"SUDBINA" ČOVEKA JE DA ZNA BOGA

Tebi su misli totalno ikomplikovane. Nijedna vjera na zemlji nepriznaje da isus pripada Bogu osim hriscana i katolika. Znaci oni sto vjeruju u trojstvo. I sad kako ces nekog ubjediti da nisi od njih? Nemoguce.
Moje misli su vrlo jednostavne,možda tebi izgledaju komplikovane.Nije bitno dali ostale religije priznaju Isusa ili ne.Ja govorim o Božjem rečima preko Isusa koji su isti u mnogim svetim knjigama.I to je mnogo bitnije.Ne nisam ničije vlasništvo na zemlji da bi pripadao nekima.Ja pripadam samo Bogu.I pripadati samo Bogu vrlo moguće.To vrlo malo ljudi može shvatiti.Upravo zato Isus rekao: "Udjite na uska vrta; jer su široka vrata i široki put što vode u propast i mnogo ih je koji njim idu. Kao što su uska vrata i tesan put što vode u život, i malo ih je koji ga nalaze."
Uska vrata su ona koja nalaže pripadnost samo Bogu i malo ih nalaze,a široka vrata su ona koja traži pripadnost religiji a mnogo ih je koji njima idu i vode u propast.Znači religije po kojem idu mnogi vode u propast,jer šejtan ne bi dozvolio da mnogobojni budu upravo oni koji idu pravim putem Božjim.Upravo zato ima toliko zla,nasilja i ubistva u svetu.

A jos jedno. Ti si rekao da vjerujes u jednog jedinog Boga. JEDINOG. A sad isus pripada bogu.
Naravno da Isus pripada Bogu,kao što i mi svi pripadamo Bogu.Jer smo svi mi sinovi Božji.
Valjda nam je Bog naš Otac.

Te si rekao da nevjerujes u knjige, ali ipak govor isusa vadis iz necijih knjiga. Znam ja da toga ima i u arapskim starim knjigama. Haj sad mi ovo razjasni molim te.
Ovo sada izmišljaš.Nisam rekao da ne verujem knjigama.Više puta sam naglasio da reči Božje su prisutni u svim svetim knjigama,i po tome se prepoznaju da su reči Božje.

bas me interesuje, kako to da netreba sljediti knjig i religije, jer dijele nmarod, a u istom vremenu vadis dokaze iz knjiga?
Vidiš da ne razumeš što sam rekao.Ja sam rekao da treba slediti Boga.A slediti Ga možemo preko Božje reči u tim knjigama.A ne knjigu.Za mene nisu sve reči od Boga u tim knjigama,zato ne može da se sledi samo knjiga bez prepoznavanja Božjih reči.Bog ne može u jednom tekstu da bude protiv greha nasilja,zla i ubistva kao šejtanovog principa,a u drugi tekst nalaže greh nasilja,zla i ubistva.Bog kao suprotnost šejtanu ne može da se služi šejtanovom principom.Božje reči treba prepoznati,a može ih prepoznati samo ko poznaje Boga.Ko ne poznaje Boga,vrlo lako će slediti šejtana i njegove principe i tako bude sluga šejtana a ne Boga. Ja vadim dokaze istinskih reči Božje koje su svugde prisutne.Istina je svugde,samo ga treba naći.

sto se tic pak dijela, naveo si mi primjere iz kurana. Pa znam ja to napamet. Ali ima ajeta gdje se spominje da c ljudi biti kaznjeni zbog onog sto govore.
Nije dovoljno to znati,već trebamo i u delima da se držimo toga.
Za ono što čovek govori jeste čovek odgovoran,za koji će morati odgovarati pred Bogom,ali grešne reči ne mogu da se mere sa grešnim delima.
Ja sam naveo citate iz Kurana koji jasno ukazuju na to da su naša učinjena dela daleko daleko važnija od reči koje izgovaramo.I mnogo bitnije su naša dela od reči.

Problem je sad kod tebe sto uzimas ono sta tebi odgovara, a bacas za ledja ono sta tebi nepase.
Ja uzimam samo ono što je od Boga,a upravo je to problem kod tebe.Što ne priznaješ ono što je od Boga,već nalaziš da diskredituješ Božje reči.Ako Bog dela smatra važnijima,ne možeš ti da ideš protiv Božje reči.Upravo je to problem vernika mnogih religija.Sami izigravaju Boga,sami menjaju zakone Božje i sami donose sud konfrontavajući protiv Božje volje i zapovesti Njegove.To je veliki problem i greh vernika koje Bog sigurno neće praštati.Ja uzimam ono što Bogu odgovara a to jasno piše u Njegovim rečima u mnogim svetim knjigama,a okrećem leđa onome što Bogu ne pašuje i u suprotnosti sa Božjim osobinama i rečima i zapovestima Njegovim.

Vidi se kako ti pises da si pokusao da se upoznas vjerom pa su ti se stvari zamrsile. Pa si odlucio da samo vjerujes i gotovo. Ali ipak svi tvoji dokazi su iz knjiga.
Nisu stvari kod mene zamršene.Ja vrlo jasno razlikujem dobro od zla,šta je šejtanski princip a šta Božji.Ovo je jedino kod tebe sve zamršeno.
Samo verovanje bez ostvarenja zapovesti Božje ne vredi ništa.A ko se drži zapovesti Božje to se jasno vidi po delima vernika,a ne po rečima.Takođe ne može neko da veruje u Boga a da čini veliki greh nasilja,zla i ubistva u ime Boga,niti može neko ko veruje u Boga da podržava ili pravda sve to.Tako zamršeno može samo ko veruje a nije spoznao Boga,i čini suprotna dela zapovestima Božjim.
 
Poslednja izmena:
Zar i ovo nisu Bozij rijeci:
Reci : >> On je Allah- Jedan!
Allah je utociste svakom!
Nije rodio i rodjen nije!
I niko Mu ravan nije!
Istinu je rekao Uzviseni Allah.

Po tvojim tekstovima postovani gospodine nepriznajete ovo kao Bozije rijeci. Vec se povodite za tim da smo svi Boziji sinovi. A tako govore samo zidovi. Oni koji slijede Toru.
Mi nismo Boziji sinovi, a ni vi. Mi smo svi samo robovi Boziji.
A
 
Zar i ovo nisu Bozij rijeci:
Reci : >> On je Allah- Jedan!
Allah je utociste svakom!
Nije rodio i rodjen nije!
I niko Mu ravan nije!
Istinu je rekao Uzviseni Allah.
Zašto ne bi bili.Nije bitno kako se Bog zove, dali samo Bog,dali Allah,dali Jehova,bitno da mi mislimo na istog jedinog Boga.

Po tvojim tekstovima postovani gospodine nepriznajete ovo kao Bozije rijeci. Vec se povodite za tim da smo svi Boziji sinovi. A tako govore samo zidovi. Oni koji slijede Toru.
Mi nismo Boziji sinovi, a ni vi. Mi smo svi samo robovi Boziji.
A
Ako tekstove pogrešno shvaćaš ili tumačiš to nije do mene.Pogotovo što celo vreme se pozivam na Božje reči,a sada ispada da ja ne priznajem Boga.Ako nas stvorio Bog,zar mi nismo Božja deca našeg Oca i roditelja nebeskog,odnosno Njegovi sinovi? Zar tebi tvoje dete može da ti ne bude dete,a detetu da ne budeš roditelj? Vrlo loše konstatuješ i to nikako nije po volji Božjoj smatrati da nam Bog Otac nije stvoritelj i roditelj. U to želi samo šejtan da nas ubedi,nikako Bog.
Nije stvar u tome koja vera kako govori,već šta Bog Otac naš govori.
Ako ti ne priznaješ Boga kao tvog stvoritelja i roditelja,to je tvoje pravo.Ali da druge ubeđuješ da se odreknu Boga kao svog Oca,e to već nemaš pravo,i za to će svako teško odgovarati pred Bogom za vreme velikog suda vrlo skoro.
I zašto Bogu potrebni robovi? Zar to verovanje nije bilo zastupljeno u paganskoj religiji pre više hiljada godina gde su paganskim bogovima trebali robovi i ljudske robovske žrtve?
 
Poslednja izmena:
Ako ti ne priznaješ Boga kao tvog stvoritelja i roditelja,to je tvoje pravo.Ali da druge ubeđuješ da se odreknu Boga kao svog Oca,e to već nemaš pravo,i za to će svako teško odgovarati pred Bogom za vreme velikog suda vrlo skoro.

Kažeš za vreme velikog suda i kažeš vrlo skoro. Kako znaš da će biti skoro? Nije li napisano da niko ne zna kada će se to desiti već to zna jedino Otac?

P.S. Da li si sudiš drugome kada kažeš da će se onom suditi jer je rekao ovo ili ono?
 
Kažeš za vreme velikog suda i kažeš vrlo skoro. Kako znaš da će biti skoro? Nije li napisano da niko ne zna kada će se to desiti već to zna jedino Otac?
U Bibliji i u Kuranu se govori o velikom sudu.A Isus u Bibliji jasno govorio o znacima zadnjih vremena pre Njegovog dolaska kada će biti i veliki sud.Kada malo proučiš videćeš i sam koliko je to skoro.Ja nisam rekao tačan datum kada će se to desiti,niti Isus rekao tačan datum.Apostoli su Isusa pitali kada će to biti.A On jasno ukazao na precizne znakove zadnjih vremena kada će to biti otprilike.A tačno u tačan datum niko ne zna se m Oca nebeskog.


P.S. Da li si sudiš drugome kada kažeš da će se onom suditi jer je rekao ovo ili ono?
P.S. A dali Isus i apostoli sudili kada je apostolima rekao da prenesu Njegove reči.
Ako ja prenosim Isusove reči,dali ja to nekog osuđujem? Jedno je izneti i preneti Isusove reči,a drugo kada Bog bude sudio i osudio nekog.
 
U Bibliji i u Kuranu se govori o velikom sudu.A Isus u Bibliji jasno govorio o znacima zadnjih vremena pre Njegovog dolaska kada će biti i veliki sud.Kada malo proučiš videćeš i sam koliko je to skoro.Ja nisam rekao tačan datum kada će se to desiti,niti Isus rekao tačan datum.Apostoli su Isusa pitali kada će to biti.A On jasno ukazao na precizne znakove zadnjih vremena kada će to biti otprilike.A tačno u tačan datum niko ne zna se m Oca nebeskog.

Tako piše ;)

P.S. A dali Isus i apostoli sudili kada je apostolima rekao da prenesu Njegove reči.
Ako ja prenosim Isusove reči,dali ja to nekog osuđujem? Jedno je izneti i preneti Isusove reči,a drugo kada Bog bude sudio i osudio nekog.

Ti nisi apostol.
Nije Tvoj posao da prenosiš isusove reči već je Tvoj posao da živiš u skladu sa Isusovim rečima, da dela Tvoja budu u skladu sa Isusovim učenjem.
.....
 
Čovek je pre svega duhovno biće (Duša) koje poseduje i fizičko telo dok se nalazi u ovom svetu. I njegov Kreator (Bog) je takodje duhovno biće bez oblika i forme.
U tom smislu je čovek, u prvom delu, kreiran po ugledu na Boga.
Kvaliteti Boga su ljubav, strpljenje, sveznanje, mudrost, sloboda, sveprisutnost...
Duša takodje ima sve te potencijalne kvalitete koje tek treba da realizuje u dugasčkoj seriji inkarnacionog ciklusa.
Sve te kvalitete može realizovati još u ovom životu. To je postizanje besmrtnosti, spasenja, duhovne slobode, mudrosti, ljubavi i samog Carstva nebeskog.
To je suština učenja svih minulih duhovnih velikana.

BEZ OSTRAŠĆENOSTI, ISKLJUČIVOSTI I VULGARIZMA MOLIM!

Ljudi su u svojoj prirodi deca. Teze zastiti, vodjstvu, nekome kome veruju. Zasto stalno imamo predstavu jednog roditelja koji nas je stvorio? A sta ako ih je bilo dvoje, troje, petoro ...? Zasto je to nezamislivo, a sasvim je normalno da je bio jedan(1), kao da je to neoboriva cinjenica, oko koje nema razgovora niti pregovora. Zasto smo ga sveli na jednog...savrsenog?
 
Ti nisi apostol.
Nije Tvoj posao da prenosiš isusove reči već je Tvoj posao da živiš u skladu sa Isusovim rečima, da dela Tvoja budu u skladu sa Isusovim učenjem.

Nisam.Ali ko sledi Evanđelje iznosit će reči Evanđelja.Kada nisi pročitao Evanđelje ni ne možeš znati.Evanđelje se ne drži u tajnosti niti se ćuti o rečima Božjim,niti ga se sme sakriti.To želi samo protivnik Božji.
 
Poslednja izmena:
Zašto ne bi bili.Nije bitno kako se Bog zove, dali samo Bog,dali Allah,dali Jehova,bitno da mi mislimo na istog jedinog Boga.


Ako tekstove pogrešno shvaćaš ili tumačiš to nije do mene.Pogotovo što celo vreme se pozivam na Božje reči,a sada ispada da ja ne priznajem Boga.Ako nas stvorio Bog,zar mi nismo Božja deca našeg Oca i roditelja nebeskog,odnosno Njegovi sinovi? Zar tebi tvoje dete može da ti ne bude dete,a detetu da ne budeš roditelj? Vrlo loše konstatuješ i to nikako nije po volji Božjoj smatrati da nam Bog Otac nije stvoritelj i roditelj. U to želi samo šejtan da nas ubedi,nikako Bog.
Nije stvar u tome koja vera kako govori,već šta Bog Otac naš govori.
Ako ti ne priznaješ Boga kao tvog stvoritelja i roditelja,to je tvoje pravo.Ali da druge ubeđuješ da se odreknu Boga kao svog Oca,e to već nemaš pravo,i za to će svako teško odgovarati pred Bogom za vreme velikog suda vrlo skoro.
I zašto Bogu potrebni robovi? Zar to verovanje nije bilo zastupljeno u paganskoj religiji pre više hiljada godina gde su paganskim bogovima trebali robovi i ljudske robovske žrtve?
Nisam navela ajete da bi ti rekla kako se Bog zove, nego sam ti ih navela kao dokaze da Bog nije rodjen i rodio nije. Znaci nemozemo biti njegovi sinovi.
Ja priznajem da je Allah (kako hoces Bog) stvorio i mene i tebe, ali to nije opravdanje da kazemo da smo njegovi sinovi.
Ja sam svoje dijete rodila, a nisam ga stvorila, tako da je razlika uocljiva.
Ja tebe neubjedjujem, ja tebe samo obavjestavam.
Ako ti vjerujes da su ovo Bozije rijeci sto sam navela, onda mi nismo boziji sinovi. Ako pak tvrdis da smo boziji sinovi, onda ove ajete nesmatras bozijom rjecju.
A oboje zajedno nemoze nikako.
Kad bi svi ljudi radili kao ti, uzimali iz knjiga ono sto se njima svidja, bio bi jos veci haos. Jer nece niko imati isto misljenje kao ti.
Haj sad mi odgovori sa odgovorom da ili ne. Da li vjerujes da su ovo bozije rijeci ili ne?
Ako vjerujes, pa na osnovu cega tvrdis da smo boziji sinovi? Kako se mozes suprostavljati bozijim rijecima?
Ako nevjerujes, na osnovu cega nevjerujes? Da li imas dokaz ili samo na osnovu svog razmisljanja odredjujes sta su bozije rijeci a sta nisu?
Covjek moze napraviti stolicu (kako neki kzu stvoriti). Da li to znaci da je stolica njegovo dijete?
Kakva je razlika kod tebe izmedju stvaranja i radjanja? Da li su to za tebe dva pojma potpuno ista?
Jos da dodam, Bogu nisu potrebni robovi, vec je nami potrebno da budemo robovi.
 
Poslednja izmena:
Nisam navela ajete da bi ti rekla kako se Bog zove, nego sam ti ih navela kao dokaze da Bog nije rodjen i rodio nije. Znaci nemozemo biti njegovi sinovi.Ja priznajem da je Allah (kako hoces Bog) stvorio i mene i tebe, ali to nije opravdanje da kazemo da smo njegovi sinovi.
Kao što sam rekao,verovanje da jedini Bog nije naš Otac je pagansko verovanje.
Znači ti koji si svojoj deci podario ili ćeš podariti život nećeš priznati za svoje sinove??? I šta misliš kako na tebe koja svojoj deci odbija da bude roditelj gleda svet ??? Dali će na tebe gledati normalno??? Znači ti to što si podario život svojoj deci,to nije opravdanje da ih zoveš svojim sinovima a oni tebe roditeljem??? Jeli ti vidiš da tu nešto neštima????

Ja sam svoje dijete rodila, a nisam ga stvorila, tako da je razlika uocljiva.
Pa ti ni ne moraš da stvaraš dete,ona se sama stvara u tvom stomaku i daruješ mu život.
O kakvoj ti razlici pričaš molim te??? Pa ti stvarno misliš da smo mi kao mašine,roboti robovi bez svesti osećanja pa da nas neko mehanički konstruiše,stvori??? Zar misliš da smo mi nečija igra,ili zabava ili nečije sadističko iživljavanje??? Sačuvaj me Bože da ja tako mislim o Bogu.To samo šejtan želi tako da mislimo o Bogu. Zar ti nije palo na pamet da samo šejtanu možemo biti robovi pošto on nije naš stvoritelj? Da bi šejtan nas pridobio za robove potrebno da se odreknemo Boga kao našeg Oca nebeskog? Što duže razmišljam o tome,sve je očiglednije da iza ovakvih ubeđenja jeste protivnik Božji a nikako sam Bog.

Ja tebe neubjedjujem, ja tebe samo obavjestavam.
Ja sam dobro obavešten,da mi nismo ničija igračka,i Bog jeste stvorio nas kao svoju decu jeste odgovara prirodi Božjoj.Ko poznaje Boga shvatiće.
A ti veruj u suprotno,samo na sudnjem danu nema predomišljanja.

Ako ti vjerujes da su ovo Bozije rijeci sto sam navela, onda mi nismo boziji sinovi. Ako pak tvrdis da smo boziji sinovi, onda ove ajete nesmatras bozijom rjecju.
A oboje zajedno nemoze nikako.
Ja sam rekao da nisu sve reči Božje u svetim knjigama.Da ono što su Božje reči kao istina,prisutni u skoro svim svetim knjigama.
Božje reči nisu da se mi Boga odreknemo kao nebeskog Oca.
To želi samo protivnik Božji,odnosno šejtan,jer ni on sam sebe ne smatra sinom Božjim jer se odrekao Boga.

Kad bi svi ljudi radili kao ti, uzimali iz knjiga ono sto se njima svidja, bio bi jos veci haos. Jer nece niko imati isto misljenje kao ti.
Po ne znam koji put ponavljam,ja uzimam samo Božje reči koji su prisutni u skoro svim svetim knjigama.A to što vi uzimate ono što nisu Božje reči,niti odgovaraju Božjoj osobini odnosno više odgovara osobini šejtana,za to ćete sami odgvarati pred Bogom.
A još više ako nekog navedete na isti greh odricanja Boga.

Haj sad mi odgovori sa odgovorom da ili ne. Da li vjerujes da su ovo bozije rijeci ili ne?
Nisu sve reči od Boga.Već i od protivnika Božjeg.Ko poznaje Boga prepoznaće Božje reči,a ko ne poznaje Boga,šejtan ga lako uspe ubediti u suprotno.
Izvini ali ni Bog ne odgovra sa da ili ne.To je šejtanski princip manipulacije.

Ako vjerujes, pa na osnovu cega tvrdis da smo boziji sinovi? Kako se mozes suprostavljati bozijim rijecima?Ako nevjerujes, na osnovu cega nevjerujes?
Po tome što nam je On Bog Otac podario život.A ne šejtan.Šejtan se suprostavlja Božjim rečima pošto njemu možemo biti samo robovi a ne sinovi.Zato nas ubeđuje da smo robovi,ali šejtanovi robovi a ne Božji.

Da li imas dokaz ili samo na osnovu svog razmisljanja odredjujes sta su bozije rijeci a sta nisu?
Na to sam odgovorio.Da se ne ponavljam čitaj postove.

Covjek moze napraviti stolicu (kako neki kzu stvoriti). Da li to znaci da je stolica njegovo dijete?
Da je nas Bog napravio beživotno kao stolicu,naravno da to nebi zvao detetom.Hoćeš da kažeš da tebe napravio kao bezživotnog predmeta ??? Pa kako osećaš,razmišljaš i živiš???? Jeli stolica po tebi oseća,razmišlja i živi????
Jeli vidiš da protiv Božje isitine ne može sa lažima? Istina uvek razotkriva laž.

Kakva je razlika kod tebe izmedju stvaranja i radjanja? Da li su to za tebe dva pojma potpuno ista?
Zavisi šta stvaraš.Ako stvaraš nešto bezživotno kao recimo stolicu,ta stolica ne može da se rodi.Ali ako se stvara život,kao što se stvara u tvom stomaku,kada se život gradi element na element u tvom stomaku,to mora da se rodi,tj dođe svesti i počne osećati i razmišljati.

Jos da dodam, Bogu nisu potrebni robovi, vec je nami potrebno da budemo robovi.
Znaš li ti uopšte šta znači biti rob?
Jeli znaš da je ropstvo šejtanski princip,i bilo zastupljeno u davnim mračnim vremenima paganskog sveta paganskih Bogova?I sada u tu mračnu ideju hoćeš mene da ubediš.
Pa ko poznaje Boga,zna da nije u Božjoj osobini ideja o mračnom robstvu i robovima,i da ono što je šejtansko Bog nikada neće tražiti od ljudi.
Sačuvaj me Bože od takve ideje i prevare.
 
Poslednja izmena:
Nisam navela ajete da bi ti rekla kako se Bog zove, nego sam ti ih navela kao dokaze da Bog nije rodjen i rodio nije. Znaci nemozemo biti njegovi sinovi.
Ja priznajem da je Allah (kako hoces Bog) stvorio i mene i tebe, ali to nije opravdanje da kazemo da smo njegovi sinovi.
Ja sam svoje dijete rodila, a nisam ga stvorila, tako da je razlika uocljiva.
Ja tebe neubjedjujem, ja tebe samo obavjestavam.
Ako ti vjerujes da su ovo Bozije rijeci sto sam navela, onda mi nismo boziji sinovi. Ako pak tvrdis da smo boziji sinovi, onda ove ajete nesmatras bozijom rjecju.
A oboje zajedno nemoze nikako.
Kad bi svi ljudi radili kao ti, uzimali iz knjiga ono sto se njima svidja, bio bi jos veci haos. Jer nece niko imati isto misljenje kao ti.
Haj sad mi odgovori sa odgovorom da ili ne. Da li vjerujes da su ovo bozije rijeci ili ne?
Ako vjerujes, pa na osnovu cega tvrdis da smo boziji sinovi? Kako se mozes suprostavljati bozijim rijecima?
Ako nevjerujes, na osnovu cega nevjerujes? Da li imas dokaz ili samo na osnovu svog razmisljanja odredjujes sta su bozije rijeci a sta nisu?
Covjek moze napraviti stolicu (kako neki kzu stvoriti). Da li to znaci da je stolica njegovo dijete?
Kakva je razlika kod tebe izmedju stvaranja i radjanja? Da li su to za tebe dva pojma potpuno ista?
Jos da dodam, Bogu nisu potrebni robovi, vec je nami potrebno da budemo robovi.

robuje se grehu a ne Ljubavi..
da li muslimani veruju da je Bog Ljubav?
zasto muslimani ne prihvataju reci Bozije izrecene u Evandjelju nego tvrde da su ljudi menjali Evandjelje a Kuran nije moguce menjati?
time rade upravo to sto si navela--biraju u sta ce verovati (to se zove jeres).
mi smo deca Bozija usinovljenjem kroz Hrista....
da li covek moze da usvoji dete?da li je to ipak njegovo dete?
kako je moguce da Svemoguci Bog nesto ne moze?????
Bog nam je dao Slobodu a ne ropstvo..
 
robuje se grehu a ne Ljubavi..
da li muslimani veruju da je Bog Ljubav?
zasto muslimani ne prihvataju reci Bozije izrecene u Evandjelju nego tvrde da su ljudi menjali Evandjelje a Kuran nije moguce menjati?
time rade upravo to sto si navela--biraju u sta ce verovati (to se zove jeres).
mi smo deca Bozija usinovljenjem kroz Hrista....
da li covek moze da usvoji dete?da li je to ipak njegovo dete?
kako je moguce da Svemoguci Bog nesto ne moze?????
Bog nam je dao Slobodu a ne ropstvo..
Naravno imate pravo vi na vase misljenje. Niko vas netjera da mislite kao ja.
Uglavnom mi muslimani vjerujemo d je Allah Stvoritelj, nas Gospodr, Svemoguci, Milostivi i sl. Ali od svih 99 bozijih imena, nema imen "ljubav" tj da je Bog ljubav. Tako da nas Bog podstice na medjusobnu ljubav i prije svega ljubav porema njemu, to vjerujemo.
2. Zato sto evandjela nemozes nabrojati koliko ih ima razlicitih, a kuran je sve do danas jedan isti. Gdje god bio i u kojem god djelu zemlje kuran je isti.
3. N biramo u sta cemo vjerovati, nego vjerujemo u ono sto je u kuranu objavljeno. I nemamo pravo da iz kurana biramo sta je nami ceif kako to drugi rade.
Allah je obecao da ce cuvatio kuran do sudnjeg dana, i do sad je ocuvan.
4. Ja nisam rekla da svemoguci Bog neto nemoze. Jedno je da nemoze, a drugo je da mu to neprilici. Allah kaze da je on uzvisen od onog sto oni govore. tj. da on sina ima.
5. Naravno imamo slobodu razmisljanja i na nami je da izaberemo da li cemi biti robovi boziji ili ne. Eh sad to sto vi imate drugacije uvjerenje, to je vase pravo. Ja ipak vjerujm d je Allah uzvisen od toga da mu mi budemo sinovi.
Jos da dodam da ja necu da ubjedjujem nikog, nego sm smo htjela da vidim kojoj religiji pirox pripada.
 
Kao što sam rekao,verovanje da jedini Bog nije naš Otac je pagansko verovanje.
Ovo je uvreda
[/QUOTE=pirox;14605615]
Znači ti koji si svojoj deci podario ili ćeš podariti život nećeš priznati za svoje sinove??? I šta misliš kako na tebe koja svojoj deci odbija da bude roditelj gleda svet ??? Dali će na tebe gledati normalno??? Znači ti to što si podario život svojoj deci,to nije opravdanje da ih zoveš svojim sinovima a oni tebe roditeljem??? Jeli ti vidiš da tu nešto neštima????[/QUOTE]
1. Ja svojoj djeci neporarivam zivot. Jer da sam ja ta koja darujem zivot, nebi ih vec dvoje umrlo u mom stomaku.
2.Ja priznajem svoju djecu i priznajem da sam im roditelj, jer sam ih rodila. A Allah im je Gospodar, jer on ih je stvorio u mojoj utrobi. I nevidim tu ista da ne stima.

Pa ti ni ne moraš da stvaraš dete,ona se sama stvara u tvom stomaku i daruješ mu život.
O kakvoj ti razlici pričaš molim te??? Pa ti stvarno misliš da smo mi kao mašine,roboti robovi bez svesti osećanja pa da nas neko mehanički konstruiše,stvori??? Zar misliš da smo mi nečija igra,ili zabava ili nečije sadističko iživljavanje??? Sačuvaj me Bože da ja tako mislim o Bogu.To samo šejtan želi tako da mislimo o Bogu. Zar ti nije palo na pamet da samo šejtanu možemo biti robovi pošto on nije naš stvoritelj? Da bi šejtan nas pridobio za robove potrebno da se odreknemo Boga kao našeg Oca nebeskog? Što duže razmišljam o tome,sve je očiglednije da iza ovakvih ubeđenja jeste protivnik Božji a nikako sam Bog.
Nije tacno da se dijete samo stvara, Bog ga stvara, nije tacno da mu darujem zivot i vec sam to gore napomenula.
E razlika je u tome sto Allah stvara djete u mom stomaku, a ja ga samo nosim i rodim. Jer kao sto sam vec rekla, da ja stvaram i dajem zivot, nebi ih vec dvoje umrlo. Znato nij uopste ni slicno stvoriti i roditi.
Ne mislim da smo masine. Mi smo ziva bica. Mi nismo nicija igra ni zabava. Duzni smo da budemo zahvalni Bogu na blagodatima koje nam je dao.
A ja kazem sacuvaj me Boze da mislim kao ti. Sejtanu mozemo biti robovi samo onda kad se okrenem od Allaha. Naravno da bi nas sejtan pridobio potrebno je da Bogu djete pripisemo. Sto duze razmisljam o tome sve je ociglednije da iza ovakvih ubjedjenja jeste protivnik boziji a nikako Allah.

[QUOITE=pirox;14605615]
Ja sam dobro obavešten,da mi nismo ničija igračka,i Bog jeste stvorio nas kao svoju decu jeste odgovara prirodi Božjoj.Ko poznaje Boga shvatiće.
A ti veruj u suprotno,samo na sudnjem danu nema predomišljanja.[QUOIE]
I ti vjeruj u suprotno onom cemu ja vjerujem, a na sudnjem danu nema predomisljanja.

[QUOITE=pirox;14605615]
Ja sam rekao da nisu sve reči Božje u svetim knjigama.Da ono što su Božje reči kao istina,prisutni u skoro svim svetim knjigama.
Božje reči nisu da se mi Boga odreknemo kao nebeskog Oca.
To želi samo protivnik Božji,odnosno šejtan,jer ni on sam sebe ne smatra sinom Božjim jer se odrekao Boga. [/QUOTE]
KAd sam ti navela ajete i pitala te o njima rekao si : "STo nebi bile Bozije rijeci?" A sad ispada da su sejtnske. E to je sto sam htjela da mi kazes. Prvi put si odgovorio nepromisljeno, suprotno svom stavu. Jer rci: "Sto nebi biloe Bozije rijeci?" Znaci da vjerujes da su Bozije.
A posto smatras da bozije rijeci nisu da se smatra d Bog nije otac, to znaci da je cijeli kuranb sejtanska rijec, jer je osnova kurana da je Allah jedan, da rodjen nije i rodio nije. vi ajeti u kuranu koji govore o toj temi, poricu to da Allah ima sina.
Sad je meni jasno ko si ti i kako razmisljas, to me je interesovalo.

Po ne znam koji put ponavljam,ja uzimam samo Božje reči koji su prisutni u skoro svim svetim knjigama.A to što vi uzimate ono što nisu Božje reči,niti odgovaraju Božjoj osobini odnosno više odgovara osobini šejtana,za to ćete sami odgvarati pred Bogom.
A još više ako nekog navedete na isti greh odricanja Boga.
Ims tri svete knjige. Toru, Evandjelje i Kuran. u Tori se nepriznaje isus kao boziji sin, jer tad kad je objavljena ta knjiga, nije ni postojao isus. U kuranu isus je Isa A.S. koji je bio smo Poslanik, jedino je preostalo evandjelje. U kojoj jos svetoj knjizi se smatra isus bozijim sinom?
A ja smatram ako nekog navedemo da vjeruje kao mi da cemo imati ne kaznu, vec ogromnu nagradu.
Ne odricemo se Boga.

Nisu sve reči od Boga.Već i od protivnika Božjeg.Ko poznaje Boga prepoznaće Božje reči,a ko ne poznaje Boga,šejtan ga lako uspe ubediti u suprotno.
Izvini ali ni Bog ne odgovra sa da ili ne.To je šejtanski princip manipulacije.

Sve sto u kurnu pise cvrsto vjerujem da su bozije rijeci, a sejtansko pismo u kuranu nepostoji. U to cvrsto vjerujem.

Po tome što nam je On Bog Otac podario život.A ne šejtan.Šejtan se suprostavlja Božjim rečima pošto njemu možemo biti samo robovi a ne sinovi.Zato nas ubeđuje da smo robovi,ali šejtanovi robovi a ne Božji.
Mislim da sam objasnila vc ranij i moj komentar na ovo je jasan



Da je nas Bog napravio beživotno kao stolicu,naravno da to nebi zvao detetom.Hoćeš da kažeš da tebe napravio kao bezživotnog predmeta ??? Pa kako osećaš,razmišljaš i živiš???? Jeli stolica po tebi oseća,razmišlja i živi????
Jeli vidiš da protiv Božje isitine ne može sa lažima? Istina uvek razotkriva laž.

Da Allah je covjeka Adema napavio od ilovace i bio je mrtvo bice, a onda mu je udhnuo dusu. Bili smo mrtvi, pa nas je ozivio pa ce mo opet umrijeti i opet ce nas ozivjeti.



Znaš li ti uopšte šta znači biti rob?
Jeli znaš da je ropstvo šejtanski princip,i bilo zastupljeno u davnim mračnim vremenima paganskog sveta paganskih Bogova?I sada u tu mračnu ideju hoćeš mene da ubediš.
Pa ko poznaje Boga,zna da nije u Božjoj osobini ideja o mračnom robstvu i robovima,i da ono što je šejtansko Bog nikada neće tražiti od ljudi.
Sačuvaj me Bože od takve ideje i prevare.

Rob znaci pokoravati se svom Gospodaru bez ikakve proturjecnosti Bozijim naredbma. Ropstvo Allahu nije sejtnski princip. Za ovo trazim dokaz. Nadji mi jedan dokaz iz tore, evanjelja ili kurana da je robovanj ili pokoravanje bogu sejtansko. Molim iznesi odgovor na ovo samo iz svete knjige. Imas toru, evandjelje i kuran na bosanskom. Napisi mi ta i ta knjiga to i to izdanje.
Sejtnsko je robovati drugim bogovima ok, ali da j sejtansko robovati Bogu Jdnom JEdinom, e za to mi iznesi dokaz.
Opet ti kazem da te neubjedjujem, nego hocu da znam kakvo vjerovanje posjedujes.
 
Mashala!

Rekao ti je jos pre 150 postova da nije religiozan vec da iz svetih spisa trazi Istinu.
Cudan je znam...ko to jos radi pobogu.
Ne bih j bas rekla da nepripada nijednoj religiji. On je rekao jedno, ali je svojim postovima (u otih 150, ako ih ima toliko) dokazao sasvim nesto drugo. Ja znam sad koliko j sati. Mene licno nemoze vise ubjediti da nepripada nijednoj religiji.
Ali posto je on toliko pravi vijernik, i Boziji sin, nece biti cudno da nam objavi novu svetu knjigu.
On bi sad trebao (posto on zna koje su Bozije rijeci koj nisu) da sam uzme sve tri svete knjige i da slkozi u jednu knjigu samo bozije rijeci. Samo neznam hoce li mu to ko slijediti.
 
1. Ja svojoj djeci neporarivam zivot. Jer da sam ja ta koja darujem zivot, nebi ih vec dvoje umrlo u mom stomaku.
2.Ja priznajem svoju djecu i priznajem da sam im roditelj, jer sam ih rodila. A Allah im je Gospodar, jer on ih je stvorio u mojoj utrobi. I nevidim tu ista da ne stima.
Ako ne vidiš ništa što ne štima ondak kroz taj primer svakako Bog jeste naš Otac.

Nije tacno da se dijete samo stvara, Bog ga stvara, nije tacno da mu darujem zivot i vec sam to gore napomenula.
Ma nemoj.A zašto ja moram na srednjovekovnom nivou da razmišljam.
Jeli tebi poznato da čovek uspeo da stvori veštački život slažući nukleotide kao gradivne elemente.Dok dete se stvara odnosno gradivni elementi se slažu u stomaku žene po unapred uprogramiranom redosledu polnih ćelija.Malo naučnog informisanja ti neće nauditi,već će rasterati mnoge srednjovekovne zablude.
Time što tom detetu omogućuješ razvoj u stomaku i dolazak na svet i te kako daruješ život.Nikako ne bi valjalo da je drugačije.

E razlika je u tome sto Allah stvara djete u mom stomaku, a ja ga samo nosim i rodim.
Po toj zabludi muškarac bi bio suvišan na svetu.Ali da jesi u zabludi jeste da bez muškarca ne možeš imati dete.Manimo se tih srednjovekovnih zabluda.

Jer kao sto sam vec rekla, da ja stvaram i dajem zivot, nebi ih vec dvoje umrlo.
Žao mi je što se to desilo.
Očigledno ti nisu poznati posledice greha koji su i gresi prema Bogu.Neznanje i zabluda ne opravdava greh,a još manje kada mi žmurimo kada nam neko ukazuje na zablude prema Bogu.Izvini što moram ovako da kažem ali ubeđen sam da je život,zdravlje i sreća povezan sa Bogom,a smrt,bolest i ostale nevolje sa grehom.Za smrt niti je kriv Bog,niti naš bližnji ili nešto treće,već mi sami.

Ne mislim da smo masine. Mi smo ziva bica. Mi nismo nicija igra ni zabava. Duzni smo da budemo zahvalni Bogu na blagodatima koje nam je dao.
Znači da smo mi nečiji sinovi.I to Božji.

A ja kazem sacuvaj me Boze da mislim kao ti. Sejtanu mozemo biti robovi samo onda kad se okrenem od Allaha. Naravno da bi nas sejtan pridobio potrebno je da Bogu djete pripisemo. Sto duze razmisljam o tome sve je ociglednije da iza ovakvih ubjedjenja jeste protivnik boziji a nikako Allah.
Upravo si rekla istinu,da šejtanu možemo biti rob.A ako je Bog suprotnost šejtanu,mi Bogu možemo biti samo sinovi a ne robovi.
Kamo sreće da misliš kao ja pa da priznaš Boga kao svog nebeskog Oca,pa ne bi bilo robovanje šejtanu i njegovim prevarama.

KAd sam ti navela ajete i pitala te o njima rekao si : "STo nebi bile Bozije rijeci?" A sad ispada da su sejtnske. E to je sto sam htjela da mi kazes. Prvi put si odgovorio nepromisljeno, suprotno svom stavu. Jer rci: "Sto nebi biloe Bozije rijeci?" Znaci da vjerujes da su Bozije.
A posto smatras da bozije rijeci nisu da se smatra d Bog nije otac, to znaci da je cijeli kuranb sejtanska rijec, jer je osnova kurana da je Allah jedan, da rodjen nije i rodio nije. vi ajeti u kuranu koji govore o toj temi, poricu to da Allah ima sina.
Sad je meni jasno ko si ti i kako razmisljas, to me je interesovalo.
Jeste,rekao sam da jesu Božje reči,ali ne sve.I naveo sam primer zašto.
Sve ostalo je na tvome razumevanju i shvaćanju.

Ims tri svete knjige. Toru, Evandjelje i Kuran. u Tori se nepriznaje isus kao boziji sin, jer tad kad je objavljena ta knjiga, nije ni postojao isus. U kuranu isus je Isa A.S. koji je bio smo Poslanik, jedino je preostalo evandjelje. U kojoj jos svetoj knjizi se smatra isus bozijim sinom?
Postoje više knjiga i učenja na svetu nego što si spomenula.
To što se Isus pominje u Kuranu i Bibliji je dovoljno da verujem Isusovim rečima u Bibliji.
A ja smatram ako nekog navedemo da vjeruje kao mi da cemo imati ne kaznu, vec ogromnu nagradu. Ne odricemo se Boga.
U šta da veruje.U Boga robovlasnika ili Boga Oca?
Ja mislim da se prvo odnosi na robovanje šejtanu jer ovo drugo možemo samo Bogu da budemo sinovi.Mislim da smo mi to raspravili,da Bog ne može korititi šejtanski princip.A robovanje i robovlasništvo jeste šejtanski princip.Ko poznaje Boga u takve greške neće upasti. Za pogrešno navođenje sledi kazna a ne nagrada.

Sve sto u kurnu pise cvrsto vjerujem da su bozije rijeci, a sejtansko pismo u kuranu nepostoji. U to cvrsto vjerujem.
Jedno u šta ti veruješ,a drugo šta je istina i šta jeste Bog i Njegova osobina.Ne može Bog da ima šejtanske osobine,niti da se koristi šejtanskim principom.
Dovoljno neko da piše o osobinama Boga,i odmah se vidi kome pripada.

Da Allah je covjeka Adema napavio od ilovace i bio je mrtvo bice, a onda mu je udhnuo dusu. Bili smo mrtvi, pa nas je ozivio pa ce mo opet umrijeti i opet ce nas ozivjeti.
Bili smo mrtvi dok Bog nije udahnuo dušu u čoveka i čovek oživi,kao što dete posle rođenja počne živeti kada uđe duša u telo.Pa umremo, pa ta duša opet uđe u neko drugo telo da oživi to telo i tako već odavno.Tu se slažem sa tobom.


Rob znaci pokoravati se svom Gospodaru bez ikakve proturjecnosti Bozijim naredbma. Ropstvo Allahu nije sejtnski princip. Za ovo trazim dokaz. Nadji mi jedan dokaz iz tore, evanjelja ili kurana da je robovanj ili pokoravanje bogu sejtansko.
Molim iznesi odgovor na ovo samo iz svete knjige. Imas toru, evandjelje i kuran na bosanskom. Napisi mi ta i ta knjiga to i to izdanje.
Kakvo je to pokoravanje iz straha kroz robovanje?Zar se ne pokorava šejtanu iz straha?
Zar nije u Božjoj osobini da se mi pokoravamo Bogu iz ljubavi koji je naš slobodan izbor?
Za Boga biti iz ljubavi jedno,ali da za Boga biti iz robovanja je drugo.
Jendostavno ljubav prema Bogu ne sadrži robovanje i ropstvo,već slobodnu i otvorenu ljubav prema Bogu.Zar toliko ne poznajete Boga da verujete u ropstvo???
Da je ropstvo i biti rob jeste šejtanski princip govori i istorija čovenčanstva,pogotovo ako pogledamo unazad ljudsku civilizaciju.Zar treba veći dokaz da to nije od Boga?
Robove su smatrale životinjama,trgovali su robovima,mučili su ih i ubijali.Robovanje znači oduzimanje slobode,prava i života čoveku koje Bog dao.
Robovanje jeste šejtansko,pokorovanje Bogu iz slobodne volje i ljubavi je jedino od Boga.

Rimljanima 6,20 "Jer kada bijaste robovi grehu,prosti bejaste od pravde."
Robovati možeš samo grehu i šejtanu.

U Bibliji stoji i sama činjenica da Bog preko Mojsija oslobodio Izraelce iz robstva faraona govori da je Bog protiv robovanja i da se ne služi sa šejtanskim principom koji su paganski Bogovi savetovali faraona.Upravo zato robovanje Bogu jeste ostatak verovanja paganskog sveta onog vremena.

Sejtnsko je robovati drugim bogovima ok, ali da j sejtansko robovati Bogu Jdnom JEdinom, e za to mi iznesi dokaz.
Opet ti kazem da te neubjedjujem, nego hocu da znam kakvo vjerovanje posjedujes.
Božja osobina i priroda je nepromenjljiva i suprotno šejtanu,i ne može i šejtan koristiti robovanje koje po tebi jedno,i Bog jedini da koristi princip robovanja što je za tebe drugo a sve je na istim principima .
Robovanje je pokoravati se bez ikakve proturjecnosti,može samo šejtan da koristi taj princip.
Bog je dao slobodu i slobodnu volju svojim decama a ne robovanje.
Uporno pripisuješ šejtanski princip Bogu, što je čist primer napada na Boga.
U tu prevaru šejtan može ubediti samo onog ko ne poznaje Boga.
A jasno se vidi ko ne poznaje Boga i Njegove osobine.

Moje verovanje se bazira na poznatim i nepromenljivim Božjim osobinama koje su u potpunosti suprotni šejtanu.I ništa me ne može ubediti u šejtanske osobine Boga.
 
Poslednja izmena:
Ne bih j bas rekla da nepripada nijednoj religiji. On je rekao jedno, ali je svojim postovima (u otih 150, ako ih ima toliko) dokazao sasvim nesto drugo. Ja znam sad koliko j sati. Mene licno nemoze vise ubjediti da nepripada nijednoj religiji.
Ali posto je on toliko pravi vijernik, i Boziji sin, nece biti cudno da nam objavi novu svetu knjigu.
On bi sad trebao (posto on zna koje su Bozije rijeci koj nisu) da sam uzme sve tri svete knjige i da slkozi u jednu knjigu samo bozije rijeci. Samo neznam hoce li mu to ko slijediti.

Evo recimo da uzmemo Mahatma Gandija.On je bio hindus,pa je ipak svoj život,primere i ubeđenja bazirao na Isusovim rečima Evanđelja.On je citirajući reči Isusove živeo i primenio protiv zla,jer verovao da se zlo upravo pobeđuje suprotnost zla,koje učio Isus iz Evađelja.A to i rečima i primeru pokazao da u Isusovom Evanđelju jeste Božja reč sa Božjom silom.
Jeli uspeo još nekom nešto slično??? Njegov život krasi više i veća dobrota,čistota i reči nego neke poslanike u tim svetim knjigama.
To što neko pripada ili ne pripada religiji ne znači ništa,a Mahatma Gandi je primer za to.Bitno je prepoznati Božju reč i to živeti.Sve drugo dokazuje nešto suprotno.
Ne treba svetu nova sveta knjiga.Svetu trebaju novi ljudi koji će početi da žive zapovesti Božje.
Nekom sam Bog da se objavi neće ga prepoznati,a ne da sam prepozna reči Božje iz svetih knjiga i učenja.
 
Naravno imate pravo vi na vase misljenje. Niko vas netjera da mislite kao ja.
Uglavnom mi muslimani vjerujemo d je Allah Stvoritelj, nas Gospodr, Svemoguci, Milostivi i sl. Ali od svih 99 bozijih imena, nema imen "ljubav" tj da je Bog ljubav. Tako da nas Bog podstice na medjusobnu ljubav i prije svega ljubav porema njemu, to vjerujemo.
2. Zato sto evandjela nemozes nabrojati koliko ih ima razlicitih, a kuran je sve do danas jedan isti. Gdje god bio i u kojem god djelu zemlje kuran je isti.
3. N biramo u sta cemo vjerovati, nego vjerujemo u ono sto je u kuranu objavljeno. I nemamo pravo da iz kurana biramo sta je nami ceif kako to drugi rade.
Allah je obecao da ce cuvatio kuran do sudnjeg dana, i do sad je ocuvan.
4. Ja nisam rekla da svemoguci Bog neto nemoze. Jedno je da nemoze, a drugo je da mu to neprilici. Allah kaze da je on uzvisen od onog sto oni govore. tj. da on sina ima.
5. Naravno imamo slobodu razmisljanja i na nami je da izaberemo da li cemi biti robovi boziji ili ne. Eh sad to sto vi imate drugacije uvjerenje, to je vase pravo. Ja ipak vjerujm d je Allah uzvisen od toga da mu mi budemo sinovi.
Jos da dodam da ja necu da ubjedjujem nikog, nego sm smo htjela da vidim kojoj religiji pirox pripada.

Nije ni meni cilj ubedjivanje..samo zelim da saznam malo vise o islamu...ono sto nalazim na sajtovima lepo je ali nedovoljno objasnjeno....
Cudno mi je to sto je ljubav postavljena na neko manje bitno mesto (s obzirom da je u hriscanstvu Ljubav iznad Svega) pa se pitam sta je centralna tema islama ako nije Ljubav?
Koja je osnovna karakteristika Boga?
A najcudnije mi je to sto svaki musliman daje sebi za pravo da procenjuje sta Bogu "prilici" :think: Ko je taj covek koji moze da procenjuje Boga?
 
Nije ni meni cilj ubedjivanje..samo zelim da saznam malo vise o islamu...ono sto nalazim na sajtovima lepo je ali nedovoljno objasnjeno....
Cudno mi je to sto je ljubav postavljena na neko manje bitno mesto (s obzirom da je u hriscanstvu Ljubav iznad Svega) pa se pitam sta je centralna tema islama ako nije Ljubav?
Koja je osnovna karakteristika Boga?
A najcudnije mi je to sto svaki musliman daje sebi za pravo da procenjuje sta Bogu "prilici" :think: Ko je taj covek koji moze da procenjuje Boga?

Nijedan musliman ne procjenjuje sta Bogu prilici. To se zapravo tako cini zato sto je u Kur'anu jako puno napisano o Bogu. Zapravo, onoliko koliko je dovoljno da znas o Bogu.
Postoji jedan hadis gje se kaze da Allah dz.s. ima 99 lijepih imena.
http://www.islamika.net/community/blog/99-allahovih-lijepih-imena-.html
Ko bude znao svih 99, uci ce u Dzenet. Sa ovim se ne misli da se sve ovo nauci doslovice (nabubati), vec npr.
Jedno od Allahovih imena je El Besiru - "Koji sve vidi".
Ako ste u svakom trenutku svjesni toga. Dakle, da nikada ne radite stvari sa namjerom da Vas niko ne vidi, da ste uvijek svjesni da Allah dz.s. sve vidi. Onda znate da je jedno od Bozijih imena: "Onaj koji sve vidi".
I tako sa svih 99. Interesantno.
Zavisi o kojoj ljubavi govoris. Prema Bogu ili od Boga. Od Boga ne mozete ocekivati ljubav ako ne vjerujete u njega. Ako ste Kafir - nevjernik. Dok sa druge strane, ljubav prema Bogu zauzima najvaznije mjesto. Morate biti svjesni da je Allah stvoritelj svega i da samo Njega vrijedi obozavati. Morate biti svjesni da svi mi postojimo jer je Allah tako htio. Tako da ljubav prema Allah s.w.t. mora biti jaca od svega. Sto treba pokazati djelima.
Da, u hriscanstvu je ljubav na prvom mjestu. Mnogo toga se bazira na osjecaju. Po meni, tako ne bi trebalo da bude jer ljubav prema Bogu sticete znanjem. Sto vise saznajete o Bogu to Ga vise volite, to se vise plasite Njegove kazne, to se vise nadate. Zato je u Islamu kljuc spasa znanje.
Hriscani posjeduju ljubav.
Jevreji samo strah od Boga.
Islam, kao u svemu u zivotu jednog musliman bira sredinu. Uvijek umjereno. Tako da muslimani stavljaju 3 stvari na prvom mjestu. Ljubav, strah i nadu.

Rijetko se gdje moze naci osoba sa kojom se moze normalno razgovarati o vjeri. Steta. Pred Bogom smo svi isti. Sve nas je stvorio u jednoj vjeri. To sto su je u zivotu mnogi izgubili je druga stvar. U islamu vazi, da je svaki covjek na planeti rodjen kao musliman, ali su roditelji ti koji od njih prave nevjernike. Naravno, vecina u neznanju i strahu da se prihvati nesto drugo od onog u sta su vjerovali preci te porodice.
 
shto sve nema veze sa tim da je islam jedna nelogichna religija (andjeo se javljao muhamedu tajno, nikad javno, kuran ima stihove koji ukidaju ranije stihove kurana, svi koji nisu muslimani idu u vechni pakao itd itd), i jedna varvarska religija (smrtna kazna za napushtanje islama, i za preljubu, dozvoljena poligamija i bijenje zhena i dece, itd itd).
 
shto sve nema veze sa tim da je islam jedna nelogichna religija (andjeo se javljao muhamedu tajno, nikad javno, kuran ima stihove koji ukidaju ranije stihove kurana, svi koji nisu muslimani idu u vechni pakao itd itd), i jedna varvarska religija (smrtna kazna za napushtanje islama, i za preljubu, dozvoljena poligamija i bijenje zhena i dece, itd itd).

@Livingstone, o ovome ti govorim. Prava steta.

Ali ajd... Kur'an nema ajete koji ukidaju ranije ajete, sve je logicno, nema kontradikcija. Svi koji nisu mislimani idu u Dzehenem. Zasto!? Zato sto ne znas sta znaci musliman. Ne znas sta znaci Islam. (nisu to imena koja je neko odabrao, te rijeci imaju prevod na arapskom jeziku). To je religija mira i strpljenja. Sto se tice stvari koje si naveo. To je serijat. Zakon u islamkskim zemljama. Ne Kur'an. Ima stvari koje se ni meni ne dopadaju, ali stvari koje si ti naveo su skroz ok. Istinu (islam) ne trazis u zakonu koji su pisali ljudi vec u knjizi koja je jedna od Bozijih objava.
Preljuba i smrt. Ovdje si kontradiktoran. Na jednom mjestu si napisao da je Muhammed s.a.w.s. dozvoljavao preljubu. Ovdje kazes da se kaznjava smrcu. E pa preljuba se kaznjava jer niste ni svjesni koji grijeh cinite.
Na zemlji ima vise zena nego muskaraca, tako da je islam dao savrseno rjesenje. Ako bi se svi ozenili u isto doba (kada postanete polno zreli, da ne pretjeram, neka bude 20 godina) tada bi smo imali neravnopravnost. Sta hriscanstvo nudi po ovom pitanju. Nista, nije razrijeseno.
Zasto!? Zato sto na svako moguce pitanje islam ima odgovor. Ali svako. Od stvari o kojim ljudi ne zele da razgovaraju do onih najvecih mogucih. Hriscanstvo nema odgovor (nisu se odlucili da stave u Starom niti u Novom zavjetu iako su na neke stvari imali odgovor) na pitanja gdje bi bile reakcije kao ove tvoje. Razmisli malo o tome. I prestani da vrijedjas, ponizavas se.

Umejma bint Rekika r.a., kaže: "Bila sam među ženama koje su došle Poslaniku s.a.w.s., kako bi mu dale prisegu na vjernost radi islama, pa rekoše: O Allahov Poslaniče, dajemo ti prisegu na vjernost da nećemo pored Allaha dž.š., obožavati ikoga, i da nećemo krasti, i da nećemo blud činiti, i da nećemo svoju djecu ubijati, i da nećemo s potvorama dolaziti ispred ruku i nogu naših i da ti nećemo biti nepokorne u dobru. Poslanik s.a.w.s., reče: U svemu što budete mogle što budete u stanju sprovoditi! Rekoše: Allah i Njegov Poslanik su milosniji prema nama od nas samih. Hajde da ti damo prisegu na vjernost o Allahov Poslaniče – na što Poslanik s.a.w.s., odgovori: Ja se ne rukujem sa ženama; isto je kao da sam zborio sa stotinu žena i kao da sam zborio samo sa jednom!" (Ova predaja se bilježi u Muvetti imama Malika rhm. – rivajet Jahja el-Lejsija, br.1775.; kao i u Muvetti imama Malika – rivajet od Muhammed el-Šejbanija, br.941.; Sunen el-Nesa'i, br.4181.; Sunen Ibnu Madždže, br.2874.; Musned Ahmed b. Hanbel, br.27051-27053-27054.; Sahih Ibnu Hibban, br.4553.; Sunen Darekutni, br.14-16; Musned el-Tajalisi, br.1621.; Mu'udžem el-Kebir, br.459-470-471-472-473.; )
 
Poslednja izmena:
Nijedan musliman ne procjenjuje sta Bogu prilici. To se zapravo tako cini zato sto je u Kur'anu jako puno napisano o Bogu. Zapravo, onoliko koliko je dovoljno da znas o Bogu.
Postoji jedan hadis gje se kaze da Allah dz.s. ima 99 lijepih imena.
http://www.islamika.net/community/blog/99-allahovih-lijepih-imena-.html
Ko bude znao svih 99, uci ce u Dzenet. Sa ovim se ne misli da se sve ovo nauci doslovice (nabubati), vec npr.
Jedno od Allahovih imena je El Besiru - "Koji sve vidi".
Ako ste u svakom trenutku svjesni toga. Dakle, da nikada ne radite stvari sa namjerom da Vas niko ne vidi, da ste uvijek svjesni da Allah dz.s. sve vidi. Onda znate da je jedno od Bozijih imena: "Onaj koji sve vidi".
I tako sa svih 99. Interesantno.
Zavisi o kojoj ljubavi govoris. Prema Bogu ili od Boga. Od Boga ne mozete ocekivati ljubav ako ne vjerujete u njega. Ako ste Kafir - nevjernik. Dok sa druge strane, ljubav prema Bogu zauzima najvaznije mjesto. Morate biti svjesni da je Allah stvoritelj svega i da samo Njega vrijedi obozavati. Morate biti svjesni da svi mi postojimo jer je Allah tako htio. Tako da ljubav prema Allah s.w.t. mora biti jaca od svega. Sto treba pokazati djelima.
Da, u hriscanstvu je ljubav na prvom mjestu. Mnogo toga se bazira na osjecaju. Po meni, tako ne bi trebalo da bude jer ljubav prema Bogu sticete znanjem. Sto vise saznajete o Bogu to Ga vise volite, to se vise plasite Njegove kazne, to se vise nadate. Zato je u Islamu kljuc spasa znanje.
Hriscani posjeduju ljubav.
Jevreji samo strah od Boga.
Islam, kao u svemu u zivotu jednog musliman bira sredinu. Uvijek umjereno. Tako da muslimani stavljaju 3 stvari na prvom mjestu. Ljubav, strah i nadu.

Rijetko se gdje moze naci osoba sa kojom se moze normalno razgovarati o vjeri. Steta. Pred Bogom smo svi isti. Sve nas je stvorio u jednoj vjeri. To sto su je u zivotu mnogi izgubili je druga stvar. U islamu vazi, da je svaki covjek na planeti rodjen kao musliman, ali su roditelji ti koji od njih prave nevjernike. Naravno, vecina u neznanju i strahu da se prihvati nesto drugo od onog u sta su vjerovali preci te porodice.

Mnogo sam muslimana cula da govore "to BOgu ne prilici"..medju njima su i efendije.....
Lepo je ovo sa imenima:)

Kazes da je u islamu na prvom mestu znanje--znaci li to da ne moze neuk covek biti dobar musliman? Pri tom--ako je vec razum ono najbitnije kakav je to razum koji se potcinjava strastima? Od osvetolljublja,gneva,pa do bluda...sav zakon kao da prati ljudske strasti i potcinjava se njima...Pitam se,da li je razum uopste i potreban---imamo instinkte,pratimo ih i to je to?:think: Cudno...
Jeste svaki covek rodjen kao pokoran Bogu..da se rodio u Raju verovatno bi ziveo besprekorno,,,ali u ovom nasem svetu covek je ,blago receno,zbunjen, i udaljen od svoje prave prirode.....Kada bi svako od nas mogao na jedan dan da bude potpuno iskren prema sebi uvideo bi svoju pravu prirodu...a ja tvrdim da je u ljudskoj prirodi da oprasta--jer razuman covek uvidja da je onaj ko mu nanosi zlo zapravo nesrecan i zali ga umesto da mu se sveti....I sta dobijas time sto na zlo vracas zlo osim sto povecavas kolicinu zla na svetu?
Ja nemam strah da verujem razlicito od svojih predaka vec sam naucila da je zakon "oko za oko" prevazidjen jer nije savrsen....
 

Back
Top