Ruska plava mačka

Naravno d aje izlazio. Sigurno necu da ga zatvorim u chetiri zida... Imao je lep zivot, ziveo je ko gospodin. Ne smatram da treba zivotinje zatvarati u stanu, ili u kuci. One nisu stvorene za takav zivot. To je muchenje. Sve moje machke, koliko god volele da sede u sobi (u kuci), trazile su same da izlaze napolje. I zivotinja i chovek zive dok im je sudjeno. Ne mozemo ih zatvaranjem zadrzati na ovom svetu.
 
A shta tebe zanima d ali ce meni neko hteti da pokloni machku, ili da mi proda, zato shto ih ne drzim zatvorene ko u kavezu, ili zooloshkom vrtu? Mnoge vrste machaka imaju potrebu da dnevno rpedjun i do tri kilometara hodom. Treba li im tu potrebu uskratiti? Ako machka ne zeli da izadje iz kuce, ja je ne diram, ali ako zeli- ko sam ja da joj branim? Kuca ima velko dvorishte, alinjima nekad ni to nije dovoljno, a, nazalost, i lokalni put i magistrala i pruga su na 50 m od moje kuce. Treba li zato da budem osudjena na nemanje ljubimca?
 
Slazem se sa mimi's mom. Tesko da ce ti neko od ozbiljnih odgajivaca pokloniti a u tim uslovima i pokloniti macku....
Ja sam imala ranije macore koji kada su bili u vikendici su izlazili na ulicu i zgazio ih je auto a jedan je otrovan. Sada imam macku u stanu koja ne izlazi... i ne smatram da mu nista fali. Pri tome vecina rasnih macaka nije za dvoriste nego su bas za kucu i zato se i zovu kucni ljubimci! Osetljivije su od obicnih domacih maca i cak neke i ne vole da idu napolje.....
 
Imam mace od mesec i po dana,majka muje obicna domaca macka,ali videla sam slucajno na netu slike macica ruske plave macke i ovo mace identicno izgleda. Moze li neko ko se razume da mi kaze kako je to moguce tj.mogu li se ti geni odnekud "provuci"?
970564_4283514305377_1234211695_n.jpg
 
i jos jedno pitanje :D
videla sam u oglasima da neko prodaje rusku plavu macku za 100 evra, cistokrvna i ima pedigre (koji se doplacuje). E sad, mnogi me upozoravaju da su tamo sve prevaranti...pitanje je: da li je moguce da neko ima pedigre, ako to nije prava ruska plava macka?
 
i jos jedno pitanje :D
videla sam u oglasima da neko prodaje rusku plavu macku za 100 evra, cistokrvna i ima pedigre (koji se doplacuje). E sad, mnogi me upozoravaju da su tamo sve prevaranti...pitanje je: da li je moguce da neko ima pedigre, ako to nije prava ruska plava macka?

Mislim da su ti na jos jednom forumu rekli, cena rasne macke je oko 500 do 600 EUR... Macka za 100 EUR nije rasna nego ces samo baciti pare... bolje uzmi udomi neko sa ulice... Ako zelis sivo mace ima dosta i sivih napustenih domacih maca.... to ti je moj predlog.... a te za 50 i 100 EUR su isto tako domace mace na kojima stanceri hoce da zarade....
 
Da, ima jedna odgajivacnica koja ima bas sada macice, to je ujedno i jedina koja prodaje prave ruse, ostalo su mesanci. Cena je oko 500 EUR, mace ne napušta dom pre navedenog treceg meseca uz obaveznu sterilizaciju kada za to dođje vreme...potrazi po metu Russicat Cattery
 
Bitno je iz razloga sto se masovno poturaju obicne sive mace kao ruske plave. Cak je bio aktuelan i slucaj pre par meseci jedne zene koja je na sve strane kupila macke koje izledaju kao rasne, javljala se na sve oglase kao odgovoran udomitelj, navodno udomljavala, uredno se javlja i izvestava kako je maca onima od kojih je uzela macu. A za to vreme ih sve cuvala po nekim kavezima i prodavala kao rasne po kao pristupacnijim cenama. Jer ljudi mahom nemaju pojma koje su stvarne karakteristike rasne macke, ali im je jako bitno da se kaze da je to rasna macka, pa kako god.
Licno ne vidim razliku izmedju ruskih plavih i obicnih lepih sivih macaka, osim sto rasne jako puno kostaju. A ako bas hoces rasnu, u tom slucaju od odgovornih odgajivaca dobijas sterilisanu zenku po nesto nizoj ceni, nekoliko stotina evra sa papirma nikako drugacije, ili ako zelis da se bavis uzgojom nesterilisanu po prilicno velikoj ceni.
Oni koji daju bez papira su oni koji prilicno mute i to treba izbegavati u sirokom luku, to su rasne macke koliko i obicne ulicne.
 
Da li vam je bitno da li zenka ima papire ili ne? Koja je cena?

Vrlo su bitni papiri. Bas iz razloga navedenih od Brankich.
oko 500 Eur je prosek za rasnu macku sa papirima.
Ove bez papira su obicno domace sive macke, pa je suludo davati pare za nesto sto mozes da uzmes iz azila ili da udomis sa ulice i spasis neciji zivot.
Nemam nista protiv rasnih macaka, ali iy odgovornih odgajivacnica, koji ce ti dati vakcinisanu, cipovanu i sterilisanu macku tj garantovace da je macka zdrava...sve drugo je macka u dzaku ;)
 
Znam, znam.... slazem se sto se tice vecine stavri, ali ipak smatram da od gajenja zivotinja ne treba praviti biznis, u redu je dati neku nadoknadu - ali cene po kojima se prodaju zivotinje su cesto preterane. Mnogi ljudi bi se prodali za te pare.
I imala sam macu, tj macora bez ikakvog pedigrea, sa ulice, i bio je vrlo, vrlo poseban (i ogroman), obozavala sam ga (i dalje ga obozavam). :( :( Umro/uginuo je pre nekih mesec dana iznenada - i to je bio uzasan sok za mene, jer je delovao potpuno zdravo pre toga i po njegovom ponasanju stvarno nije moglo da se primeti da mu ista fali (8 godina, skoro 9 kg,veseo, brz, opasan itd), a inace je svasta preziveo, izmedju ostalog i pad sa 4. sprata. A tog dana je poceo cudno da se ponasa, da ide na wc svaki cas i da cudno mjauce. Pretpostavila sam da je fus; veterinar isto. Pokusao je da mu uradi kataterizaciju, ali bezuspesno, kateter nije mogao uopste da prodje od odredjene tacke. Uginuo je pod anestezijom, hvala bogu pa se bar nije mucio. Veterinar je trazio da ga obdukuje (posto mu je bilo cudno da kateter ne moze da prodje), naravno dozvolila sam. Ispostavilo se i da je imao i tumor u besici (pored fusa). Uzas
Kasnije su mi neki veterinari rekli da su vodili statistiku i da je negde oko 80% macora (mozda lazem za % ali je neki veliki)od bombardovanja umrlo bas od tih, ili sa tim tumorom na besici. Divno, 'a?
:x
Uglavnom, ja sad zelim da nadjem novu macu. Ruske plave mi se puno svidjaju, pre svega zbog njihove blage naravi (sto bi mi sad odgovaralo polse mog macora koji je bio susta suprotnost), a i citala sam dosta o njima, vidjala ih, itd, pa je to razlog zasto bih volela da imam jednu.
Eto...
Moj macak DJura je ruska plava macka pao je sa 6 sprata i preziveo , samo je uganuo tj.istegao ligamente leve sape (tako bar kaze veterinar). Sigurno se zakacio levom sapom za malu granu od drveta, sto je ublazilo pad.Bio je jako uplasen, iako je hodao i zavukao glavu u oluk.Kad je video moju mamu (koju inace najvise voli), poceo je da mjauce.U liftu je trazio da ga spusti, i odmah iz lifta otrcao prema stanu, nije bio nimalo dezorijentisan sem sto je malo sepao na levu sapu prednju.Odmah smo ga odveli kod veterinara jer smo se bojali da nema slucajno unutrasnjih povreda, ler spolja nije imao ni ogrebotinu.Veterinar ga je pregledao, izmerio pritisak i dao mu 4 injekcije protiv soka sto je jako vazno , jer od soka upravo mogu da uginu.Pregledao mu je sape , glavu i stomak dodirom (nije uradjen rendgen i ultrazvuk, kaze da se ne bi tacno videlo a i dok sok ne prodje nista se ne radi), nego se prati opste stanje macke (da li jede, obavlja nuzdu, kako se ponasa). Stavio mu je longetu na povredjenu sapu (dzao je 4 dana). Djura inace ima 11 godina, ali jako je spretan i zgodan macak. Posle tog nemilog dogadjaja mnogo vise prede i umiljatiji je.Malo i dalje sepa (proslo je oko mesec dana ili malo manje) i stedi levu sapu, pazljiviji je.Djura mnogo voli masline pa ga zovemo maslina Djura.:-).
 

Back
Top