"SUDBINA" ČOVEKA JE DA ZNA BOGA

Pa ja nisam rekla "jedino kuan". To "jedino" nepostoji u mom textu. Zasto ucenje kurana? Zato sto je to jedna vrsta molitve Bogu. eto to je moje licno uvjerenje.

Može biti jedna vrsta molitve.Ali kakve molitve.Bog ne sluša ono što je na našim usnama,već ono što je u našim srcima.Možemo mi napamet naučiti reči i ceo dan ih ponavljati,to kod Boga ne vredi ništa.Iskrena molitva srca kada spoznamo Boga, jeste prava molitva.
Kao što Isus rekao "Ovaj narod blizu Mi je svojim ustima i poštuju Me usnama svojim, ali su srca njihova daleko od Mene..."
 
Zašto nekom potreban kuran da bi regulisao krvni pritisak?
Ja zahvaljujuće jakoj veri u Boga ne pamtim kada sam bio kod lekara.Bez korišćenja bilo kakve knjige.

Mualima zeli da kaze da muslimani reaguju na ovakav nacin zato sto su svi sigurni da pripadaju jedinoj istiniskoj vjeri. Strpljenje je jedna od glavnih odlika onih koji vjeruju u Jednog i Jedinog Boga. A to svaki musliman posjeduje. Uce nje Bozije rijeci Vas dovodi na jedan visi duhovni stepen. Mualima je uzela primjer da kada god uci Kur'an osjeti mir, osjeti nesto sto se ni na jedan drugi nacin ne moze osjetiti... Ovo sto pirox pokusava da ogranici neke stvari sa krvnim pritiskom je cisto uvreda iako je znao na sta se mislilo.
Ja u svakoj temi u kojoj sam "upao" nisam imao zle namjere. Iskreno, zelim sam da pomognem. Ako ne budete u Bozijoj vjeri necete uci u Dzenet. Nije mi cilj da vam pokazem da "smo mi bolji". Ne postoji MI ili VI! Svi smo mi jedno! Nema razlike... Bio ti Barack Obama, Boris Tadic, Rifat Fejzic ili vec ko... Jedna stvar je vazna...
Kad bi ljudi samo znali koja je kazna za kjafire svi bi zivjeli u miru, u islamu, kao jedan narod, kao braca i sestre. Ali nasu (svih muslimana) bracu i sestre svakog dana ubijaju na Bliskom istoku. Naseg (svih ljudi) poslanika a.s. vrijedjaju iz dana u dan govoreci da je to sloboda govora!

'Poželjet će nevjernici da su vjernici bili' (Al-Hijr, 2.).'
 
Kakve veze ima kojoj veri pripada? Ja verujem u Jednog a ne pripadam niti jednoj religi, organizaciji, udruzenju, osobi...
Moja Dusa, misli, osecanja, iskustva pripadaju Jednom Beskonacnom Kreatoru.
Jel to postoji neki algoritam; kako se prema nekom poneti u zavisnosti od 'vere kojoj pripada'? Neverovatno je kako se ljudi lako odijele od drugih. Naravno, sa Vise tacke gledista ovo je nemoguce, ali ljudi ce uvek naci nesto da u drugom ne vide drugog-sebe. Po tome se najbolje vidi da neko zivi u obrascu straha a ne ljubavi..

Pa postoji. Niste pravi vjernik ako vjerujete samo u Boga. Svako vjeruje Boga. Ali svako... Iskusenje je, pa i zadatak, spoznati sta je Bozija vjera. Samo razumom obdareni ce to shvatiti.
 
Pa postoji. Niste pravi vjernik ako vjerujete samo u Boga. Svako vjeruje Boga. Ali svako... Iskusenje je, pa i zadatak, spoznati sta je Bozija vjera. Samo razumom obdareni ce to shvatiti.

Neka si mi rekao...:super:

Nije mi cilj da vam pokazem da "smo mi bolji". Ne postoji MI ili VI! Svi smo mi jedno!
Ali nasu (svih muslimana) bracu i sestre svakog dana ubijaju na Bliskom istoku.

Kako sad 'Svi smo Jedno' pa posle 'nasu bracu i sestre'...
 
Poslednja izmena:
Uce nje Bozije rijeci Vas dovodi na jedan visi duhovni stepen. Mualima je uzela primjer da kada god uci Kur'an osjeti mir, osjeti nesto sto se ni na jedan drugi nacin ne moze osjetiti...

Šta vredi učenje Božje reči napamet,kada se živi suprotno tim rečima.
Same reči nisu dovoljne za spasenje niti za viši duhovni stepen.Već isključivo njihovo ostvarivanje.Mualima rekla primer kako njeno zdravlje ima veze sa Kuranom,a ja sam naveo moj primer kako moje zdravlje ima veze isključivo sa Bogom.

Ovo sto pirox pokusava da ogranici neke stvari sa krvnim pritiskom je cisto uvreda iako je znao na sta se mislilo.
Kao prvo,primer sa krvnim pritiskom nisam ja postavio.Drugo ako mene pomaže Bog u zdravlju,po čemu je to uvreda i kome je to uvreda?To samo može ići u prilog Bogu a ne protiv.

Ja u svakoj temi u kojoj sam "upao" nisam imao zle namjere.
Niko ovde nema zle namere.Niti su zle namere ako neko ima drugačije iskustvo sa Bogom.

Ako ne budete u Bozijoj vjeri necete uci u Dzenet.
Upravo o tome govori moj primer,o veri prema Bogu.

Kad bi ljudi samo znali koja je kazna za kjafire svi bi zivjeli u miru, u islamu, kao jedan narod, kao braca i sestre. Ali nasu (svih muslimana) bracu i sestre svakog dana ubijaju na Bliskom istoku. Naseg (svih ljudi) poslanika a.s. vrijedjaju iz dana u dan govoreci da je to sloboda govora!
Tačno.Kada bi ljudi znali koja je kazna za greh,svi bi živeli u miru.I ne bi zlo sa zlom uzvraćali.Ubistvo bilo čijeg brata i sestre nije opravdanje da neko postane zao, čini greh i samim time postane protivnik Božji.A to što neko vređa Boga i poslanike Božje,taj treba da polaže račune pred tim poslanicima i pred Bogom.Nikako pred ljudima.Jedino Bog može suditi takvima,a ne čovek.Uostalom Boga i Božje poslanike više vređa suprotni primeri zapovestima Božjim nego reči.
 
Poslednja izmena:
Šta vredi učenje Božje reči napamet,kada se živi suprotno tim rečima.
Same reči nisu dovoljne za spasenje niti za viši duhovni stepen.Već isključivo njihovo ostvarivanje.Mualima rekla primer kako njeno zdravlje ima veze sa Kuranom,a ja sam naveo moj primer kako moje zdravlje ima veze isključivo sa Bogom.
Da. Ali ako niste iskren vjernik necete sigurno imati namjeru da ucite Kur'an napamet.

Kao prvo,primer sa krvnim pritiskom nisam ja postavio.Drugo ako mene pomaže Bog u zdravlju,po čemu je to uvreda i kome je to uvreda?To samo može ići u prilog Bogu a ne protiv.
Razumio sam da ste htjeli reci da Kur'an ne sluzi nicem drugom osim zdravstvenom lijecenju. Moja greska...

Tačno.Kada bi ljudi znali koja je kazna za greh,svi bi živeli u miru.I ne bi zlo sa zlom uzvraćali.Ubistvo bilo čijeg brata i sestre nije opravdanje da neko postane zao, čini greh i samim time postane protivnik Božji.A to što neko vređa Boga i poslanike Božje,taj treba da polaže račune pred tim poslanicima i pred Bogom.Nikako pred ljudima.Jedino Bog može suditi takvima,a ne čovek.Uostalom Boga i Božje poslanike više vređa suprotni primeri zapovestima Božjim nego reči.
Tacno. Ali oni na taj nacin sto vrijedjaju poslanika s.a.w.s. promijenili su sliku o islamu kod mnogih jos jednom. Sve to utice na ljude. I vremenom stvore sliku o najcistijoj vjeri kao varvarskoj vjeri kao sto neko pomenu. :sad2:
 
Svako od nas je duhovno biće, Duša i svako od nas u ovim nižim svetovima treba da realizuje svoje najviše duhovne potencijale ili kvalitete da bi se vratio nazad u Carstvo Nebesko.
Ti potencijali su: Ljubav, duhovna svest, strpljenje, mudrost, produbljeno razumevanje života, duhovna sloboda.
Čovek svojim fizičkim čulima nikada ne može znati Boga već svojim duhovnim čulima odnosno on kao Duša. Duša, to je ono što mi jesmo a kao takvi smo večiti i besmrtni nezavisno šta danas koja religija govori.
Tačno je da je Bog jedan nezavisno ko koju religiju sledi i tačno je da Bog pomaže ljudima u mnogim situacijama nezavisno da li su sledbenici religije ili su ateisti. Postoji dublji razlog zašto je neko odabrao biti ateista. U daljem tekstu to neće biti predmet razgovora.
Čovek fizički sazreva u godinama puberteta, mentalno do oko svoje dvadeset i četvrte godine medjutim duhovno sazrevanje traje hiljadama inkarnacija. Posle tog ogromnog broja inkarnacija, kada mi kao Duša imamo dovoljno iskustava osetimo duboku unutarnju potrebu za nečim daleko uzvišenijim, nešto što nas podstiče iz naše dubine.To je potreba da se finalizira inkarnacioni ciklus i da se najzad vratimo svom Kreatoru, Bogu.
Dobro je imati dobro zdravlje i održavati ga ali pre ili kasnije svako od nas se sučeljava sa zdravstvenim problemima. Očuvanje zdravlja je samo usputna naša aktivnost.

Niži svetovi pa ni naša fizička tela nisu kreirana da traju beskonačno.

U današnje vreme mnogi voljno ili ne imaju iskustva izvan tela, možda probaju astralnu projekciju ili imaju svesne (lucidne) snove. Sve to je takvima samo dokaz da su oni duhovna bića i da je život nešto mnogo više od fizičkih tela i ovog sveta.

Mnogi su imali iskustva sa Svetlošću Svetoga Duha u predelu Duhovnog (Trećeg) Oka ili sa Zvukom Svetoga Duha koji se čuje u centru svoje glave.

Ovi Svetlost i Zvuk kao dvojni aspekt Svetoga Duha su REČ Boga a ne bilo koja ili ijedna knjiga iz bilo koje prošlosti.
Oni pojedinci koji uspostave kontakt sa Svetlošću i Zvukom Svetoga Duha slušaju Reč Božju i takvima je obećana besmrtnost. O toime i stoji stih u Bibliji.

Znanje koje se dobija čitanjem svih svetih knjiga ovoga sveta je neuporedivo beznačajno sa onim koje se dobija kroz slušanja Reči Boga (Svetlosti i Zvuka).

Sledi; Ko su ljudi Bogom odabrani!
 
Poslednja izmena:
Sto da ne? Evo bas me interesuje...sto da ne?

Bez razmisljanja zato sto tako Kur'an naredjuje. A inace, Vi kao nemusliman ne vjerujete da je Muhamed a.s. Boziji poslanik (odmah ste nevjernik i odmah ste sebi presudili), ne vjerujete da je Kur'an Bozija objava (jos jednom ste sebi presudili), ne vjerujete da je Isus (Issa. a.s) Boziji poslanik, kao i Muhamed s.a.w.s (da ne ponavljam), ne vjerujete je Allah dz.h. Jedan i Jedini Bog vec govorite o svetom trojstvu.
Liste je prilicno dugacka.

Ako ikada izgovoris sehadet, tada bih te mogao nazvati bratom. To ne znaci da smo neprijatelji. Ali ne znaci ni da smo prijatelji.
 
Čovek je pre svega duhovno biće (Duša) koje poseduje i fizičko telo dok se nalazi u ovom svetu. I njegov Kreator (Bog) je takodje duhovno biće bez oblika i forme.
U tom smislu je čovek, u prvom delu, kreiran po ugledu na Boga.
Kvaliteti Boga su ljubav, strpljenje, sveznanje, mudrost, sloboda, sveprisutnost...
Duša takodje ima sve te potencijalne kvalitete koje tek treba da realizuje u dugasčkoj seriji inkarnacionog ciklusa.
Sve te kvalitete može realizovati još u ovom životu. To je postizanje besmrtnosti, spasenja, duhovne slobode, mudrosti, ljubavi i samog Carstva nebeskog.
To je suština učenja svih minulih duhovnih velikana.

BEZ OSTRAŠĆENOSTI, ISKLJUČIVOSTI I VULGARIZMA MOLIM!

cije je ovo ucenje:think::think::think:

covek je telesno bice koliko i duhovno....ne poseduje duh telo niti telo duh,nego je covek bice od duha i tela....
tajna je u skladu.....

 
Bez razmisljanja zato sto tako Kur'an naredjuje. A inace, Vi kao nemusliman ne vjerujete da je Muhamed a.s. Boziji poslanik (odmah ste nevjernik i odmah ste sebi presudili), ne vjerujete da je Kur'an Bozija objava (jos jednom ste sebi presudili), ne vjerujete da je Isus (Issa. a.s) Boziji poslanik, kao i Muhamed s.a.w.s (da ne ponavljam), ne vjerujete je Allah dz.h. Jedan i Jedini Bog vec govorite o svetom trojstvu.
Liste je prilicno dugacka.

Ako ikada izgovoris sehadet, tada bih te mogao nazvati bratom. To ne znaci da smo neprijatelji. Ali ne znaci ni da smo prijatelji.

i ako izgovori sehadet i krene da cini zlo,on ti je brat....tipicno....

ti znas o hriscanstvu samo ono sto ti je receno da bi verovao da je islam 'ekskluzivna Bozija poruka':zper:
 
i ako izgovori sehadet i krene da cini zlo,on ti je brat....tipicno....

ti znas o hriscanstvu samo ono sto ti je receno da bi verovao da je islam 'ekskluzivna Bozija poruka':zper:

Sehadet se uci srcem ne ustima. Onog dana kada prosvjedocis da je Allah Jedan i Jedini Bog i da je Muhamed Boziji poslanik i kada to ucinis srcem i dusom, tada si mi brat. E onda neces znati kako se cini zlo. Tada si mi brat.

A o hriscanstvu znam daleko vise nego sto ti znas o islamu. I nije mi receno, sam sam trazim, sam sam nasao.

kompleks uma/tela/duha tacnije.

Edgar Cayce je rekao:
'Duh je Zivot, Um je Graditelj, Telo je Rezultat'. I da je Zemlja arena za duhovni razvoj. I jos mnogo toga pametnog...

I sta da radi onaj Busman ili lik iz Amazonske prasine do koga tvoja obozavana knjiga nikada nije stigla? Jel on to automatski osudjen na pakao sto nije gvirnuo u K?

Bez uvrede, ali nisi ni ti bolji. Tvoja duznost je da se zapitas odakle potices, sta je tvoja stvarnost! Niko Vam nece biti kriv na Sudnjem danu do Vas samih kada cete govoriti da niste imali priliku i kako niste mogli znati.
 
Sehadet se uci srcem ne ustima. Onog dana kada prosvjedocis da je Allah Jedan i Jedini Bog i da je Muhamed Boziji poslanik i kada to ucinis srcem i dusom, tada si mi brat. E onda neces znati kako se cini zlo. Tada si mi brat.

A o hriscanstvu znam daleko vise nego sto ti znas o islamu. I nije mi receno, sam sam trazim, sam sam nasao.
znaci li to da ti oni muslimani koji cine zlo nisu braca?
ili je sve sto musliman ucini dobro samim tim sto je musliman to ucini?

da znas nesto o pravoslavlju ne bi stavljao Svetu Troicu u kontekst mnogobostva...

kako znas koliko ja znam o islamu?
i objasni mi molim te ,kako to da svi redom muslimani koje sam cula i videla,navodno veruju da je Bog Svemoguc a cude se--kako Bog moze ovo,kako moze ono etc:think:
 
Bez uvrede, ali nisi ni ti bolji.

Opa, jesi ti to meni upravo sudio? I to ni manje ni vise nego me osudio na pakao. Isus, koliko se secam, rece nesto poput: 'ne sudi, da ti se ne bi sudilo za ono za sta osudjujes'. Malo sam iskarikirao al ko zna - shvatice.:)

Lepo sam te pitao, sto je kriv lik koji zivi u centralnoj Amazoniji sto K nije stigao do njega?
 
Poslednja izmena:
Kad bi ljudi samo znali koja je kazna za kjafire svi bi zivjeli u miru, u islamu, kao jedan narod, kao braca i sestre. Ali nasu (svih muslimana) bracu i sestre svakog dana ubijaju na Bliskom istoku. Naseg (svih ljudi) poslanika a.s. vrijedjaju iz dana u dan govoreci da je to sloboda govora!

A koja je kazna,jel ti mozda znas,da ti nije neko rekao ko se vratio sa onoga svjeta?

Ali nasu (svih muslimana) bracu i sestre svakog dana ubijaju na Bliskom istoku. Naseg (svih ljudi) poslanika a.s. vrijedjaju iz dana u dan govoreci da je to sloboda govora!
A sta rade vase vehabije po svjetu,majke ti? Da ne šire možda mir i ljubav,ili prijete i ubijaju sve one koji se ne slažu sa vašom iluzijom?
Koja je kazna za njih? Hoce li oni u taj vas Dzenet,majke ti? Jel tamo primaju i ubice?
 
znaci li to da ti oni muslimani koji cine zlo nisu braca?
ili je sve sto musliman ucini dobro samim tim sto je musliman to ucini?

da znas nesto o pravoslavlju ne bi stavljao Svetu Troicu u kontekst mnogobostva...

kako znas koliko ja znam o islamu?
i objasni mi molim te ,kako to da svi redom muslimani koje sam cula i videla,navodno veruju da je Bog Svemoguc a cude se--kako Bog moze ovo,kako moze ono etc:think:

"Onaj ko bude uradio koliko trun dobra, vidjece ga. A onaj ko bude uradio i koliko trun zla, vidjece ga" - Istinu je rekao Uzviseni Allah.

Nisam rekao da je hriscanstvo politeisticka religija vec da Bog nema sina (sura Ihlas).

Ko se cudi kako Bog moze ovo, kako moze ono. Bog moze sve! Sve sto biva biva Bozijom voljom i Bozijim odredjenjem.

A reako sam da ne znas dovoljno o islamu zato sto sam siguran da znas sve o islamu i sam/a bi bio/la u islamu.

Opa, jesi ti to meni upravo sudio? I to ni manje ni vise nego me osudio na pakao. Isus, koliko se secam, rece nesto poput: 'ne sudi, da ti se ne bi sudilo za ono za sta osudjujes'. Malo sam iskarikirao al ko zna - shvatice.:)


Lepo sam te pitao, sto je kriv lik koji zivi u centralnoj Amazoniji sto K nije stigao do njega?


Ne, ovo je bila IF recenica. :)
Zasigurno ako umres kao nevjernik (a ne kao musliman) ides u Dzehenem.

Kriv je zato sto nije on nije stigao do Kur'ana a mogao je da se zapitao par prostih pitanja.

A koja je kazna,jel ti mozda znas,da ti nije neko rekao ko se vratio sa onoga svjeta?

A sta rade vase vehabije po svjetu,majke ti? Da ne šire možda mir i ljubav,ili prijete i ubijaju sve one koji se ne slažu sa vašom iluzijom?
Koja je kazna za njih? Hoce li oni u taj vas Dzenet,majke ti? Jel tamo primaju i ubice?

Koja je kazna? Pise u Kur'anu dovoljno da bi se potrudili da budemo dobri muslimani.

Hoce li u Dzenet? Allah zna najbolje. Otkud ja znam? Zavisi prvo jesu li muslimani? Zavisi kako ce umrijeti (kao muslimani ili nem.). Zavisi od mnogo toga... Uzmi Kur'an pa izucavaj.
 
Pa meni je brat (po vjeri) svaki musliman, sestra (po vjeri) svaka muslimanka. Nemoj mi reci da ocekujes da tebe nazivam bratom ili sestrom?

Eto čistog primjera vjerskog fanatizma Baš te žalim,i sve vas koji se trujete takvim glupostima
Mi smo svi pred Bogom isti,mi smo svi duše a pogresna tumačenja vjerskih knjiga te samo udaljavaju od Tvorca Bog je jedan i tvoj i moj.... mnogo je zabluda u tvojim postovima,kojim su te na žalost naučili oni koji streme ka fanatimu samo jedne vjere kao ispravne
 
Koja je kazna? Pise u Kur'anu dovoljno da bi se potrudili da budemo dobri muslimani.

Hoce li u Dzenet? Allah zna najbolje. Otkud ja znam? Zavisi prvo jesu li muslimani? Zavisi kako ce umrijeti (kao muslimani ili nem.). Zavisi od mnogo toga... Uzmi Kur'an pa izucavaj.

O tome ti ja i govorim Ne znas Nemoj ni da tvrdiš ono sto NE ZNAŠ

Zasto si ubjeđen da je samo islamska vjera ispravna? Zato sto tako pise u kuranu? To se zove fanatizam...na žalost ne možeš nikad ukapirati,jer si već jako zatrovan iluzijama o kojima te uči tvoj kuran
 

Back
Top