"SUDBINA" ČOVEKA JE DA ZNA BOGA

Da. Ali ako niste iskren vjernik necete sigurno imati namjeru da ucite Kur'an napamet.
Ja govorim o iskrenoj veri prema Bogu i ono što Bog traži da neko bude iskreni vernik.A drugo je šta religijska organizacija traži od vernika kako bi ta organizacija priznala nekog kao iskrenog vernika.

Razumio sam da ste htjeli reci da Kur'an ne sluzi nicem drugom osim zdravstvenom lijecenju. Moja greska...
Ili me nisi shvatio ili si mi izvrnuo reči.Ni jedan reč nisam koristio kako je Kuran samo za lečenje.Mualima iznela primer kako joj Kuran poslužila da reši zdrastvene probleme.
A ja sam izneo da meni Bog služi za rešavanje zdrastvenih problema.
A to ne znači niti da Kuran služi samo za to,niti da kod mene Bog služi samo za tu svrhu.
Mislim da si previše bukvalno shvatio te primere.Potrebno malo šire gledati stvari.

Tacno. Ali oni na taj nacin sto vrijedjaju poslanika s.a.w.s. promijenili su sliku o islamu kod mnogih jos jednom. Sve to utice na ljude. I vremenom stvore sliku o najcistijoj vjeri kao varvarskoj vjeri kao sto neko pomenu. :sad2:
Ne menja uvreda sliku o Islamu,već primeri vernika Islama menjaju sliku o Islamu.
Čovek koji vređa, menja sliku o samome sebi i sliku čemu pripada,kao što svaki vernik Islama menja sliku o islamu kada čini greh i dela suprotno Božjim zapovestima.Ako neko hoće da prikaže svoju veru kao najčistiju,taj mora i u delima i u rečima da bude čist,a ne nečist.
Kao što sam jednom rekao nečiji greh ne opravdava da i mi činimo grehe i da budemo grešnici.Tako čine samo nevernici.
 
Pitanje je odlicno :ok: Ali odgovor treba da pronadjes sama....jos ako ga ne bi trazila kroz svoje svakodnevno razmisljanje, kroz logicni proces koji obavlja mozak....vec ako bi ostavila pitanje u "vazduhu" i cekala da odgovor dodje sam od sebe vremenom.....otkrila bih cudo :D

Jel da? :roll: Meni ne treba odgovor,nego sam pitanje postavila doticnom koji je napisao,da ne postoji sudbina a ni Bog,pa me zanima sta onda postoji po njemu
 
Jel da? :roll: Meni ne treba odgovor,nego sam pitanje postavila doticnom koji je napisao,da ne postoji sudbina a ni Bog,pa me zanima sta onda postoji po njemu

Znam sta si mislila i nisam ni mislio da ti trazis odgovor ali je pitanje kao pitanje odlicno pa sam ga iskoristio :D Pitanja poput: A sta stvarno postoji? Ko sam ja?.....i slicna pitanja, su odlicna pitanja za kontemplaciju i nalazenje odgovora, makar i trazenje odgovora na ova pitanja, daje jedan zavidan duhovni napredak :D
 
Eto čistog primjera vjerskog fanatizma Baš te žalim,i sve vas koji se trujete takvim glupostima
Mi smo svi pred Bogom isti,mi smo svi duše a pogresna tumačenja vjerskih knjiga te samo udaljavaju od Tvorca Bog je jedan i tvoj i moj.... mnogo je zabluda u tvojim postovima,kojim su te na žalost naučili oni koji streme ka fanatimu samo jedne vjere kao ispravne

Nije to vjerski fanatizam. Proucavao sam ja sve vjere. I sto vise znam to sam vise sigurniji u Islam kao JEDINU istinsku vjeru.

De, molim te, prosvetli nas...koja pitanja?


O tome ti ja i govorim Ne znas Nemoj ni da tvrdiš ono sto NE ZNAŠ

Zasto si ubjeđen da je samo islamska vjera ispravna? Zato sto tako pise u kuranu? To se zove fanatizam...na žalost ne možeš nikad ukapirati,jer si već jako zatrovan iluzijama o kojima te uči tvoj kuran

Evo imaš priliku...ajde nas ti prosvjetli molim te i ubjedi nas da grjesimo...sta to ne znamo o islamu,a da znamo bili bi u islamu? Sta je to sto ne znamo? Evo imas priliku da nas prosvjetlis,pa navali....

Jedno je pitanje? Jeste li procitali Kur'an? Ne? Onda ne znate nista o islamu.
Da stvarno imam toliko vremena pa da Vam govorim o svemu onom sto Islam cini vjeru mira, strpljenja i ljubavi. Poniznosti i pokornosti Bogu. Odanosti Islamu. Vezanosti medju muslimanima. to ne bi bila (samo) prilika za mene, vec za Vas.
Ako stvarno zelis da ti pokazem zbog se vrijedi boriti na Allahovom dz.s. putu... Ostavi mi mail u inboxu pa cemo se cuti jer bi bilo vrlo drago da ti pomognem. Ovdje ne jer je nevjerovatno rasirena islamofobija medju ljudima, a za sve krivim medije, a mediji su takvi jer cionisti ih zele da budu takvi.
To sto ste se zapitali STA TO NE ZNAMO O ISLAMU - znaci da niste dovoljno trazili istinu i da u ono u sta bi ste htjeli da vjerujete jer su u to vjerovali vasi preci nije dovoljno jako. Sumnjate... U Islamu, sumnja je grijeh... Imate isuvise cvrste dokaze da bi ste ikada posumnjali!
 
fighter vs 9/11,znas sta sam ja primjetila....vas islamiste kad čovjek pritjera uz zid,kad vise nemate argumenata,odmah se povlacite ili zovete jos nekog od vasih u pomoc,a kad ni to ne pomaze kad vam oborimo sve vase teorije,onda se povlacite i izvlacite,kao sto upravo ti sad radis...ali znas sta,dobices moj mail,pa da vidim koliko si sposoban da me razuvjeris
 
Jedno je pitanje? Jeste li procitali Kur'an? Ne? Onda ne znate nista o islamu.

Evo ja te pitam u ime lika iz amazonske prasume: 'Zasto sam ja osudjen sto nisam citao K; gde je moja krivica u tome, ja sam samo covek, Alah mi nije dao krila da preletim do Arabije pa da mi ga tamo tutnu u ruke da citam...nije li krivica onda njegova sto me je toliko razdvojio od K?'
 
mir, strpljenje, ljubav i vezanost kao između šita, sunita i kurda? o tome govoriš? :hahaha:

Kurdi su stanovnici Kurdistana, to ti je glupo. A shije grijese u svojim uvjerenjima.

fighter vs 9/11,znas sta sam ja primjetila....vas islamiste kad čovjek pritjera uz zid,kad vise nemate argumenata,odmah se povlacite ili zovete jos nekog od vasih u pomoc,a kad ni to ne pomaze kad vam oborimo sve vase teorije,onda se povlacite i izvlacite,kao sto upravo ti sad radis...ali znas sta,dobices moj mail,pa da vidim koliko si sposoban da me razuvjeris

ako ne budem uspio, bice moja krivica sto to nisam umio...

Evo ja te pitam u ime lika iz amazonske prasume: 'Zasto sam ja osudjen sto nisam citao K; gde je moja krivica u tome, ja sam samo covek, Allah dz.s. mi nije dao krila da preletim do Arabije pa da mi ga tamo tutnu u ruke da citam...
nije li krivica onda njegova sto me je toliko razdvojio od K?'

Danas je Kur'an svima dostupan, o cemu govoris!? A Islam ne postoji od prije 1400 godina. Islam postoji oduvijek. Issa a.s. (Isus) je bio musliman. Mojsije (Mussa a.s.) je bio musliman... ITD. ITD.

Zar nije Isus govorio da je Njegova vjera predavanje Bozijoj volji? Isto sto i Mojsije? U arapskom jeziku, termin za predavanje Bozijoj volji je Islam. Tako da su svi muslimani.
 
Može biti jedna vrsta molitve.Ali kakve molitve.Bog ne sluša ono što je na našim usnama,već ono što je u našim srcima.Možemo mi napamet naučiti reči i ceo dan ih ponavljati,to kod Boga ne vredi ništa.Iskrena molitva srca kada spoznamo Boga, jeste prava molitva.
Kao što Isus rekao "Ovaj narod blizu Mi je svojim ustima i poštuju Me usnama svojim, ali su srca njihova daleko od Mene..."

Koji Bog neslusa ono sta je na nasim usnama? Tvoj? Ja ga nepoznajem. Moj slusa. :)
Naravno ni po islamskoj religiji nisu prihvtljiva nikakva djela samo govorom, vec ono sto govori, mor biti iskreno. A tamo ste negdje rekli da nevrijedi uciti kuran a raditi suprotno. Ja neradim suprotno.
Ljudi koji iznose vjeru svoju samo jezicima, a ne srcima, kao sto si naveo primjer od isusa; pa mogu ti reci da je po islamskom stavu najgora vrsta ljudi upravo ta. I da ce biti baceni u dzehennem prije nevjernika. Takvi se nazivaju licemjerima.
Znaci kako nas nasa vjera uci, trebamo s moliti i srcem i jezikom zajedno.
 
Koji Bog neslusa ono sta je na nasim usnama? Tvoj? Ja ga nepoznajem. Moj slusa. :)
Bog jeste sluša sve što tražimo od njega,ali nam ne daje sve što mi hoćemo.Bog daje samo ono što nama pomaže u duhovnom razvoju.Kao što rekao,Bog nije zlatna ribica koja nam ostvaruje želje koje su uglavnom ljudske i materijalne prirode.
Naravno ni po islamskoj religiji nisu prihvtljiva nikakva djela samo govorom, vec ono sto govori, mor biti iskreno.
Jedno je ono što nije prihvatljivo a drugo je ono što se čini.Zato Isus nama govori, po delima ćete ih prepoznati.Džaba smo mi protiv ubistva,nasilja i zla kada to u delima činimo pravdajuće isto.
Nikakav iskrenost u rečima nije dovoljna ako isto to strogo se ne pridržavamo u delima.A upravo smo toga svedoci kod mnogih da se zle reči osuđuju,a zla dela se ignorišu,čak što više pravdaju se i podržavaju.

A tamo ste negdje rekli da nevrijedi uciti kuran a raditi suprotno. Ja neradim suprotno.
Ako je to tačno tako bi trebali da rade svi koji uče Kuran.Inače budu gori od nevernika.
A pravdanje u činjenje zla,nasilja i ubistva je nagori greh koji čini samo protivnik Božji pa i Kurana.A takva zlodela takvih ljudi se najviše ignoriše u današnjem svetu kod vernika.To nikako nije po Kuranu.
Vaš kuran govori da je Allah zabranio sebi nasilje kao što je zabranio i ljudima.
Ko se ne pridržava toga,protivnik je Allaha i protivnik Kurana,i gori je od nevernika.
A dela njihovo pokazuju koji su ti ljudi.

Ljudi koji iznose vjeru svoju samo jezicima, a ne srcima, kao sto si naveo primjer od isusa; pa mogu ti reci da je po islamskom stavu najgora vrsta ljudi upravo ta.
I ne samo da iznosimo reči srcem već da prikažemo veru u delima.
A nasilje,ubistvo i zlo nikako nisu dela istinske vere.Takvi su najgora vrsta ljudi.

I da ce biti baceni u dzehennem prije nevjernika. Takvi se nazivaju licemjerima.
Znaci kako nas nasa vjera uci, trebamo s moliti i srcem i jezikom zajedno.
Na žalost takvi se ne boje Boga i kazne.
Uzvikuju Božje ime čineći najveće zločine,a da pri tom nisu svesni greha i kazne za takve grehe.Moliti srcem i jezikom ima smisla samo ako su naša dela čista,odnosno ako naša dela nisu grešna puni zla,nasilja i ubistva.
 
Poslednja izmena:
Ako je to tačno tako bi trebali da rade svi koji uče Kuran.Inače budu gori od nevernika.
A pravdanje u činjenje zla,nasilja i ubistva je nagori greh koji čini samo protivnik Božji pa i Kurana.A takva zlodela takvih ljudi se najviše ignoriše u današnjem svetu kod vernika.To nikako nije po Kuranu.
Vaš kuran govori da je Allah zabranio sebi nasilje kao što je zabranio i ljudima.
Ko se ne pridržava toga,protivnik je Allaha i protivnik Kurana,i gori je od nevernika.
A dela njihovo pokazuju koji su ti ljudi.

Zasto generalizujes? Te, za koje smatras da su predstavnici muslimana, jesu li mozda milioni ljudi koji si pokorni Bogu, koji sire ljubav i mir medju narodom... Koji ne znaju za losa djela... Strpljivi ljudi koji su prepusteni Bozijoj volji:

Hajj-Muslim-pilgrimage.jpg


Kada pomenete zene muslimanke, da li ih vidite kao zene koje su stavile hidzab zato sto su pokorne Bogu... Zene koje imaju sretan zivot... Koje ne traze vise... Koje su sretne sa svojim muzevima koji ih postuju i cijene:

31.jpg


family.jpg


A muslimani su teroristi?!?!?!

E i ovo su muslimani, a njihovo ubijanje zovete kako? Napad prije eventualnog napada?
slides-gazan-genocide-2008.jpg


palestine_landloss.jpg


A ne bi bilo tako da nam stvar kojoj najvise vjerujemo nije:

Dees-TV3.jpg


Nije slucajno sto imate takvo razmisljanje.
 
A muslimani su teroristi?!?!?!

E i ovo su muslimani, a njihovo ubijanje zovete kako? Napad prije eventualnog napada?
slides-gazan-genocide-2008.jpg


.

Koliko vidim ti ljudi na slici nose uniforme. Nisu to pobijeni civili nego vojnici ubijeni u ratnim operacijama . U ratu ljudi ginu , toliko valjda znas , posebno ako opbuku uniformu i uzmu oruzije u ruke .Valjda ne mislis da neko treba da pusti islamske vojnike da kolju i ubijaju okolo samo zato sto su muslimani , ili mislis ?
 

Back
Top