Da li Bog kaznjava za svako zlo?

Najbolje je da vređaš, ko tvoj drug Robi. Samo je bilo pitanje vremena
kada ćeš početi.
Nije to vrijeđanje, to je sarkazam i on je opravdan u raspravi, pogotovo s takvima poput tebe.
Izneseš neku tvrdnju, demantiram navođenjem citata i onda napišeš da te mrzi to iti čitati... i naravno da ću na to sarkastično odgovoriti, a pogotovo kad vidim tvoj komentar.
Uopšte nisi objasnio na koji način ti stihovi demantuju ono što pričam.
Odgovor na tvoje pitanje je jednostavan: Božja milost i milosrđe daleko nadmašuju ljudske zasluge. Eto kako nam je bolje nego što zaslužujemo... a ti demantiraj Pismom na kojeg si se pozvala ako nije tako...
 
A odkud ti znas sta govori Pismo kada se jasno vidi da te uopste ne zanima ta materija a jos manje si pokazala interesovanje da nesto shvatis ii naucis kada se neko trudi da ti objasni ono sto ne znas ???
Ne vredi sa takvima uopste razgovarati
nakon Citiranja Biblije negiraju da to Biblija govori
dakle negiraju Bozju rec koja je ocigledna
ne zele je

Ali Bog je i to prorekao
Matej 13

Ko ima uši, neka sluša.“

10Učenici su mu prišli i upitali ga: „Zašto im govoriš u poređenjima?“ 11 A on im je odgovorio: „Vama je dato da razumete svete tajne nebeskog Kraljevstva, ali njima nije dato. 12Jer ko ima, daće mu se još i imaće izobilje, a ko nema, uzeće mu se i ono što ima.
13 Zato im govorim u poređenjima, jer gledaju, a ne vide, i slušaju, a ne čuju i ne razumeju.
14 Na njima se ispunjava Isaijino proročanstvo, koje kaže: ’Slušaćete, ali nećete razumeti, i gledaćete, ali nećete videti.
15 Jer srce ovog naroda postalo je neosetljivo – oni čuju, ali se ne odazivaju, i zatvaraju oči, da ništa ne vide, da ništa ne čuju, da srcem ne razumeju i da mi se ne vrate pa da ih izlečim.‘

Dakle problem je u srcu...

A Bog ne kaznjava za svako zlo nego je odredio Dan kada ce suditi svima pravedno.

Dela Apostolska 17
30 Ne vodeći računa o vremenima neznanja, javlja sad Bog svim ljudima da oni imaju da se pokaju;

31 jer je on odredio dan u koji će celome svetu suditi po pravdi, preko čoveka koga utvrdi, o čemu dade svima pouzdan dokaz, uskrsnuvši ga iz mrtvih...
 
Nije to vrijeđanje, to je sarkazam i on je opravdan u raspravi, pogotovo s takvima poput tebe.
Izneseš neku tvrdnju, demantiram navođenjem citata i onda napišeš da te mrzi to iti čitati... i naravno da ću na to sarkastično odgovoriti, a pogotovo kad vidim tvoj komentar.
Nisam napisala da me mrzi da čitam, nego da me mrzi da proveravam.
U prvom stihu sam pronašla grešku u prevodu i mrzelo me je da proveravam
ostale.
Jel vitiš koliko površno čitaš i donosiš zaključke?
 
Odgovor na tvoje pitanje je jednostavan: Božja milost i milosrđe daleko nadmašuju ljudske zasluge. Eto kako nam je bolje nego što zaslužujemo... a ti demantiraj Pismom na kojeg si se pozvala ako nije tako...
Naravno da nije tako. Tu ne piše da nam je bolje nego što zaslužujemo,
već da se delima ne možemo spasiti. Ne traže se dela nego vera.
''Po veri vašoj neka vam bude'' Ništa nisi demantovao.
 
Nisam napisala da me mrzi da čitam, nego da me mrzi da proveravam.
Hmmm,interesantno,ti dakle proveravas bez citanja...
.Jeli bona,a kako to radis bude ti, koristis neku staklenu kuglu ili imas neki dobar spil karata !?
Nego dajmo se uozbiljiti,sto se ne probas u politici,takvi nam profil funkcionera trebaju,da proveravaju BEZ CITANJA,onako na slepo...
...pa tebe bih ja odmah predlozio za ministru ekonomije,da vidis kako ce nam onda sve krenuti na bolje... :D

...a ja se cudio zasto Jasna ne konta ono sto je jasno,ocito i sto se lako da proveriti... :kafa:
 
Hmmm,interesantno,ti dakle proveravas bez citanja...
.Jeli bona,a kako to radis bude ti, koristis neku staklenu kuglu ili imas neki dobar spil karata !?
Nego dajmo se uozbiljiti,sto se ne probas u politici,takvi nam profil funkcionera trebaju,da proveravaju BEZ CITANJA,onako na slepo...
...pa tebe bih ja odmah predlozio za ministru ekonomije,da vidis kako ce nam onda sve krenuti na bolje... :D

...a ja se cudio zasto Jasna ne konta ono sto je jasno,ocito i sto se lako da proveriti... :kafa:
Kako si samo bistar. :cistinaocare:

Kad bih samo čitala falsifikate i očajne prevode koje podmećete, bez da
proveravam šta stvarno u Bibliji piše, možda bi me neko od vas i ubedio
u svoju dogmu.
 
jao, nisi me tužio za političku nekorektnost, nego si odgovorio.. čudno..
Procenio si da će komentar više da me uvredi nego brisanje poruke?
Ma niko tebe ne vredja nego si ti hipersenzitivna i mozda toga radi propustas primetiti dozirani sarkazam kad god neki tvoj sagovornik oceni da je potrebno primeniti ga...
...a da bude stvar gora ne primecujes kada vredjas ...i to veoma cesto i grubo,ono bas lose...
 
Nisam napisala da me mrzi da čitam, nego da me mrzi da proveravam.
U prvom stihu sam pronašla grešku u prevodu i mrzelo me je da proveravam
ostale.
Jel vitiš koliko površno čitaš i donosiš zaključke?
Nisi našla grešku!
Sama si odabrala provjeravati, a to se radi čitanjem...
Naravno da nije tako. Tu ne piše da nam je bolje nego što zaslužujemo,
već da se delima ne možemo spasiti. Ne traže se dela nego vera.
''Po veri vašoj neka vam bude'' Ništa nisi demantovao.
Ako svi sagriješimo i time nismo dostojni Božje slave, a ipak smo opravdani "besplatno" Njegovom milošću, to znači da primamo nešto neprocjenjivo (opravdanje, oprost) bez da to zaslužujemo svojim djelima. Dakle, ovo već ukazuje na to da nam je bolje nego što zaslužujemo, jer primamo oprost i milost bez zasluga.
I isto tako, ako e spasenje dar Božji koji primamo kroz vjeru, a ne nešto što smo zaslužili svojim djelima, opet se potvrđuje da primamo nešto bolje nego što naše djelovanje zaslužuje. Spasenje kao dar premašuje bilo što što možemo postići sami...
 
Izvini,nisam ti razumeo pitanje a jos manje sam skontao onu uporedbu koju si dala sa dva navodno razlicita pitanja...
...mozda je do mene,kad pricam s tobom nekako tesko kapiram viceve,stvarno ne znam sta mi je...😁
Želi reći da u gornjem primjeru sugerira kontinuirani ili ponavljajući proces opravdavanja, a u drugom to bi bio specifičan trenutak opravdanja. I jedna i druga varijanta su irelevantne za ovu raspravu kad je iz konteksta savršeno jasno da se nitko ne može opravdati svojim djelima i da primamo od Boga ono što nikako ne možemo ostvariti vlastitim zaslugama... ali, naravno, idemo se baviti lingvističkim nijansama, ne suštinom. Evo, prijevoda koji je bliži grč. tekstu već kad joj je to važno: "opravdani su besplatno, njegovom milošću po otkupljenju u Kristu Isusu."
 
Želi reći da u gornjem primjeru sugerira kontinuirani ili ponavljajući proces opravdavanja, a u drugom to bi bio specifičan trenutak opravdanja. I jedna i druga varijanta su irelevantne za ovu raspravu kad je iz konteksta savršeno jasno da se nitko ne može opravdati svojim djelima i da primamo od Boga ono što nikako ne možemo ostvariti vlastitim zaslugama... ali, naravno, idemo se baviti lingvističkim nijansama, ne suštinom. Evo, prijevoda koji je bliži grč. tekstu već kad joj je to važno: "opravdani su besplatno, njegovom milošću po otkupljenju u Kristu Isusu."
Dobro je sto si je ti skontao,nije ona lak komad za razumevanje... :D
Nego tema je zaista interesantna a narocito ovo zadnje gde smo stali - sta mislis,dali trebamo naci pravilni stav u odnosu na relevantnost vere ili dela za spasenje ?
Dali je moguce jedno bez drugog i gde bi smo trebali zadrzati fokus ?
 
"Ne postupa s nama po grijesima našim niti nam plaća po našim krivnjama." Ps 103:10 Sasvim dovoljno jasno, puno nam je bolje nego što zaslužujemo. I možda najbolja ilustracija za ovu raspravu je priča o izgubljenom sinu. Tu je lijep prikaz Božje ljubavi i načina na koji On nas tretira.
 
"Ne postupa s nama po grijesima našim niti nam plaća po našim krivnjama." Ps 103:10 Sasvim dovoljno jasno, puno nam je bolje nego što zaslužujemo. I možda najbolja ilustracija za ovu raspravu je priča o izgubljenom sinu. Tu je lijep prikaz Božje ljubavi i načina na koji On nas tretira.
Hajdemo probati naci pravi odgovor uz sledece pitanje:
Dali ce se Bozji sud ili jos opreciznije dali ce se Hristov sud kada bude dosao obavljati na osnovu ljudske vere ili mozda na osnovu ljudskih dela ?
 
Nego tema je zaista interesantna a narocito ovo zadnje gde smo stali - sta mislis,dali trebamo naci pravilni stav u odnosu na relevantnost vere ili dela za spasenje ?
Dali je moguce jedno bez drugog i gde bi smo trebali zadrzati fokus ?
Da ne širimo raspravu, možda najbolje objašnjenje iz ovog stiha: "Inače, mogao bi tko reći: "Ti imaš vjeru, a ja imam djela. Pokaži mi svoju vjeru bez djela, a ja ću tebi djelima pokazati svoju vjeru."Jak 2:18 Vjeru uvijek prate djela.
 

Back
Top