Kada se računa da je automobil polovan?

Često automobili imaju km na satu pre kupovine.
Ovde u Americi mozes na probnu vožnju pre nego ga kupis, tako da nije neuobičajeno da ga voziš kući sa 20-30 milja na satu
Čak šta više, ima brendova koji ti dozvoljavaju da ga vizus kući i vratiš (mislim da je do 7 dana) ako ti se ne svidja.
To onda nije novo auto ..Ako ga neko jase 7 dana to je polovno vozilo ...Zar nemaju par demo vozila koja sluze da bi se auto probalo..Moraju imati sve ostalo je neozbijlno
 
Ja sam imao jedan kupljen nov ali nije nov, tj demo auto iz salona. Prešao oko 8000km a ko nov.
A najbitnije cena bila niza za jedno 12-15% 😊
Sve dok onda ne dobiješ proizvođačku garanciju :)

Ali čim je korišten, u principu više nije nov.
Transport se radi dizalicom i transporterima baš iz tog razloga.
Mada na kontejner brodove ih voze?
Ukoliko su japanci, korejci, ili neki drugi prekomorski uvoznici.

Američki hummer...
Ne proizvodi se više.
 
To onda nije novo auto ..Ako ga neko jase 7 dana to je polovno vozilo ...Zar nemaju par demo vozila koja sluze da bi se auto probalo..Moraju imati sve ostalo je neozbijlno

Naravno da imaju, i ne znam da li he to oravilo ili ne, ali zadnji suto koji sam kupio (Toyota) birao na parkingu i taj mi je dao da probam. imao je možda 15-18mph, nešto tako.
Za ovo vracanje od 7 dana, ne znam detalje ali znam da postoji opcija. Verujem da se to retko dešava (jer sigurno gubis nešto, makar to bio i trošak registracije i osiguranje) a i ako se desi, verovatno ide u demo ili courtesy car
 
Sve dok onda ne dobiješ proizvođačku garanciju :)

Ali čim je korišten, u principu više nije nov.
Transport se radi dizalicom i transporterima baš iz tog razloga.
Mada na kontejner brodove ih voze?
Ukoliko su japanci, korejci, ili neki drugi prekomorski uvoznici.

Američki hummer...
Ne proizvodi se više.

e vidiš sad si me podsetio :)
Kupio sam neki bmw tada, demo auto, bio je star (registrovan) možda 3-4 meseca. Oni ti spuste cenu u startu (jer nije nov nov) ali je cena i dalje stvar pogodbe. Plus sam uspeo da mi izbace transport troškove sa fakture (koji su nešto oko $1.3k - $1.5k) bas to sto ti kažeš. Transport se naplaćuje za nove, a ovaj nije nov 😊
Uglavnom auto od $53k, završio kod mene za $44k (ako se tačno sećam), i mislim da sam dobro prošao.
 
Naravno da imaju, i ne znam da li he to oravilo ili ne, ali zadnji suto koji sam kupio (Toyota) birao na parkingu i taj mi je dao da probam. imao je možda 15-18mph, nešto tako.
Za ovo vracanje od 7 dana, ne znam detalje ali znam da postoji opcija. Verujem da se to retko dešava (jer sigurno gubis nešto, makar to bio i trošak registracije i osiguranje) a i ako se desi, verovatno ide u demo ili courtesy car
Ili uvale taksisti/leasing kućama...

:)
 
Nažalost, to su nepouzdani podaci.

Pređenu kilometražu sad svi lažiraju. U oglasu piše 100 hiljada, a auto je prešao 250. hiljada.
Što se tiče godina, to ne može da se lažira ali je svakako nepouzdan podatak. Neko prelazi 5 hiljada godišnje, neko 50 hiljada.

Tako da nema pouzdanog metoda. Auto treba kupovati od ljudi koje znate ili ga voziti kod proverenog majstora na detaljnu proveru (mada ni to nije 100% sigurno, neće on da ga rastavi na 10.000 delova i proverava svaki pojedinačno, ali može da proveri neke osnovne stvari).
Poucna prica zene sa Novog Zelanda, prevara sa kilometrazom na polovnim kolima, rekao bi da su kiwiji posten svet ali se onda setis da je to ostrvo anstanjeno poput susedne Australije robijasima
PRICA SA NEW ZEALANDA <----------
 
Nažalost, to su nepouzdani podaci.

Pređenu kilometražu sad svi lažiraju. U oglasu piše 100 hiljada, a auto je prešao 250. hiljada.
Što se tiče godina, to ne može da se lažira ali je svakako nepouzdan podatak. Neko prelazi 5 hiljada godišnje, neko 50 hiljada.

Tako da nema pouzdanog metoda. Auto treba kupovati od ljudi koje znate ili ga voziti kod proverenog majstora na detaljnu proveru (mada ni to nije 100% sigurno, neće on da ga rastavi na 10.000 delova i proverava svaki pojedinačno, ali može da proveri neke osnovne stvari).
Ovo je tacno. Drug gledao zeni da kupi neki manji auto, Clio u pitaju, u oglasi 150,000km a presao zapravo 277.000km Po zvanicnim papirima ( VIN broju ).

Po meni osobe koje laziraju kilometrazu toliko pa cak i za 5% treba kazniti zatvorom od 10god minimum.
 
Polovan auto?
Iz mog ugla gledanja cim predje par hiljada km to vise nije nov auto jer i sam cena mu vise nije kao kad je u salonu.
Od drugara sestra dobila onaj Opel CrosLand na nagradnoj igri i ja sam joj davao 12000 i ako je u salonu 20000.
Zasto?
Zato sto je najveci moguci klot i sto je bele boje a izasao je iz salona i automatski dobija 20% manje sto je 160000 a ja sam kontao da ga dam i za manje samo da brzo ode.
Sve u svemu nije pristala a ja joj ne bih dao vise ni u ludilu.
Toliko o tome sta je novo a sta polovno.
MAda ,znamo jednog lik ovde na forumu koji i posle 15 godina vozi nov auto i frlja se sa tim kako vozi nov auto.:hahaha:
Aha ali pre 15 godina stvarno jeste bio nov.
 
Računa se da je samo novi automobil siguran 100%.
Mnogi će reći, nije više nov, čim predje 1km a kamoli.. ;)

Kupiš novo auto, voziš ga tik nekoliko kilometara do posla i nazad kući. Ponekad odeš negdje malo dalje, tek da ga malo izduvaš, pročistiš.. ima i dužih ruta, ljeti do Grčke, Turske ili malo bliže, do braće crnogoraca. I tako godinama.. auto nije puno prešlo iako ima više od 10-15 godina.. već uveliko je "dobar" polovnjak.
Ima i onih koji godišnje predju kao neki za 5 ili više godina.. i njihov auto je popriličan polovnjak, a svakako da će na satu biti kao da je vozio kao ovi gore.

Dakle nije isto, ali..
Neko će za 2 ili 3 godine vožnje imati približno istu kilometražu kao i oni što to ostvare za 10 ili više godina.
Koje auto je onda u prednosti kad bi gledali šta kupiti? Auto staro 5 godina ili auto staro 15g sa istom kilometražom? Koja je bolja opcija, tj izbor?

Da li godine ili predjena kilometraža mogu da se sa pravom da računaju koje je auto već uveliko polovnjak?
Свако ко је сео у нов ауто, зна да ниједан нема 0 пређених километара на одометру. Сваки аутомобил, када сиђе са траке, мора да иде на фабричка испитивања, која се састоје од пробних вожњи и других провера. Самим тим, немогуће је да ауто нема пређене километре, када се уручује купцу.

Што се половног возила тиче, чим га неко купује од препродавца, односно од лица које га је користило, сматра се да је полован.

О овоме да је неко возио само "мало" до посла и назад, не треба расправљати.
 
Računa se da je samo novi automobil siguran 100%.
Mnogi će reći, nije više nov, čim predje 1km a kamoli.. ;)

Kupiš novo auto, voziš ga tik nekoliko kilometara do posla i nazad kući. Ponekad odeš negdje malo dalje, tek da ga malo izduvaš, pročistiš.. ima i dužih ruta, ljeti do Grčke, Turske ili malo bliže, do braće crnogoraca. I tako godinama.. auto nije puno prešlo iako ima više od 10-15 godina.. već uveliko je "dobar" polovnjak.
Ima i onih koji godišnje predju kao neki za 5 ili više godina.. i njihov auto je popriličan polovnjak, a svakako da će na satu biti kao da je vozio kao ovi gore.

Dakle nije isto, ali..
Neko će za 2 ili 3 godine vožnje imati približno istu kilometražu kao i oni što to ostvare za 10 ili više godina.
Koje auto je onda u prednosti kad bi gledali šta kupiti? Auto staro 5 godina ili auto staro 15g sa istom kilometražom? Koja je bolja opcija, tj izbor?

Da li godine ili predjena kilometraža mogu da se sa pravom da računaju koje je auto već uveliko polovnjak?
Чим завршиш пробни криг, плаитш га и извезеш кроз капију
 
Mene konkretno ovo zanima:
"Neko će za 2 ili 3 godine vožnje imati približno istu kilometražu kao i oni što to ostvare za 10 ili više godina.
Koje auto je onda u prednosti kad bi gledali šta kupiti? Auto staro 5 godina ili auto staro 15g sa istom kilometražom? Koja je bolja opcija, tj izbor?
"

Koje je auto više "istrošeno" tj pohabano, kada bi realno saglledali šta kupiti izmedju ove dvije opcije?
 
Mene konkretno ovo zanima:
"Neko će za 2 ili 3 godine vožnje imati približno istu kilometražu kao i oni što to ostvare za 10 ili više godina.
Koje auto je onda u prednosti kad bi gledali šta kupiti? Auto staro 5 godina ili auto staro 15g sa istom kilometražom? Koja je bolja opcija, tj izbor?
"

Koje je auto više "istrošeno" tj pohabano, kada bi realno saglledali šta kupiti izmedju ove dvije opcije?

Procitaj prvih 50 stranica bilo kog udzbenika za mehaniku i sve ce ti se samo reći.
 
Taksisti su zaljubljeni u Prius, to je ko ono taksi mečka u Nemačkoj :)
Nisu vozaci zaljubljeni u Priusa nego vlasnici taxi firmi gledaju sta im povoljnije i sta moraju da ispune u skladu sa gradskim propisima. Pa stoji da taxi kompanije gradske vlasti zakonski primoravaju da kupe ekoloski naprednije automobile (hibridi se ubrajaju u tu kategoriju) a ekonomski benefit je manja im potrosnja goriva, redje popravke i servisi kao i podsticaji drzave za ekologiju. Jos Toyota stanca neki model Prius Taxi koji je 2 decenije uniforman (pa mogu delovi sa automobila na automobil).

Inace Vancouver je prvi grad na svetu koji je imao primenu tog hybrid vozila, i u linku iza je zanimljiva prica o dalekovidosti vlasnika prvog prius taxija. Prvi Prius (tada jos nije bilo hatchback verzije) je posle nekog vremena poslao Toyoti u Japan za drugi model istog vozila, njemu novi autombil a njima stari na kom su ispitali habanja delova. Drugi model je vozio 7 godina i sa njim presao 1,5 milion kilometra a kaze da je sa njim stedeo na gorivu 20$ po smeni/danu ili oko 7500$ za radni vek. Od njega su i ostali taksisti videli prednosti hybrida, pogotovo tog specijanog modela za taksiste i danas sem njega u floti taksi firmi mozete videti samo vanove ( ili po srpski kombije) GM-a ili Toyote za prevoz 5-6 putnika i veceg broja komada prtljaga. Svi taksisti iskljucivo voze Priusa, Prius apsolutni vladar.
Toyota Prisu Taxi <---
 

Back
Top