Da li Bog zna šta je seks?

I ja ti objasnio da se to PRIRIOFNO odnosi na razliku izmedju muskog i zenskog u smislu da je muskarcu prirodno upotrebiti zenu a ne muskarca.
А како то мушкарац ПРИРОДНО употребљава жену?

Sta je bre tebi covece,kako bre ljubiti zenu u intimnim regijama i obrnuto a sve to u okvirima braka moze biti ravno homoseksualnosti ??????
Zaglibio si ti duboko u neke sektaske vode,bezi od tamo sto pre da se bar ozenis..
Па шта гејеви раде него анал и орал драги роби. Шта им треће остаје?

.Prirodni odnos je sve sto je u okvirima ljubavii i obostranog zadovoljstva a tamo ne spada jedino a...ni odnos jer kao sto sam ti vec rekao,tamo "profitira jedino nastrani muskarac !
Dakle normalno je llubiti zenske grudi pa cak i deo njih stavljati ih u usta i pored toga sto su one stvorene za dojenje beba isto kao sto je u redu ljubiti i svaki drugi deo njenog tela a da to nikome ne stvara odvratnost.
Toliko od mene bato.


I sad ja oslepeo jer ne vidim gde si mi dao Biblijskog dokaza za potvrdu da je jezik mozemo slobodno umetati u usta partnera ?

Pa objasnio sam ti zasto mi nesto odvratno a zasto nije. a ujedno sam i pojasniio da nam Biblija ne daje komkretne detalje kako da organizujemo akciju u bracnim krevetom.
Значи вама кад би жена рекла да јој радите нешто најодвратније могуће и ви на то пристанете ви мислите да је то Богу угодно само зато јер сте браку? Супер.
 
А како то мушкарац ПРИРОДНО употребљава жену?
Seksualno bre,a sta si ti mislio - kao vesh masinu ???
Па шта гејеви раде него анал и орал драги роби. Шта им треће остаје?
Jesam li ti lepo objasnio za a..l, zasto ponavljas i zasto sve to stavljas u isti paket ?
Ako insistiras da ti takva vrsta ljubljenja ne pashe onda je nemoj prakticirati i niko nista ali nemoj biti teoloski bezobrazan i izmisljati onog cega u Bibliji nema.

...nego daj mi pojasni kako to ide kod tebe,ako mi zena sama krene u akciju jel to znaci da je ona gey ali mozda ja postajem gey kad joj uzvratim istom merom...!?? :D :D :D
Значи вама кад би жена рекла да јој радите нешто најодвратније могуће и ви на то пристанете ви мислите да је то Богу угодно само зато јер сте браку? Супер.
Pazi ovamo,ako mi zena slatko na uvce kaze da bi htela da se malo mazimo onda bi joj svakako "izasao u susret"zahtevu i sve je u redu ako je u okvirima normalnog i prijatnog,dakle bez gadosti koje sam pomenuo...
ALI..
Ako mi zena kaze da bi se bolje osecala ukoliko pozovemu neku lepu devojku iz komsiluka ili mozda nekog komsiju onda bi joj kategoricki dao do znanja da je to za mene neprihvatljivo a cak bi zbog pomenutog komsiju preduzeo hitne mere da se sto pre otarasim zene jer je to vec neka vrsta preljube u njenim mislima ( pozelela je drugog,nekog vise osim mene).
...naravno nista bolji nije ni predlog za mladu komsinicu s tim sto bih se tada mozda manje ljutio... :D
 
Seksualno bre,a sta si ti mislio - kao vesh masinu ???
A kako seksualno? Koja je to vrsta odnosa koju muškarac i žena mogu imati a recimo dva muškarca ne mogu? Šta je to prirodno između muškarca i žene?

Jesam li ti lepo objasnio za a..l, zasto ponavljas i zasto to stavljas u isti paket ?
Ako insistiras da ti takva vrsta ljubljenja ne pashe onda je nemoj prakticirati i niko nista ali nemoj biti teoloski bezobrazan i izmisljati onog cega u Bibliji nema.
Zato što to jeste isti paket. I a... i o... su neprirodno upotrebljavanje muških polnih organa.

Pazi ovamo,ako mi zena slatko na uvce kaze da bi htela da se malo mazimo onda bi joj svakako "izasao u susret"zahtevu i sve je u redu ako je u okvirima normalnog i prijatnog,dakle bez gadosti koje sam pomenuo...
Tako je. Slažem se. To je i tvoja obaveza kao muža.

ALI..
Ako mi zena kaze da bi se bolje osecala ukoliko pozovemu neku lepu devojku iz komsiluka ili mozda nekog komsiju onda bi joj kategoricki dao do znanja da je to za mene neprihvatljivo a cak bi zbog pomenutog komsiju preduzeo hitne mere da se sto pre otarasim zene jer je to vec neka vrsta preljube u njenim mislima ( pozelela je drugog,nekog vise osim mene).
...naravno nista bolji nije ni predlog za mladu komsinicu s tim sto bih se tada mozda manje ljutio... :D
A šta ako bi ti rekla da želi da isprobate novi fetiš?
 
Значи вама кад би жена рекла да јој радите нешто најодвратније могуће и ви на то пристанете ви мислите да је то Богу угодно само зато јер сте браку? Супер.
Ja radim brate bolje da ne znaš sta sve. Ono što je za pauka normalno, to je za muvu haos. Bog ako gleda neka gleda sram ga bilo, on se srećom tu ništa ne pita. Ti sebe slobodno ograničavaj i veruj da te bog posmatra i osudjuje, ja pre no što riknem ima da kažem kajem se i da klisnem u raj ako uspem.
 
А како то мушкарац ПРИРОДНО употребљава жену?
Тако што води природан хетеросексуални однос са њом.
Природна је хетерсоксуалност, неприродна хомосексуалност. Апостол о томе пише, Маки то ти је већ објашњено али ти игноришеш, нзм из ког разлога
 
Тако што води природан хетеросексуални однос са њом.
Природна је хетерсоксуалност, неприродна хомосексуалност. Апостол о томе пише, Маки то ти је већ објашњено али ти игноришеш, нзм из ког разлога
Па зашто је хетеро природно а ово није?
 
Која врста односа ту спада?
Хетеросексуални однос, да је то што ти тврдиш Апостол би нагласио ,,то и то није добро или природно".
Али, је овде он говори о људима који су оставили природни однос са женом и распалили се на мушкарце.

Природни мушко-женски полни однос је онај за који је Бог и створио наше полне органе. И сваки пут кад у Писму нађемо формулацију попут "он позна своју жену" или "он леже са својом женом" имплицира се да је ријеч о односу који доводи до зачећа дјеце пошто се често управо након тих формулација и обзнањује трудноћа жене. А само једна врста односа миже довести до зачећа.
А шта људима који не могу да имају децу?
 
I ja ti objasnio da se to PRIRIOFNO odnosi na razliku izmedju muskog i zenskog u smislu da je muskarcu prirodno upotrebiti zenu a ne muskarca.
Управо тако. :ok:
Sta je bre tebi covece,kako bre ljubiti zenu u intimnim regijama i obrnuto a sve to u okvirima braka moze biti ravno homoseksualnosti ??????
Zaglibio si ti duboko u neke sektaske vode,bezi od tamo sto pre da se bar ozenis...
Маки је заиста забраздио мало. Све је погрешно схватио.
 
Хетеросексуални однос, да је то што ти тврдиш Апостол би нагласио ,,то и то није добро или природно".
Али, је овде он говори о људима који су оставили природни однос са женом и распалили се на мушкарце.
Па и нагласио је кроз истицање ПРИРОДНОГ употребљавања жена.

А шта људима који не могу да имају децу?
Шта са њима?
 
Па шта гејеви раде него анал и орал драги роби
Али овде се прича о мужу и жени, шта си се ухватио за гејеве, прича се о хетеросекслуачном браку.
Лизање прелепе женске вагине никако не може бити равно ,, хомосексуалиности".
 
Али овде се прича о мужу и жени, шта си се ухватио за гејеве, прича се о хетеросекслуачном браку.
Лизање прелепе женске вагине никако не може бити равно ,, хомосексуалиности".
Па то су исти акти дуле. А... је и код хетеро и код геј парова иста ствар. О... такође.
 
Па и нагласио је кроз истицање ПРИРОДНОГ употребљавања жена.
Како иде тај стих Маки, кад си већ запео?? Ево овако:
"А исто тако и *мушкарци оставивши природно употребљавање жена, распалише се жељом својом један на другога, мушкарци са мушкарцима чинећи срам, примајући на себи одговарајућу плату за своју заблуду." (Римљанима 1:26).

Дакле, природно употребљавање жена значи хетеросексуални однос. Дакле, буквално пише престали су да имају природан секс са женама и распалише се један на другога.

Ово је осуда педерастије, а не неких ,,неприродних односа " у браку, како ти пишеш.
Шта са њима?
Јел они смеју да имају секс по теби? Пошто тврдиш да је он само за рађање деце, онда они који не могу да имају децу не треба да га имају.
То произилази из твојих речи.
 
Како иде тај стих Маки, кад си већ запео?? Ево овако:
"А исто тако и *мушкарци оставивши природно употребљавање жена, распалише се жељом својом један на другога, мушкарци са мушкарцима чинећи срам, примајући на себи одговарајућу плату за своју заблуду." (Римљанима 1:26).

Дакле, природно употребљавање жена значи хетеросексуални однос. Дакле, буквално пише престали су да имају природан секс са женама и распалише се један на другога.

Ово је осуда педерастије, а не неких ,,неприродних односа " у браку, како ти пишеш.
Па ајде анализирајмо шта је то природно код мушкараца и жена а неприродно овамо?

Јел они смеју да имају секс по теби? Пошто тврдиш да је он само за рађање деце, онда они који не могу да имају децу не треба да га имају.
То произилази из твојих речи.
Смију. Зашто не би смјели?
 
Не можеш поредити неприродне хомосексуалне односе са природним хетеросексуапним односом у браку. Ни по ком основу, Маки.
Ја их ни не поредим. Поредим неприродне хомосексуалне односе са неприродним хетеросексуалним односима.
 
Па ајде анализирајмо шта је то природно код мушкараца и жена а неприродно овамо?
Апостол се не бави тиме, он само каже да је секс мушкарца са женом природан, а секс мушкараца и мушкарца је неприродан. Јасно је из контекста шта он каже.
То му ти умећеш да се он бавио ,,неприродним" позама у браку и слично. Али то су твоје мисли, а не његове.

Смију. Зашто не би смјели?

Ок. Али знаш ли онда да ова твоја реченица потире ови што си мало раније написао:


Природни мушко-женски полни однос је онај за који је Бог и створио наше полне органе. И сваки пут кад у Писму нађемо формулацију попут "он позна своју жену" или "он леже са својом женом" имплицира се да је ријеч о односу који доводи до зачећа дјеце пошто се често управо након тих формулација и обзнањује трудноћа жене. А само једна врста односа миже довести до зачећа.
У томе је ствар.
 
Ја их ни не поредим. Поредим неприродне хомосексуалне односе са неприродним хетеросексуалним односима.
Не постоје неприродни хетеросексуални односи у браку.
Дакле, циљеви брака су љубав мужа , и жене, као и рађање деце. Сексуалност је ту да буде у служби оба ова циља брака. Ако тако сагледаш, неприродан однос у браку не постоји јер служи циљу брака. И љубави мужа и жене, као и рађању деце.

То што ти причаш није изворни библијски и црквени став, већ став стоика, који је ушао и у одређене православне кругове, да је природан само онај полни однос који доводи до рађања, сви остали су ,,неприродно", али то није тачно. Јер Бог је дизајнирао цело женско тело да нам буде привлачно (као на пример прелепе сисе), а не само органе . То је урадио да би ми у потпуности могли да уживамо један у другом, а не само да би се размножавали. Наравно, и то, али не само то.
 
znači dva tri put i to ti je što ti je i to misionarski
verovatno greh je neka druga poza :think:
Да, то је та Макијева уврнута логика. Они који веле да су односи само ради прокреације, греше дебело, јер сама природа зна за сексуалне односе који немају само ту сврху. Двоје су у телу једно иако немају деце. Као што крштење није само ради опроштаја првородног греха, тако и секс није само ради прављења деце.

Елем, теологија и духовни живот се не уче на основу пар цитата канона или Отаца, него на студирању, подвигу и размени мишљења са продуховљеним особама.

Страст и секс су нам дати да бисмо преживели као врста и дошли до индивидуације. Зато он нема ништа са падом. Зрели Августин ће рећи да би било и страсти у рају приликом секса. Јер, он је био један од ретких Отаца који је укапирао да је Бог створио овај свет какав јесте, да је желео овакав свет и да су људи само били у фази која изискује преображај. Никаквог првобитног савршенства није било. Животињско или душевно наше тело мора да постане духовно да би обитавало у Царству Небеском. Сваки лишен светлости разума би морао да пева и слави Адама и Еву као и ђавола и грех, јер да тога није било не би било и нас! Ми пак велимо да није тако. Родили бисмо се једнако, тако да је сексуалност замишљена и благословена од Бога (ко чита Библију) као света ствар са сврхом да се напуни земља.
Тако да, @Maki! било би секса и у рају јер је рађање деце Прва Заповест Божја а код нас људи постоји само један начин да до тога дође. :D

Ау, ал се расписао, мада мало пре оваквих дужну љубав са женом, па ми дошла инспирација. Ех... :)
 
Avgustin je upravo suprotno učio. Da nije bilo pada u grijeh seksualni odnosi u raju, ako bi ih i bilo u što Avgustin sumnja, bi bili potpuno bestrasni i to na takav način da žena ne bi izgubila nevinost njihovim upražnjavanjem.
 
Avgustin je upravo suprotno učio. Da nije bilo pada u grijeh seksualni odnosi u raju, ako bi ih i bilo u što Avgustin sumnja, bi bili potpuno bestrasni i to na takav način da žena ne bi izgubila nevinost njihovim upražnjavanjem.
Докажи. Ово сам читао код човека који је студирао патристику, нарочито Августина.
 
"U takvoj sretnosti stvari i sretnosti ljudi nek je daleko od nas, da bismo pomislili kako se potomstvo nije moglo zasijati i bez pošasti požude; nego su se sramotni dijelovi mogli pokrenuti istim nalogom volje kao i ostali udovi; i suprug je mogao otpočinuti na grudima svoje žene bez ikakva zavodničkog poriva požude, sa spokojem duše i bez ikakve oštete tjelesne cjeloće. A budući da se takvo što ne može potkrijepiti iskustvom, zbog toga ne slijedi, kako ne treba vjerovati (kad one dijelove tijela nije pokretala uzburkana uspaljenost, nego voljna ovlast, kako bijaše potrebno) da je tako moglo muško sjeme prodrijeti u maternicu supruge, bez ikakve škode po cjeloću djevičnjaka, upravo kao što se sada iz maternice djevice može izliti krv njezine mjesečnice bez ikakve štete po dotičnu spolnu cjeloću. Jer istim putem moglo se sjeme ubrizgati kojim se ova krv može izbaciti. I kao što pri porodu ne bi vrisak od trudova rastvarao žensku utrobu, nego poriv dozrelosti, tako i naravi njih dvoje, radi oplodnje i začeća, nebi spajala žudnja pohote, nego voljna odluka." (Blaženi Avgustin, O Božijoj državi XIV, 26),
 
"U takvoj sretnosti stvari i sretnosti ljudi nek je daleko od nas, da bismo pomislili kako se potomstvo nije moglo zasijati i bez pošasti požude; nego su se sramotni dijelovi mogli pokrenuti istim nalogom volje kao i ostali udovi; i suprug je mogao otpočinuti na grudima svoje žene bez ikakva zavodničkog poriva požude, sa spokojem duše i bez ikakve oštete tjelesne cjeloće. A budući da se takvo što ne može potkrijepiti iskustvom, zbog toga ne slijedi, kako ne treba vjerovati (kad one dijelove tijela nije pokretala uzburkana uspaljenost, nego voljna ovlast, kako bijaše potrebno) da je tako moglo muško sjeme prodrijeti u maternicu supruge, bez ikakve škode po cjeloću djevičnjaka, upravo kao što se sada iz maternice djevice može izliti krv njezine mjesečnice bez ikakve štete po dotičnu spolnu cjeloću. Jer istim putem moglo se sjeme ubrizgati kojim se ova krv može izbaciti. I kao što pri porodu ne bi vrisak od trudova rastvarao žensku utrobu, nego poriv dozrelosti, tako i naravi njih dvoje, radi oplodnje i začeća, nebi spajala žudnja pohote, nego voljna odluka." (Blaženi Avgustin, O Božijoj državi XIV, 26),
Маки, патиш од цитатологије.
Постоје два Августина. Постоји рани Августин, који је тек прешао у Хришћанство, а пре тога био манихејац, секта која је одбацивала сву телесност, па наравно и благословени сексуални однос. Тај рани Августин је, иако је прешао у Хришћанство, ипак задржао своја стара манихејска учења.
Зрели Августин је већ друга прича, он је значајно променио ставове.

Зато сам и написао овде хтели Августин, тиме сам јасно направио разлику.
 
Маки, патиш од цитатологије.
Постоје два Августина. Постоји рани Августин, који је тек прешао у Хришћанство, а пре тога био манихејац, секта која је одбацивала сву телесност, па наравно и благословени сексуални однос. Тај рани Августин је, иако је прешао у Хришћанство, ипак задржао своја стара манихејска учења.
Зрели Августин је већ друга прича, он је значајно променио ставове.

Зато сам и написао овде хтели Августин, тиме сам јасно направио разлику.
А Цивитате деи је Августин написао на почетку или на крају своје каријере?
 

Back
Top