BIBLIJA...KOLIKO ZNAMO O NJOJ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na krstu su bile: Oce,u ruke svoje predajem duh svoj.
A pred vaznesenje,nisam bas siguran,neznam tacno napamet,mada smatram da je rekao apostolima:"Idite i krstite sve ljude u ime Oca i Sina i Svetoga Duha".........ili......."I ja cu biti sa vama sve do svrsetka vremena".........nisam ti siguran,uostalom ako zelis da saznas zasto ne nadjes na netu,ili ako mu ne verujes,od nekog svestenika?
 
Do Prvog nikejskog koncila, postojale su tri verzije prirode bozijeg sina Isusa. Po jednoj (Arijevskoj), on je samo covek, po drugoj (zapadno hriscanstvo) on je i covek i bog, a po trecoj samo bog. Prema Nikejskom kredu, on je samo bog, bozanstvo. Tako je presudio paganin, car Konstantnin Veliki. Kapiras, Hristos, tj. Mesija, je bog ako si pravoslavac, a moze da bude i bog i covek ako si katolik, a ako sledis arijanizam onda je samo covek.. Naravno, religija i njeni nosioci sludjuju vernike, a to im je i cilj. Sludjeni vernik je ubedjen da je on suvise glup da bi razumeo sta je trojstvo, pa ponavlja ono sto mu popovi utuvljuju u glavu. I nema sanse da ga ubedis da nije u pravu. Doduse, po cetvrtoj, judaistickoj religiji, Jahve nema sina, a jos uvek nije poslao svoga izaslanika, tj. mesiju., tj. Hrista na grckom jeziku.. Judaisti tvrde da su hriscani do te mere glupi da Isusa (Dzoshuu), koga nazivaju mesija (hrist), slave kao boga. To je veliki paradoks. Uostalom, mnogi bi morali da znaju, zapravo oni koji su procitali Bibliju, da ga njegovi ucenici nisu zvali ni po imenu (Isus, tj. Dzoshua), ni mesija, vec su ga oslovljavali sa Rabi (ucitelju). Hej, braco hriscanska, smislite neku bolju ubedljiviju pricu. Biblija se moze uporediti sa bajkom, mitom, ali nikako kao "vjeruju".

Ukratko i u suštini biva baš tako.
 
Na krstu su bile: Oce,u ruke svoje predajem duh svoj.
A pred vaznesenje,nisam bas siguran,neznam tacno napamet,mada smatram da je rekao apostolima:"Idite i krstite sve ljude u ime Oca i Sina i Svetoga Duha".........ili......."I ja cu biti sa vama sve do svrsetka vremena".........nisam ti siguran,uostalom ako zelis da saznas zasto ne nadjes na netu,ili ako mu ne verujes,od nekog svestenika?

Znači po tvom verovanju su Isusove poslednje reči bile...

Luka 23:46...

'' I povikavši Isus glasno reče: Oče! U ruke Tvoje predajem duh svoj. I rekavši ovo izdahnu.''

A sada mi objasni ovo...

Jovan 19:30...

''A kad primi Isus ocat reče: Svrši se. I priklonivši glavu predade duh.''

Lekmi, izgleda da nisi u toku sa nekim stvarima. NIsam te pitao ono...koje su bile poslednje reči Isusove na krstu pre umiranja...zbog toga što ja to ne znam već da vidim koliko ti znaš o tome.
 
Nekada davno smu me učili u školi da je 1+1+1=3 i da nikako ne može biti da je ...
1+1+1=1

"a u stvari nije tako jer je...

1+1+1= 1"-ovo si ti rekao, a ja sam rekao ovo
1+1+1=3
na sta ti mene izgleda kritikujes,pa ti onda kazes da to nije tako jer je 1+1+1=1,pa onda kazes da si davno ucio da 1+1+1=3,a da nikako ne moze biti 1,covece razmrsi se,odluci pa reci sta hoces,
 
Znači po tvom verovanju su Isusove poslednje reči bile...

Luka 23:46...

'' I povikavši Isus glasno reče: Oče! U ruke Tvoje predajem duh svoj. I rekavši ovo izdahnu.''

A sada mi objasni ovo...

Jovan 19:30...

''A kad primi Isus ocat reče: Svrši se. I priklonivši glavu predade duh.''

Lekmi, izgleda da nisi u toku sa nekim stvarima. NIsam te pitao ono...koje su bile poslednje reči Isusove na krstu pre umiranja...zbog toga što ja to ne znam već da vidim koliko ti znaš o tome.

licemerno,nema sta....nisam razumeo sta si me pitao,ali posto si rekao ti to znas,nema ni potrebe da ti objasnjavam.
 
"a u stvari nije tako jer je...

1+1+1= 1"-ovo si ti rekao, a ja sam rekao ovo
1+1+1=3
na sta ti mene izgleda kritikujes,pa ti onda kazes da to nije tako jer je 1+1+1=1,pa onda kazes da si davno ucio da 1+1+1=3,a da nikako ne moze biti 1,covece razmrsi se,odluci pa reci sta hoces,

Hajde prvo veoma pažljivo pročitaj tvoj post od kojeg je krenula priča...

Da,samo sto ti to ne mozes da razumes,jer Boga gledas kao coveka.Lepo je recenu u JEDNOM,a ti pitas koji od njih trojice...kao npr sto je 1+1+1=3,3 je 1 broj,ali se dobio od 3 broja,dakle 3 nisu 3 broja,nego 1,jel ti sad malo jasnije?

A odakle proizilazi da 1+1+1 nije jedanko 3 već 1 u smislu onog tvog...
...dakle 3 nisu 3 broja,nego 1...
 
Do Prvog nikejskog koncila, postojale su tri verzije prirode bozijeg sina Isusa. Po jednoj (Arijevskoj), on je samo covek, po drugoj (zapadno hriscanstvo) on je i covek i bog, a po trecoj samo bog. Prema Nikejskom kredu, on je samo bog, bozanstvo. Tako je presudio paganin, car Konstantnin Veliki. Kapiras, Hristos, tj. Mesija, je bog ako si pravoslavac, a moze da bude i bog i covek ako si katolik, a ako sledis arijanizam onda je samo covek.. Naravno, religija i njeni nosioci sludjuju vernike, a to im je i cilj. Sludjeni vernik je ubedjen da je on suvise glup da bi razumeo sta je trojstvo, pa ponavlja ono sto mu popovi utuvljuju u glavu. I nema sanse da ga ubedis da nije u pravu. Doduse, po cetvrtoj, judaistickoj religiji, Jahve nema sina, a jos uvek nije poslao svoga izaslanika, tj. mesiju., tj. Hrista na grckom jeziku.. Judaisti tvrde da su hriscani do te mere glupi da Isusa (Dzoshuu), koga nazivaju mesija (hrist), slave kao boga. To je veliki paradoks. Uostalom, mnogi bi morali da znaju, zapravo oni koji su procitali Bibliju, da ga njegovi ucenici nisu zvali ni po imenu (Isus, tj. Dzoshua), ni mesija, vec su ga oslovljavali sa Rabi (ucitelju). Hej, braco hriscanska, smislite neku bolju ubedljiviju pricu. Biblija se moze uporediti sa bajkom, mitom, ali nikako kao "vjeruju".

Ako je to točno onda neke poslanice su pisane nakon koncila jer u njima ima eksplicitno da su otac sin i duh jedno..
A vrlo vjerovatno i jesu pisane jer da je bilo to od nekud prije dostupno kao poslanica onda bi sigurno bilo autortitet ,
Oni u biti jako malo od evanđelja su imali na papirsu prije 4st ,,,
 
Hajde prvo veoma pažljivo pročitaj tvoj post od kojeg je krenula priča...



A odakle proizilazi da 1+1+1 nije jedanko 3 već 1 u smislu onog tvog...
...dakle 3 nisu 3 broja,nego 1...

1x1x1=1 tako i svaka jedinka množena svakom je jedan.

Znači imamo matematički dokaz da moć sviju jedinki je uvjek jedan ili jedno.
Sve stvoreno je jedan.
Dok zbrajanje je samo brojka koliko ima pojedinačnih jedinki manifestiranoga no moć njihova je uvjek jedan u cjelini..
 
licemerno,nema sta....nisam razumeo sta si me pitao,ali posto si rekao ti to znas,nema ni potrebe da ti objasnjavam.

Nije to licemerje. Ova tema se zvoe...biblija...koliko znamo o njoj...ako nisi primetio.

A kako stvari stoje tvoje biblijsko znanje je veoma, veoma malo...
Medjutim to nije ono što te može sprečiti da čvrsto veruješ u ono u bibliji napisano.

Ako ne umeš objkasniti meni, onda barem objasni samom sebi da li su ovo poslednje Isusove reči kako sui rekao da jesu...

Luka 23:46...

'' I povikavši Isus glasno reče: Oče! U ruke Tvoje predajem duh svoj. I rekavši ovo izdahnu.''

Ili su možda ove...a što ti je možda ...promaklo...

Jovan 19:30...

''A kad primi Isus ocat reče: Svrši se. I priklonivši glavu predade duh.''

A možda su pak i ove...


Matej 27:46...

'' A oko devetog sata povika Isus glasno govoreći: Ili! Ili! Lama savahtani? To jest: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?''

Matej 27:50... ''A Isus opet povika glasno i ispusti dušu.''


P.S. Možda je to za tebe malo komplikovano, zar ne...
 
Gde to pise? To mora negde da pise, kapiras? Ili ti je neko pricao? Moja rec je jaca od tvoje, jer ja tvrdim da u Bibliji ne pise da ih je trojica. Shvatas. To se trojstvo rodilo u glavi Konstantina Velikog i u njegovom kredu prihvacenom na Prvom nikejskom koncilu. Nadam se da si sada razumeo?

Nije se to rodilo u Konstantinovoj glavi ne piši gluposti.
Ima spisi mnogo prije o tome i gnostički su i pominje se trojstvo
Sam Valentin pominje recimo koji je početkom drugog stolječa delao a ima i u drugim gnostičkim spisima.
A trojstvo datira još iz Hindu tradicije tako da nije neki car to rodio sigurno u svojoj glavi..
Ovo ti je tako belasasto..

Bolje ti je da učiš nego da misliš da si upućen u sve a očito nisi...
 
Nije se to rodilo u Konstantinovoj glavi ne piši gluposti.
Ima spisi mnogo prije o tome i gnostički su i pominje se trojstvo
Sam Valentin pominje recimo koji je početkom drugog stolječa delao a ima i u drugim gnostičkim spisima.
A trojstvo datira još iz Hindu tradicije tako da nije neki car to rodio sigurno u svojoj glavi..
Ovo ti je tako belasasto..

Bolje ti je da učiš nego da misliš da si upućen u sve a očito nisi...

Mogao bi i ti da nešta naučiš i da ne brkaš neke stvari. Učenje o trojstvu u smislu tri su jedno je jedna priča a ...trijade su neka druga priča. Jedna od prvih božanskih trijada je bila i pre hindu religije.

Bog Šamaš sa Ištar i Nanon je jedna od prvih božanskih ...trijada. A kasnije ih je bilo još poprilično.

Medjutim u trijadama nema ono...da su njih troje...jedno...
 
Mogao bi i ti da nešta naučiš i da ne brkaš neke stvari. Učenje o trojstvu u smislu tri su jedno je jedna priča a ...trijade su neka druga priča. Jedna od prvih božanskih trijada je bila i pre hindu religije.

Bog Šamaš sa Ištar i Nanon je jedna od prvih božanskih ...trijada. A kasnije ih je bilo još poprilično.

Medjutim u trijadama nema ono...da su njih troje...jedno...

Pa ja sam upravo pomenuo trijade u kojoj je tri jednako jedan.
Hindu i Gnostičku.

A ti se praviš pametan s tim trijadama koje nisu ista tema jer nisu jedno..
Samo kaza da su te sumerske druge vrste i što ih onda pominješ kad nisu JEDNO??
Shvačaš li ti nebuloznost tu svoju??
Ako ne shvaćaš nađi prevodioce prije nego prevodiš moje savršeno smislene postove za razliku tvojih besmislenih trolanja ...

Ti nikad nisi sreo ovako savršena čovjeka ..
Niti jednu manu ja nemam u postovima.
 
Pa ja sam upravo pomenuo trijade u kojoj je tri jednako jedan.
Hindu i Gnostičku.

Nisi pomenuo ...trijade... Napisao si ovako...

Nije se to rodilo u Konstantinovoj glavi ne piši gluposti.
Ima spisi mnogo prije o tome i gnostički su i pominje se trojstvo

A trojstvo datira još iz Hindu tradicije tako da nije neki car to rodio sigurno u svojoj glavi..

A u trijadama ono tri nije jedako jedan već tri.


Ali to je za tebe previše komplikovano.

Ti nikad nisi sreo ovako savršena čovjeka ..
Niti jednu manu ja nemam u postovima.

Stoji da u tvojim postovima nemaš manu ali stoji i to da u njima vidno iskazuješ solidno neznanje o nekim stvarima bivajući u uverenju da znaš.
 
Tebi očito sve treba crtati pa da ne bi bukvalno uzeo kako si uzeo tu je moja greška trebao sam naglasiti trojstvo koje je jednako JEDAN ali podrazumjeva se jer je to u pitanju bilo jer svaka blesa ovde zna da je trojstvo krčana na takav način koncepcirano pa i ti sam znaš toliko puta si to pominjao.I nisam mislio da je potrebno to naglašavati.
Dakle ja pišem savršeno jasno vezano za taj predmet i vrlo precizno navodim dva primjera koja zadovoljavaju taj kontekst trojstva da je jednako jedan,
Dakle sve savršeno jasno i pobivam s dva adekvatna primera da Konstantin to nije izmislio več je prihvatio kao opciju poznatu od prije njegove vladavine koja je bila u opticaju.
Kristalno sve jasno.
Držimo se teme
 
Poslednja izmena:
Nije to licemerje. Ova tema se zvoe...biblija...koliko znamo o njoj...ako nisi primetio.

A kako stvari stoje tvoje biblijsko znanje je veoma, veoma malo...
Medjutim to nije ono što te može sprečiti da čvrsto veruješ u ono u bibliji napisano.

Ako ne umeš objkasniti meni, onda barem objasni samom sebi da li su ovo poslednje Isusove reči kako sui rekao da jesu...

Luka 23:46...

'' I povikavši Isus glasno reče: Oče! U ruke Tvoje predajem duh svoj. I rekavši ovo izdahnu.''

Ili su možda ove...a što ti je možda ...promaklo...

Jovan 19:30...

''A kad primi Isus ocat reče: Svrši se. I priklonivši glavu predade duh.''

A možda su pak i ove...


Matej 27:46...

'' A oko devetog sata povika Isus glasno govoreći: Ili! Ili! Lama savahtani? To jest: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?''

Matej 27:50... ''A Isus opet povika glasno i ispusti dušu.''


P.S. Možda je to za tebe malo komplikovano, zar ne...

naravno da nije licemerje,gde bi covek sam sebi nasao manu.?....A za ovo drigo,posto si izjavio da znas,nema potrebe da o tome raspravljamo,jer znam i ja,znas i ti o tome.
 
Pitanje je bilo ...ko je raygovarao sa Adamom i Evom u vrtu rajskom...

Po ovom kako si napisao proizilazi da su sa Adamom i Evom razgovarali sva trojica istovremeno...:rotf:

не
разговарао је један Бог Света Тројица, Отац Син и Дух Свети.
а сад да ја тебе питам ко се обраћао Адаму?
Сушти, Сведржитељ, Цар славе, Цар векова, Цара сила, Цар љубљенога, Цар царева, Господ Саваот, Господ сила, Господ господара, Дух, Огањ, Светлост, Љубав, Мудрост, Ум, Логос...?
 
Ukratko i u suštini biva baš tako.

укратко уопште не бива тако јер је Хоги дебело погрешио
у православљу Христос је савршени Бог и савршени Човек, од Оца рођеног пре свих векова, Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог; рођеног, а не створеног, једносуштног Оцу, кроз кога је све постало, који сишао са небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве, и постао човек.
 
укратко уопште не бива тако јер је Хоги дебело погрешио
у православљу Христос је савршени Бог и савршени Човек, од Оца рођеног пре свих векова, Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог; рођеног, а не створеног, једносуштног Оцу, кроз кога је све постало, који сишао са небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве, и постао човек.

Savršenstvo u nesavršenosti. :D
 
Nije to licemerje. Ova tema se zvoe...biblija...koliko znamo o njoj...ako nisi primetio.

A kako stvari stoje tvoje biblijsko znanje je veoma, veoma malo...
Medjutim to nije ono što te može sprečiti da čvrsto veruješ u ono u bibliji napisano.

Ako ne umeš objkasniti meni, onda barem objasni samom sebi da li su ovo poslednje Isusove reči kako sui rekao da jesu...

Luka 23:46...

'' I povikavši Isus glasno reče: Oče! U ruke Tvoje predajem duh svoj. I rekavši ovo izdahnu.''

Ili su možda ove...a što ti je možda ...promaklo...

Jovan 19:30...

''A kad primi Isus ocat reče: Svrši se. I priklonivši glavu predade duh.''

A možda su pak i ove...


Matej 27:46...

'' A oko devetog sata povika Isus glasno govoreći: Ili! Ili! Lama savahtani? To jest: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?''

Matej 27:50... ''A Isus opet povika glasno i ispusti dušu.''


P.S. Možda je to za tebe malo komplikovano, zar ne...

тему си написао о Христовим последњим речима, зашто се понављаш, шта тражиш?

можда ти ово мало помогне

http://siont.net/biblija/clanci/jv/hron-raspeca.html
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top