Znacenje jednog Boga u tri osobe

Koncept Trojstva je naznačen na ekumenskom koncilu godine 325. u Nikeji kada se Isus Hrist definira kao druga Božja osoba (hipostaza) , koja ima istu duhovnu supstancu kao Bog. Štaviše, sve do konzila u Konstantinopolju 381. godine nije postojala formula jednog Boga koji egzistira u tri jednake ličnosti. Eksperimentalne teorije su, međutim, bile predlagane u 3 veku. Tek na Saboru u Konstantinopolju Sveti Duh je definisan kao božanstvo, pokraj Boga Oca i Boga Sina, koji zajedno tvore jednog Boga, čime je službeno uvedeno Trojstvo.
Ocigledno je to neko smislio. U Bibliji toga nema.
Moram da priznam bas me zanima zasto. Negde sam davno citao kako se razvijala ta ideja i ko je zapoceo.
Mozda su uzor bile druge religije koje su ljude proglasavale za bogove.
 
Isus vrsi volju svog Oca Boga Jehove


Jovan 5:30
Ja ne mogu ništa da učinim sam od sebe. Ja sudim na osnovu onoga što čujem i moj sud je pravedan,
jer ne činim ono što je po mojoj volji, nego po volji onoga koji me je poslao

jasno pise da Isus ima svog Boga a Bog je JHVH Stvoritelj Jehova

Jovan 20 :17
17 Reče joj Isus: Ne dohvataj me se, jer se još ne vratih k Ocu svome
Nego idi k braći mojoj, i reci im da idem k Ocu svome i Ocu vašemu, i Bogu svome i Bogu vašemu.


29 Isus mu reče: Pošto si me video verovao si; blago onima koji ne vide, a ipak veruju.
30 Isus učini pred učenicima svojim još mnoga druga čudesa, koja nisu pisana u ovoj knjizi;

31 a ova su napisana da verujete da Isus jeste Hristos, sin Božji, i da, verujući, imate život u imenu njegovom.

Све сам видео а да неко инпутира Исусу своје мишљење и речи у уста никад нисам видео нити чуо ово је као попови у доба комунизна "Није Бог створио људе него људи бога"

Шза значи Јах. ве ни то немаш појма.

Screenshot_2024_0209_184822.png


Ја сам онај који јесте да би добили то име морао би бити у трећем лицу он је онај који јесте тад се добија Јах Ве

Уместо што трабуњаш да ли је Исус архиатханђел Михајло и да ли су исте особе било би згодно проучити ствари изван заједнице звана ЈС.

Screenshot_2024_0209_184622.png

Screenshot_2024_0209_184529.png

Screenshot_2024_0209_184444.png
 

Back
Top