Koje knjige ne bi smeo da propusti ni jedan tinejdžer?

U svakom slucaju, citanje ne moze da ti skodi. Sto vise raznih stvari procitas, pre ces steci neki svoj stav i formirati ukus, a i znaces da procenis vrednost necega.
Sto se tice "Lovca u zitu", onog Holdena Kolfilda, mogu da kazem da me ni lik ni knjiga nisu impresionirali. Nekako Selindzer nije bas po mom ukusu docarao problematicnost ovog tinejdzera. Ali, treba procitati. Slicna tema, ali nekako lepse obradjena (prema mom misljenju) je u knjizi Jedan krevet za mene-Marija Dz. Hajlend. Procitaj je, ovde je rec o devojci!
 
meni je super Freni i Zui a Lovac u žitu onako. Od Selindžera mi je najbolje u stvari Za Esme. To i sad smatram najboljom njegovom knjigom. Freni i Zui i Za Esme ne bih klasifikovala kao tipične tinejdžerske knjige. Lovca u žitu da, ali mislim da je problem sa prihvatanjem ove knjige kod naših tinejdžera taj što im je teško da se identifikuju - američki tinejdžeri su drugačiji nego naši i druhgačije žive. Mislim, neke stvari su svakako opšte i univerzalne za sve ljude svuda, ali oni baš imaju neki way of life sa kojim se mi nikako ne možemo sroditi, nije nam blizak. Tako ja to vidim.
 
anu karenjinu ne verujem da ces da procitas, posto ti se iz dva posta vidi da nisi strpljiv...

Не могу да верујем!!! :eek: Да ли ово значи да човек мора бити стрпљив да би прочитао ''Ану Карењину'', или било коју другу књигу? По мени, стрпљење је особина коју човек испољава у ситуацијама када му је неугодно, па покушава да се суздржи и истраје у тој мучној радњи. Ако је теби било мучно или неугодно док си читала Карењину, али си, срећом, била довољно стрпљива да издржиш све те муке па си успела да је прочиташ, свака ти част, али је мислим да се књиге читају са уживањем и задовољством, и да нам тада није потребно никакво стрпљење...

@тема

Ја препоручујем приповетку Достојевског ''Сан смешног човека''. Лично ми је криво што нисам мало раније налетео на њу, док његове романе боље остави за касније...

''Ми, деца са станице Зоо'' такође не би смео да пропустиш у том узрасту...

Поззз...
 

Back
Top