Quantcast

Zivot u Kanadi - pitanja i odgovori

@mer

Početnik
Poruka
2
Planiramo da idemo u NS, Halifax... Vec par meseci radimo na tome. Prvo bi suprug otisao pa onda deca i ja... I nama bi znacilo ako neko ima neku informaciju 🤗
Ja sam također pokušavao nesto preko EE ali je jako visok CRS.... svakako bi bilo zgodno doći u Ontario na taj način, ali nemam bas uslove... zadovoljavam AIPP pa idem u tom pravcu, Halifax je svakako primamljiv grad... sretno...

Smartanabil

Veoma poznat
Moderator
Poruka
12.261
GALIJA UPLOVILA PUNIM JEDRIMA I ODUŠEVILA TORONTO

U legendarnoj sali “Opera House”, u centru Toronta, gostovala je 9. novembra 2019, grupa “Galija”. Prošlo je mnogo godina od njihovog poslednjeg nastupa, tako da se sa nestrpljenjem čekao dugo najavljivani koncert.

Predgrupa su bili lokalni momci i devojke iz benda “Promya”, koji su veoma često prisutni na rok sceni Toronta. Sa ponosom možemo reći, da su itekako pokazali šta je dobra svirka i da dijaspora ima kvalitetne muzičare.

Nakon njih na binu su izašli članovi grupe “Galija” koji su bili pozdravljeni burnim ovacijama . Prvi deo koncerta bio je u laganijem ritmu da bi u drugom delu krenulo ludilo. Svi su pevali, igrali i uživali u starim i novim pesmama. Sa Galijom smo prošli kroz vremeplov koji je trajao skoro 3 sata. Na kraju, posle 4-5 bisa, publika se sa žaljenjem rastala sa nadom da će opet doći.

Odličan koncert sa dobrom atmosferom i po mišljenju mnogih, sa kojima sam pričala, jedan od najboljih koncerata u Torontu u poslednjih nekoliko godina.

Odlična organizacija kompanije Tall Boy Entertainment (Miloš Orlić) i pohvala za profesionalni odnos prema medijima.

Autor/foto:

Ivana Đorđević

Srećica83

Početnik
Poruka
29
Mi smo u Vankuveru tek dva meseca i nekako ne znam šta da kažem o tim prvim utiscima...sem da nisu baš sjajni..a nekako se poklopilo da smo upoznali dosta nekih naših ljudi i Bugara koji nisu srećni ovde a ne mogu da se vrate tamo... jedan naš čovek koji je ovde baš uspešan sada posle 8 godina u Kanadi, a počeo je od nule, rekao mi je da je znao tada ono što zna sada da nikad ne bi došao ovde, al sad nema nazad...ne znam ni zašto sad o svemu ovom razmišljam, verovatno praznična depresija 🙂 ali, htela sam da pitam forumaše sa dužim stažom u Kanadi da li/kada počnete da prihvatate ovo sve kao svoje ili kad počnete da se osećate prihvaćenim, kad/da li se naviknete na sve posle nekog vremena?

stanoye

Obećava
Poruka
53
Nasi ljudi svasta pricaju, treba se distancirati od nekih ljudi na vreme jer ce vam siriti negativnu energiju.
Ukoliko vam grad kao grad ne odgovara, uvek se mozete preseliti u neki drugi grad.
Mislim da je prvih 6 meseci najteze sto se tice neke nostalgije, posle polako sve dolazi na svoje mesto. E sad zavisi i od toga kako ste se poslovno snasli.

NoleBole

Početnik
Poruka
1
Pozdrav za sve forumaše, posebno za ljude dobre volje koji su već u Kanadi i dele svoja iskustva. Da li je neko od vas imao iskustva ili poznaje nekog od policajaca iz Srbije koji je uspeo da se preseli i radi isti posao u Kanadi??? Verovatno bih morao na školovanje, ovde u Srbiji sam završio Policijsku akademiju, radim u struci 15 godina, a svojevremeno su kružile priče da se diploma akademije priznaje u Kanadi, ma šta to značilo?! Zašto baš tamo - to nikada niko nije znao da objasni. Informišem se trenutno za EE program, imao bih uslove, ali mi je važno da znam ove stvari iako je o tome vrlo malo podataka na forumima, baš oskudno. Znam da moram preko WES da tražim credential report i sve to, ali ne poznajem ama baš nikog ko je imao sličnu situaciju. Puno hvala svim dobrovoljcima