NADVLADAVAJ ZLO DOBRIM

eh Jeco, aj pazljivo citaj sta pisem...

ja nigde nisam napisala da smo mi bolji od drugih obicnih smrtnika...

i nije poenta uporedjivati se sa drugim ljudima

vec standard nam je Bog i njegov zakon...

al cinjenica je da se Jehovini Svedoci pridrzavaju Biblijskog morala u svom zivotu, a drugi ne

a to u vezi besmrtnosti si pomesala nesto .....

Bog svima ljudima daje vecni zivot, zato je i Hrist umro za covecanstvo....

da bi otkupio ljude od greha i smrti

a kome ce Bog dati dar vecnog zivota....

Jovan 3:16 Jer Bog je toliko voleo svet, da je Sina svoga jedinorođenoga dao, da ni jedan koji u njega veruje ne propadne, nego da ima život večni.

postoje u Bibliji uslovi za to...

Jovan17:3 A život je večni u tome da tebe poznaju, tebe, jedinoga istinitoga Boga, i onoga koga si ti poslao, Isusa Hrista.
.
To je Bozji zakon i nismo ga mi izmislili,

Bozanski zakon je savrsen...

Bog nas je stvorio da zivimo, i zasto bi bilo sebicno da zelimo da zivimo ...

a zivot je sam po sebi vecan...

to sto zelim da zivim je normalna stvar

normalno je i sto zelim da zivim vecno... :)

jer sam tako stvorena :heart:

a sve sto radim radim zbog vere, iz vere :)

u Boga i ljubavi prema Bogu i ljudima :) :heart:


Rimljanima 6:23 Jer je plata za greh smrt, a dar Božji je život večni u Isusu Hristu, Gospodu našemu.


:heart:

Znaš da je greh lagati..eto ti jednog minusa kod Jehove.

Pa ti ne umeš da živiš,besmrtna,stalno te nešto sputava i steže,a to sigurno nije ljubav...to je moranje i ispunjavanje neke sulude misije...vi niste čak ni religija... :mrgreen: :lol:

Živi i pusti druge da žive...uvlačite naivne ljude u vaše prefrigane planove,lažete i obmanjujete...i pažljivo birate žrtve...sve mi je jasno,ne moraš da odgovoriš.

e,da ne zaboravim... :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart:
 
Poslednja izmena od moderatora:
eh Jeco, aj pazljivo citaj sta pisem...

ja nigde nisam napisala da smo mi bolji od drugih obicnih smrtnika...

i nije poenta uporedjivati se sa drugim ljudima

vec standard nam je Bog i njegov zakon...

al cinjenica je da se Jehovini Svedoci pridrzavaju Biblijskog morala u svom zivotu, a drugi ne

a to u vezi besmrtnosti si pomesala nesto .....

Bog svima ljudima daje vecni zivot, zato je i Hrist umro za covecanstvo....

da bi otkupio ljude od greha i smrti

a kome ce Bog dati dar vecnog zivota....

Jovan 3:16 Jer Bog je toliko voleo svet, da je Sina svoga jedinorođenoga dao, da ni jedan koji u njega veruje ne propadne, nego da ima život večni.

postoje u Bibliji uslovi za to...

Jovan17:3 A život je večni u tome da tebe poznaju, tebe, jedinoga istinitoga Boga, i onoga koga si ti poslao, Isusa Hrista.
.
To je Bozji zakon i nismo ga mi izmislili,

Bozanski zakon je savrsen...

Bog nas je stvorio da zivimo, i zasto bi bilo sebicno da zelimo da zivimo ...

a zivot je sam po sebi vecan...

to sto zelim da zivim je normalna stvar

normalno je i sto zelim da zivim vecno... :)

jer sam tako stvorena :heart:

a sve sto radim radim zbog vere, iz vere :)

u Boga i ljubavi prema Bogu i ljudima :) :heart:


Rimljanima 6:23 Jer je plata za greh smrt, a dar Božji je život večni u Isusu Hristu, Gospodu našemu.


:heart:

Hajde opiši mi LJUBAV prema neistomišljenicima npr?
Ako nije problem.
 
Znaš da je greh lagati..eto ti jednog minusa kod Jehove.

Pa ti ne umeš da živiš,besmrtna,stalno te nešto sputava i steže,a to sigurno nije ljubav...to je moranje i ispunjavanje neke sulude misije...vi niste čak ni religija,već jedna obične sekta...sektica...šačica ispranih mozgića. :mrgreen: :lol:

Živi i pusti druge da žive...uvlačite naivne ljude u vaše prefrigane planove,lažete i obmanjujete...i pažljivo birate žrtve...sve mi je jasno,ne moraš da odgovoriš.

e,da ne zaboravim... :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart:

srca su glavi znak.
I srdačan pozdrav
 
Poslednja izmena od moderatora:
Samo labilne ličnosti,podležu lošim uticajima društva....neki nisu spremni da se izbora za sebe,pa im je lakše da slepi tapkaju u mraku i čekaju da ih neko vodi kroz život...
Najstrašnija stvar sa tim sektama je upravo to što vrbuju emotivno i psihički posrnule ljude....gde je tu volja pojedinca,njegove želje,uopšte,na šta se svodi takav život?
 
Kako mi možemo nesebično odgovoriti na Božju ljubav?

”Ako je Bog tako voleo nas, i mi smo dužni voleti jedan drugoga“ (1. JOVANOVA 4:11, ”NW“).

Voleti pravednost, mrzeti bezakonje


Pokazivanje Božje ljubavi treba nas potaknuti da oponašamo Hrista time da volimo pravednost, a mrzimo bezakonje (Jevrejima 1:9).

Točno je da mi to ne možemo raditi kao Isus, na savršen način.

Ipak, možemo postaviti za cilj da budemo sveti, pošteni i verni zakonu koliko nam to dozvoljavaju naše nesavršene okolnosti.

Pri tome moramo ne samo razvijati ljubav prema pravednim i dobrim stvarima, nego i mržnju ili nesklonost, odnosno odvratnost prema zlu.

Apostol Pavle je to ovako izrazio: ”Mrzite zlo, čvrsto se držite dobra“ (Rimljanima 12:9, NW). :heart:

”Mrzeti“ je vrlo jaka riječ, a znači ”osjećati krajnju odvratnost prema nečemu“ (Webster’s New Collegiate Dictionary).

Šta će nam pomoći da se čuvamo od iskušenja koja nam priređuje svijet, naše grešno tijelo ili Ðavo? Lojalnost prema Jehovi Bogu.

On nas poziva riječima: ”Budi mudar, sine moj i obraduj mi srce, da mogu odgovoriti onome koji mi se ruga“ (Poslovice 27:11, NW).

Da, lojalnost prema Jehovi motivisat će nas na mudro postupanje i da mrzimo ono što on mrzi.
Osim toga, koliko bi god ugodno ili uzbudljivo izgledalo prestupanje nekog Božjeg zakona, ipak i moramo uvijek iznova reći da se ne isplati

Galatima 6:7, 8 Ne varajte se. Bog se ne da ružiti. Šta čovek poseje, ono će i požeti.
8 Jer ko seje u svoju put, od puti će trulenje požnjeti, a ko seje u duh, od duha će život večni požnjeti.


Čovječje je srce lukavo, izdajničko i prepredeno, kako to doznajemo iz Jeremije 17:9.

Jeremija 17:9 "Srce je iznad svega prevrtljivo i opako; tko ga može poznati?"

Hšćansko srce voli što je dobro, lepo i čisto.

Ali, grešne sklonosti doprinesu ponekad da ono poželi i nešto zlo. Poput srca Izraelaca koji su obožavali Jehovu, a ipak je njihovo idolopoklonstvo bilo na ”visini“, i naše bi vlastito srce moglo biti sebično i prepredeno (1. Carevima 22:43; 5. Mojsijeva 12:2).
Naše nesavršeno srce možda traži izgovore, i može nas navesti u iskušenje. Možda pokušava umanjiti težinu pogreške koju smo učinili. Ili nas možda pokušava uvjeriti kako je svaka kazna samo prolaznog karaktera.

U znak cijenjenja Božje ljubavi trebamo se čuvati težnje za nečim zlim..

Promotrimo apostola Pavla, koji je bio blagoslovljen nadnaravnim vizijama i moćima, a posjedovao je i dar božanske inspiracije. Ali, da bi mogao pobijediti u borbi protiv svojih grešnih naginjanja, morao je biti svoje tijelo, to jest podvrgnuti ga strogom postupanju.

Zar se mi onda smijemo zadovoljiti s manjim naprezanjima? (Rimljanima 7:15-25; 1. Korinćanima 9:27).

Tako bi nas ljubav koju nam Jehova pokazuje, sigurno trebala navesti da se naprežemo svim snagama da mu budemo lojalni, time da mrzimo bezakonje, a ljubimo pravednost.


:heart:
 
Kako mi možemo nesebično odgovoriti na Božju ljubav?

”Ako je Bog tako voleo nas, i mi smo dužni voleti jedan drugoga“ (1. JOVANOVA 4:11, ”NW“).

Voleti pravednost, mrzeti bezakonje


Pokazivanje Božje ljubavi treba nas potaknuti da oponašamo Hrista time da volimo pravednost, a mrzimo bezakonje (Jevrejima 1:9).

Točno je da mi to ne možemo raditi kao Isus, na savršen način.

Ipak, možemo postaviti za cilj da budemo sveti, pošteni i verni zakonu koliko nam to dozvoljavaju naše nesavršene okolnosti.

Pri tome moramo ne samo razvijati ljubav prema pravednim i dobrim stvarima, nego i mržnju ili nesklonost, odnosno odvratnost prema zlu.

Apostol Pavle je to ovako izrazio: Mrzite zlo, čvrsto se držite dobra“ (Rimljanima 12:9, NW). :heart:

”Mrzeti“ je vrlo jaka riječ, a znači ”osjećati krajnju odvratnost prema nečemu“ (Webster’s New Collegiate Dictionary).

Šta će nam pomoći da se čuvamo od iskušenja koja nam priređuje svijet, naše grešno tijelo ili Ðavo? Lojalnost prema Jehovi Bogu.

On nas poziva riječima: ”Budi mudar, sine moj i obraduj mi srce, da mogu odgovoriti onome koji mi se ruga“ (Poslovice 27:11, NW).

Da, lojalnost prema Jehovi motivisat će nas na mudro postupanje i da mrzimo ono što on mrzi.
Osim toga, koliko bi god ugodno ili uzbudljivo izgledalo prestupanje nekog Božjeg zakona, ipak i moramo uvijek iznova reći da se ne isplati

Galatima 6:7, 8 Ne varajte se. Bog se ne da ružiti. Šta čovek poseje, ono će i požeti.
8 Jer ko seje u svoju put, od puti će trulenje požnjeti, a ko seje u duh, od duha će život večni požnjeti.


Čovječje je srce lukavo, izdajničko i prepredeno, kako to doznajemo iz Jeremije 17:9.

Jeremija 17:9 "Srce je iznad svega prevrtljivo i opako; tko ga može poznati?"

Hšćansko srce voli što je dobro, lepo i čisto.

Ali, grešne sklonosti doprinesu ponekad da ono poželi i nešto zlo. Poput srca Izraelaca koji su obožavali Jehovu, a ipak je njihovo idolopoklonstvo bilo na ”visini“, i naše bi vlastito srce moglo biti sebično i prepredeno (1. Carevima 22:43; 5. Mojsijeva 12:2).
Naše nesavršeno srce možda traži izgovore, i može nas navesti u iskušenje. Možda pokušava umanjiti težinu pogreške koju smo učinili. Ili nas možda pokušava uvjeriti kako je svaka kazna samo prolaznog karaktera.

U znak cijenjenja Božje ljubavi trebamo se čuvati težnje za nečim zlim..

Promotrimo apostola Pavla, koji je bio blagoslovljen nadnaravnim vizijama i moćima, a posjedovao je i dar božanske inspiracije. Ali, da bi mogao pobijediti u borbi protiv svojih grešnih naginjanja, morao je biti svoje tijelo, to jest podvrgnuti ga strogom postupanju.

Zar se mi onda smijemo zadovoljiti s manjim naprezanjima? (Rimljanima 7:15-25; 1. Korinćanima 9:27).

Tako bi nas ljubav koju nam Jehova pokazuje, sigurno trebala navesti da se naprežemo svim snagama da mu budemo lojalni, time da mrzimo bezakonje, a ljubimo pravednost.


:heart:



Ti o ljubavi pričaš nekoj ovde.
Pa pogledaj koliko puta se mržnja spominje.
Ovaj tekst navodi na mržnju prema neistomišljenicima.
 
за Immortal_girl

'' Ако језике човечје и анђелске говорим и љубави немам, онда сам као звоно које звони, или прапорац који звечи. И ако имам пророштво и знам све тајне и сва знања, и ако имам сву веру да и горе премештам,
а љубави немам, ништа сам!
И ако раздам све имање своје, и ако предам тело своје да се саже, а љубави немам, ништа ми не помаже.
Љубав се дуго трпи, милокрвна је; љубав не завиди; љубав се не велича, не надима се.
Не чини што не ваља, не тражи своје, не срди се, не мисли о злу,
Не радуј се неправди, а радује се истини.
Све сноси, све вјерује, свему се нада, све трпи.
Љубав никад не престаје, а пророштво ако ће и престати, језици ако ће умукнути, разума ако ће нестати.
Јер нешто знамо, и нешто пророкујемо;
А кад дође савршено, онда ће престати што је нешто.
Кад ја бијах мало дете као дете говорах, као дете мишљах, као дете размишљах, а кад постадох човек, одбацих детињство.
Тако сад видимо као кроз стакло у загонетки, а онда ће мо лицем к лицу; сад познајем нешто, а онда ћу познати као што сам познат.
А сад остаје ВЕРА, НАДА, ЉУБАВ, ово троје: - али је ЉУБАВ НАЈВЕЋА МЕЂУ ЊИМА.''
 
НЕма она сада времена да прочита Сале - "на терену" је... иду у групама и спопадају старе, болесне, онемоћале...изгубљене... мора да испуни "часове"...ахаха...... тек ноћас ће да се помами...
 
Oni ne čine djela iz ljubavi .

Oni čine djela radi kalkulacije,hoće život vječni.
Ili iz straha od kazne vječne.

Bitna razlika.

хм..Ово је у ствари јако битна опаска!

највиши "ступањ" у Православном Хришћанству је кад добра дела чиниш, не зато што се бојиш Бога, не зато што очекујеш награду, ВЕЋ ЗАТО ШТО ВОЛИШ БОГА.

А и Бог нас људе воли толико да је и Сина Свог послао међу људе да постане човек, да буде као и сви ми, да страда, умре и ВАСКРСНЕ!

ps. И да додам: чак и када би којим случај нестала све што је икада написано у Православном Хришћанству, било би довољно да се очувала свест САМО о једној чињеници, у коју се сажима сво Православље, а то је:

ХРИСТОС ЈЕ ВАСКРСАО!


то је моја вера! због тога сам ја Православни Хришћанин...
 
:heart: Ako razvijamo Bozansku LJUBAV :heart: nadvladavamo zlo...

jer Bog je LJUBAV :heart: 1.Jovanova 4:8

Prva Korinćanima 13 poglavlje

1 Kada bih jezicima ljudi i anđela govorio, a ljubavi ne bi imao, bio bih kao medenica koja zveči ili cimbal koji ječi.

2 Kad bih imao i dar proricanja, i znanje svih tajni i celo poznanje, i kad bih imao i svu veru, da bih i gore mogao premeštam, a ljubavi ne imao, bio bih ništa.

3 I kad bih razdao sve imanje svoje da siromahe nahranim, i predao telo svoje da se sažeže, a ljubavi ne imao, ništa mi sve to ne bi pomoglo.

4 Ljubav je strpljiva, puna dobrote; ljubav nije zavidljiva, ljubav se ne uznosi, ne nadima se;

5 ne čini što ne valja, nije koristoljubiva, ne razdražuje se, nije zloslutna;

6 ne raduje se nepravdi, a raduje se istini;

7 sve podnosi, uvek veruje, svaku nadu čuva, sve snosi.

8 Ljubav nikada ne gine, a proroštva će svršiti, i jezici će prestati; i poznanje će se iscrpsti.


9 Jer je naše poznanje samo delimično i naše je prorokovanje samo djelomično,

10 ali kad dođe ono što je savršeno, nestaće ono što je nepotpuno.

11 Kad bejah dete, kao dete govorah, kao dete mišljah, kao dete prosuđivah, a kad postadoh čovek, nestade ono što je bilo detinje.

12 Mi sad gledamo kao pomoću ogledala u zagonetku, a onda ćemo licem u lice. Sad poznajem samo nešto, a onda ću poznati kao i sam što sam bio poznat.

13 Sad dakle ostaje ovo troje: vera, nada, ljubav, ali je ljubav najveća među njima.

:heart:

za saleta

koji bi mogao prvo da procita sta pisem pa tek onda ....

:heart:
 

Back
Top