Život u Kanadi - pitanja i odgovori

Ok ne znam gdje si ti, ok ako si u kući normalo da nemaš pojma šta je napolju ili negdje drugo. Ne možeš ni da vidiš a ni da zamisliš.... U Torontu je istina uveče poprilično prazno ali vikend je sve puno, svaku posjetu nečemu ili karte moraš da kupuš ranije jer budu rasprodate. Jezera su na svakom ćošku, subota i nedjelja parkovi su puni, bukvalno. Svi su donijeli nešto za piknik, neki prave raštilj, neko treči/ neko leži na dekici u parku. Uglavnom puno i tu možeš da vidiš npr kineze grupa njih 15 pa puste muziku i njihove žene plešu kao u filmu...mozeš da vidis razne kulture kako se ponašaju, iskreno naši su najglasniji 😂 Kanađani uglavnom hotdog a kad čuješ galamu i miris ćevapa ah znaš ko je👍Onda na jezerima je divno, mi smo cjelo ljeto subota na Erie jezero tako je čisto ali moraš doći u 7h ujutro jer nećeš naći mjesto na plaži... plaža pjesak, jezero kao more... talasi ma milina. I sad se vraćam na komentar ovog što kaže da su svi u kućama ah' da svi izađu možda bih tek onda morali u4h da dodjemo da zauzmemo mjesto na plaži😂😂😂 Dalje ja radim u firmi s kanađanima, ljudima koji su rođeni u Kanadi, pa sad mogla bih pisati knjigu ali mlađi idu na neke izlete uglavnom sa par prijatelja vikendom dok ovi malo stariji idu na Cottage i tamo provode vikend opet ne sjede u kući recimo da se mrdnu na drugo mjesto🤷‍♀️ Hm to je do čovjeka taman da je na Marsu ako je takav. Opet kažem večernjih pijanki i izlazaka ima u centru za mlade tipa subota a drugi dani ništa. To je samo moje iskustvo i moje mišljenje... Pozdrav
Bio na Ajtobiku i Misisagi. Išao do centra. Juli i avgust čitav bio. Poluprazan grad. Izlazio uveče već je iza 12 h fajront. Ima lokala i klubova Ok. Išao do jednog parka koji je solidno sređen iza Vudbridž naselja....ali nije ni blizu kao kod nas.
Ja sam iz Sarajeva. Mi imamo planine okolo i prirods oko Toronta mi je krajnje bezveze u odnosu naše prirodne ljepote. Kažu da je Britanska Kolumbija ljepša od Alpa što se tiče planina.
 
Jedno pitanje, pre dosta vremena sam bio na ovom forumu i bio sam jako zagrejan za odlazak u Kanadu. Nisam nazalost uspeo tada da odem. Zanima me da li i sada ako nadjem poslodavca u Kanadi koji je spreman da mi finansira LMIA, moram pre dolaska da polazem IELTS? Jel i dalje sve ostalo isto sto se radne vize tiče? Hvala 😊
 
Jedno pitanje, pre dosta vremena sam bio na ovom forumu i bio sam jako zagrejan za odlazak u Kanadu. Nisam nazalost uspeo tada da odem. Zanima me da li i sada ako nadjem poslodavca u Kanadi koji je spreman da mi finansira LMIA, moram pre dolaska da polazem IELTS? Jel i dalje sve ostalo isto sto se radne vize tiče? Hvala 😊
Procedura i zahtevi su ostali isti ; sad je jos teze zbog pandemije
 
138128404_1682215951958043_8262661078401776853_o.jpg
 
Pozdrav svima! Nama je sansa za odlazak da ja apliciram, posto bismo imali malo bodova da ide i muz odmah. Zato bih otisla ja i pokrenula proces za spajanje porodice. Pa me zanima da li neko ima iskustva, koliko to traje?
Bolje probaj studentsku vizu, to mozete da odete zajedno, i da sredite papire.
Jako puno sada dolaze na taj fazon iz Azije i Afrike.
Vazno je da niste krivicno osudjivani, i da muz nije ima ucesce u ratu. Da se upise fakultete u Kanadi ( sto je vrlo jednostavno ), i da imate pare za dve godine na racunu. Naravno na razgovoru u Ambasadi kazete da necete ostati u Kanadi, nego da cete se vratiti. Kada dodjete u Kanadu, muz ima pravo da radi. Tamo se pokrene proces za dobijenje trajne, posle nekoliko polozenih ispita i dobijaju se papiri.
Study in Canada as an international student - Canada.ca
 
Physiotherapist
Community:
Iqaluit
Reference number:
10-506451
Type of Employment 2:
Term Until March 31, 2022
Union Status:
This position is included in the Nunavut Employees Union
Salary:
$99,743.00
Northern Allowance:
$15,016.00
Subsidized staff housing available
This is a Highly Sensitive Position and a satisfactory Criminal Record Check, along with a clear Vulnerable Sector Check is required.
This employment opportunity is open to all applicants.
Reporting to the Manager, Rehabilitation Service, the Physiotherapist is responsible for decisions regarding all aspects of client care in physiotherapy, assessment and treatment programs, as well as clinical supervision of Community Therapy Assistants. This position also includes developing and delivering skills training to families, communities, home-care workers, community members, organizations and other health professionals.

The Physiotherapist must provide assessment findings, analysis, treatment, response to treatment and discharge planning in the patient’s chart. Charting should follow Standards of Practice and Code of Ethics of a Canadian Provincial College, the Canadian Physiotherapy Association (CPA) and the Department of Health by responding to referrals from physicians, nurses, Community Health Centers, allied health professionals, team members, Ottawa Health Services Networks Inc. (OHSNI) and individuals.

The successful candidate for this position will have a master’s degree in Physiotherapy with one (1) year of clinical experience. Current registration with a Canadian Provincial College of Physiotherapist is required.

Equivalencies that consist of an acceptable combination of education and experience may be considered.

The official languages of Nunavut are Inuktitut, Inuinnaqtun, English, and French. Fluency in more than one of Nunavut’s official languages is an asset. Knowledge of Inuit language, communities, culture, land, and Inuit Qaujimajatuqangit is an asset.

Term until March 31, 2022. Current Indeterminate Government of Nunavut employees that apply and are successful on this term position may be offered an internal transfer assignment for the duration of the term pending Management approval.

An eligibility list may be created to fill future vacancies.




If you are interested in applying for this job, please email your cover letter and resume to gnhr@gov.nu.ca. Please include the REFERENCE # in the subject line of your email.

  • The Government of Nunavut is committed to creating a more representative workforce so it can better understand and serve the needs of Nunavummiut. Priority will be given to Nunavut Land Claims Beneficiaries.
  • Candidates must clearly identify their eligibility in order to receive priority consideration under the Nunavut Priority Hiring Policy.
  • Employment in some positions requires an acceptable criminal record check. Possession of a criminal record will not necessarily disqualify candidates from further consideration.
  • Job descriptions may be obtained by fax, email or on the website.
  • Only those candidates selected for an interview will be contacted

Contact:
Department of Human Resources (Iqaluit)
Government of Nunavut
P.O. Box 1000, Station 430 Iqaluit, Nunavut X0A 0H0
Phone: 867-975-6222
Toll Free: 1-888-668-9993
Fax: 867-975-6220
Email: gnhr@gov.nu.ca
www.gov.nu.ca/public-jobs
 
Živi li neko od forumaša u Montrealu? Mi smo u Vankuveru ali razmišljamo o preseljenju možda sledeće godine. Zanima me naročito kakvo je vreme (zime) i koliko je važan francuski za posao? Čitala sam već neke forume, gledala yt, ali me zanimaju vaša iskustva. Hvala unapred!
Zima ti je hladna, tako da est kada bas hladno, skole ne rade. To jave sat ranije pre otvaranje skole, a toi vidi sta ces sa deteom onda, a moras na jobing,
Compte tenu de la constante instabilité de la météo, la température peut dépasser le point de congélation même en hiver, de telle sorte que la neige peut fondre et il peut pleuvoir. D'autre part, des vagues de froid polaire, avec des minimales de -25/-30 °C, se produisent dans la pratique chaque année.
Climat Montreal: température, précipitations, quand partir (climatsetvoyages.com)
Ako radis u nekoj fabrici i nosi dzak od tacke A do tacke B i radis za minimalac , onda ti ne treba ni engleski. Ali vec ako radis u butiku, u restoranu, coscu, provigu...moras da budes bilengue, a za ozbiljnije poslove da citas i pises na engleskom i na francuskom. Francuski je jako bitan.

Adorez-vous aider les gens à atteindre leurs objectifs financiers? Détestez-vous vendre des produits sous pression ou atteindre des cibles de vente? Notre cabinet de conseils financiers en pleine croissance est à la recherche d’un consultant en bien-être financier bilingue (anglais/français) passionné par la planification financière et qui adore éduquer les gens. En tant que cabinet-conseil, notre seul objectif est de soutenir nos clients. Nous ne vendons aucun produit financier. Le consultant en bien-être financier peut résider à Montréal, Ottawa, Winnipeg ou Toronto et servira des clients d’Eckler partout au Canada.
Eckler Ltd. recrute pour des postes de Planificateur Financier Bilingue (Montréal, Québec, Canada) | LinkedIn
Inace ako neces da zivis u getu MN,PE..moras da ides u bolje delove grada....
Mnogi sto dodju u Quebec beze posle za Ontario.
Informacije su iz prve ruke Dejan Lucic ( Covek koji sve zna )
 
Jako vazan clanak, pogotovo poslednja recenica

OTTAWA — The economic and life disruption caused by the COVID-19 pandemic has prompted some recent immigrants to leave Canada and return to their countries of origin, where they have more social and family connections.

The number of permanent residents who have been in Canada for less than five years declined by four per cent to 1,019,000 by the end of 2020 from 1,060,000 the year before, according to an analysis of Statistics Canada's labour force survey that measures the number of workers between 15 and 65 years old by their immigration status.
The number had grown three per cent a year, on average, in the previous 10 years.
The data show that the number of permanent residents who have been in Canada for five to 10 years also dropped from 1,170,000 in 2019 to 1,146,000 in 2020.
"It's actually not uncommon to have immigrants go back to their home country during the recessionary periods," said Robert Falconer, a researcher at the University of Calgary School of Public Policy.
"If they've lost their job, they can go and live with their family and not pay rent. They can maybe find some social connections and work back home."
He said the number of new immigrants fell by about three per cent between 2008 and 2009 during the financial crisis and the recession that followed.
He said many of those who have left in the past year might not come back if the economy doesn't recover quickly.
"The longer they stay at home in their home countries, the less likely they are to come back to Canada."
A study by Statistics Canada released in August showed that in the early months of the pandemic, recent immigrants to Canada were more likely than Canadian-born workers to lose their jobs, mainly because they had held them for less time and, as a whole, are overrepresented in lower-wage employment. That includes in service-sector jobs.
Julien Bérard-Chagnon, an analyst with Statistics Canada, said the agency doesn't keep a monthly count of immigrants who leave the country but a group of its analysts are now working on a paper to examine the issue during COVID-19 pandemic.
"The literature signals that immigrants, especially recent immigrants, are more likely to emigrate than the Canadian-born population," he said.
While the pandemic has also driven down immigration to Canada by about 40 per cent in 2020 compared to 2019, the Liberal government announced in October that Canada is seeking to admit upwards of 1.2 million new permanent residents in the next three years, including 401,000 this year.
But this number seems optimistic as travel restrictions and the sharp economic downtown remain.
"I doubt they will hit their target this year," Falconer said.
A spokesman for Immigration Minister Marco Mendicino said the government is very confident it will meet it immigration targets in the next three years.
"In January 2021, we welcomed more new permanent residents than in January 2020, when there was no pandemic," Alexander Cohen said in a statement.
"We’re already ahead of schedule, welcoming new permanent residents at a rate 37 per cent higher than our projections."
Falconer said the government is focusing on transitioning temporary residents in Canada to permanent status.
"It's the best thing to do for people who are living here," he said. "But in terms of this population growth, it's a wash, meaning that we're not actually increasing our population."
He said this policy is necessary but not sufficient to help the government meet its high immigration target this year.
"Not every temporary resident wants to become a Canadian permanent resident or Canadian citizen. Some of them are here to work, to study and they are perfectly happy to go back home."
He said the incentive for the government is still to try to increase immigration numbers, especially in jobs related to health care and technology because having fewer immigrants will harm these two sectors more than others.
Andrew Griffith, a former director of citizenship and multiculturalism at the Immigration Department, says immigrants who arrive during an economic downturns tend to suffer economically, at least in the short term, more than those who arrive when the economy is growing.
He said maintaining high levels of immigration at a time when the economy is weak and sectors such as hospitality, retail and tourism are devastated has an element of irresponsibility.
Griffith said immigrants leaving Canada can reflect a failure of Canadian integration policies.
He said the government needs to put more focus on immigrants who are already here as we face structural change in sectors including hospitality, travel and service industries that will affect mostly women, visible minorities and recent immigrants.
"We may be in a fairly structural shift that will eliminate some jobs or dramatically reduce some jobs, and then what kind of retraining programs or other programs we need to support people as they transition."
Cohen said the government has invested in settlement services during the COVID-19 pandemic by increasing funding to help boost wages by 15 per cent. It has helped buy personal protective equipment to keep staff safe, as well as cellphones and laptops to ensure services, including language training and job-search help, can be offered remotely.
Falconer said the government should address problems with licensing and professional development that many newcomers face in Canada.
"We make it very, very difficult for somebody who worked in a profession in their home country to come here and work in the same profession."
"Immigrants come here with aspirations or hopes of being able to work and earn a much better living here in Canada than they did in their home country and they discover that they're actually going to be working in an unpaid, underemployed job."

This report by The Canadian Press was first published March 7, 2021.
 
Bas sam se razocarao. Moj muz stupio u kontakt sa jedna agentka , da zapocnemo procedura, dali za permanent ili radna viza, ali za sad zbog Covid nishta mu je rekla...😑. Muz ima setifikat za fitnes trener, i security dugodishno iskustvo u kazino, nije u bash trazeni poslove to. Zanima me dali moze kao student da probamo u neki fitnes shkola ili slicno....Jaooo zelim u Kanada 😀
 
Range Lake, Yellowknife

$379,900 | 3 BED | 3 BATH


main.jpg


MLS®:4490
Full Baths:1
Taxes:$3581.08 for 2020
Storage:Garage
Construction:Stick Built
Type:Townhome
Half Baths:2
Maintenance:$300/Condo Fee
Storeys:2
Bedrooms:3
Heating:$3500/Year
Square Feet:1573 SqFt
Year Built:1988
Bathrooms:3
Fuel Type:Oil
Parking:Single Parking + Garage
Style:Townhome
841 Bigelow Crescent, Range Lake, Yellowknife (4490) (century21yk.ca)
 

Une immense file pour visiter un logement à 975$ dans le quartier Verdun à Montréal​

https://www.petitpetitgamin.com/202...V4gfc2LIl7shKQSe73BgDnMu85tXitmMAEJ_tV3rOMvNE
safe_image.jpg

Ogroman red za posjet 975 dolara smještaja u Montrealu, okrugu Verdun​

Stambena kriza u Montrealu trenutno je vrlo jaka. Annie Vallee podijelila je nekoliko fotografija koje puno kruže internetom kako bi prikazale situaciju. Objašnjava šta se događalo u okrugu Verdun krajem sedmice: "Smještaj za iznajmljivanje na galtu za 4 1/2 dolara u iznosu od 975 dolara, moji prijatelji, nevjerovatno da je samo jedna žena s djetetom u postaji javnih kuća koju jlui želi #villedeverdun #montreal #villedemontreal #regisdulogement #cacv #frapru ”. Dolazi sezona preseljenja i mnogi Montrealeri teško pronalaze stan po poštenoj cijeni.
166226260_2926052604297173_4067978807323927301_n.jpg
 
Zanima me dali neko ima iskustvo sa agent Elena Simic sa studentska viza, agencija Future option?
Ja imam iskustvo, ona je prvo radila studentske vize za Australiju, i ja dosao u Australiju 2015.ona mi je sredjivala vizu. Sad radi i Kanadu. Dobra je, doooosta dobra, profesionalna, malo smo se razmimoisli u komunikaciji pa zadnji put nisam produzavao vizu preko nje, ali to ne menja cinjenicu da je jako profesionalna.
Btw, posle 6 godina jos uvek u Australiji, jos uvek na studentskoj vizi, koja istice dogodine. I ja sam zainteresovan za Kanadu, i planiram da idem tamo, samo sto ne zelim da se zlopatim kao ovde u Australiji, tako da gledam najbolju opciju za emigraciju.
Jos jednom, Elena je dobra, i sve preporuke ko god planira da ide preko njene Agencije.
 
Pozdrav ljudi! E ovako, imam priliku da dodjem u Kandu da zivim i radim, sa porodicom... Cekam prezentaciju u Petak, da vidim sta nude , i kakva je situacija (grad, plata, smestaj...) Kuvar sam po zanimanju, i supruga je kuvarica, imamo dvoje dece, 9 i 11 godina... na tom kao nekom intervijuu sam pitao da li je moguce odlazak komplrtne porodice odmah, receno mi je da je moguce, receno mi je da su kuvari u Kanadi izuzetno deficitarni i da su plate dobre...... Imam 16 godina iskustva, po hotelima, restoranima, recnim brodovima, radim i kao poslasticar, radio sam i kao pica majstor (mogu reci da sam onako, kompletan kuvar) Sto se tice agencije naravno placa se sve, lepe su cifre u pitanju, agncija je Safe Cruise.... Da li neko ima mozda iskustva sa njima, kako sta.. Mada kolio znam dugo rade i postoje mada su od skoro krenuli sa programom za Kanadu... I imam par pitanja... koliko vidim ima po forumu puno ljudi dobre volje koji hce da pomognu i objasne, pa ko velim, da pitam i ja nesto... Dakle da li neko zna koje je plata neka za iskusnog kuvara, koliko se krece smestaj, naravno ne nesto skupo, niti mora da bude centar, penthouse, nego jednostavno nesto normalno u cemu moze da se zivi... Skola za decu, dakle neki 6-ti i 4-ti razred.... Skupoca zivota, normalno nesto nista napucavanje, nikakvi posebni prohtevi, samo neka normalnost u odnosu na Srbiju....... Znaci ako je neko voljan da mi napise sve u svemu kako i sta se desava tamo... Da i supruga i ja smo vakcinisani ja sam i prelezao Koronu...

Hvala vam unapred!!!!!
 
Pozdrav ljudi! E ovako, imam priliku da dodjem u Kandu da zivim i radim, sa porodicom... Cekam prezentaciju u Petak, da vidim sta nude , i kakva je situacija (grad, plata, smestaj...) Kuvar sam po zanimanju, i supruga je kuvarica, imamo dvoje dece, 9 i 11 godina... na tom kao nekom intervijuu sam pitao da li je moguce odlazak komplrtne porodice odmah, receno mi je da je moguce, receno mi je da su kuvari u Kanadi izuzetno deficitarni i da su plate dobre...... Imam 16 godina iskustva, po hotelima, restoranima, recnim brodovima, radim i kao poslasticar, radio sam i kao pica majstor (mogu reci da sam onako, kompletan kuvar) Sto se tice agencije naravno placa se sve, lepe su cifre u pitanju, agncija je Safe Cruise.... Da li neko ima mozda iskustva sa njima, kako sta.. Mada kolio znam dugo rade i postoje mada su od skoro krenuli sa programom za Kanadu... I imam par pitanja... koliko vidim ima po forumu puno ljudi dobre volje koji hce da pomognu i objasne, pa ko velim, da pitam i ja nesto... Dakle da li neko zna koje je plata neka za iskusnog kuvara, koliko se krece smestaj, naravno ne nesto skupo, niti mora da bude centar, penthouse, nego jednostavno nesto normalno u cemu moze da se zivi... Skola za decu, dakle neki 6-ti i 4-ti razred.... Skupoca zivota, normalno nesto nista napucavanje, nikakvi posebni prohtevi, samo neka normalnost u odnosu na Srbiju....... Znaci ako je neko voljan da mi napise sve u svemu kako i sta se desava tamo... Da i supruga i ja smo vakcinisani ja sam i prelezao Koronu...

Hvala vam unapred!!!!!
Iz mog iskustva... posetio sam solidan broj zemalja,. ziveo sam i u EU, i Severnoj Americi...
Kanada je ubedljivo najveca subpolarna vuko-ebina u kojoj sam ikad boravio.
Sad otici tamo, gde su kartonske kuce od 150 kvadrata po milion dolara??????
Gde je cena najgore hrane bukvalno skyrocekting...
Nemoj da racunas, za tebe/zenu/decu... da living expenses mozete da pokrpite ispod jedne plate, a bice vise od jedne ako ste u vecem gradu.
Kontam da za vas cetvoro ispod 3000$ za hranu, stan i osnovne potrebe gde god da ste, skoro da nije moguce.
Ako zivis u Torontu, pa samo za raspali metro vam treba 500$ mesecno za vas cetvoro, ako neces da cekas u vecnim guzvama svuda.

Ako si neko ko se teze uklapa sa drugim nacijama, taj neki melting pot kojekakvih nacija je jedno posebno iskustvo u Kanadi...
Nisam ksenofob, lako se uklapam svuda, ali tek tamo sam shvatio koliko nemam isti vibe sa nekim nacijama... koliko god sam se trudio da budem otvoren kao mladji, jednostavno ljudi iz naseg dela sveta su mi mnogo blizi, pa cak mi je 2x bolje bilo sa Turcima u Frankfurtu, nego sa nekim nacijama u Kanadi...
Nebo, zemlja...
Imao sam dobre prijatelje i Indijce, i Britanskog porekla, i iz ostalih blisko istocnih zemalja i nemam nista protiv njih ali da nije bilo toliko puno Italijana i Balkanaca oko mene u istom communityu, bio bi to jedan jadan socijalni zivot, a i poslovni... Sve jace pare, i jace price sam imao zahvaljujuci Italijanima i Balkancima. Tako da mnogo zavisi, gde ces da se zaposlis kad stignes tamo, u kom gradu, u kom objektu. Ko ce da te doceka itd...

Ti kao kuvar neces brzo da zabodes preko 20$ na sat(citaj u proseku 3000$ mesecno) a taj raspali CND dollar je 80 dinara pa ti vidi i racunaj.
Zivot u Srbiji sa 80 hiljada dinara(koliko moze da ima svaki prosecan kuvar a i mnogo vise) i zivot u Kanadi sa 200-300 hiljada dinara (koliko ces isto imati kao kuvar).
Bukvalno razlika u standardu ne postoji...cak sta vise, pre ces da se skucis u Srbiji naprimer, i to u kvalitetnijem objektu.
Tamo mozes da obrises guz sa platom prosecnog kuvara...
Sad da me pitas, u ovom dobu covid njesra, gde je Kanada pokazala pravo lice kao i sve common wealth zemlje...
Totalno apsurdno je pokrenuti proces imigracije u ovom trenutku...
 

Back
Top