KRVARENJE U PRVIM MESECIMA TRUDNOCE?!

a ti nemoj da ideš u novi sad, pa te neće pregaziti.
nabrajam na šta sve reaguje hcg test. informisana sam ja jako dobro, tvoj je problem što si sebi nešto uvrtela u glavu...
ta ista doktorka ti je rekla da si u 5 nedelji trudnoće, pre koliko... par dana?
aj sad pročitaj ponovo šte sam napisala i pokušaj da zamisliš da to nisam ja pisala, pa ćeš možda videti nameru iz nekog drugog ugla?

A ti joj savetuješ šta? Da ide da vozi bickilu pošto btw nije trudna a možda je imala i spontani? :eek:
Ti? Običan nick na forumu? Što bi pre verovala tebi nego dr koja će joj voditi trudnoću? :lol:
Strašno!


BBC vidiš da nije tako dobro što postoji internet... mada i da ne postoji 100% bi se javila neka zla komšinica ili zaova, jetrva, svekrva etc.
 
A ti joj savetuješ šta? Da ide da vozi bickilu pošto btw nije trudna a možda je imala i spontani? :eek:
Ti? Običan nick na forumu? Što bi pre verovala tebi nego dr koja će joj voditi trudnoću? :lol:
Strašno!


BBC vidiš da nije tako dobro što postoji internet... mada i da ne postoji 100% bi se javila neka zla komšinica ili zaova, jetrva, svekrva etc.

...sve sam ovo htela da pitam i napisem, al se zabrinuh za sebe, u zadnje vreme
sam sve cesce u nekoj raspravi sa ponekim...skroz se slazem....

...Barb pazi sebe, od neta uzmi sto ti odgovara, a one gore postove samo preleti
pogledom nema potrebe da citas takve stvari i da se nerviras....:ok:
 
Krvarenje moze biti cesto u prvim nedeljama, pa i mesecima trudnoce i moze znaciti mnogo stosta, ali uz progesteronsku terapiju (tablete i/ili injekcije, koje se na zalost kupuju, a ne idu na recept i pored "brige" nase drzave o podsticanju nataliteta) i mirovanje, uglavnom prodje bez posledica. Moze prestati, pa se ponovo javiti, biti jace ili slabije, svetlije (sveza krv-tada ima vise razloga za zabrinutost i tada se tablete progesterona ne smeju koristiti kao vaginalete!) ili tamnije boje. Jedino sto zena treba da radi tada je da sto pre poseti svog lekara, slusa njegova uputstva, miruje i pokusa da bude pozitivna, a da manje slusa vise, ili manje dobronamerne savete iz svoje okoline. Najcesce sve bude u redu, ali i ako se desi ono najgore, i pored tih preduzetih mera (u tom trenutku, za tu zenu najgore) a to je spontani, treba znati i prihvatiti da je to onda to bilo zaista najbolje-priroda se selekcijom zaista brine da se neke trudnoce ne iznesu do kraja i zaista ima razloga za to. Zvuci surovo, ali je tako.
 
Krvarenje moze biti cesto u prvim nedeljama, pa i mesecima trudnoce i moze znaciti mnogo stosta, ali uz progesteronsku terapiju (tablete i/ili injekcije, koje se na zalost kupuju, a ne idu na recept i pored "brige" nase drzave o podsticanju nataliteta) i mirovanje, uglavnom prodje bez posledica. Moze prestati, pa se ponovo javiti, biti jace ili slabije, svetlije (sveza krv-tada ima vise razloga za zabrinutost i tada se tablete progesterona ne smeju koristiti kao vaginalete!) ili tamnije boje. Jedino sto zena treba da radi tada je da sto pre poseti svog lekara, slusa njegova uputstva, miruje i pokusa da bude pozitivna, a da manje slusa vise, ili manje dobronamerne savete iz svoje okoline. Najcesce sve bude u redu, ali i ako se desi ono najgore, i pored tih preduzetih mera (u tom trenutku, za tu zenu najgore) a to je spontani, treba znati i prihvatiti da je to onda to bilo zaista najbolje-priroda se selekcijom zaista brine da se neke trudnoce ne iznesu do kraja i zaista ima razloga za to. Zvuci surovo, ali je tako.

hvala ti...
toga sam i ja svesna... :)
e ovo je jedan lepo napisan i kvalitetan post
 
A ti joj savetuješ šta? Da ide da vozi bickilu pošto btw nije trudna a možda je imala i spontani? :eek:
Ti? Običan nick na forumu? Što bi pre verovala tebi nego dr koja će joj voditi trudnoću? :lol:
Strašno!


BBC vidiš da nije tako dobro što postoji internet... mada i da ne postoji 100% bi se javila neka zla komšinica ili zaova, jetrva, svekrva etc.

ne, nego da prilegne.
i gde sam rekla da treba da mi veruje, pa nisam gatara?
i da ponovim
nabrajam na šta sve reaguje hcg test.
a vi čitajte i tumačite onako kako vam odgovara, ja da nekome prodajem muda za bubrege, nemam nameru.
 
kako ovo niste pogrešno protumačile?
možda zato što nisam ja pisala?
ili zato što nisam reč "trudnoća" ubacila u kontext prvog posta? :lol:
osim toga, i vanmaterična trudnoća je trudnoća.

Mozda zbog toga sto su procitali i ostatak mog posta, a ne samo prvi deo prve recenice? Mozda zbog tona kojim je moj post pisan-objektivnog, nepristrasnog, ni previse optimisticnog, ni namerno pesimistickog? Ne treba sve shvatati licno.
 
...eeeeeeeee...a zamisli kako je bilo kad smo mi bile trudnice...
...ja sam svoje trudnoce odrzavala, i kod kuce i u bolnici,
pila lekove i primala inekcije do porodjaja...a nema nigde nista da
se procita, lekari kazu samo osnovno da te ne plase..a ja svejedno
uplasena...ma necu sada da pricam o tome, bices ti draga dobro,
sad je sve lakse i bolej nego pre 25 godina...

Ja bre vas dozivljavam ko neke super-zene...
Ne smem ni da razmisljam kako je mojoj babi bilo
 
Ja bre vas dozivljavam ko neke super-zene...
Ne smem ni da razmisljam kako je mojoj babi bilo

..ahahha...nismo mi nikakve super zene, jednostavno je tako bilo, cak
su mnoge izbegavale da idu na UZ jer "zraci to"...:mrgreen:

..mi smo morale da verujemo lekarima najvise, nije bilo neta kao sada,
sve je bilo drugacije..kao sto je bilo jos gore u vreme moje majke ili bake..

..opet nekad je dobro i da nesto ne znas, pod manjim si stresom, nema
tudjih strahova i nevolja..ne mozes ih cuti, bar ne u ovolikom obimu kao
danas....:think:
 
...ko ce znati, valjda je u ljudskoj prirodi da se plasi svega nepoznatog, a to je
tada bilo relativno novo, malo se pricalo i pisalo, da bi se bolje informisalo, pa
onda i ne verovanje onome i sto se moglo saznati ili procitati...

..apropo toga, secam se istog takvog straha od mikrotalasne...e to su tek bile
price i strahovi..kao da onog momenta kad nesto iz nje pojedes, treba da zakazes
pregled kod onkologa....sta reci...:think:
 
...ko ce znati, valjda je u ljudskoj prirodi da se plasi svega nepoznatog, a to je
tada bilo relativno novo, malo se pricalo i pisalo, da bi se bolje informisalo, pa
onda i ne verovanje onome i sto se moglo saznati ili procitati...

..apropo toga, secam se istog takvog straha od mikrotalasne...e to su tek bile
price i strahovi..kao da onog momenta kad nesto iz nje pojedes, treba da zakazes
pregled kod onkologa.
...sta reci...:think:
Daj, bre, to mi vec zvuci ko srednji vek
 

Back
Top