Dokaz da je religija zlo

Ово је све опет апел на осећања,а не на разум.

Шта ти мислиш да је лоше је ствар укуса (са којим се неко може или не мора слагати).

Mislim da su robovlasnistvo, genocid i diskriminacija zena losi. Ako se za bilo sta moze reci da je lose, onda je to to. Ti pokusavas nekom demagogijom da skrenes temu u metafizicke vode. Poenta svega ovoga, cele ove teme, je da dokaze da su Bibliju pisali primitivni ljudi i da nema nikakve veze s duhovnoscu.
 
Mislim da su robovlasnistvo, genocid i diskriminacija zena losi. Ako se za bilo sta moze reci da je lose, onda je to to. Ti pokusavas nekom demagogijom da skrenes temu u metafizicke vode. Poenta svega ovoga, cele ove teme, je da dokaze da su Bibliju pisali primitivni ljudi i da nema nikakve veze s duhovnoscu.

Misliš da su zlo??

Kad budeš znao da zaista jest ,onda će to biti to.
 
Odsekao bih joj ruku motornom testerom.

Primetite, molim vas, kakva je to recenica. Ima li mesta za nju u "najmudrijoj knjizi"? Koja je verovatnoca da ju je napisao Bog, a koja da su je napisali primitivni zenomrsci.

a sta da primetimo u ovoj recenici "Odsekao bih joj ruku motornom testerom" .

Velika je verovatnoca da to nije napisao niko osim tebe,toga u bibliji nema.

Nadji citat iz biblije gde se spominje testera

Izvini samo mi nije jasno

pozdrav
 
Хајде сад стани мало па се размисли а ако треба малко и прелистај литературу па се упознај како је изгледало друштво у време кад је стваран стари завет, са каквим изазовима се суочавао сам Мојсије кад је уобличавао оно што данас знамо као Јудаизам...
Можда се ту негде крију разлози за све те савршено људске ситуације описане у тим књигама...

Poenta je da se ta uzasna knjiga koju su napisali ljudi uopste ne moze primeniti na zivot normalne osobe u 21. veku.

Mojsije je (pored ostalih) i napisao knjigu, a ne nikakav bog.
 
Poslednja izmena:
Poenta je da se ta uzasna knjiga koju su napisali ljudi uopste ne moze primeniti na zivot normalne osobe u 21. veku.

Mojsije je i napisao knjigu, a ne nikakav bog.
Да ли нормална особа у 21. веку дели људе на нормалне и "оне друге"?
Та "ужасна књига" је за многе утеха и даје им снагу да се изборе са невољама свакодневнице.
Покушај на тренутак да замислиш да неко дође и прогласи оно у шта ти верујеш за "ужас"...у шта год да верујеш.
 
чека, ајд сад пређи на поенту, сви ми знамо да религија прати политику те се тако и развија..., него која је твоја прича, шта ти стварно хоћеш да кажеш отварањем ове теме?
 
Да ли нормална особа у 21. веку дели људе на нормалне и "оне друге"?
Та "ужасна књига" је за многе утеха и даје им снагу да се изборе са невољама свакодневнице.
Покушај на тренутак да замислиш да неко дође и прогласи оно у шта ти верујеш за "ужас"...у шта год да верујеш.

Ti si vec postavila pitanje upotrebivsi termin normalna osoba :) Termin je, slazem se, neprikladan.
Tu knjigu skoro niko ni ne cita. Ona nije nikakva uteha, naprotiv. Ako si hriscanin, verujes da se ljudi radjaju gresni, i zivis u strahu da li ces otici u pakao ili u raj. Stidis se svojih seksualnih nagona i verujes da su greh. Ja tu ne vidim nikakvu utehu, samo ispiranje mozga.
Ja nisam emotivno vezan za svoje stavove i verovanja, to je za emotivno nezrele ljude.
 
чека, ајд сад пређи на поенту, сви ми знамо да религија прати политику те се тако и развија..., него која је твоја прича, шта ти стварно хоћеш да кажеш отварањем ове теме?

Dosao sam do zakljucka da je cela istorija - istorija robovlasnistva i da je religija odigrala kljucnu ulogu u njegovoj realizaciji. Mislim da je krajnje vreme da se probudimo i uvidimo svet onakvim kakav jeste. To je jedan motiv.

Drugi je moja zelja da pomognem ljudima koji su se upecali u zamku hriscanstva da povrate svoje umove i izgube osecaj da su gresni, nedostojni i krivi.
 
Ti si vec postavila pitanje upotrebivsi termin normalna osoba :) Termin je, slazem se, neprikladan.
Tu knjigu skoro niko ni ne cita. Ona nije nikakva uteha, naprotiv. Ako si hriscanin, verujes da se ljudi radjaju gresni, i zivis u strahu da li ces otici u pakao ili u raj. Stidis se svojih seksualnih nagona i verujes da su greh. Ja tu ne vidim nikakvu utehu, samo ispiranje mozga.
Ja nisam emotivno vezan za svoje stavove i verovanja, to je za emotivno nezrele ljude.
Питање сам поставио први пут, надам се да је лапсус у питању.
Грех, страх, пакао, рај, сексуални нагони...само то си видео читајући Библију?
 
Dosao sam do zakljucka da je cela istorija - istorija robovlasnistva i da je religija odigrala kljucnu ulogu u njegovoj realizaciji. Mislim da je krajnje vreme da se probudimo i uvidimo svet onakvim kakav jeste. To je jedan motiv.

Drugi je moja zelja da pomognem ljudima koji su se upecali u zamku hriscanstva da povrate svoje umove i izgube osecaj da su gresni, nedostojni i krivi.
Ово прво би могло да буде истинито да користиш исправне термине.
Религија је полуга у рукама људи. Ко је грешан, религија или људи?
Иначе, постоји ли по теби и замка ислама, замка будизма...?
 
Poenta je da se ta uzasna knjiga koju su napisali ljudi uopste ne moze primeniti na zivot normalne osobe u 21. veku.

Mojsije je (pored ostalih) i napisao knjigu, a ne nikakav bog.


Mojsije nije napisao SZ.

Ajmo ovako - da za trenutak isključimo činjenicu da je Biblija prvenstveno namenjena vernicima:
- da nema Starog zaveta (i Biblije uopšte), bili bismo uskraćeni za neka istorijska svedočanstva;
- da nema Biblije, bili bismo uskraćeni za mnoštvo remek dela likovne i primenjene umetnosti čiji se motivi nalaze upravo u Bibliji;
- da nema Biblije, celokupna svetska književnost bila bi, najblaže rečeno, siromašna

i, konačno
- da nema Biblije, ne bi bilo ni kritičke misli


Sve to treba posmatrati dijalektički :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Ово прво би могло да буде истинито да користиш исправне термине.
Религија је полуга у рукама људи. Ко је грешан, религија или људи?
Иначе, постоји ли по теби и замка ислама, замка будизма...?

Kako moze religija da bude gresna?
Naravno da postoji. Svaka dogma je zlo.
 
Mojsije nije napisao SZ.

Ajmo ovako - da za trenutak isključimo činjenicu da je Biblija prvenstveno namenjena vernicima:
- da nema Starog zaveta (i Biblije uopšte), bili bismo uskraćeni za neka istorijska svedočanstva;
- da nema Biblije, bili bismo uskraćeni za mnoštvo remek dela likovne i primenjene umetnosti čiji se motivi nalaze upravo u Bibliji;
- da nema Biblije, celokupna svetska književnost bila bi, najblaže rečeno, siromašna

i, konačno
- da nema Biblije, ne bi bilo ni kritičke misli


Sve to treba posmatrati dijalektički :mrgreen:

Toliko o tvom poznavanju materije. Mojsije jeste navodno napisao delove Starog zaveta.
Po knjizevnoj vrednosti Biblija je ispod "Tri praseta".
Biblija. tj. Crkva ubija svaku kriticku misao.
Istorijska svedocanstva? Kao npr. Razdvajanje Crvenog mora od strane Mojsija i covek koji je ziveo tri dana u stomaku velike ribe? Nemoj me zasmejavati.
Uostalom, skreces temu. Poenta je da su bibliju napisali ljudi i da podrzava silovanje zena, ropstvo i genocid.
 
Poslednja izmena:
Toliko o tvom poznavanju materije. Mojsije jeste navodno napisao delove Starog zaveta.
Po knjizevnoj vrednosti Biblija je ispod "Tri praseta".
Biblija. tj. Crkva ubija svaku kriticku misao.
Istorijska svedocanstva? Kao npr. Razdvajanje Crvenog mora od strane Mojsija i covek koji je ziveo tri dana u stomaku velike ribe? Nemoj me zasmejavati.
Uostalom, skreces temu. Poenta je da su bibliju napisali ljudi i da podrzava silovanje zena, ropstvo i genocid.
hm.. da...:think:
 

Back
Top