KRVARENJE U PRVIM MESECIMA TRUDNOCE?!

Šta god da se dešava, priroda će sve to sama da reši.
Žene su rađale decu i pre nego što su postojali lekari i hormoni u injekcijama.

Organizam prirodno odbacuje nesavršen plod ..., u Bgd postoji vanserijski ekspert za ovu priču.
Kad sam došla kod nje sa braonkastim iscedkom u 5. nedelji, samo mi je rekla - ništa, vidimo se za tri nedelje. Ako je plod u redu, krvarenje će prestati, a ako nije, bolje je da ode što pre.

Samo opušteno.

ps Danas ta mala što je bila smeštena u materici koja je krvarila... ima 15 godina :)
 
Slazem se donekle da priroda regulise neke stvari sama,ali isto tako su zene stradale ranije zbog nekih stvari koje se danas mogu prevenirati.Stoga nadzor lekara u trudnoci,narocito rizicnoj je neophodan

Ok je to ali zavisi kakvog lekara. Danas imaju ultrazvuk koji 3% ginekologa zna da koristi.
Događa se da održavaju veštački, nešto što nije za održavanje, pa posle ceo život.... :(, al' da ne lupam više...
da se ova deca ne šokiraju bez veze ....
Svima toplo preporučujem bolnicu Dragiša Mišović i načelnika Dragana Antića. Car koji je neprevaziđeni stručnjak.
 
Ok je to ali zavisi kakvog lekara. Danas imaju ultrazvuk koji 3% ginekologa zna da koristi.
Događa se da održavaju veštački, nešto što nije za održavanje, pa posle ceo život.... :(, al' da ne lupam više...
da se ova deca ne šokiraju bez veze ....
Svima toplo preporučujem bolnicu Dragiša Mišović i načelnika Dragana Antića. Car koji je neprevaziđeni stručnjak.
Naravno i to se desava....ja sam recimo u Visegradskoj imala divno iskustvo sa mojim lekarom dok mi je u d.z. Dr postavila pogresnu dg dva puta.U tim situacijama treba biti razuman,informisati se i traziti jos necije misljenje ukoliko niste sigurni...nazalost kod nas je svasta dozvoljeno
 
Narodni front ipak ima najbolje strucnjake,

samo koliko ce se potruditi oko pacijenta bez veze i preporuke

Prošla sam Mišović i pre nekoliko meseci zbog operacije jajnika. Operaciona sala - Svemirski brod iz neke donacije, a razlika u odnosu na Front je upravo ta, što će Antić prihvatiti pacijenta kojeg prvi put vidi, ko da ga je preporučio sam ministar zdravlja. na ultrazvuku je nepogrešiv, u sali takođe.
 
Prošla sam Mišović i pre nekoliko meseci zbog operacije jajnika. Operaciona sala - Svemirski brod iz neke donacije, a razlika u odnosu na Front je upravo ta, što će Antić prihvatiti pacijenta kojeg prvi put vidi, ko da ga je preporučio sam ministar zdravlja. na ultrazvuku je nepogrešiv, u sali takođe.

sveze je renovirana zgrada, sale

svaki lekar ce reci- nedobog da bude komplikacija a da nisi u NF, jedino tamo su dovoljno strucni da pomognu
to sto krpe sto niko drugi u srbiji nece ih preoptereti da imaju dovoljno energije za benigne slucajeve
 
Ja sam sasvim iznenada prokrvarila na samom kraju 19 nedelje. Pa, prilicno je bilo krvi, kao kada krene ciklus. Momentalno sam 'odletela' na kliniku gde su me pregledali i sve je bilo u savrsenom redu. Rekli su da ostanem tu te noci da bi me pratili. Takodje su rekli da ne mogu nista da urade, ako je krenulo po zlu beba nece preziveti jer je mala, ali oni nisu videli da ima ikakvih problema. Sve neophodne analize su mi uradili, momentalno vadjenje krvi, analiza urina i sve je bilo uradjeno u roku od nekoliko sati, a noc je bila! Bila sam ubedjena da beba odlazi i mnogo sam plakala jer sam zatrudnela putem vantelesne oplodnje, to je znaci bila dugo cekana beba. Ipak, hvala dragm Bogu, sve je bilo u redu. Nikada vise do kraja trudnoce nisam imala ikakvih problema, a to krvarenje je trajalo narednih 2-3 dana, ali isticala je samo ta stara, tamna krv. Nikada nisam saznala sta je to bilo, a ni doktori nisu imali pojma, eto desilo se. Rodila sam zdravu i pravu bebu u terminu.


Kasnije sam cula od mnogi poznanica i prijateljica cak, da su krvarile u istom periodu isto bez nekih vecih posledica.

Takodje sam cula za more slucajeva krvareja od 6-9 nedelje, isto bez ikakvih posledica. Mada, to su obicno vrlo oskudna krvarenja.

Eto, mozda nekome moje iskustvo pomogne.
 
Hm...nezahvalno je na osnovu pojedinca tumaciti celu ustanovu.Ako bi po tome ja bih mogla da kazem da je Visegradska najbolja jer sam imala divnog lekara koji mi je vodio obe trudnoce i porodjaje

ne pojedinca nego pojedinaca- najveci br strucnjaka je upravo u NF
to je i obrazovna ustanova, tako da im se odbija komfor, i niste nikada sigurni da li ce strucnjak ili specijalizant zavrsiti posao

moja kuma je zaglavila tamo samo zbog nebrige i nemara- alo to je prisutno po celoj nam zemlji


u svakom slucaju- svaki tezi slucaj su samo oni u stanju sanirati, a za vodjenje trudnoce je dovoljno dobar lekar iz DZ
 
Ja sam prvi put trudnica... :) Sada smo u 11 nedelji,u 8 nedelji sam imala krvarenje i to braonkasto,dva puta u toku dana...Iako sam akuserska sestra ja sam odmah pocela da panicim,naravno otrcalo kod lekara.Rekla mi je daje to normalno,sve dok nebude crveno i cesto.Samo taj dan sam imala i vise nam se to nije javljalo.Sad smo srecni i napredujemo dalje :D
 
hello!!!! ja sam maajja ! nova sam i to trudnjaca od 9 i po nedelja!!!!!!!!!! citala sam vase komentare i pronasla se u vasim pricama!!!!!! pre 4 dana i ja sam prokrvarila ali ne malo vec mnooogo! jako sam se uplasila , cak sta vise ispalo je nesto velicine dva oraha ( ne mogu da se setim boljeg poredjenja) poplasila sam se i bila ubedjena da je gotovo. odmah sam se spremila i otisli smo na betaniju medjutim posle pregleda doktorica me obradovala rekla je da je beba ok i da srce kuca kao i da se plod lepo drzi da nema mesta panici a da krvarenje nema veze sa tim da su to ugrusci krvi - hematomi! dobila sam progesteron ampule tri dana zaredom a posle utrgestan tri puta po 1 i kontrolu za 7 dana iii obavezno mirovanje! ja se sada osecam dobro , krvarenje je stalo samo se nadam da ce i u ponedeljak biti sve ok. takodje mi je rekla da pobacaj ne izgleda tako da postoje jaki bolovi i mnogo mnogo vise krvarenja koje ne moze da se zaustavi pa me je to malo umirilo! tako sam odmarajuci i naisla na vase razgovore i drago mi je sto nisam sama u svemu tome sto postojite da se u ovakvim okolnostima mozemo podrzavati izmedju sebe!!!!!!! jos da kazem da mi je ovo druga trudnoca da vec imam jednu devojcicu od 4 godine koja mi takodje pomaze da ovo lakse prebrodim!! pozz za sve..........
 
hello!!!! ja sam maajja ! nova sam i to trudnjaca od 9 i po nedelja!!!!!!!!!! citala sam vase komentare i pronasla se u vasim pricama!!!!!! pre 4 dana i ja sam prokrvarila ali ne malo vec mnooogo! jako sam se uplasila , cak sta vise ispalo je nesto velicine dva oraha ( ne mogu da se setim boljeg poredjenja) poplasila sam se i bila ubedjena da je gotovo. odmah sam se spremila i otisli smo na betaniju medjutim posle pregleda doktorica me obradovala rekla je da je beba ok i da srce kuca kao i da se plod lepo drzi da nema mesta panici a da krvarenje nema veze sa tim da su to ugrusci krvi - hematomi! dobila sam progesteron ampule tri dana zaredom a posle utrgestan tri puta po 1 i kontrolu za 7 dana iii obavezno mirovanje! ja se sada osecam dobro , krvarenje je stalo samo se nadam da ce i u ponedeljak biti sve ok. takodje mi je rekla da pobacaj ne izgleda tako da postoje jaki bolovi i mnogo mnogo vise krvarenja koje ne moze da se zaustavi pa me je to malo umirilo! tako sam odmarajuci i naisla na vase razgovore i drago mi je sto nisam sama u svemu tome sto postojite da se u ovakvim okolnostima mozemo podrzavati izmedju sebe!!!!!!! jos da kazem da mi je ovo druga trudnoca da vec imam jednu devojcicu od 4 godine koja mi takodje pomaze da ovo lakse prebrodim!! pozz za sve..........
Pozdrav i tebi, uz želju da ti cela trudnoća protekne lepo i da uživaš u njoj. :D

Ja sam na početku trudnoće imala hematom, koji se lepo video na uzv, dr me je čak upozorila da se može desiti da dodje do krvarenja, ali se u mom slučaju to nije desilo. Cela trudnoća mi je protekla kako treba, bez ikakvih tegoba i komplikacija, do samog kraja. :)
Takodje je moja drugarica imala hematome koji su kod nje prouzrokovali baš obilno krvarenje na početku trudnoće, terapija joj je bila ista kao i kod tebe - progesteron i utrogestan uz mirovanje. I sve se na kraju dobro završilo :)

Znam koliko može biti mučno za jednu trudnicu da takve stvari proživljava, i mogu da zamislim kako se osećaš, ali uz odgovarajuću terapiju i savete dr, i naravno uz ćerkicu koja je uz tebe, verujem da ćeš prebroditi to i da će sve biti ok :)
Pozdrav :cao:
 
hello!!!! ja sam maajja ! nova sam i to trudnjaca od 9 i po nedelja!!!!!!!!!! citala sam vase komentare i pronasla se u vasim pricama!!!!!! pre 4 dana i ja sam prokrvarila ali ne malo vec mnooogo! jako sam se uplasila , cak sta vise ispalo je nesto velicine dva oraha ( ne mogu da se setim boljeg poredjenja) poplasila sam se i bila ubedjena da je gotovo. odmah sam se spremila i otisli smo na betaniju medjutim posle pregleda doktorica me obradovala rekla je da je beba ok i da srce kuca kao i da se plod lepo drzi da nema mesta panici a da krvarenje nema veze sa tim da su to ugrusci krvi - hematomi! dobila sam progesteron ampule tri dana zaredom a posle utrgestan tri puta po 1 i kontrolu za 7 dana iii obavezno mirovanje! ja se sada osecam dobro , krvarenje je stalo samo se nadam da ce i u ponedeljak biti sve ok. takodje mi je rekla da pobacaj ne izgleda tako da postoje jaki bolovi i mnogo mnogo vise krvarenja koje ne moze da se zaustavi pa me je to malo umirilo! tako sam odmarajuci i naisla na vase razgovore i drago mi je sto nisam sama u svemu tome sto postojite da se u ovakvim okolnostima mozemo podrzavati izmedju sebe!!!!!!! jos da kazem da mi je ovo druga trudnoca da vec imam jednu devojcicu od 4 godine koja mi takodje pomaze da ovo lakse prebrodim!! pozz za sve..........

i ja sam imala blago krvarenje tri dana ali u 12. nedelji, jedan ugrusak velicine kikirikija je ispao....odmah sam otisla na UV i sve je bilo ok, dobila tri inekcije i utrogestan do 16. nedelje i evo nas, guramo 20. nedelju bez problema....dr misli da je upitanju posteljica i njeno ugradjivanje.....sve u svemu, treba se odmah obratiti ginekologu i resiti problem ako je moguce......
 
Cao svima, ja sam nova ovde. meni je krenulo krvarenje u proslu sredu i to tako braonkasto, bila sam odma kod doktorice i dobila sam lekove da pijem za odrzavanje, meni je kao za par dana bilo malo prestalo i opet se nastavilo, tako da danas ima nedelju dana kako mi ide to tako braonkasto, ali uglavnom posle mokrenja. zadnji put sam dobila menstruaciju 8 septembra, doktorica mi je rekla da sam V/VI nedelja kad sam bila na pregledu i na uz mi se video samo mesak bez ploda. rekla mi je da je to mozda zato sto mi ciklus traje oko 32 dana, mada je rekla da joj se to ne svidja. danas idem na kontrolu da vidimo da li ima ploda. nadam se da ce sve biti ok, ako ne, sta da se radi...
 

Back
Top