Dobro, zlo i bezlično

Da.
Zlo je to raditi, narocito jer covek nema mogucnost da ispravno sudi nekome.
Niko ne zna nasu unutrasnjojst, nase motive, misli nameru...

I samo Bog moze znati nas u potpunosti nase srce i nase misli...

A cesto covek sudi nekome iz pogresnih motiva i namere da ga poinizi...
Ako ga voli nece mu suditi vec ce mu verovati...
Osim kad ti meni presudiš da će jakova da me uništi u armagedonu
jer sam zla. :confused:
 
Bog ne krsi svoje zapovesti jer Zakon njegov je drugaciji od onoga koji je dao Nama ljudima.
prema Bozanskom zakonu zlo nema pravo da postoji i Bog ga unistava.
Time i zle i njihovo potomstvo.
Bog ima pravo da unisti zlo a nama ne daje da sudimo niti presudjujemo.
Njegov je sud i presuda.
Genijalno opravdanje za jednog boga. Što god očigledno nepravedno uradi sledi čuveno "Čudni su putevi božiji", "mi to ne razumemo"...
A vamo očekuje da se ljudi ponašaju pravedno.
 
Genijalno opravdanje za jednog boga. Što god očigledno nepravedno uradi sledi čuveno "Čudni su putevi božiji", "mi to ne razumemo"...
A vamo očekuje da se ljudi ponašaju pravedno.
Pustiš decu da se igraju i daš im slobodu da rade šta god hoće,
pa ih posle izlupaš zato što su radili nešto što ti se ne sviđa.
Gde je tu sloboda? Slobodni su da dobiju batine.. :lol:
 
Genijalno opravdanje za jednog boga. Što god očigledno nepravedno uradi sledi čuveno "Čudni su putevi božiji", "mi to ne razumemo"...
A vamo očekuje da se ljudi ponašaju pravedno.
NBi9je to opravdanje nego objasnjenje jer ti nije jasno...
Bog je Apsolut i On postavlja sve zakone.
Sta nije jasno u tome da Bog ne moze da tolerise zlo i da unistava zlo?
To je ocekivano od nekoga ko stvara samo dobro. I Vecno.
 
...mi koristimo pojam dobra da bi objasnili značenje ispravnog ponašanja,
ali mi ne koristimo pojam ispravnog ponašanja da bi objasnili značenje dobra.

6. Prilično na izgled prihvatljivo gledište je da "dobro" znači isto što je "poželjno", pa kada kažemo da je neka stvar dobra mi mislimo da je poželjna.
...
Kada ljudi govore o lošim željama, izgleda da onda misle da su u pitanju želje za onim što je loše.
Na primer, kada neki čovek poželi da drugi čovek oseti bol, očigledno je da ono što se želi nije dobro već loše. Ali pristalica gledišta da "dobro" znači "poželjno" će reći da ništa po sebi nije ni dobro ni loše već je dobro za jednog čoveka a loše za drugog.
....
... Izuzetno je važno, pri proučavanju etike, da se shvati da postoji i nešto što je bezlično. U ovom smislu, kada kažemo da je neka stvar dobra, onda ona treba da postoji sama po sebi, a ne zbog posledica niti pak zbog nekoga ko će je koristiti. Prema tome, činjenica da želja jednog čoveka može biti odvratna nekom drugom čoveku dokazuje nam da dobro u smislu značajnom za etiku ne znači isto što i poželjno pošto je svaka stvar po sebi ili dobra ili nije dobra i da istovremeno može da bude dobra za mene a loša za tebe. To bi samo moglo da znači da je njeno dejstvo na mene bilo dobro a po tebe loše i ovde su i ono što je dobro i ono što je loše po prirodi bezlični.
Svjet postoji na paradoxu.
...mi koristimo pojam dobra da bi objasnili značenje ispravnog ponašanja,
ali mi ne koristimo pojam ispravnog ponašanja da bi objasnili značenje dobra.

6. Prilično na izgled prihvatljivo gledište je da "dobro" znači isto što je "poželjno", pa kada kažemo da je neka stvar dobra mi mislimo da je poželjna.
...
Kada ljudi govore o lošim željama, izgleda da onda misle da su u pitanju želje za onim što je loše.
Na primer, kada neki čovek poželi da drugi čovek oseti bol, očigledno je da ono što se želi nije dobro već loše. Ali pristalica gledišta da "dobro" znači "poželjno" će reći da ništa po sebi nije ni dobro ni loše već je dobro za jednog čoveka a loše za drugog.
....
... Izuzetno je važno, pri proučavanju etike, da se shvati da postoji i nešto što je bezlično. U ovom smislu, kada kažemo da je neka stvar dobra, onda ona treba da postoji sama po sebi, a ne zbog posledica niti pak zbog nekoga ko će je koristiti. Prema tome, činjenica da želja jednog čoveka može biti odvratna nekom drugom čoveku dokazuje nam da dobro u smislu značajnom za etiku ne znači isto što i poželjno pošto je svaka stvar po sebi ili dobra ili nije dobra i da istovremeno može da bude dobra za mene a loša za tebe. To bi samo moglo da znači da je njeno dejstvo na mene bilo dobro a po tebe loše i ovde su i ono što je dobro i ono što je loše po prirodi bezlični.
Skratis pricu i kazes da je relativno a oni koji operiraju na apsolutnome tim nema spasa.
 

Back
Top