ZLO MRZI NA DOBRO...

Socijalni sukobi se desavaju zbog sukoba lazi i istine. Nemojte se zavaravati da je nesto drugo u pitanju. Oni koji prihvate "laz" kao stil zivota, trude se na sve nacine da slome onoga koji govori i zivi "istinu", jer je on zivi dokaz da se bez "lazi" moze. Pored toga, nije im prijatno da budu pored nekoga kome moraju da glume kako zive "istinu". Problem se javlja ako su te razlike velike, te se onaj koji zivi "istinu" hirurski odstranjuje uz sto veci psihicki teret. Posto te potajno sve vise mrze, onda pozele da i ti mrzis njih, da ti poremete unutrasnji mir, da ne mozes dalje da napredujes itd. Tvoj napredak je njihov poraz, tako oni to dozivljavaju i na sve nacine te vuku dole, zele da energiju usmeris na mrznju, a ne na svoj dalji razvitak. To rade izolacijom kojoj prethodi organizovano vredjanje. Vredjanje bude takvo da pogodi u sam ego, jer te ljudi koji te napadnu jako dobro poznaju i vrlo je tesko ostati smiren na tako nesto, pogotovo ako se desava prvi put. Bitno je samo doci do zaljucka da je to problem lazi i istine, a ne dobra i zla. Tada nastupa borba sa samim sobom, a ko pobedi sebe, ultimativni je pobednik.

Zamislite sad situaciju u kojoj jedan partner zivi istinu, a drugi laz, pri cemu onaj koji zivi istinu ulazi u brak ne poznajuci posledice takve razlike i sta ga uskoro ceka.
 
Poslednja izmena:
Znaci li to da mi bez postojanja pojma boga covek bio nomoralno bice? :think:

Hajde malo bolje formulisi pitanje :lol:

- - - - - - - - - -

Socijalni sukobi se desavaju zbog sukoba lazi i istine. Nemojte se zavaravati da je nesto drugo u pitanju. Oni koji prihvate "laz" kao stil zivota, trude se na sve nacine da slome onoga koji govori i zivi "istinu", jer je on zivi dokaz da se bez "lazi" moze. Pored toga, nije im prijatno da budu pored nekoga kome moraju da glume kako zive "istinu". Problem se javlja ako su te razlike velike, te se onaj koji zivi "istinu" hirurski odstranjuje uz sto veci psihicki teret. Posto te potajno sve vise mrze, onda pozele da i ti mrzis njih, da ti poremete unutrasnji mir, da ne mozes dalje da napredujes itd. Tvoj napredak je njihov poraz, tako oni to dozivljavaju i na sve nacine te vuku dole, zele da energiju usmeris na mrznju, a ne na svoj dalji razvitak. To rade izolacijom kojoj prethodi organizovano vredjanje. Vredjanje bude takvo da pogodi u sam ego, jer te ljudi koji te napadnu jako dobro poznaju i vrlo je tesko ostati smiren na tako nesto, pogotovo ako se desava prvi put. Bitno je samo doci do zaljucka da je to problem lazi i istine, a ne dobra i zla. Tada nastupa borba sa samim sobom, a ko pobedi sebe, ultimativni je pobednik.

Zamislite sad situaciju u kojoj jedan partner zivi istinu, a drugi laz, pri cemu onaj koji zivi istinu ulazi u brak ne poznajuci posledice takve razlike i sta ga uskoro ceka.

Pa to je to istina - laz
dobro - zlo
 
Zlo mrzi na dobro...

Da li vam se desavalo da vas neko bez razloga mrzi ?
Ignorise zaobilazi, ili da prica o vama lose...
Da vam pripisuje pogresne motive, da vas iz cista mira vredja..
Bez razloga...

To je ono sto me je nekada zbunjivalo zasto... neopravdano, bez razloga....

Biblija mi je pomogla da shvatim
kako funkcionise zlo...
Gledajuci iz psiholoskog ugla a i iz duhovnog moze se videti da su dobro i zlo
nepomirljivi i u vecitom sukobu...
To se oslikava i u nasim zivotima...
Kao sto dobrim osobama smeta zlo i gnusaju ga se...
Isto tako i zlima smeta dobro i kada osete dobro kod drugih,
Oni ga mrze, oni mrze takve osobe...
Jer ih to dobro koje nemaju u sebi suocava sa cinjenicom da su oni zli i
umesto da uniste zlo u sebi pre ce unistiti dokaze o tome da su zli
tj dobro oko sebe ce rasterati ili ce ga se kloniti
ili ce ga osuditi i proglasiti za zlo i jeres....
a sto je u skladu sa onim sta Biblija kaze
Jovan 3:20 " Jer svaki koji zlo čini, mrzi na svetlost i ne ide k svetlosti, da se ne otkriju dela njegova;

Tako funkcionisu zle osobe... mrze na dobro u bilo kom obliku... klone ga se...
Zlo govore o njemu...

Vratimo se na pocetak...
Ako vas neko bez nekog posebnog razloga mrzi a vi niste zli...
onda je to samo njeno zlo koje ne trpi to dobro u vama.

:heart:

Sta kazete?

:heart:
 
Socijalni sukobi se desavaju zbog sukoba lazi i istine. Nemojte se zavaravati da je nesto drugo u pitanju. Oni koji prihvate "laz" kao stil zivota, trude se na sve nacine da slome onoga koji govori i zivi "istinu", jer je on zivi dokaz da se bez "lazi" moze. Pored toga, nije im prijatno da budu pored nekoga kome moraju da glume kako zive "istinu". Problem se javlja ako su te razlike velike, te se onaj koji zivi "istinu" hirurski odstranjuje uz sto veci psihicki teret. Posto te potajno sve vise mrze, onda pozele da i ti mrzis njih, da ti poremete unutrasnji mir, da ne mozes dalje da napredujes itd. Tvoj napredak je njihov poraz, tako oni to dozivljavaju i na sve nacine te vuku dole, zele da energiju usmeris na mrznju, a ne na svoj dalji razvitak. To rade izolacijom kojoj prethodi organizovano vredjanje. Vredjanje bude takvo da pogodi u sam ego, jer te ljudi koji te napadnu jako dobro poznaju i vrlo je tesko ostati smiren na tako nesto, pogotovo ako se desava prvi put. Bitno je samo doci do zaljucka da je to problem lazi i istine, a ne dobra i zla. Tada nastupa borba sa samim sobom, a ko pobedi sebe, ultimativni je pobednik.

Zamislite sad situaciju u kojoj jedan partner zivi istinu, a drugi laz, pri cemu onaj koji zivi istinu ulazi u brak ne poznajuci posledice takve razlike i sta ga uskoro ceka.

Koji promašaj...:mrgreen:
Mržnja nastaje kod nesrećnog usled zavisti koja reaguje majmunski...Hteo bi majmun da oponaša srećnog,ali nema dopamina,serotonina ili nor adrenalina
i tad reakcija prelazi u prazno od čega sledi strah (od sopstvenog bezdana!) i tad ego mrzi objekat svog pokušaja oponašanja!
Kapito?
Arijana -Mona ne kapira psihološku reakciju subjektocentričnih živuljaka...
Policentričnost mišljenja odlikuje Sveti Duh (Pranu) koja prožima svet i Sveti Duh nema dobrih i zlih misli! Sve su misli njegove takve kakve su!
Samo egocentričnost označuje dobro i zlo!
I pre "Svetog" pisma su životinje jele jedna drugu pri čemu je jedač preo od zadovoljstva gutajući i žvačući pojedenog dok je pojedeni kukao od bola i mrzeo dan kad se rodio,a pogotovu njegovog jedača.
Prosto ki pasulj!
I Arijana kad ručka Bečku šniclu predmet je mržnje krave-mame čijem detetu-teletu Arijana jede deo noge...Nevaljala Monica s njenim "Svetim" pismom...:lol:
 
Zlo mrzi na dobro...

Da li vam se desavalo da vas neko bez razloga mrzi ?
Ignorise zaobilazi, ili da prica o vama lose...
Da vam pripisuje pogresne motive, da vas iz cista mira vredja..
Bez razloga...


Sta kazete?

da zaobidjem onaj teshiteljski biblijski deo :lol:
jednostavno je - sve to gore shto si navela nedovoljno je da pomislish da te normalna osoba mrzi
ne znam shta je i koliko potrebno za mrznju , ali ovo shto si ti navela deluje kao atak na tvoju sujetu i neke nedoumice koje ne mozesh sama da reshish , pa trazish opravdanje ili utehu u nechijoj "mrznji"
mrznja je zaista teshka rech, razmisli.
 
Zlo mrzi na dobro...

Da li vam se desavalo da vas neko bez razloga mrzi ?
Ignorise zaobilazi, ili da prica o vama lose...
Da vam pripisuje pogresne motive, da vas iz cista mira vredja..
Bez razloga...

To je ono sto me je nekada zbunjivalo zasto... neopravdano, bez razloga....

Biblija mi je pomogla da shvatim
kako funkcionise zlo...
Gledajuci iz psiholoskog ugla a i iz duhovnog moze se videti da su dobro i zlo
nepomirljivi i u vecitom sukobu...
To se oslikava i u nasim zivotima...
Kao sto dobrim osobama smeta zlo i gnusaju ga se...
Isto tako i zlima smeta dobro i kada osete dobro kod drugih,
Oni ga mrze, oni mrze takve osobe...
Jer ih to dobro koje nemaju u sebi suocava sa cinjenicom da su oni zli i
umesto da uniste zlo u sebi pre ce unistiti dokaze o tome da su zli
tj dobro oko sebe ce rasterati ili ce ga se kloniti
ili ce ga osuditi i proglasiti za zlo i jeres....
a sto je u skladu sa onim sta Biblija kaze
Jovan 3:20 " Jer svaki koji zlo čini, mrzi na svetlost i ne ide k svetlosti, da se ne otkriju dela njegova;

Tako funkcionisu zle osobe... mrze na dobro u bilo kom obliku... klone ga se...
Zlo govore o njemu...

Vratimo se na pocetak...
Ako vas neko bez nekog posebnog razloga mrzi a vi niste zli...
onda je to samo njeno zlo koje ne trpi to dobro u vama.

:heart:

Sta kazete?


Niko te ne mrzi bez razloga. Uvek ima razlog, samo ga treba iščačkati. Kad nekom uradiš neko zlo pa te mrzi to mogu da razumem. Ali kad te mrze jer nešto jesi ili nešto nisi (nacija, vera, znanje, imanje, lepota, .......) to su slučajevi za lečenje. Urgentno. :cool:
 
Niko te ne mrzi bez razloga. Uvek ima razlog, samo ga treba iščačkati. Kad nekom uradiš neko zlo pa te mrzi to mogu da razumem. Ali kad te mrze jer nešto jesi ili nešto nisi (nacija, vera, znanje, imanje, lepota, .......) to su slučajevi za lečenje. Urgentno. :cool:

Pa o tome ja pisem :)

Ali vidi realno neko moze imati neki imaginaran razlog sto te mrzi a u stvari je ljubomoran samo.
jesu to slucajevi za lecenje

Kada kazem bez razloga mislim na to da nema pravog razloga.
A naravno da oni koji mrze imaju neki svoj kocegaznati razlog.
Ali takva mrznja je bolest.
 

Kazem da to sto me neko mrzi iz meni nepoznatog razloga ne znaci da taj neko nema valjan razlog za svoju mrznju..vec samo da je meni nepoznat.

- - - - - - - - - -

Pa o tome ja pisem :)

Ali vidi realno neko moze imati neki imaginaran razlog sto te mrzi a u stvari je ljubomoran samo.
jesu to slucajevi za lecenje

Kada kazem bez razloga mislim na to da nema pravog razloga.
A naravno da oni koji mrze imaju neki svoj kocegaznati razlog.
Ali takva mrznja je bolest.

Za njega ili nju je njegov ili njen razlog uvak valjan i osnovan. mi kao ljudska bica vrlo retko sumnjamo u svoje misljenje i za nas je ono uvek ispravno i valjano..statistika kaze da je genije neko ko je fifti fifti u pravu ..prosecni ljudi su 20 30 posto u pravu.tj mnogo cesce nisu u pravu nego sto jesu..
 
To je ljutnja, ne mrznja

Mrznja nije osnovna emocija ..kompleksna je ..znaci sastoji se od kombinacije nekoliko emocija u nekom odnosu..bes ili ljutnja je jedna od tih gradivnih baznih emocija za mrznju.

Mrznja njacesce nastane kao kombinacija besa i nemoci.
u konkretnom primeru pucanja pneumatika..moze da te ne pogadja ako imas vremena i nista ne zavisi ako ces zakasniti zbog tog utroska vremena u promenu tocka> Ali ako nemas vremena to ce da te pogodi i da te naljuti. a posto si nemocan da stignes na vreme mrzis sto ti pukla guma.

ne razumem sta tu ima nejasno?

Evolucija ne razvija nista sto nije neophodno..tj nuznost je glavni evolutivni pokretac..to sto smo razvili takvu emociju razvili smo je jer nam je nuzno neophodna za zivot.

Ono na sta ti konkretno mislis ja mislim da je Nerazumna mrznja.to jeste gadna stvar..ali razumna mrznja itekako ima svoje mesto u ljudskom zivotu i svoju svrhu.
 
Često mi se to dešava...Ljud često misle da pošto sam dobronameran da sam ''laka meta'', morao sam da razvijem dobar odrambeni mehanizam i da da prihvatim da nisu svi ljudei dobri čak potpuno obratno. Ljudi su postali jako loši u poslednje vreme ali više volim i kada me neko otvoreno mrzi nego kada izigrava lažnog prijatelja:roll:
 
Kazem da to sto me neko mrzi iz meni nepoznatog razloga ne znaci da taj neko nema valjan razlog za svoju mrznju..vec samo da je meni nepoznat.

- - - - - - - - - -



Za njega ili nju je njegov ili njen razlog uvak valjan i osnovan. mi kao ljudska bica vrlo retko sumnjamo u svoje misljenje i za nas je ono uvek ispravno i valjano..statistika kaze da je genije neko ko je fifti fifti u pravu ..prosecni ljudi su 20 30 posto u pravu.tj mnogo cesce nisu u pravu nego sto jesu..

Pa da ok, neko moze imati iracionalan razlog a da je njemu racionalan.
Niko i ne mosli da je zao a opet mozermo na delima videti dosta zla.

Dakle dela otkrivaju ko je kakav.

Mrznja je sama po sebi zlo.
Znaci da osoba koja mrzi ima problem.

A Svestan covek zna ko je i kakav je i preispituje se.
Samo svestan covek moze biti na novou ljubavi.

- - - - - - - - - -

Neobicna je snaga dobra. Zlo ide preko sistema, sa dobrim se nikad ne zna, ima prirodu nepredvidivosti.

Da, neobicna je snaga dobra. :)
 
Ali je veliko pitanje i šta je dobro...Ovde većina ljudi misli da su dobri, fini i pošteni a u stvari su čisti oportunisti i kameleoni koji do stava drže kao do lanjskog snega i zgaziće Svakoga ko im ''stane na put''.
 
Zlo mrzi na dobro...

Da li vam se desavalo da vas neko bez razloga mrzi ?
Ignorise zaobilazi, ili da prica o vama lose...
Da vam pripisuje pogresne motive, da vas iz cista mira vredja..
Bez razloga...

To je ono sto me je nekada zbunjivalo zasto... neopravdano, bez razloga....

Biblija mi je pomogla da shvatim
kako funkcionise zlo...



Tako funkcionisu zle osobe... mrze na dobro u bilo kom obliku... klone ga se...
Zlo govore o njemu...

Vratimo se na pocetak...
Ako vas neko bez nekog posebnog razloga mrzi a vi niste zli...
onda je to samo njeno zlo koje ne trpi to dobro u vama.

:heart:

Sta kazete?

Šteta...

Zar Biblija ne može ta ti pomogne da shvatiš kako ti funkcionišeš?

Kada doneseš odluku da ne budeš zla, potisneš neke emocije, navike, misli
i onda ih vidiš u drugima. Sve što si ikada čula, videla i doživela od drugih
samo je ogledalo neosvešćenog dela tebe.

Svaki sukob je unutrašnji sukob.

Zlo u tebi ne trpi dobro u tebi.
 

Back
Top