"SUDBINA" ČOVEKA JE DA ZNA BOGA

Veliki broj komentara ovde se drži jakog verovanja. Naglasići da se u približavanju Bogu počinje verovanjem ali se nastavlja i završava znanjem. Pojedinac u sledjenju živih učenja Svetoga Duha počinje sa snovima, nastavlja svesnim putovanjem višim svetovima. .....Da bi na kraju završio sa direktnim projektovanjem u najviše svetove Boga i direktnim znanjem. Na tom putu mora odraditi kompletnu karmu. Otuda oni koji veruju da mogu šetati pustinjom i ostvariti viša stanja svesti ili realizaciju kroz sebe, moraće da sačekaju na taj trenutak onoliko dugo dok ne odrade kompletnu karmu.

Odraditi karmu? :(:(:(

Ucenje pocinje snovima? :(:(:(
 
Osnovna suština života poznata je u mnogim podnebljima, učenjima i religijama pod mnogim i raznovrsnim imenima. Neka od njih su Šadba, Bani, Melodija Sfera, Komforter, Kalami, Kalam-i-Ilahi, Sveti Duh, Duh, Reč, Reč Božja, ECK (ek) i mnogim drugim.
Najpoznatiji naziv za tu suštinu u ovom podneblju je Sveti Duh ali je Reč ili Reč Božja ono što nije bilo poznato a što je presudno za razumevanje da je Bog kreirao sve što je kreirano posredstvom Svetog Duha. Taj sveprisutni i sveznajući ali i svemogući Sveti Duh je suština života koja svakog od nas pozna bolje nego što mi sami sebe poznajemo i bez pomoći Svetoga Duha niko ne može dosegnuti visoka stanja svesti i niko ne može izaći iz točka reinkarnacije. Nezavisno ko u šta i kako veruje bez ove suštine života mi kao Duše nemamo mogućnosti da se vinemo nazad u Nebesko Carstvo.
Takodje nepoznato ljudima je da ova suština u svakom trenutku postojanja ovog sveta jeste morala da ima svoju „izvornu tačku“ ili „tačku uzemljenja.“ To je uvek Dše i to ona Duša koja je dosegla nivo svesti i nivo ljubavi Svetoga Duha. Takvi pojedinci su tzv. Bog-Ljudi i njihov je zadatak da iznose učenja Svetoga Duha u ovaj svet te pomognu ostalim Dušama da i same dosegnu ta visoka stanja svesti.
Otuda, ovde se ne radi o volji bilo kog čoveka niti se radi o sledjenju učenja bilo kog čoveka već o sledjenju učenja Svetoga Duha. Takav pojedinac ima osobinu ili mogućnost kakvu je najbolje izrekao Sveti Pavle u stihu, „Iako nisam sa vama u fizičkom ja sam uvek uz vas u Duhu (duhovnom telu)...“ Ovo govori da je Bog-Čovek takodje sveprisutan, sveznajući i svemoguć u svom duhovnom telu zbog jedinstva svesti sa Svetim Duhom.
Iz tih razloga Bog-Čovek i ne kaže da treba slediti njegova spoljašna učenja već da treba slediti unutarnja učenja koja će pojedinac dobijati od Unutarnjeg učitelja. Jednostavno, duhovni učitelj može biti samo onaj koga je Bog za to odabrao i postavio i koji može davati spoljašna ali i unutarnja učenja svom sledbeniku. Prisutni duhovni učitelj u svom duhovnom telu svake sekunde jeste uz svog učenika i usmerava ga, podučava i kada zatreba i štiti i to kako u ovom tako i na višim svetovima.
Taj Unutarnji učitelj svog pojedinca noću vodi u Hramovima Zlatne Mudrosti da se direktno napaja božanstvenim znanjem te da ima svoja iskustva sa Svetlošću i Zvukom – dvojnim aspektima Svetoga Duha, što je REČ BOG-a. Unutarnji učitelj preuredi redosled karme svog učenika tako da ovaj istu odradi još za vreme ovog života. Usput svog učenika vodi na Kauzalnom svetu gde mu da uvid u ranije živote koji utiču na ovaj život. Odnosno iz kojih postoji zaostala karma koja se mora odraditi.
Eckankar na čijem čelu stoji onaj koji je u narodu poznat kao Bog-Čovek (a ima pravi naziv Mahanta, Živi ECK Master gde je Mahanta naziv za to najviše stanje svesti dok je ECK (ek) izvorno ime za suštinu života – Sveti Duh) nije za široke mase već za pojedince koji su dovoljno izbalansirali svoju karmu i koji su na unutarnjim svetovima već kontaktirani od strane Mahante ili Unutarnjeg učitelja. Bez te unutarnje pripremljenosati pojedinac ne može prepoznati suštinu i valjanost učenja koja njemu trebaju.
Takvih pojedinaca već ima u ovom podneblju. Šest meseci ranije došao je jedan čovek i rekao, „Intuicija me podstakla da kupim odredjeni magazin u kojem sam našao oglas za knjigu. Sada sam bukvalno doveden da je kupim.“ Pošto je pročitao i izvesno vreme praktikovao pevušenje HU, što je sveto ime Boga, došao je ponovo i ispričao, „Već tri meseca pevušimo HU moja supruga i ja. Ja imam iskustva sa Svetlošću i čujem muziku pa neznam da li je to normalno.“ Rekao sam mu da je više nego normalno jer se Zvuk Svetoga Duha manifestuje u skladu sa svešću same osobe i može biti kao hujanje vetra, zvukovi zvončića, kao violina ili orkestar od hiljadu violina.... Nastavio je i rerkao da i njegova supruga ima iskustva sa Zvukom ali kao bubnjeve u ritmu srca.
Naglasiću da svako odabere što razume i što mu odgovara ali da ne negira ono što ne razume i što možda neće tako skoro razumeti. Bog je obezbedio da za svako stanje svesti ima odgovarajuće učenje ili religija a sa ECKANKAR-om je zadovoljena i potreba onih koji žele znati Boga još u ovom životu. U tome i jeste slobodna volja i slobodnu volju drugih treba uvažavati.
 
Poslednja izmena:
Sanctuary.jpg


Krsticu, jel mozes da mi prokomentarises koji je ono djavo na krovu hrama sledbenika ECK-a?
 
Ne da ne mora,već po zapovestima Božjim ne bi smeo iko da se bori sa puškama.
Kako Isus rekao: "vrati mač u korito svoje,jer ko se mača lati,od mača će da pogine"
Nasilje se ne pobeđuje nasiljem.Zlo se ne pobeđuje zlom.Bog je suprotnost zlu,i koristi suprotne principe u odnosu na zlo.Ko hoće da se bori protiv šejtana sa puškom,sam mora postati šejtanov sluga i protvinik Božji,i naravno veliki grešnik i nevernik.

Da ja tebe pitam. Ti kazes da nepripadas nijednoj religiji. Ali sam vec po koji put nailazim na ovo : "isus je rakao" . Ja bih ti posavjetovala da se preupitas dobro. Da li pripadas religiji ili ne? Ako ne pa sta navodis isusove rijec za dokkaz?
 
Uzvikuju Božje ime čineći najveće zločine,a da pri tom nisu svesni greha i kazne za takve grehe.Moliti srcem i jezikom ima smisla samo ako su naša dela čista,odnosno ako naša dela nisu grešna puni zla,nasilja i ubistva.

Zlo, nasilje , ubistvo??? O cemu pricas ti? Koje zlo? Koje nasilje? koje ubistvo?
Ono sto se da uvidjeti, jeste najvece nasilje kad neko prica o islamu ono sta nezna.
Braniti svoju djecu, zene , komsije, ZEMLJU, neije nikd bilo, nit ce kad biti nasilje.
A ono sto neko podbaci bomdu, ucini samoubistvo, on za sebe sam odgovara. I vec sam rkla kad bi mi shvatali vjeru buklvalno kao vi, nebi danas nigdje mira bilo dok svi nebi bili muslimani. ili dok svi muslimani nebi poumirli ratujuc, jer ce dobiti sehadet.
 
Da ja tebe pitam. Ti kazes da nepripadas nijednoj religiji. Ali sam vec po koji put nailazim na ovo : "isus je rakao" . Ja bih ti posavjetovala da se preupitas dobro. Da li pripadas religiji ili ne? Ako ne pa sta navodis isusove rijec za dokkaz?

Ako neko veruje u Boga i Isusa,dali treba da pripada nekoj religiji?
Dali Isus pripadao nekoj religiji,iako bilo nekoliko u Njegovo vreme? Naravno da nije.
On je pripadao jedino Bogu,a Njegovo je učenje kako živeti Bogu ostvarujući zapovesti Božje,a ne kako pripadati nekoj religiji.
Ja sam rekao da uzimam Božje reči iz svih svetih knjiga,jer su jedino Božje reči zajedničko tim svetim knjigama.Zato ono što Isus rekao slične zapovesti stoje i u drugim svetim knjigama,pogotovo u istočnjačkim učenjima.
Mene savetuje Bog i sam Isus preko Njegove reči,a savete pripadnika neke religije ne mogu da se mere sa savetima Boga i Isusa. Kada neko pripada Bogu živeći zapovesti Božje,ne možeš pitati dali pripada nekoj religiji ili ne.To pita samo protivnik Božji koje vernike razdvaja preko religija,a jedino Božje reči spajaju istinske vernike.
Šejtanski princip je razdvajaj pa vladaj,a Božji princip poveži i budi.
 
Poslednja izmena:
Zlo, nasilje , ubistvo??? O cemu pricas ti? Koje zlo? Koje nasilje? koje ubistvo?
Ko ne razlikuje dobro od zla,taj ne može spoznati grešna dela zla,nasilja i ubistva.

Ono sto se da uvidjeti, jeste najvece nasilje kad neko prica o islamu ono sta nezna.
Grešiš.Bog neće suditi po rečima,već po delima našim.Nasilje se čini sa delima a ne rečima.

Az-Zilzal (99) - Zemljotres
Medina – 8 ajeta
6. Tog Dana će se ljudi odvojeno pojaviti da im se pokažu dijela nihova;
7. onaj ko bude uradio koliko trun dobra – vidjeće ga,
8. a onaj ko bude uradio koliko trun zla – vidjeće ga.

Al Beyyina (98) - Dokaz jasni
Medina – 8 ajeta
7. A oni koji vjeruju i čine dobra djela – oni su, zbilja, najbolja stvorenja,

Al-In{iqaq (84) - Cijepanje
Mekka – 25 ajeta
25. Ali one koji budu vjerovali i dobra djela činili nagrada neprekidna će čekati.

Al-Mutaffifun (83) - Oni koji pri mjerenju zakidaju
Mekka – 36 ajeta
22. Dobri će, zaista, u nasladama boraviti.

An-Naba’ (78) - Vijest
Mekka – 40 ajeta
40. Mi vas na skoru patnju upozoravamo, na Dan u kome će čovjek djela ruku svojih vidjeti, a nevjernik uzviknuti: "Da sam, bogdo, zemlja ostao!"

Braniti svoju djecu, zene , komsije, ZEMLJU, neije nikd bilo, nit ce kad biti nasilje.
A ono sto neko podbaci bomdu, ucini samoubistvo, on za sebe sam odgovara.
Onaj ko živi zapovesti Božje,taj nema potrebe da brani svoju decu,ženu od komšije,niti zemlju.Ako neko hoće da bude grešnik i protivnik Božji tako što čini veliki greh samoubistva,to jeste on mora odgovarati pred Bogom.Ali ako mi podržavamo tako nešto kao jedino sredstvo borbe,ili na bilo koji način pomažemo taj greh, mi smo pred Bogom sukrivci i pred Bogom moramo za taj veliki greh odgovarati.

I vec sam rkla kad bi mi shvatali vjeru buklvalno kao vi, nebi danas nigdje mira bilo dok svi nebi bili muslimani. ili dok svi muslimani nebi poumirli ratujuc, jer ce dobiti sehadet.
Danas ni nema nigde mira,upravo zato što se zapovesti Božje ne žive.I neće biti mira sve dok ljudi ne budu počeli živeti zapovesti Božje ili ako Bog ne počisti grešnike sa lica zemlje.Sehadet neko može dobiti ako živi po zapovestima Božjim,a ne ako koristeći šejtanov princip za dostizanje cilja uprlja svoju ruku i dušu nasiljem,zlom i ubistvom.
Nasilje,zlo i ubistvo nema opravdanje pred Bogom.Ni jedan cilj ne opravdava šejtanski princip nasilja,zla i ubistva.
 
Poslednja izmena:
Ako neko veruje u Boga i Isusa,dali treba da pripada nekoj religiji?
Dali Isus pripadao nekoj religiji,iako bilo nekoliko u Njegovo vreme? Naravno da nije.
On je pripadao jedino Bogu,a Njegovo je učenje kako živeti Bogu ostvarujući zapovesti Božje,a ne kako pripadati nekoj religiji.
Ja sam rekao da uzimam Božje reči iz svih svetih knjiga,jer su jedino Božje reči zajedničko tim svetim knjigama.Zato ono što Isus rekao slične zapovesti stoje i u drugim svetim knjigama,pogotovo u istočnjačkim učenjima.
Mene savetuje Bog i sam Isus preko Njegove reči,a savete pripadnika neke religije ne mogu da se mere sa savetima Boga i Isusa. Kada neko pripada Bogu živeći zapovesti Božje,ne možeš pitati dali pripada nekoj religiji ili ne.To pita samo protivnik Božji koje vernike razdvaja preko religija,a jedino Božje reči spajaju istinske vernike.
Šejtanski princip je razdvajaj pa vladaj,a Božji princip poveži i budi.

Tebi su misli totalno ikomplikovane. Nijedna vjera na zemlji nepriznaje da isus pripada Bogu osim hriscana i katolika. Znaci oni sto vjeruju u trojstvo. I sad kako ces nekog ubjediti da nisi od njih? Nemoguce.
A jos jedno. Ti si rekao da vjerujes u jednog jedinog Boga. JEDINOG. A sad isus pripada bogu.
Te si rekao da nevjerujes u knjige, ali ipak govor isusa vadis iz necijih knjiga. Znam ja da toga ima i u arapskim starim knjigama. Haj sad mi ovo razjasni molim te. bas me interesuje, kako to da netreba sljediti knjig i religije, jer dijele nmarod, a u istom vremenu vadis dokaze iz knjiga?
sto se tic pak dijela, naveo si mi primjere iz kurana. Pa znam ja to napamet. Ali ima ajeta gdje se spominje da c ljudi biti kaznjeni zbog onog sto govore.
Problem je sad kod tebe sto uzimas ono sta tebi odgovara, a bacas za ledja ono sta tebi nepase.
Vidi se kako ti pises da si pokusao da se upoznas vjerom pa su ti se stvari zamrsile. Pa si odlucio da samo vjerujes i gotovo. Ali ipak svi tvoji dokazi su iz knjiga.
 
Poslednja izmena:

Back
Top