ZUBAR!

Tek sam se sad ukljucila i najpre sve pohvale forumu i zubaru!
Ja ima uzasan problem koji traje nedeljama. naime, posle stavljanja bele plombe (zubu je izvadjen zivac), danima posle sam imala nepodnosljive bolove. Posle ponovnog odlaska kod zubara izvadjena mi je plomba sa naznakom da je verovatno alergija na belu plombu i stavljen mi je lek. Vec isti dan uzasni bolovi su ponovo poceli. Sutradan sam ponovo otisla kod zubara, pa je ponovljen proces. Kasnije sam imala bolove samo povremeno, ali manjeg intenziteta (vodu i kafu pijem na slamcicu od tada). Nakon nedelju, dve uzasni bolovi su se vratili, zubar je izvadio lek, medjutim bolovi su se vratili. Sada vec tri dana imam nepodnosljive bolove u talasima i svaki dan posecujem zubara od kojih su troje konstatovali da ne znaju sta je u pitanju. Zub sam dva puta snimala i nista se ne vidi. Sad moram da cekam do ponedeljka a bolovi su povremeno nepodnosljivi. Moram da napomenem da se lecim na stomatoloskom fakultetu u Novom Sadu i da zaista vise ne znam kome da se obratim za pomoc. Bojim se sta bi moglo biti u pitanju ako ni takvi strucnjaci ne znaju odgovor na to pitanje. MOLIM VAS ZA POMOC STO PRE I HVALA UNAPRED!!!!
Sto se tice tvog problem, prvo bih prokomentarisao alergiju na belu plombu - glupost! Nsu ti valjda stavili kao lek neki kortiko i dali alergosan da pijes?! Mala sala!
Jedino sto bi dosta pomoglo je dobar snimak. Koliko sam razumeo, 2 su bila losa jer se nista ne vidi!? (..ili se ne vidi proces???) Ukoliko se ne vidi proces videce se granica punjenja koja bi mogla biti uzrok problema? Bol na pritisak, sto rece Aca? Prilicno komplikovano, reklo bi se! Narocito posto je definitivno punjen kanal korena! ...mada, u dobrim si rukama!!!??? Nisi oticala?? A ono, kad bolje razmislim, stavljan je lek - 2 puta!! Znaci vadjeno je punjenje!?? Ako je njih troje na fakultetu zbunjeno, mi smo ovde tek... :roll:
 
Poslednja izmena:
Narode postavljanje snimaka je ovde zabranjeno ali ih uvek mozete poslati nekome na privatne poruke. Da ne bih svakome po naosob objasnjavao kako se snimak unosi u kompijuter uradicu to ovde da svi mogu da procitaju.

Najjednostavnije je da vam urade digitalni snimak na Cd-u ali to svakako nije uvek moguce.

Postoji nacin da se snimak slika sa fotoaparatom. Foto aparat treba ubaciti u makro mode (najcesce je oznacen cveticem) to je mod za slikanje na blizinu. Snimak se stavi na beli papir , u njega se uperi svetlo da ga osvetli ali da ne prav otsjaj i slika se bez blica iz male daljine (ne previse male makro mode jeste za malu daljinu I sitne stvari ali ako priblizite previse aparat nece hteti da izostri). Snimak na fotografiji ako ste dobro slikali mora da bude lep i da se dobro vidi ako je previse svetao znaci da je svetlo prejako, ako je previse taman svetlo je preslabo, ako ima otsjaj upalili ste blic.
 
Sto se tice tvog problem, prvo bih prokomentarisao alergiju na belu plombu - glupost! Nsu ti valjda stavili kao lek neki kortiko i dali alergosan da pijes?! Mala sala!
Jedino sto bi dosta pomoglo je dobar snimak. Koliko sam razumeo, 2 su bila losa jer se nista ne vidi!? (..ili se ne vidi proces???) Ukoliko se ne vidi proces videce se granica punjenja koja bi mogla biti uzrok problema? Bol na pritisak, sto rece Aca? Prilicno komplikovano, reklo bi se! Narocito posto je definitivno punjen kanal korena! ...mada, u dobrim si rukama!!!??? Nisi oticala?? A ono, kad bolje razmislim, stavljan je lek - 2 puta!! Znaci vadjeno je punjenje!?? Ako je njih troje na fakultetu zbunjeno, mi smo ovde tek... :roll:

Kako se samo usudjujes da ti padne na pamet da takvi strucnjaci sa fakulteta mogu da napune zub lose? :)
 
može li neko da kaže iz ličnog iskustva otprilike do koliko je normalno da posle vađenja umnjaka boli to mesto,meni su još 20 januara izvadili,posle 2 nedelje sam otišao na pregled pošto bol nije prošao,doktor me pregledao i rekao da nema nikakve upale,sad posle mesec dana još uvek me boli i ne znam šta dalje?

joj, pa to bolji nedeljama ako si bijo kod pogrešnog:mrgreen:
preporučam ispiranje usta s žalfiju, nanu & kamilicu...
će pomogne dok ne prodje. aj srećno :bye:
 
Raste mi umnjak pa me uzasno boli meso oko zuba.Cime mogu najbolje da ublazim bol?

Ne slusaj ovog sa febriceptom, prica gluposti.

Trebao bi da odes kod stomatologa da ti ocisti desni oko tog umnjaka. Odlicno bi bilo da ispiras 3% hidrogenom (skrece paznju na ovo 3% sa vise % ces da sebi sprzis desni). Znaci sipas hidrogen pa onda muckas na toj strani oko umnjaka, naravno nije lose da promuckas i cela usta i to par puta. Pa uzmes jedan stapic za usi umocis u 3% hidrogen pa blago ides oko tog umnjaka tamo gde je granica njega i mesa (desni) tu imas prostore i ti prostori su zapravo problem u njih zapada hrana a tesko se ciste, a onda se bakterije goste tom hranom i nastaje upala. Naravno cetkica za zube se podrazumeva. Ako mozes jednom cackalico da ocistis lagano prostore izmedju zuba i desni i to je odlicno.

U glavnom tu treba da se snimi. Ako udara u kost i nema gde to treba eksirati (izvaditi) tacnije uraditi jednu impakciju jer ako je poceo da pravi probleme pravice i dalje i tu nema price, moze da se smiri na neki period ali ce na kraju napraviti veci problem.
 
Tek sam se sad ukljucila i najpre sve pohvale forumu i zubaru!
Ja ima uzasan problem koji traje nedeljama. naime, posle stavljanja bele plombe (zubu je izvadjen zivac), danima posle sam imala nepodnosljive bolove. Posle ponovnog odlaska kod zubara izvadjena mi je plomba sa naznakom da je verovatno alergija na belu plombu i stavljen mi je lek. Vec isti dan uzasni bolovi su ponovo poceli. Sutradan sam ponovo otisla kod zubara, pa je ponovljen proces. Kasnije sam imala bolove samo povremeno, ali manjeg intenziteta (vodu i kafu pijem na slamcicu od tada). Nakon nedelju, dve uzasni bolovi su se vratili, zubar je izvadio lek, medjutim bolovi su se vratili. Sada vec tri dana imam nepodnosljive bolove u talasima i svaki dan posecujem zubara od kojih su troje konstatovali da ne znaju sta je u pitanju. Zub sam dva puta snimala i nista se ne vidi. Sad moram da cekam do ponedeljka a bolovi su povremeno nepodnosljivi. Moram da napomenem da se lecim na stomatoloskom fakultetu u Novom Sadu i da zaista vise ne znam kome da se obratim za pomoc. Bojim se sta bi moglo biti u pitanju ako ni takvi strucnjaci ne znaju odgovor na to pitanje. MOLIM VAS ZA POMOC STO PRE I HVALA UNAPRED!!!!

nisi napisala o kojem zubu se radi a to je jako bitno da navedeš jer neki zubi znaju imat malo više kanala nego što piše u knjigama.

Po ovom što si napisala meni se čini da je jedan kanal ostao živ i nepronađen
 
Pozdrav svima. U cetvrtak sam bio kod zubara i stavila mi je lek za umrtvljenje zivca. Sutradan ujutru me je probudio nesnosan bol, otisao sam i stavila mi je novi lek posle cega nisam imao bolove. Medjutim, sinoc i danas sam primetio da mi desni iza tog zuba (7.) i oko njega oticu sve vise i vise. Je li to normalno posto ubijam zivac ili sta? Ne boli ali me nervira :))
 
Pozdrav svima. U cetvrtak sam bio kod zubara i stavila mi je lek za umrtvljenje zivca. Sutradan ujutru me je probudio nesnosan bol, otisao sam i stavila mi je novi lek posle cega nisam imao bolove. Medjutim, sinoc i danas sam primetio da mi desni iza tog zuba (7.) i oko njega oticu sve vise i vise. Je li to normalno posto ubijam zivac ili sta? Ne boli ali me nervira :))

moguće da živca nije ni bilo nego da je već nastupio upalni proces oko vrha korjena pa ti zato zubno meso natiče.Javi se svom stomatologu na telefon pa mu to ispričaj pa ako treba naručit će te
 
moguće da živca nije ni bilo nego da je već nastupio upalni proces oko vrha korjena pa ti zato zubno meso natiče.Javi se svom stomatologu na telefon pa mu to ispričaj pa ako treba naručit će te

Javio sam joj se i objasnio joj preko telefona. Posto ne boli to sto je nateklo, ona kaze da je to zbog toga sto mi je prosli put lek iscurio u desni. Prvi put kada mi je stavila lek zub me je jako zaboleo pa sam isao te je ona menjala lek. Ja ovo imam od petka, kapiram da je neka upala da bi do sada pocelo da boli ili da bi daleko vise nateklo. Oteklo je samo meso oko zuba...
 
Molim pomoc, ako neko ima ideju...
03.04-og hirurski mi je izvadjen donji levi umnjak, danas je sesti dan od operacije, otoka ima jos malo, ali jos uvek ne mogu da zvacem i ne mogu skroz da otvorim usta, a i grlo me boli sa te strane. Problem je sto imam zakazanu operaciju devijacije nosa 16.04.( opsta anestezija ), pa me zanima da li je to prerano, odnosno da li je moguce da se ne oporavim u potpunosti od vadjenja zuba za nedelju dana? Nemam pojma da li da otkazujem operaciju.
Unapred hvala
 
Molim pomoc, ako neko ima ideju...
03.04-og hirurski mi je izvadjen donji levi umnjak, danas je sesti dan od operacije, otoka ima jos malo, ali jos uvek ne mogu da zvacem i ne mogu skroz da otvorim usta, a i grlo me boli sa te strane. Problem je sto imam zakazanu operaciju devijacije nosa 16.04.( opsta anestezija ), pa me zanima da li je to prerano, odnosno da li je moguce da se ne oporavim u potpunosti od vadjenja zuba za nedelju dana? Nemam pojma da li da otkazujem operaciju.
Unapred hvala

to trebaju odlučiti oni koji će te operirati pa se njima javi
 
danas sam bio kod zubara i izvadila mi je prsli zub i mora mi ugradjuje drugi nije mu bilo spasa :(

sad boli madafakas.hit

6270_smiley_faced_boy_with_spiky_hair_and_missing_tooth.jpg
 
Zdravo svima... Zamolio bih nekog doktora za pomoc... Imam otok na levoj strani gornje vilice... puno me interesuje koji antibiotik treba da se pije da bi otok splasnuo... jer nista mi zubar ne moze raditi dok otok ne splasne...tj. koji je antibiotik najpogodniji za otok od zuba... Unapred hvala::...
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima... Zamolio bih nekog doktora za pomoc... Imam otok na levoj strani gornje vilice... puno me interesuje koji antibiotik treba da se pije da bi otok splasnuo... jer nista mi zubar ne moze raditi dok otok ne splasne...tj. koji je antibiotik najpogodniji za otok od zuba... Unapred hvala::...

baš ti zubar tu najviše može pomoći,otvori zub da se gnoj može drenirati i zareže taj otok da gnoj iz njega iscuri van.

Antibiotik ti možda uopće ne treba,pacijenti su naviknuti da uzimaju antibiotike za najmanju sitnicu a po nekim analizama po pitanju infekcija oko zubi antibiotici nisu potrebni u 90% slučajeva.

I nikad,baš nikad antibiotik ne uzimaj na svoju ruku nego idi do doktora da ti ga propiše
 
je li moguće smanjiti razmak između zubi upotrebom kompozitnih masa?zubar mi je to spomenuo kad sam rekla da neću fasete jer mi se čini preinvazivno a i strah me brušenja zdravih zubi.također imam mlečni očnjak pa me zanima rešenje tog estetskog nedostatka.je li moguće isto koristiti kompozit ukoliko nedostaje trajni zametak da se izbegne vađenje?hvala!
 
je li moguće smanjiti razmak između zubi upotrebom kompozitnih masa?zubar mi je to spomenuo kad sam rekla da neću fasete jer mi se čini preinvazivno a i strah me brušenja zdravih zubi.također imam mlečni očnjak pa me zanima rešenje tog estetskog nedostatka.je li moguće isto koristiti kompozit ukoliko nedostaje trajni zametak da se izbegne vađenje?hvala!

moguće je ali ako razmak nije prevelik.Ili ako je velik onda se može donekle suziti.

Za očnjak se isto tako može koristiti kompozit ali opet ovisi koliko ga treba staviti jer ako ga treba puno dodati onda bi mogao pucati pa to nije trajno rješenje.Ako je korjen dobar možda bi se mogla staviti navlaka od porculana ili akrilata
 
pitanje: poslednih nekoliko dana sam imao upalu grla, kako kaze lekar, imao sam afte i gnojne cepove u grlu, (superinfekcija), imao sam temperaturu, i sve ostalo sto ide uz grip. Vec sam skoro nedelju dana na antibioticima, koje mi je lekar prepisao (orvagil, cliacil), takodje ispiram grlo hexoralom i zalfijom. Problemi na grlu su poceli da se povlace. Pre 2 dana pojavila mi se sitna rana u ustima, blizu pocetka grla, kod zuba, kao da se malo sa grla prosirilo. Ta ranica je sada afta, sad imam inficirane desne. Takodje imam problema i sa drugom stranom usta na istom mestu, jer verovatno kada grizem, grizem i nateklo meso. Moje pitanje je: sta bi trebao da uradim da bi se ova infekcija sto brze povukla, i da se ne bi vise iskomplikovala?
hvala unapred
 
Ja sam pre 6-7 godina plombirala peticu gore levo, i od pre par dana pocela je nesnosno da me boli!!!
Pogledala sam zub ogledalcetom, i videla da plomba stoji na mestu.
Bol dobija na intenzitetu posebno kada skrgucem zubima ili kada ih dodirnem.

Sta bi moglo da bude uzrok ovoga obzirom da je zub davno izlecen?
 

Back
Top