ZUBAR!

Nisam zubar ali ovo cak i ja znam.
Pulpit, karijes je mogao da prodre i ispod plombe.
Javi se stomatologu cim pre, bol nece proci sam od sebe, moze samo da se pogorsa.
 
pitanje: poslednih nekoliko dana sam imao upalu grla, kako kaze lekar, imao sam afte i gnojne cepove u grlu, (superinfekcija), imao sam temperaturu, i sve ostalo sto ide uz grip. Vec sam skoro nedelju dana na antibioticima, koje mi je lekar prepisao (orvagil, cliacil), takodje ispiram grlo hexoralom i zalfijom. Problemi na grlu su poceli da se povlace. Pre 2 dana pojavila mi se sitna rana u ustima, blizu pocetka grla, kod zuba, kao da se malo sa grla prosirilo. Ta ranica je sada afta, sad imam inficirane desne. Takodje imam problema i sa drugom stranom usta na istom mestu, jer verovatno kada grizem, grizem i nateklo meso. Moje pitanje je: sta bi trebao da uradim da bi se ova infekcija sto brze povukla, i da se ne bi vise iskomplikovala?
hvala unapred

Prati savete koje si dobio od lekara.
 
dr:
Nisam zubar ali ovo cak i ja znam.
Pulpit, karijes je mogao da prodre i ispod plombe.
Javi se stomatologu cim pre, bol nece proci sam od sebe, moze samo da se pogorsa.

Nije pulpitis,nego periapikalni parodontitis koji se razvio od pulpitisa
(zapaljenje tkiva nad apexom)
Naravno,kao sto Vi kazete treba da se javi stomatologu sto pre.
 
Nije pulpitis,nego periapikalni parodontitis koji se razvio od pulpitisa
(zapaljenje tkiva nad apexom)
Naravno,kao sto Vi kazete treba da se javi stomatologu sto pre.

Rekoh da nisam stomatolog :)
A moje znanje stomatologije je do toga da kad nesto boli na dodir,hladno, toplo, kuckanje...nije dobro.;)
 
Moram sutra kod zubara.Uzasno me boli zub.:dash:
A plus je i jedinica u kriticnom stanju.Ajooooj,ne mogu da spavam...Sutra ima da mi izbusi zub kao svajcarski sir. :(

Tj,danas. Ajoj
 
Poslednja izmena:
Jedini zub koji mi fali sa desne strane je donja šestica.Zubar mi preporučuje most,sa struganjem susedna dva zuba.Da li se može most nakačiti na 1 susedni zub(žao mi je da se stružu 2 zdrava zuba zbog 1koji fali).
 
Jedini zub koji mi fali sa desne strane je donja šestica.Zubar mi preporučuje most,sa struganjem susedna dva zuba.Da li se može most nakačiti na 1 susedni zub(žao mi je da se stružu 2 zdrava zuba zbog 1koji fali).

moguće je izbrusiti 7 a na 5 napraviti naslon u amalgamu,pošto si žensko nemaš jak žvačni stisak pa bi to u tvom slučaju prošlo.Inače se na takvim mjestima izbjegavaju takvi privjesni mostovi zbog jakih žvačnih sila u tom području.

Ili također dobra opcija bi bio implantat,dodaš nešto para i ne moraš brusit nijedan zub nego ti samo ugradi implantat
 
moguće je izbrusiti 7 a na 5 napraviti naslon u amalgamu,pošto si žensko nemaš jak žvačni stisak pa bi to u tvom slučaju prošlo.Inače se na takvim mjestima izbjegavaju takvi privjesni mostovi zbog jakih žvačnih sila u tom području.

Ili također dobra opcija bi bio implantat,dodaš nešto para i ne moraš brusit nijedan zub nego ti samo ugradi implantat

Kakve veze ima to što je žensko sa jačinom zagrižaja?!
 
Razumela sam ja... ali ne mislim da to što je neko muško ili žensko treba da se uzima kao bitan činilac u izradi mostne konstrukcije...postoje važnije stvari pri proceni zuba nosača.

naravno da postoje ali ona je pitala za ovu mogućnost i moje mišljenje je da bi to eventualno moglo u njenom slučaju.Ovako online se ne mogu znati druge informacije koje su također bitne kod izrade takvog mosta i možda se pokaže da zbog nečeg drugog ona ne može imati takav most.Ali da me pitao neki muškarac prvo bi ga pitao kakve je građe (jak,slab,mršav) pa bi po tome nekako davao procjenu,naravno koliko se može ovako procjeniti.Ali ako si kolegica i sama znaš da na ovako postavljena pitanja najčešće možeš samo otprilike dati procjenu stanja pa joj samo dajem informaciju da bi to u njenom slučaju bilo moguće ako su ispunjeni ostali uvjeti za izradu tog mosta.O detaljnijoj procjeni stanja i mogućnosti mislim da može govoriti samo onaj stomatolog koji će to i raditi.

Neke moje pacijentice su imale takve mostove kroz više godina i pokazali su se odlični.
 
Nemam ja ništa protiv takvih mostova,imaju oni svoje indikacije..nisam ulazila u to.
Ok je to što kažeš za "online savetovanje", mora da bude uopšteno (zato ga ja ne volim)
pa čini mi se da ponekad može i da zbuni pacijenta.......u konkretnom slučaju da pomisli da to što je žensko je od ključne važnosti za izradu ovakvog mosta.
pozz
 
Poslednja izmena:
Nemam ja ništa protiv takvih mostova,imaju oni svoje indikacije..nisam ulazila u to.
Ok je to što kažeš za "online savetovanje", mora da bude uopšteno (zato ga ja ne volim)
pa čini mi se da ponekad može i da zbuni pacijenta.......u konkretnom slučaju da pomisli da to što je žensko je od ključne važnosti za izradu ovakvog mosta.
pozz

to što je žensko je samo jedan od ključnih faktora za izradu takvog mosta,osim toga ima još toga o čemu ovisi jel se takav most njoj može napraviti.Pošto baratamo samo s informacijama koje nam pacijenti daju procjenu donosim na osnovu tih informacija s kojima raspolažem i nema smisla da ovdje nabrajam sve faktore o kojima ovisi izrada takvog mosta jer bi baš to moglo zbuniti one koji ovdje pitaju.

Drugo,ovdje se pitanja postavljaju samo radi okvirne onformacije o nečemu i razmjene iskustava i odgovori ovdje dobijeni ne mogu zamijeniti stručno mišljenje njihovih stomatologa pa je jasno da se tu nema koga zbunjivati jer je jedno forumsko pisanje a mišljenje stomatologa koji će to raditi je nešto sasvim drugo
 
imam ja jedno pitanje za ljude sto se razumeju u stomatologiju.

sedmica zub mi je propao i pukao i sad viri i vidi se ta pulpa
a zub me nikad nije zaboleo.sta da radim?????
da li postoji mogucnost da se nesto iskomplikuje???

sto pre odgovor,hvala
 
imam ja jedno pitanje za ljude sto se razumeju u stomatologiju.

sedmica zub mi je propao i pukao i sad viri i vidi se ta pulpa
a zub me nikad nije zaboleo.sta da radim?????
da li postoji mogucnost da se nesto iskomplikuje???

sto pre odgovor,hvala

možda je to šta se vidi pulpa a možda uraslo zubno meso kroz rupu od karijesa,uglavnom jedini koji to može popraviti je stomatolog pa pravac kod njega.I ne čekaj da te zaboli da bi otišao kod stomatologa,možda ti se ništa neće dogoditi sa zdravljem ali može gadno boliti ako se upali pa zato nemoj previše čekati.Možda se taj zub još može popraviti pa da opet imaš tu zub ali ako dugo čekaš istrunut će pa će jedino rješenje biti vađenje
 
hvala joco.

zelim da te pitam nesto posto vidim da se razumes u to.

*kada ti vilica propada(neznam strucan naziv) da li osecas nesto,e imaju neki simptomi
*i zanima me,hteo bi da zamenim predja 4 zuba,koliko to kosta(implantati)??/otprilike
i da li boli??
posto nije mi dobro koliko se plasim...


pozdravvvvvvvvv
 
hvala joco.

zelim da te pitam nesto posto vidim da se razumes u to.

*kada ti vilica propada(neznam strucan naziv) da li osecas nesto,e imaju neki simptomi
*i zanima me,hteo bi da zamenim predja 4 zuba,koliko to kosta(implantati)??/otprilike
i da li boli??
posto nije mi dobro koliko se plasim...


pozdravvvvvvvvv

ne znam šta podrazumjevaš pod tim propadanje vilice?Ako misliš na povlačenje kosti to se događa čitav život po malo,nekom više a nekom manje a pogotovo kad se zubi izvade onda nastupa malo brže povlačenje kosti i isto tako kod starijih ljudi se brže kost povlači.

Koji je razlog što hoćeš da zamijeniš prednja 4 zuba implantatima? Implantati se stavljaju samo ako tvoj korjen nije dobar ili fali.Implantati su u stvari umjetni korjenovi a ako je tvoj korjen zuba dobar onda je uvijek bolji nego najbolji implantat.Ako je problem estetike onda se tvoji zubi mogu izbrusiti i na njih se stave porculanske navlake
 
Kada se radi hirursko vadjenje umnjaka, da li se radi u nekoj posebnoj sali ili zajedno sa onima koji vade normalno? I da li (u slucaju Stomatoloskog) prisustvuju studenti ukoliko se radi u drugoj sali ili ne?

Što se tiče fakulteta radi se u drugoj sali (ne radi se u ambulanti) i mogu (ali i ne moraju) da prisustvuju studenti,
a ako ideš privatno kod oralnog hirurga ne verujem da ima posebnu salu za to:)
 
brate danas sam ipak smogao snage i otisao kod stomatologa,
odradio onaj snimak.

i zubar kaze da imam mozda 2,3 za vadjene
i imam 5.6 za popravljanje.
i za te prednje mi je rekao da mogu te navlake itd.
da li postoje neke moguce komplikacije pri vadjenju zuba????
posto nikad u zivotu nisam vadio zub,a za ovih 24god bio sam samo jednom kod zubara,i to su mi vadili zivac iz 1.

pooozzz,i veliko hvala na odgovorima.:worth:
 
Što se tiče fakulteta radi se u drugoj sali (ne radi se u ambulanti) i mogu (ali i ne moraju) da prisustvuju studenti,
a ako ideš privatno kod oralnog hirurga ne verujem da ima posebnu salu za to:)

Hvala:) Jel sam sama u toj sali ili se isto masovno vadi ko u onoj obicnoj (na Stomatoloskom)?

I kako ide oporavak kad se vade dva umnjaka odjednom?:sad2: Mislim koliko dugo ne moze da se jede normalno, koliko dugo boli itd.?
 
brate danas sam ipak smogao snage i otisao kod stomatologa,
odradio onaj snimak.

i zubar kaze da imam mozda 2,3 za vadjene
i imam 5.6 za popravljanje.
i za te prednje mi je rekao da mogu te navlake itd.
da li postoje neke moguce komplikacije pri vadjenju zuba????
posto nikad u zivotu nisam vadio zub,a za ovih 24god bio sam samo jednom kod zubara,i to su mi vadili zivac iz 1.

pooozzz,i veliko hvala na odgovorima.:worth:
komplikacije su moguće ali obično nisu ništa strašno ni opasno,može trajat malo više vremena ali zub na kraju izađe.Uglavnom ništa strašno.

Ako imaš sliku tih zubi skeniraj i pošalji mi na pm,možda se i ta 2,3 zuba daju spasiti šta se zna dogoditi.Šteta što se ne mogu staviti na samu temu da malo sve kolege snime situaciju i daju svoje mišljenje,više zubara više zna
 

Back
Top