Ruska plava mačka

Možda neće imati efekta, ali da probam:
Pre dva dana, nestao nam je ruski plavi mačak, 11 meseci star, odaziva se na ime MAX, i ima svetlo zelenu ogrlicu oko vrata.Mi živimo u bloku 29, u NBgd-u, tako da, verovatnoća je ili da je tu, ili u nekom od susednih blokova, za slučaj da ga neko nije "uzeo"...Ne bi me čudilo, jer, mlad mačak, negovan, rasan, sa ogrlicom, vidi se da nije ulični, tako da je vrlo moguće da ja je neko..udomio...
Ako neko, ko živi u ovom delu grada, vidi/nađe našeg mačka, molim da mi javi...Ćerka mi već tri dana (od kada je nestao), plače..:(
p.s.ima jedan, beli brk:)
Hvala.
 
... odstampaj da ti je nestao macak i zalepi po ulazima... mozda se neko javi... tako je jedna maca u nasem naselju odlutala... mi je drzali par dana, nismo znali sta cemo sa njom a onda se lik setio da na taj nacin obavesti komsije da mu je nestala macka :)
 
... odstampaj da ti je nestao macak i zalepi po ulazima... mozda se neko javi... tako je jedna maca u nasem naselju odlutala... mi je drzali par dana, nismo znali sta cemo sa njom a onda se lik setio da na taj nacin obavesti komsije da mu je nestala macka :)
Jesam, učinila sam to već, i osim što sam provela pola dana lepeći po bloku, u ulazima, i na liftovima, u okolnim prodavnicama sam takođe zamolila da mi dopuste da makar par dana plakati budu i na što vidljivijem mestu.jer, činjenica, svi svakodnevno, makar jednom idu u kupovinu...Nisam baš svuda naišla na razumevanje...:roll:Međutim, razočarana sam što sam već narednog dana primetila da ljudi odlepljuju i bacaju u đubre, ne mogu da verujem da je slika nestale mace, baš tolika smetnja...:dontunderstand:
Evo ga Max, za svaki slučaj, i ovde, nikada se ne zna:)



 
Moja ruska plava ušla je u teranje. Traži se rasni mačor (može i bez papira), u "radnom" stanju.

Moguća nadoknada.

Lokacija - Beograd.

Radi bržeg kontakta, molio bih ako neko poseduje takvog mačora, da se javi na 061 22 11 236.
 
Dok citam vase postove, u krilu mi drema jedno rusko plavo zensko mace od 2 meseca... Ja macke obozavam. Ovo mace sam dobila kao poklon od decka. Hvala mu do neba (sto bi rekla deca) :)
Ovo mace je jako umiljato, brzo se naviklo na nas ukucane, vec prvi dan je shvatilo gde treba da vrsi nuzdu, pametno je i cisto. Zahvalno je za drzanje, posto ne trazi neku specijalnu negu. Samo malo ljubavi i paznje. Prelep je osecaj kada s posla udjem kuci, a ono mi potrci u susret da se pomazimo.
Samo mogu da preporucim ljudima koji vole macke da uzmu rusku plavu macku.
 
Takve su SVE mačke, umiljate čiste, bez obzira na rasu...To su manje više zablude, koja rasa je kakva...naravno da ima nekih presudnih razlika, ali najvećim delom zavisi od samog karaktera mace kao persone...i sredine u kojoj odrasta i uživa.
To za dlake bi trebalo da je jedna od karakteristika ove rase, ali se nemojte slepo toga držati, jer mačke "plave ruske" koje se kod nas "nabavljaju" i "kupuju" i "dobjaju" su daleko mešane i njih prodaju preprodavci...mačke koje se prodaju(odvratno mi zvuči) sa pravim krvnim poreklom i negom, se nalaze u pravim registrovanim odgajivačnicama koje neguju odredjenu rasu...i tek tada, eventualno, možete računati na karakteristike za koje ste čuli o odredjenoj rasi, kao što je npr. Ruska Plava Mačka.
 
Potpuno je u pravu Cule,karakter macke ne zavisi puno od rase,rasa donekle,ali samo donekle govori o predispozicijiama odredjene rase.Sto se tice gradje tela i fizickih karateristika,standard rase ih odredjuje,ali sto se tice karaktera,ne.To je obican ,,stos" odgajivaca,EPP(prelistajte predstavljanje sih rasa macaka,i videcete da za sve pise:izuzetno privrzene vlasniku,inteligentne,odane,itd...)Rasa moze da utice,recimo,na jacinu lovackog instinkta,ali na to da li ce macka biti umiljata,nezna ili zivahna pa cak i gruba-to nema veze sa rasom vec sa karaterom,vaspitanjem i okruzenjem macije jedinke.
Nekoliko ljudi na ovom forumu ima ,,ruse" koji su besni,nestasni,itd...
 
Uh...ovo nase je poprilicno nestasno :)
Godinama unazad imam macke, uglavnom su to bile obicne mace koje nisu rasne, koje sam dobijala. Od svih maca koje sam imala, ovo je ubedljivo najnemirnije :) mace je jednostavno hiperaktivno :)
U toku dana ima period kada spava, pa kada se mazi, pa kada divlja i sve u krug :)
Pre neki dan se popela na sto, igrala se sa ruzom u vazni, uhvatila ruzu za onu ukrasnu trakicu i naravno prevrnula sve to.... Vode je bilo na sve strane, ruza se polomila, stolice su bile mokre, pod takodje, a vazna se polomila u vise delova :)
Silazim dole da vidim sta se desava, a ona sedi na krevetu, kao da se nista nije desilo i krajnje naivno me gleda :)
 
imam jedno pitanje ?
imali smo prelepog ruskog macora sa predivnim zelenim ocima koga smo redovno pustali i koji je rasterao sve macore stalno se klao jer nije bio kastriran ali se vise nije vratio ima 11 dana a star je 2 godine .
posto je uvek dolazio kuci neznamo sta mu se desilo ,gledao sam okolo i nisam ga nasao dali macori imaju obicaj da odu na duze:worth:


Posto se vise nazalost nije vratio kuci desilo se cudo 11 meseci od njegovog nestanka , a sto je jos cudnije u zadnjih mesec dana se pojavilo vise ruskih macaka a do tada ih nisam video maltene godinu dana ni jednu.
Tako nam se stvori ispred nase terase niodkud malo rusko mace znaci necete verovati klonirano mace kao nas macor koji je nestao samo sto je ovo zenka i naravno posto su nam proradile emocije mi smo ga uzeli i ako smo bili odlucili da posle njega vise nikad necemo uzeti macku .
Znaci mace posle dva dana radi identicne stvari kao nas macor koji je nestao kao da je celog svog zivota sa nama u stanu tako da sam maltene 100% siguran da je njegovo jer toliko slucajnosti su nemoguce i pogotovo sto sam ga jedno vece video kako njuska ispod nase terase .
Posto nisam bio 100% siguran dali je to on na mac-mac me pogledao i kada sam video tu predivnu glavu i predivne zelene oci vise nije bilo sumnje da je to on ali je kada sam ga dozvao onako zaprepascen imenom pobegao glavom bez obzira ko da je video avet:evil:.

Ko zna mozda se i on vrati ali najbitnije je da je ziv pa neka zivi svoj maciji zivot :worth: a ako odluci da se vrati uvek je dobro dosao:heart:
 
Ovo me je baš obradovalo!
Hvala ti što si napisao ovu poruku. :super:

P.S. Ako ga ponovo vidiš, probaj da se ne uzbudiš previše, kako ga ne bi opet prestrašio i daj mu neku poslasticu.
Možda budeš mogao da ga opet pridobiješ.
 
Ja imam zenku ruske plave 2,5 godine.Prelepa ali i preluda!Zove se Mia-Zmija!
Looda od prvog dana od kako je doneta u kucu.Imali smo i pre macke,unazad 15 godina je macka(nekad i 2 bile u kuci)ali ovo je neverovatno!Penje se na zavese,grebe ujeda,kad neko dodje mora se skloniti iz sobe jer ne znam kako ce da odreaguje!!!
Ima i svojih divnoh momenata dok se mazimo ali to vrlo kratko traje!
I majka i sestra su joj takve(genetika je chudo)!!!
Ne kazem nisu sve takve i ne moze se rasa generalizovati ali ova mi je ZABIBERILA CORBU!!!!
 
home.php

MOJA TIGRICA :heart:
 
ja imam macu koja izgleda kao ruska plava,dakle potpuno je siva,ima plavo-zelene okice,kracu dlaku,al nije ruska plava,ljudi bi se zakleli da jeste,kada je vide,al ja uvek naglasavam da je "obicna".
Zato nista ne znaci reci da je maca neke rase,evo ova moja je obicna,a zapravo je veoma neobicna u svoj toj obicnosti :)
 
Поздрав свим љубитељима и узгајивачима мачака!

Наиме, желела бих да купим руску плаву мачку, тачније мачорчића не старијег од три месеца. Одавно имам ту жељу и сада сам се коначно припремила и одлучила на тај корак. Нажалост, моје финансијске могућности нису велике попут жеље, тако да за њега не могу да издвојим више од 50 еура. Није ми важно да има папире, шампионско порекло и слично... Не мора ни да буде вакцинисан, мада би било лепо када би био. Важно је само да је мали и да је сладак! :)

Дакле, ако неко може и жели да ми изађе у сусрет, може ми се јавити путем имејл адресе:
cyber_zvoncica@yahoo.com
или путем приватне поруке овде, па ћемо разменити бројеве телефона.

Хвала вам унапред и велики поздрав свима! :)
 
POMOZITE MI DRAGI PRIJATELJI!!!! ZELELA BIH DA KUPIM PLAVU RUSKU MACU BEZ PEDIGREA. MOLIM VAS AKO NEKO PRODAJE, ILI ZNA GDE MOGU NABAVITI JAVITE MI. SKROZ SAM OCAJNA.....NEMA NIGDE MACE....A MOJEDEVOJCICEBI BAS ZELELE MALO PLAVO RUSKO MACE...
 

Back
Top