Ruska plava mačka

Veliki pozdrav svim ljubiteljima i vlasnicima ove predivne vrste ja sam ponosna vlasnica od juce jedne male rukse plave mace koja ima 2,5 meseca o kucama i macama znam dosta toga i veliki sam ljubitelj.u stanu trenutno imam psa i macu sto se tice ruske plave macke nemam sta mnogo da dodam..ljudi koji su iscitai sve o njoj znaju o kakvoj je macki rec volim sve macke ali mi je ova fascinantna.sobzirom da imam veliki stan planiram cak i da se bavim ovim lepim stvorenjima sto znaci da cu uskoro kupiti i jednog macora
 
Ja sam dobila mesanca ruske plave i obicne mace... ovaj moj je fizicke karakteristike pruzeo na ruskog macora... ali da je lud kao struja lud je.... da nece da slusa nece... da se mazi dozvoljava samo kada on hoce.....hiperaktivan je po ceo dan.... sada je u fazi da grize sve zivo.... uh ne mogu noge da pomerim a da ne krene da me grize....
 
Zanima me cime hranite macke? Koj proizvodjac/koja vrsta hrane....posto nikada nisam imao macku..pa me zanima...hvala :)

Imas na drugim temama (maca novi kucni ljubimac i sve o macama) detaljno objasnjeno... ali posto sam ja skoro prosla kroz ceo postupak ajde pomoci cu ti....
Imas u petshopu hranu za macke (ukoliko ne zelis sam/a da spremas). Nemoj da joj kupujes jeftinu hranu tipa whiskas i friskies etc... nego ili royal canin ili hils, po ceni su isti a duplo su skuplji ali i kvalitetniji od ove jeftine.... meni dnevno ide sigurno oko 200 DIN na hranu... moj macor voli hills granule za macice (malo pakovanje za dve nedelje 500 din), a uzimam mu royal canin sosice (pakovanje od 11 kom 1200 DIN), hills pastetice ili pojedinacne kesice oko 110 din komad... to ti je otrpilike to... ako imas jos pitanja, slobodno pitaj... ima ovde i iskusnijih od mene.... sto se macaka tice.....
 
To nije sad ukinuto, samo su nam "odozgo" zabranili da te tolerisemo jer se neko zalio da modovi na Svetu zivotinja dozvoljavaju reklamiranje drugog sajta, pa jos PREPUNOG DEZINFORMACIJA. Slobodno im se zali na mene.
 
Nisi citirala a, dopisujete se privatnim porukama. Ja sam administrator na desetak i više sajtova raznih sadržina i formi, to mi je posao. Nemojte meni da pričate takve stvari. Taj električar je uvrteo u glavu da je završio fakultet čitajući tekstove po internetu. To što si citirala je sa foruma, tamo svako može da iznese svoje lično iskustvo. Kako bi bilo da tvoj post neko nazove baljezgarijom, modeator na nekom forumu bi morao da vodi računa o izražavanju.
 
Vazi i za tebe i za ostale, ovi lepotancici se udomljavaju, za dzabe: https://www.facebook.com/photo.php?...a.113008184486.93880.687229486&type=1&theater

301427_10151137332869487_15439917_n.jpg
 
Planiram da kupim rusko plavo mace ali trenutno ne mogu da priustim nikako da ga uzmem iz neke od odgajivacnica pa sam preko oglasa nasao devojku koja prodaje muzijaka od 2 meseca za 50eura. Sada me muci pitanje da li je mace cistokrvno i molio bih vas da ako imate iskustva sa ruskim plavim mackama da mi kazete da li ovo mace izgleda kao sto bi rusko plavo mace od 2 meseca trebalo da izgleda?

http://postimage.org/image/j3iuk5xc1/

http://postimage.org/image/jrrp33w1t/

Sutra idem da vidim mace i njegovog tatu pa mi recite,ako mozete, na sta trebam da obratim paznju.

Hvala puno
 
Ju sto je sladak :D a ja, ma koliko guglala i iscitavala ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim da li je maca cistokrvna ili ne, negde kazu imaju plave oci dok su mali, negde ne, bademaste oci, okrugle oci, ma uzas. :)
Pitaj ko su joj roditelji, da li moze da ti da pedigre ... neko ce ti verovatno reci sta te briga da li je cistokrvna ili ne, maca je maca ...


Ova maca je cistokrvna ali ima 4 meseca i meni je jako zao sto je nisam kupila jer su je prodavali po fenomenalnoj ceni (100 EUR, a sad su je uzeli iz odgajivacnice i prodaju je za 250 EUR pametnjakovici), ali klinci nisu hteli - kazu, mnogo je velika ...

4edf6535-7db3-4e9d-ae12-b73c3b30c0ae.JPG
 
Bilo je ostalo jedno mace pa sam shvatio da ce ih brzo udomiti :D A na kraju sa ovim macetom ruske plave nije bilo nista. Devojka mi je poslala slike oca koji je sve osim ruske plave macke. Okacicu slike ako nekoga uopste interesuje :D
 

Back
Top