Demoni

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
117.173
Da li demoni postoje?

Pricamo o verskom pogledu na ovu temu

artworks-000277151534-ylm448-t500x500.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li demoni postoje?

Pricamo o verskom pogledu na ovu temu
Naravno da postoje...

Eto pre nisi pazio na casu pa sad moras da pitas :aha:


Demoni su pali andjeli - dakle andjeli koji su sagresili protiv Boga
zle duhovne sile koje deluju
Oni mogu delovati na ljude na njihove misli, uglavnom nagone ljude da cine zlo, nemoral i sve sto je protiv Boga

Cilj im je da na taj nacin uniste coveka

evo moja nova tema imas sve objasnjeno
 
Biblija nam razotkriva Zlo i otkriva ko je uzrocnik zla...

Zlo je nastalo tako sto se jedno duhovno stvorenje, andjeo heruvim, pobunio protiv Boga,
zloupotrebivsi od Boga datu slobodnu volju...
Nakon cega je postao Sotona Djavo.
Sotona znaci protivnik a Djavo klevetnik.
On se prvi pobunio protiv Boga i prvi je oklevetao Boga JHVH.
Nakon toga i drugi andjeli, deo andjela se pridruzio Sotoni u toj pobuni i tako su nastali Demoni.

Sotona je uzrocnik zla na Zemlji...

Otkrivenje 12
7 I nasta rat na nebu. Mihailo i anđeli njegovi udariše na aždaju. I boriše se aždaja i anđeli njegovi,
8 ali ne nadvladaše, i više im se ne nađe mesta na nebu.
9 I bio je zbačen veliki zmaj, prazmija, koji se zove Đavo i Sotona, koji zavodi sav svijet.
Bio je zbačen na zemlju, a s njim su bili zbačeni i anđeli njegovi.
12 „Teško vama, zemljo i more, jer je Đavo sišao k vama, veoma gnevan, znajući da ima malo vremena!“ .

Pod njegovim uticajem je zela nastanjena Zemlja o cemu govori i stih iz
1 Jovanove 5:19 " Mi znamo da pripadamo Bogu, a ceo svet je pod vlašću Zloga."

Takodje Sotona i Demoni imaju uticaj na ljude na njihov um tako da je mnoge zaslepio s obizrom na istinu

2 Korincanima 4:4
"A ako je i skrivena dobra vest koju objavljujemo, skrivena je od onih koji odlaze u propast,
4 nevernicima kojima je bog ovog sveta zaslepio um, da do njih ne prodre svetlost slavne dobre vesti o Hristu, koji je Božja slika"

U Bibliji se on i naziva Bogom ovog Sveta

Svi smo u duhovnom ratu, jer se Sotona bori za nasu dushu.

Bog je na nasoj strani i stiti nas od Zloga tako sto nam razotkriva njegove metode preko Bozje reci Biblije

i tako sto nam daje Sveti duh i zastitu.
 
Da li demoni postoje?

Pricamo o verskom pogledu na ovu temu
Za mene su trenutno demoni stvarna provokacija u ljudima oko mene, ali pretpostavljam da to nije predmet ove teme.
Možda sam unutrašnje demone prilično uspešno proterala i ućutkala verom, molitvom i traženjem spasa u Simvolu vere, ali ljude ne mogu lako uvek da izbegnem.
Mogu da se molim za te za koje smatram da su demonizovani i da doziram kontakte sa njima.
Uglavnom je sve ok, svi smo dobri, svi se poštujemo, volimo i razumemo čak i kad nismo na sličnim stranama života, ali postoje i oni koji stalno nešto provociraju, ali ne na bilo kakvo dobro. Mislim da su pod dejstvom demona, prosto.
 
Мени је неки на форуму стално писао како ме кидају демони, дакле постоје.
Неки верски фанатик упућен у проблематику, заборавила сам ник.
Tačnu dijagnozu je uspostavio. :lol: Al to je čudno kako ti demoni vazda
neke druge spopadaju..
 
Daco je bio moj dragi prijatelj-forumaš. Baš mi je bio simpatičan... mada se sećam da sam mu nešto zamerala, možda politiku?
Nadam se da je dobro Daco.
Verujem u demone.
Verujem da su me pohodili na mom omiljenom mestu-u snovima, tu i tamo.
I mene pohode ne samo u snovima nego sam imao direktnu borbu i jedva izvukao zivu glavu, to je bilo pre vise godina.
 
Daco je bio moj dragi prijatelj-forumaš. Baš mi je bio simpatičan... mada se sećam da sam mu nešto zamerala, možda politiku?
Nadam se da je dobro Daco.
Verujem u demone.
Verujem da su me pohodili na mom omiljenom mestu-u snovima, tu i tamo.
ja spavam kao beba :D

u stvari zasto se kaze da spavas kao beba kad bebe ne spavaju, samo se deru i placu? :think: :D
 

Back
Top