NADVLADAVAJ ZLO DOBRIM

:heart: Ako razvijamo Bozansku LJUBAV :heart: nadvladavamo zlo...

jer Bog je LJUBAV :heart: 1.Jovanova 4:8

Prva Korinćanima 13 poglavlje

1 Kada bih jezicima ljudi i anđela govorio, a ljubavi ne bi imao, bio bih kao medenica koja zveči ili cimbal koji ječi.

2 Kad bih imao i dar proricanja, i znanje svih tajni i celo poznanje, i kad bih imao i svu veru, da bih i gore mogao premeštam, a ljubavi ne imao, bio bih ništa.

3 I kad bih razdao sve imanje svoje da siromahe nahranim, i predao telo svoje da se sažeže, a ljubavi ne imao, ništa mi sve to ne bi pomoglo.

4 Ljubav je strpljiva, puna dobrote; ljubav nije zavidljiva, ljubav se ne uznosi, ne nadima se;

5 ne čini što ne valja, nije koristoljubiva, ne razdražuje se, nije zloslutna;

6 ne raduje se nepravdi, a raduje se istini;

7 sve podnosi, uvek veruje, svaku nadu čuva, sve snosi.

8 Ljubav nikada ne gine, a proroštva će svršiti, i jezici će prestati; i poznanje će se iscrpsti.


9 Jer je naše poznanje samo delimično i naše je prorokovanje samo djelomično,

10 ali kad dođe ono što je savršeno, nestaće ono što je nepotpuno.

11 Kad bejah dete, kao dete govorah, kao dete mišljah, kao dete prosuđivah, a kad postadoh čovek, nestade ono što je bilo detinje.

12 Mi sad gledamo kao pomoću ogledala u zagonetku, a onda ćemo licem u lice. Sad poznajem samo nešto, a onda ću poznati kao i sam što sam bio poznat.

13 Sad dakle ostaje ovo troje: vera, nada, ljubav, ali je ljubav najveća među njima.

:heart:
 
Pobediti mržnju — kako?

U Jovanu 13:34, 35 Isus je rekao:
”Dajem vam novu zapovest: da volite jedan drugoga; kao što sam ja voleo vas, tako i vi volite jedan drugoga.“
”Po tome će svi znati da ste moji učenici, ako budete imali ljubav među sobom“
:heart:


Razmisli o još jednom čestom obeležju ovog svijeta — mržnji. Bilo da je uzrokuju strah, neznanje, predrasude, tlačenje, nepravda, nacionalizam, netrpeljivost ili rasizam, čini se da je mržnja posvuda oko nas

Kao sto je proreceno u 2. Timoteju 3:1-4.

1 Znaj da će u poslednje dane nastati teška vremena,
2 jer će ljudi postati sebični, lakomi, tašti, oholi, hulnici, nepokorni roditeljima, neblagodarni, neduševni, neosetljivi,
3 neverni, klevetnici, neuzdržljivci, svirepi, neprijatelji dobrih ljudi,
4 izdajnici, nagli, naduveni, i koji će više mariti za slasti nego za Boga;
5 koji će imati izgled pobožnosti, ali odbacivši ono što čini silu njezinu. Kloni se takvih!


I to je ono sto danas vidimo u ovom vremenu "poslednjih dana" da su ljudi takvi...

I u Isusovim danima mržnja je uzela maha. Poreznici su u židovskom društvu bili omraženi izopćenici. Židovi nisu kontaktirali sa Samarićanima (Jovan 4:9). Prezirali su i ne-Židove. Međutim, kasnije je Isus utemeljio način obožavanja kojem su se slobodno mogli prikloniti ljudi iz svih naroda
Dela apostolska 10:34, 35
34 Tada Petar, otvorivši usta, reče: Zaista shvatam da Bog nije pristrasan,
35 nego u svakome narodu njemu koji se god boji njega i pravedno postupa, mio je njemu.


Galatima 3:28 Nema tu više ni Judejina ni Grka, nema ni roba ni gospodara, nema ni muško ni žensko, jer ste vi svi jedno u Isusu Hristu.

Tako je svojim učenicima s ljubavlju dao nešto novo.

U Jovanu 13:34, 35 Isus je rekao:
”Dajem vam novu zapovest: da volite jedan drugoga; kao što sam ja voleo vas, tako i vi volite jedan drugoga.“
”Po tome će svi znati da ste moji učenici, ako budete imali ljubav među sobom“


Oni su morali naučiti pokazivati takvu ljubav, jer je Isus dao tu novu zapovest.:

Zapovest je bila nova jer je tražila više od toga da vole ”bližnjega svojega kao sebe samoga“ (3. Mojsijeva 19:18).
U kom je smislu bila nova? Isus je to razjasnio riječima: Jovan 15:12, 13 ”Ovo je moja zapovest: volite jedan drugoga kao što sam ja voleo vas. Nitko nema veću ljubav od ove: da tko položi svoju dušu za svoje prijatelje“ .
Trebali su biti spremni dati život jedan za drugoga, a i za ostale.

Kako nesavršeni ljudi mogu iz svog srca iskorijeniti zlobnu mržnju?

Tako da je zamijene samopožrtvovnom ljubavlju.


Milioni iskrenih osoba bez obzira na to iz koje nacije, vere ili kulture potiču i bez obzira na svoje ranije političke stavove čine upravo to.
Oni su danas dio ujedinjene zajednice u kojoj nema mržnje — deo svetskog bratstva Jehovinih svedoka.

Oni uzimaju k srcu nadahnute reči apostola Jovana: ”Ko god mrzi svog brata ubica je, a znate da nijedan ubica nema večni život koji ostaje u njemu“ (1. Jovanova 3:15).

Pravi hrišćani ne samo da odbijaju uzeti oružje u bilo kakvom sukobu već se trude pokazivati ljubav jedni drugima.

Dakle, kakav bismo stav trebali imati prema onima koji nisu naše vjere i koji nas možda mrze?
Dok je visio na stubu, Isus se molio za svoje krvnike govoreći: ”Oče, oprosti im, jer ne znaju šta čine“ (Luka 23:34).
Kad su mržnjom ispunjeni ljudi nasmrt kamenovali učenika Stefana, njegove su zadnje riječi bile: ”Jehova, ne računaj im ovo u greh!“ (Dela apostolska 7:60).
Isus i Stefan želeli su samo dobro čak i onima koji su ih mrzeli.

U njihovim srcima nije bilo gorčine. ”Činimo dobro svima“, podstiče nas Biblija (Galatima 6:10).


:heart:
 
Milioni iskrenih osoba bez obzira na to iz koje nacije, vere ili kulture potiču i bez obzira na svoje ranije političke stavove čine upravo to.
Oni su danas dio ujedinjene zajednice u kojoj nema mržnje — deo svetskog bratstva Jehovinih svedoka.


E, taman sam hteo da te pohvalim, što konačno neko od vas otvori temu u kojoj se ne veliča zajednica Js, već se govori o izgradnji karaktera (što je najvažnije, jer ne postoji kolektivno spasenje - samo individualno), a sad si morala sve da zabrljaš.:(
 
E, taman sam hteo da te pohvalim, što konačno neko od vas otvori temu u kojoj se ne veliča zajednica Js, već se govori o izgradnji karaktera (što je najvažnije, jer ne postoji kolektivno spasenje - samo individualno), a sad si morala sve da zabrljaš.:(

Pozadina svih njihovih tema je upravo veličanje Jehove...ne mora ime da mu se spomene. :lol:

Mada tema nije loša...
 
E, taman sam hteo da te pohvalim, što konačno neko od vas otvori temu u kojoj se ne veliča zajednica Js, već se govori o izgradnji karaktera (što je najvažnije, jer ne postoji kolektivno spasenje - samo individualno), a sad si morala sve da zabrljaš.:(

Pa vidi tako je, Jehovini svedoci su ljudi koji su pouceni ljubavi :heart: i koji zele da vole, a ne da mrze...:)

i svi JS se trude da zive u ljubavi... kao sto je Hrist zapovedio, vole svoju bracu u veri ... da vole ljude...

I Boga Jehovu :heart:
 
a ko je to rekao... ja pisem o svojoj VERI ...

svaki pojedinac to moze ukoliko zeli.. zar ne?

svako moze raditi na svojoj licnosti i na ljubavi...

svakome je dostupno da upozna Boga


Vaš taj MRZI i vi to javno priznajte.

Čitah o raselovim sljedbenicima koji kažu da bog mrzi kao neki čovjek neke stvari.
Zanimljivo da je vaš bog čovjekove osobine ima.
Je vas Rasell preveslao sve.hehe
 
Vaš taj MRZI i vi to javno priznajte.

..koji kažu da bog mrzi kao neki čovjek neke stvari.
Zanimljivo da je vaš bog čovjekove osobine ima.

Biblija je i tako pisana da otkriva STAV SRCA svakog pojedinca..

a zna se da je Bog LJUBAV 1. Jovanova 4:8 :heart:

Tako da to sto ti vidis dobro kao ZLO je tvoj problem

i Ono sto je Sotona uradio bilo je Klevetanje Boga Jehove

i nije cudno sto ima danas onih koji slede Sotonu tako sto sklevecu Boga
 
Biblija je i tako pisana da otkriva STAV SRCA svakog pojedinca..

a zna se da je Bog LJUBAV 1. Jovanova 4:8 :heart:

Tako da to sto ti vidis dobro kao ZLO je tvoj problem

i Ono sto je Sotona uradio bilo je Klevetanje Boga Jehove

i nije cudno sto ima danas onih koji slede Sotonu tako sto sklevecu Boga

Ne.
Samo vidjeh gdje piše jehova mrzi neke stvari.
To je u opisu vaše firme Raselovih slijedbenika.
Točno od slova do slova ima popis stvari koje vaš jehova mrzi.
Samo to sam htio reći.

Dokazi su u statutu vaše firme.
jehova mrzi .
Tako piše na tom webu,ne znam zašto se sramite toga.
 
s njihovog weba

Postupci koje Bog mrzi

Dalje ima popis što to taj mrzi.

Interesantna je ta riječ mrzi.

Jer i jehovini svjedoci počeše mrziti tim načinom ljude koji se ne pridržavaju tih pravila.

Sve je tako jednostavno.

1. Božji sluge ljube ono što je dobro. Ali moraju također naučiti mrziti ono što je loše (Psalam 97:10). To znači izbjegavati određene postupke koje Bog mrzi. Koji su neki od tih postupaka


****** ovo je opasno po okolinu taj način ispiranja mozga.
 
Eleleth , ja se izvinajvam ako ti pogresno tumacis u sta mi verujem to je tvoj probem

i nemam nameru da se sa tobom raspravljam...

i glupo je da dajem demante na nebuloze koje pises

ja pisem u sta mi verujemo :heart:

i molim te drzi se teme..

tema je NADVALADAVATI ZLO DOBRIM :heart:
 
dobro onda cjemo da te pomirimo sa svetom:lol::lol::lol:

svi su jehovini svedoci,jer svojim zivotom svedoche kako je biti blizu ili daleko od boga-ljubavi

nije potrebno hvaliti se svojom zajednicom koja pochiva na ljubavi hrista prema nama i bozjoj milosti,jer znas da smo ljubav dobili dzabe,pa i treba da je dajemo dzabe

ustvari ti svedochis svoju veru,jer ispovedas isusa kao bozjeg sina i da je ta ljubav istina,put i zivot

bog poznaje one koji vole ljude i teshe,hrabre,oblache,hrane,raduju u njegovo ime

one crkve koje pokazu najvishe ljubavi i razumevanja za druge crkve,na njima je sveti duh

razlike su tu da bi se videlo da li traze trun u oku drugog,a svoj balvan ne vide

treba ukazati na greske ako se primete,ali nije poenta da se crkve bore koja je jedina,nego da se pokazu pune ljubavi za choveka,jer po tome isus poznaje svoje:D

a chime mozemo da se pohvalimo sem isusom i njegovom ljubavlju

"jer je troje shto svedochi,otac,sin i sveti duh"

ljubav,sin ljubavi i duh ljubavi:D

:cmok::heart:
 
svako sebi sudi:lol::lol::lol:

ljubav ne sudi,ljubav je milostiva,trpi,sve veruje i svemu se nada:D

ne spasava se delima nego ljubav bozja spasava,i koji imaju ljubav prema ljubavi i prema bliznjem:D

1.Jovanova 5:3 Jer ljubav prema Bogu u tome je da zapovesti njegove držimo. A zapovesti njegove nisu teške.

sto znaci da bozanska ljubav nije bezuslovna....

ide do pravednosti...

nemoguce da da ljubav nije u sprezi i skaldu sa pravednoscu...

i takodje "VERA bez DELA je MRTVA.."

Potrebno je delima pokazati svoju veru...

Takodje i izvrsavati Bozje zapovesti da bi bili dostojni Bozanske ljubavi...:heart:
 

Back
Top