala vekove pre i posle Hrista .

No , nezavisno od ovog mog viđenja , postavio bih jednu dilemu :
Dali su ratni zločinci sa naših prostora zaposednuti đavolom /demonima ,
i kako to izgleda sobzirom da pripadaju različitim konfesijama ?
 
Znao sam da nam je danasnje drustvo veliki otpad, ali ovoliko....da covek prosto ne poveruje.
Dovoljno je da na googlu ukucas 'pentagram' i da pogledas slike i sve ce ti biti jasno...ali dzaba slepcu ista pokazivati!!!

Šta, po Tebi, predstavlja pentagram?

Zaista nemam ikakvo mišljenje o pentagramu, i ostavlja me ravnodušnog, jer u njemu ne vidim ikakvu simboliku.
 
Ako smem da primetim, za duhovni razvoj je mnogo zdravije da se usmerimo na sebe, da se obrazujemo, radimo na sebi..nego da tražimo đavola u svemu što ne shvatamo i što ne poznajemo.
Reputacija za ovaj post. :ok:

Evo da otkrijemo pravu stranu petagrama:
"Petagram" je stariji simbol od hrišćanstva, satanizma i masonerije zajedno. :rtfm:
 
I za tebe ovo nije satanski ritual!? :worth::worth::worth::worth:
Da ne poverujes....pa ima li veceg satanskog znaka od pentagrama!?

Da ne poveruješ koliko ti ništa ne znaš.
Pentagram veze nema sa satanizmom.
Da li ti je i ostalo znanje iz holivudskih filmova? :hahaha:

Nego, zar ti ne beše onaj koji je tvrdio da će se samobanovati, pa to nije učinio? :think:


Evo da otkrijemo pravu stranu petagrama:

Satanisti i vestice vole pentagram, a kako se tvrdi, pentagram je jedan od glavnih simbola kod vestica i u okultizmu. On se oduvek koristi u ritualnoj magiji i u proricanju buducnosti, kao i u prizivanju duhova i demona u pomoc. U Recniku misticizma mozemo saznati
sledece:
“Okultisti smatraju pentagram najmocnijim sredstvom za prizivanje duhova. Kada je vrh zvezde okrenut nagore, to se smatra dobrim znakom i sredstvom za prizivanje dobrih duhova; kada je VRH OKRENUT NADOLE, to je SIMBOL ZLA (SOTONE) i KORISTI SE ZA PRIZIVANJE ZLIH SILA.”
“PENTAGRAM je vrlo vazan symbol KOJI SE KORISTI ZA PRIZIVANJE DEMONA i kao pomocno sredstvo u bacanju cini. Kada se okrene nagore, ova zvezda simbolizuje vesticje moci. Vecina vikana (Wiccans — vesci i crni magovi) veruje da dobija svoje moci iz elemenata kao sto su zemlja, nebo i vetar.”
Zapravno, pentagram se kod magova zove i “Veliki obred”. O tome nam govore i magovi Dzenet i Stjuart Farar (Janet I Stewart Farrar):
“Par koji vrsi Veliki obred zrtvuje sebe samog, sa dubokim postovanjem i radoscu, kao odraz aspekata boga i boginje Vrhovnog pocetka... Oni od sebe cine, najbolje sto mogu, kanale za taj bozanski polaritet na svim nivoima, od fizickog do duhovnog. To je razlog zbog koga se ovaj obred naziva Velikim... 'Ritualni seksualni cin je', kako kaze Dorin Valijente (Doreen Valiente), 'zaista veoma drevna ideja — drevna verovatno koliko i samo covecanstvo'... Prizivanje prilikom Velikog obreda posebno iskazuje da telo zene koja u njemu
ucestvuje predstavlja oltar, pri cemu njena materica i genitalni organi predstavljaju njegov sveti fokus, i tako joj i odaje postu...
Prvosvestenica potom legne na oltar sa rasirenim rukama i nogama u obliku PENTAGRAMA.”
VEsTICA Lori Kebot (Laurie Cabot) daje objasnjenje: “Nije ni najmanje tesko uociti razliku izme|u vestice i sataniste. Vestice nose vrh okrenut nagore. SATANISTI GA OKREcU NADOLE...”

Ima jos pa ako te zanima mozes pronaci u knjizi 'Masonski i okultni simboli' mozes je preuzeti ovde: http://www.***********/file/94791490/c4989b74/Barns_Dr_Keti_-_Masonski_i_oku.html
Bio bi red da se malo uputis, i ti i doticni.
A ovi nemaju pojma bar koliko i ti. :lol:
Nego, zaista me interesuje kako ćeš da odrediš da li pentagram okrenut na dole ili na gore, kada je vodoravan. :hahaha:
 
Venus2.gif
 
Nije stvar u tome da li on veruje ili ne :).
Sam simbol po sebi ne može biti loš, mogu biti "loši" ljudi (uslovno rečeno kažem, jer ne postoji potpuno loš ili potpuno dobar čovek) koji ga tumače ovako ili onako, koji ga koriste ovako ili onako... jedinu negativnost koju ja ovde primećujem je ta što postoji sklonost da se sve što je nepoznato definiše kao "zlo". Ako ćemo pravo, daleko veću dozu negativnosti ja primećujem tu.. kod tog etiketiranja... uzimanja sebi za pravo da odredimo šta je božansko, a šta "đavolski", i to bez nekog udubljivanja......nego iz "pentagrama iz koga izleću demoni".
 
Nije stvar u tome da li on veruje ili ne :).
Sam simbol po sebi ne može biti loš, mogu biti "loši" ljudi (uslovno rečeno kažem, jer ne postoji potpuno loš ili potpuno dobar čovek) koji ga tumače ovako ili onako, koji ga koriste ovako ili onako... jedinu negativnost koju ja ovde primećujem je ta što postoji sklonost da se sve što je nepoznato definiše kao "zlo". Ako ćemo pravo, daleko veću dozu negativnosti ja primećujem tu.. kod tog etiketiranja... uzimanja sebi za pravo da odredimo šta je božansko, a šta "đavolski", i to bez nekog udubljivanja......nego iz "pentagrama iz koga izleću demoni".

Pa ok, moze delovati nekome preterano, al znam da se pentagramom prizivaju demoni...

ja se radije drzim dalje od demona..
 
Idemo dalje.
Šta je to što nas tera da u drugima tražimo "đavola"?
Da li se prvo zapitamo šta je u nama "đavolsko", negativno?
Radimo li na tome da to preobrazimo?
Da li ipak razmotrimo svoje stavove?
Da li pokušamo da shvatimo druge time što ćemo se "staviti u njihovu kožu"?
Da li smo shvatili da je definisanje stvari isključivo kao "crnih" ili kao "belih" suviše pojednostavljeno za čitav spektar kosmičkih zakona i delovanja, da se tako izrazim?

Da li imamo potrebu da izađemo iz tih okvira?

E, treba o tome razmisliti...pa tek onda prići problemu "demona"..
Odnosno, treba se pozabaviti svojim sopstvenim demonima, za početak.
 
Kako znaš, mislim, na osnovu čega? Ličnog iskustva, tuđeg iskustva, spisa.. ?
(ne opovrgavam te apriori, razgovaramo... :) )

Ok, tudjeg iskustva... razgovaramo..
na temelju Biblije...
Ne tvrdim da je svaki ritual demonski al vecina jeste...
osim toga ne treba demone puno i zvati sami oni dodju...
Jedino ih nema tamo gde je Bozansko...

Zato je zastita razvijati Bozanske osobine... i ne davati im prostora za delovanje...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top