Šta se desi kada u automobil sipate pogrešno gorivo?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.479
Clipbenz.jpg


Bez obzira na brojne mere koje preduzimaju proizvođači goriva i vlasnici pumpi, ipak može da se desi da izaberete pogrešnu ručku prilikom točenja goriva
Troškovi takve nepažnje brzo mogu porasti na nekih 400 i više evra, jer saberite šlep službu, ispumpavanje goriva, isušivanje rezervoara…

Mnogo je veća šansa da ćete u rezervoar dizel automobila usuti benzin nego obrnuto. Drška za točenje dizel goriva ima deblju cev, koja je jednostavno preširoka za grlo otvora za punjenje na benzinskim pumpama poslednjih godina.

Ako vozite i motor počne da kašlje, zaustavite se odmah, inače će uskoro stati sam. Iako se savremeni sistemi za ubrizgavanje goriva i usis vazduha smatraju osetljivim delovima automobila, ozbiljna oštećenja motora u takvim slučajevima su retka.

Ispiranje sistema za dovod goriva do cilindara motora uglavnom je dovoljno da se otklone problemi izazvani pogrešnim gorivom, a naravno svaki sistem ima svoje karakteristike.Većina vozača ne može i ne zna kako da sebi pomogne u ovakvim slučajevima, pa preporučujemo da se za takve slučajeve pozovete majstore. Oni najčešće prave sopstvene pumpne aparate (nekoliko kablova, staru auto pumpu za gorivo i crevo).

Ako ste uvideli grešku dok još sipate i spipali ste samo malo, šta tada? Pa ako ste stvarno sipali malo, naspite pravo gorivo do vrha rezervoara i ponovite proces na svakih 10 kilometara i stvari će se uskoro srediti same od sebe.
Možda će se upaliti neka lampica za proveru motora, možda će motor tu i tamo malo zakašljati, ali to je verovatno to.

U svakom slucaju najbolje je pozvati pomoc ili šlep službu koja ce da odveze auto do majstora

(danas)
 
Nije mi se nikada dogodilo, zeleni pištolj je benzin, crni je za dizel, ali se dogodilo mojoj bivšoj šefici dok sam radio u arhitektonskom.

:rotf:

Nije ni za čuditi se, onakva smušena.
Uglavnom šlepanje i ispiranje rezervoara, možda ukupno 200 eura štete u gorivu i što su platili za ispumpavanje, ona sjedi sva pokisla, a u ured upada njen suprug, psuje i viče: "Ako ne znaš, vozi bicikl!"

:hahaha:
 
Nije mi se nikada dogodilo, zeleni pištolj je benzin, crni je za dizel, ali se dogodilo mojoj bivšoj šefici dok sam radio u arhitektonskom.

:rotf:

Nije ni za čuditi se, onakva smušena.
Uglavnom šlepanje i ispiranje rezervoara, možda ukupno 200 eura štete u gorivu i što su platili za ispumpavanje, ona sjedi sva pokisla, a u ured upada njen suprug, psuje i viče: "Ako ne znaš, vozi bicikl!"

:hahaha:
Papak!
 
Ne bi tako za njega govorila da poznaješ moju bivšu šefiku.
Jedna od onih koji bi htjeli napraviti pet stvari odjednom, pa na kraju ništa ne ispadne kako treba.
Ruku u vatru stavljam da se raskokodakala dok je na uho bio naslonjen mobitel koji je uglavila između glave i ramena, u lijevoj ruci neki zemljišni izvadak koji taman gleda, dok je desnom točila gorivo.
Eto, tako je nekako zamisli.
 
Nije mi se nikada dogodilo, zeleni pištolj je benzin, crni je za dizel, ali se dogodilo mojoj bivšoj šefici dok sam radio u arhitektonskom.

:rotf:

Nije ni za čuditi se, onakva smušena.
Uglavnom šlepanje i ispiranje rezervoara, možda ukupno 200 eura štete u gorivu i što su platili za ispumpavanje, ona sjedi sva pokisla, a u ured upada njen suprug, psuje i viče: "Ako ne znaš, vozi bicikl!"

:hahaha:
Zbog ovoga, papčina!
 
Nije mi se nikada dogodilo, zeleni pištolj je benzin, crni je za dizel, ali se dogodilo mojoj bivšoj šefici dok sam radio u arhitektonskom.

:rotf:

Nije ni za čuditi se, onakva smušena.
Uglavnom šlepanje i ispiranje rezervoara, možda ukupno 200 eura štete u gorivu i što su platili za ispumpavanje, ona sjedi sva pokisla, a u ured upada njen suprug, psuje i viče: "Ako ne znaš, vozi bicikl!"

:hahaha:
Sve zavisi koliko goriva je sipano i bitno je da se auto ne pali, onda je steta znatno manja.
 

Back
Top