BIBLIJA...KOLIKO ZNAMO O NJOJ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Света Тројица је један Бог. како онда може бити један од њих?

Nisi odgvorio na ono jednostavno pitanje...koji je od njih troje raygovarao sa Adamom...

Postanak 3:8...

''I začuše glas Gospoda Boga, koji iđaše po vrtu kad zahladi; i sakri se Adam i žena mu ispred Gospoda Boga među drveta u vrtu.''

Ko je gospod bog čiji su glas začuli...Jahve...Isus...sveti duh...

Postanak 3:9...''A Gospod Bog viknu Adama i reče mu: Gde si?''

Ko je viknuo...Jahve, Isus ili sveti duh...:think:

Nisu valjda svo troje viknuli u isti glas...:think:
Možeš li to da mi objasniš...
 
1 Timotiju 3:16...

'' I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.

Jovan 10:30...

''Ja i Otac jedno smo.''


P.S. Više čitaj bibliju a manje Stražarske kule...

Smesan si, nigde i dalje ne pise trojica u jednom :lol:

laku noc :cao:
 
Nisi odgvorio na ono jednostavno pitanje...koji je od njih troje raygovarao sa Adamom...

Postanak 3:8...

''I začuše glas Gospoda Boga, koji iđaše po vrtu kad zahladi; i sakri se Adam i žena mu ispred Gospoda Boga među drveta u vrtu.''

Ko je gospod bog čiji su glas začuli...Jahve...Isus...sveti duh...

Postanak 3:9...''A Gospod Bog viknu Adama i reče mu: Gde si?''

Ko je viknuo...Jahve, Isus ili sveti duh...:think:

Nisu valjda svo troje viknuli u isti glas...:think:
Možeš li to da mi objasniš...

како ти није јасно и сам стих ти каже ко се обраћа Господ Бог
 
Gde to pise? To mora negde da pise, kapiras? Ili ti je neko pricao? Moja rec je jaca od tvoje, jer ja tvrdim da u Bibliji ne pise da ih je trojica. Shvatas. To se trojstvo rodilo u glavi Konstantina Velikog i u njegovom kredu prihvacenom na Prvom nikejskom koncilu. Nadam se da si sada razumeo?
ма свакако ти си јасан
тамо пише и
Ја и Отац једно смо.
Ако ли творим, ако мени и не верујете, делима мојим верујте, да познате и верујете да је Отац у мени и ја у Њему.
Зар не верујеш да сам ја у Оцу и Отац у мени? Речи које вам ја говорим не говорим од себе; него Отац који стоји у мени Он твори дела.
И шта год заиштете у Оца у име моје, оно ћу вам учинити, да се прослави Отац у Сину.
 
ма свакако ти си јасан
тамо пише и
Ја и Отац једно смо.
Ако ли творим, ако мени и не верујете, делима мојим верујте, да познате и верујете да је Отац у мени и ја у Њему.
Зар не верујеш да сам ја у Оцу и Отац у мени? Речи које вам ја говорим не говорим од себе; него Отац који стоји у мени Он твори дела.
И шта год заиштете у Оца у име моје, оно ћу вам учинити, да се прослави Отац у Сину.
Znaci nema trojstva vec dvojstva. Daj, Kale, shvati da ije bog zrtvovao svoga sina, a ne sebe, za "spas" covecanstva. I seti se biblijske (jevandjeljiske) price o raspecu i poslednjem obracanju bogu.
 
Znaci nema trojstva vec dvojstva. Daj, Kale, shvati da ije bog zrtvovao svoga sina, a ne sebe, za "spas" covecanstva. I seti se biblijske (jevandjeljiske) price o raspecu i poslednjem obracanju bogu.

Кале:D тако су ме звали у ОШ па касније у средњој Ђенка:hahaha:

ИС ХС је потпуни Бог и потпуни Човек
схваташ?
 
Znaci nema trojstva vec dvojstva. Daj, Kale, shvati da ije bog zrtvovao svoga sina, a ne sebe, za "spas" covecanstva. I seti se biblijske (jevandjeljiske) price o raspecu i poslednjem obracanju bogu.

Poslednje obracanje Bogu (Boze,Boze,zasto si me ostavio-Ili,Ili lama savahtani),hm to je dosta tesko za shvatati.To je nama profesor veronauke objasnjavao:Bog smrt ne okusa,jer je iznad smrti (nisam bas dosta zapamtio,pa ti necu moci objasniti bas najbolje),kako god to je bio posao (smrt i silazak u ad) koji je bio na Sinu,ne na Ocu ili na Sv Duhu.
 
Da,samo sto ti to ne mozes da razumes,jer Boga gledas kao coveka.Lepo je recenu u JEDNOM,a ti pitas koji od njih trojice...kao npr sto je 1+1+1=3,3 je 1 broj,ali se dobio od 3 broja,dakle 3 nisu 3 broja,nego 1,jel ti sad malo jasnije?

Odakle ti to da boga gledam kao čoveka...

Jevrejima 12:29...

''Jer je Bog naš oganj koji spaljuje''

A u vezi ovog...

kao npr sto je 1+1+1=3,3 je 1 broj,ali se dobio od 3 broja,dakle 3 nisu 3 broja,nego 1,jel ti sad malo jasnije?

ogu da ti kažem da nebulozniju stvar odavno nisam pročitao. Čuj molimm te...3 nisu 3 broja već jedan...:rotf::rotf::rotf:

Po tvom objašnjenju proizilazi da je...

1+1+1=3

a u stvari nije tako jer je...

1+1+1= 1
 
Poslednje obracanje Bogu (Boze,Boze,zasto si me ostavio-Ili,Ili lama savahtani),hm to je dosta tesko za shvatati.To je nama profesor veronauke objasnjavao:Bog smrt ne okusa,jer je iznad smrti (nisam bas dosta zapamtio,pa ti necu moci objasniti bas najbolje),kako god to je bio posao (smrt i silazak u ad) koji je bio na Sinu,ne na Ocu ili na Sv Duhu.

A možeš li da mi navedeš poslednje Isusove reči...ali poslednje...
 
Do Prvog nikejskog koncila, postojale su tri verzije prirode bozijeg sina Isusa. Po jednoj (Arijevskoj), on je samo covek, po drugoj (zapadno hriscanstvo) on je i covek i bog, a po trecoj samo bog. Prema Nikejskom kredu, on je samo bog, bozanstvo. Tako je presudio paganin, car Konstantnin Veliki. Kapiras, Hristos, tj. Mesija, je bog ako si pravoslavac, a moze da bude i bog i covek ako si katolik, a ako sledis arijanizam onda je samo covek.. Naravno, religija i njeni nosioci sludjuju vernike, a to im je i cilj. Sludjeni vernik je ubedjen da je on suvise glup da bi razumeo sta je trojstvo, pa ponavlja ono sto mu popovi utuvljuju u glavu. I nema sanse da ga ubedis da nije u pravu. Doduse, po cetvrtoj, judaistickoj religiji, Jahve nema sina, a jos uvek nije poslao svoga izaslanika, tj. mesiju., tj. Hrista na grckom jeziku.. Judaisti tvrde da su hriscani do te mere glupi da Isusa (Dzoshuu), koga nazivaju mesija (hrist), slave kao boga. To je veliki paradoks. Uostalom, mnogi bi morali da znaju, zapravo oni koji su procitali Bibliju, da ga njegovi ucenici nisu zvali ni po imenu (Isus, tj. Dzoshua), ni mesija, vec su ga oslovljavali sa Rabi (ucitelju). Hej, braco hriscanska, smislite neku bolju ubedljiviju pricu. Biblija se moze uporediti sa bajkom, mitom, ali nikako kao "vjeruju".
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top