Italijanski jezik - učenje, prevodi i ostalo

  • Začetnik teme devojchica
  • Datum pokretanja
Ljudi, jel ima nekih dobrih sajtova za ucenje italijanskog, ali ono, moze i na engleskom ali da su dobri (i da nije duolingo.).. Ali za pocetnike, od starta, jer ja nesto razmisljam da u slobodno vreme radim nesto pametno i lepo kao sto je ucenje jezika.. Pa sam odlucila da to bude italijanski.. Dajte mi sve koje znate, ali da valjaju..

edit: I jbg, zeznula sam se i progutala slovo u naslovu hihi, ja se izvinjavam, brzo kucanje z:hm:

Evo, ja cu ti kazemz:)

Idi u Italiju na mesec dana, ce progovoris italijanski samo tako, ponesi sa sobom prevode jelovnika, sve ostalo uopste nije vazno.

Svaka ulica se zove senso unico, a svaki hotel albergoz:)

Italijanski se ne uci, on se voli i zna:heart:
 
Evo, ja cu ti kazemz:)

Idi u Italiju na mesec dana, ce progovoris italijanski samo tako, ponesi sa sobom prevode jelovnika, sve ostalo uopste nije vazno.

Svaka ulica se zove senso unico, a svaki hotel albergoz:)

Italijanski se ne uci, on se voli i zna:heart:

Ekstra.. Hoces ti da mi finansiras put?

Italijanski se ne uci nego se voli i zna? Ehem.. Ok. Moram da te razocaram i da ti kazem da, da bi se nesto znalo mora da se uci.
Nema sta da se voli, bitno je imati volje.

Imam neki trip da studiras italijanski.
 
Ekstra.. Hoces ti da mi finansiras put?

Italijanski se ne uci nego se voli i zna? Ehem.. Ok. Moram da te razocaram i da ti kazem da, da bi se nesto znalo mora da se uci.
Nema sta da se voli, bitno je imati volje.

Imam neki trip da studiras italijanski.[/QUOTE]

Ma jok nemacki sam studirala kad sam bila mlada, a to je bilo odavnoz:)

Svakako da mora gramatika malo da se uci pre nego sto se krene u "zivot", ali se zaista italijanski najbolje i najbrze nauci u Italiji.

Nije ni meni niko nikakve puteve finasirao, u Italiju mozes da odes na letnji raspust kao bebi siterka na mesec dva.

Italijanski je prelep jezik, lako se pamte reci, zato rekoh da se lako uci.
Ako si u gimnaziji ucila latinski, utoliko je za tebe sve i jednostavnije.

Inace, ja bih licno uvek otisla na neki pocetni kurs u skolu za jezike, a posle bih se sama snalazila.
 
Ako neces nigde na kurs probaj da nadjes na netu Rosetta Stone.
Skines, instaliras i ucis.

Zdravo Viteze Kojo!Molim te za pomoc!Imam problem sa Rosettom, a pomislila sam da se razumes u istu?Naime, ja sam instalirala program da bih naucila italijanski, ali se pojavio problem vec na level 1!Unit 1 sam presla sa 100%, ali unit 2 ne mogu, jer mi ne priznaje izgovor tri reci ( od kojih je jedna SI )!Zbog toga, ili zbog neceg drugog nece da mi otkljuca ostale nivoe!Sta da radim?Bas sam lepo pocela, trudim se i dobro mi ide!Islo mi je :-(Ako ikako mozes da pomognes bila bih ti veoma zahvalna!Pozdrav!
 
ItalianDialectsMap.jpg


evo ovo je karta talijanskih dijalekata sada me zanima da mi netko ko zna talijanski kaze da li se onaj sa extremnog sjevera i extremnog juga razlikuju vise od slovenskog i makedonskog ?
 
nisu slovenci i makedonci ...

Oni govore potpuno druge jezike. Ti jezici su prihvaćeni kao različiti u odnosu na srpskohrvatski. Kako da ljudi koji govore jedan jezik mogu da za taj jezik usvoje standard nekog sasvim drugog jezika?

Prvo bi trebalo stati na stanovište da je slovenački samo dijalekat srpsko(hrvatsko)g, pa bi se onda moglo govoriti o usvajanju jedinstvenog stanarda. A jasno je da bi to bila besmislica, jer bar slovenački realno i nesumnjivo jeste različit jezik.
 

Back
Top