Kako Smršati?

s obzirom da kazes da nisi debeo i da imas problema samo sa stomakom i grudima..moguce da su ti ta mesta problematicna iako setas,radis,ne jedes puno...tu se skupljaju naslage ili ti kg..bilo bi dobro da se skoncentrises na te delove i da radis vezbe za stomacne misice,ali svejedno samo vezbanje ne moze da ti pomogne..potrazi malo na netu o ishrani i vezbanju..trebalo bi da jedes sto vise zitarica,izbacis masti iz ishrane...jako je bitno i kada jedes??da li svaki dan jedes u neko isto vreme i koliko x jedes u toku dana...poznato je da vecina ljudi ima najvise problema oko stomaka jer to je deo koji je najmanje aktivan..mozda da pocnes da trcis 2x nedeljno,3x nedeljno radis vezbe i naravno sve to uz zdravu i odredjenu ishranu...nekad cak i setnja moze da pomogne...
 
bilo bi dobro da se skoncentrises na te delove i da radis vezbe za stomacne misice.
Veoma rasprostranjena je zabluda da se masne naslage oko stomaka skidaju vežbanjem stomačnih mišića. To jednostavno nije tačno.

Nikakve veze nema koja se grupa mišića aktivira, potrebno je potrošiti više energije nego što je unesemo (i to na pravilan način), vežbanjem, ispravno se hraniti da ne dođe do poremećaja metabolizma - to je jedini način za zdravo skidanje masnih naslaga (na bilo kom mestu, pa i oko stomaka.)
 
Za moj stas su najodgovorniji more i plivanje. :per:
Da-fizička aktivnost,a ne sedenje i forum.To mogu sada da radim :)
Izbacite hranu posle 21:00h možete sokove da pijete ako osetite glad noću.
Izbacite previše slatkiša-jedna ili dve čokolade su vam dovoljne u toku dana.
Umesto čokolade može sladoled.
I što više sexa. :per: :per: :super:
 
Za moj stas su najodgovorniji more i plivanje. :per:
Da-fizička aktivnost,a ne sedenje i forum.To mogu sada da radim :)
Izbacite hranu posle 21:00h možete sokove da pijete ako osetite glad noću.
Izbacite previše slatkiša-jedna ili dve čokolade su vam dovoljne u toku dana.
Umesto čokolade može sladoled.
I što više sexa. :per: :per: :super:


A od koliko grama 100, 200 ili mozda 300?:lol: :lol:

Ilinoida:
Isus je gladovao 40 dana. Ne mozes da zamislis kolike su granice ljudske izdrzljivosti.

Citajuci temu skapirala sam da zena hoce da smrsa, a ne da se pridruzi Isusu....... za 40 ili manje dana.:sad2: :lol: :lol:

Oglodana do koske:zcepanje:
 
Poslednja izmena:
Za moj stas su najodgovorniji more i plivanje. :per:
Da-fizička aktivnost,a ne sedenje i forum.To mogu sada da radim :)
Izbacite hranu posle 21:00h možete sokove da pijete ako osetite glad noću.
Izbacite previše slatkiša-jedna ili dve čokolade su vam dovoljne u toku dana.
Umesto čokolade može sladoled.
I što više sexa. :per: :per: :super:


A i ovo mi se sviđa i mislim da je primenjivo i korisno:zper::zper::klap::klap::zcepanje:
 
Najveća je glupost prestati jesti tj. strašno glup savet...
Samo zdrava ishrana i naravno fizička aktivnost i sve se da dovesti u red...
Ja uvek kažem da treba biti umeren u svemu...:)

Kako možeš tako...:mrgreen:

Pa lepo prestaneš da jedeš... tvoje telo i metabolizam istroše sve rezerve tj.salo koje imaš viška... i kad dođeš na željenu kilažu nastaviš da jedeš, naravno manje i zdravije... a i nećeš ni moći puno jer će ti se želudac suziti...
 
Apsolutno netačno.
Ljudi, prelistajte knjige iz biologije. :rtfm:

:dash::dash::dash::hej: Ne budite toliki bukvalisti! I "čitajte" ljudi i smajlije - oni kazuju kad je nešto rečeno u šali, sa dozom ironije i sl.
A i zaista ne može da se smrša ako se ne smanji unos hrane, koliko kod vežbali i ne znam ni ja šta radili ili pili... Suština jeste: prestani da jedeš, u smislu: prestani da ždereš i ja sam tako Čičak i shvatila i ponavljam joj hvala!:klap::hvala::bye:
 
1) Redukovanje Depresije (povecana tezina je uglavnom mentalno stanje) i motiv - sto vecina ljudi nema - zele samo da se zale kako su heavy.

2) Kardiotrening (npr trcanje bicikla ili brzo hodanje(uzbrdo) 40-60 min na dan broj otkucaja srca 60-70%*(220-broj godina) - ako je veci trose se i misici i salo)

3) Ishrana kao i uvek
 
Poslednja izmena:
:dash::dash::dash::hej: Ne budite toliki bukvalisti! I "čitajte" ljudi i smajlije - oni kazuju kad je nešto rečeno u šali, sa dozom ironije i sl.
A i zaista ne može da se smrša ako se ne smanji unos hrane, koliko kod vežbali i ne znam ni ja šta radili ili pili... Suština jeste: prestani da jedeš, u smislu: prestani da ždereš i ja sam tako Čičak i shvatila i ponavljam joj hvala!:klap::hvala::bye:

E moja ruki... ja to govorim iz najbolje namere a oni me napaše ko ratnog zločinca Bo-te-bogov...:mrgreen:

Bitno da se mi razumemo...
Pozzz...
Sve najbolje i javi kad počnu kile da silaze da ti damo podršku...
:bye::bye::bye:
 
1) Redukovanje Depresije (povecana tezina je uglavnom mentalno stanje) i motiv - sto vecina ljudi nema - zele samo da se zale kako su heavy.

2) Kardiotrening (npr trcanje bicikla ili brzo hodanje(uzbrdo) 40-60 min na dan broj otkucaja srca 60-70%*(220-broj godina) - ako je veci trose se i misici i salo)

3) Ishrana kao i uvek

1) Apsolutno tačno!!! Jeste mentalno stanje, ali onaj drugi deo rečenice nije baš fer: ne žalim se da sam gojazna, ne kukam, ali nije samo motiv, to su specifična stanja svesti, razuma, psihe, kako god, nisam ni psiholog, ni psihijatar, ali sam se u svom poslu susretala sa napr.narkomanima i napr,žrtvama nasilja u porodici. I kod njih ima nešto specifično što im ne da da izađu iz situacije u kojoj se nalaze, a nije samo motiv....Možda je prejako poređenje, ali valjda je jasno šta sam htela da kažem....
2) to mi se ne sviđa, preferiram plivanje i krećem čim počne škola i deca izađu iz bazena3) teško da bih smršala ako nastavim da jedem kao sad :zcepanje: To važi za one koji jedu relativno normalno samo nešto veće količine, ja jedem velike količine slatkiša, i to mora da prestane da bih smršala.:zper:
 
1) Apsolutno tačno!!! Jeste mentalno stanje, ali onaj drugi deo rečenice nije baš fer: ne žalim se da sam gojazna, ne kukam, ali nije samo motiv, to su specifična stanja svesti, razuma, psihe, kako god, nisam ni psiholog, ni psihijatar, ali sam se u svom poslu susretala sa napr.narkomanima i napr,žrtvama nasilja u porodici. I kod njih ima nešto specifično što im ne da da izađu iz situacije u kojoj se nalaze, a nije samo motiv....Možda je prejako poređenje, ali valjda je jasno šta sam htela da kažem....
2) to mi se ne sviđa, preferiram plivanje i krećem čim počne škola i deca izađu iz bazena3) teško da bih smršala ako nastavim da jedem kao sad :zcepanje: To važi za one koji jedu relativno normalno samo nešto veće količine, ja jedem velike količine slatkiša, i to mora da prestane da bih smršala.:zper:

uvek je prisutan strah od promene.

plivanje je ok ali sa tim pulsom.

vise sexamanje slatkisa :)
 
uvek je prisutan strah od promene.

plivanje je ok ali sa tim pulsom.

Šta to konkretno znači: da treba da plivam brzo, oštro ili polako? Meni treba da bude puls 170-znači brzo, ali nemam ja baš kondicije za to...Još sam bila grozomorni pušač do pre mesec dana...Ali plivam kilometar iz cuga, to je dobro...:think::super:

vise sexamanje slatkisa :)

E to već ozbiljno ubrzava puls...a i sagoreva kalorije na najlepši način :zper::zper::zcepanje::zcepanje:
 
Nije loše i utvrditi koja vrsta namirnica nas goji - nije isto kod svakog - ja, npr. mogu da jedem masnoće koliko god hoću, ali, majci, ugljene hidrate nikako! Kažu da nisam dijabetičar, ali izgleda da ipak imam nekakvu smanjenu toleranciju na ugljene hidrate, ili šta ga ja znam... GOJIM SE OD TOGA!:roll:


Druga stvar je da kretanja mora biti više nego što ga je bilo do sada. Ima ljudi koji se manje kreću nego mi, a nisu gojazni, ali nismo svi isti, i NAMA treba više kretanja nego njima, i gotovo.

Treće, ipak treba i da se naviknemo na manju količinu hrane u tanjiru, i da ne grickamo između obroka. Zlatno pravilo, (i za dobar rad želuca) je : tri glavna obroka, i dve užine.

Onda: potpuno se pomiriti da dijete ne pomažu - ne treba "držati dijetu", već trajno promeniti način života - a to je ono na šta nismo baš uvek spremni. Moramo shvatiti da ni posle uspešnog mršavljenja ne možemo da se vratimo na pređašnji način ishrane i fizičkih (ne)aktivnosti, jer su nas one i dovele do prekomerne težine.

Pa: u početku redukcionih dijeta, mršavi se brže, a posle nekog vremena kile se sve slabije skidaju... To je zato što se težina smanjuje procentualno, pa - manja težina, manje kilograma skinutih - procenat je isti!

I: Kada smo teški, pri istom naporu trošimo više kalorija nego kada smo lakši, pa toplo preporučujem svima da počnu sa nekom fizičkom aktivnošću po izboru (ja sam slagala drva za zimu...:() i postepeno je povećavaju, da bi zadržali povoljne rezultate.

Napravite zadovoljstvo od toga, a ne muku. Mislite na to, kako najzad činite nešto za sebe. Srećno!
 
ja sam trcao pola svaki drugi dan po 20min i tako 6 meseci, drzao dijetu nikako da smrsam... nemam vise kondicije za trcanje, ni volje... a od rodjenja sam pomalo debeo sad imam 120kg, visok 190cm, '83 sam godiste... :-(
 

Back
Top