Zimski turizam - skijanje

drustvo jel ide neko na Kop ove zime? procitao sam da su uradili nove zicare i da je ski pas jeftiniji u odnosu na cene u regionu...vidimo se na stazi :)))

...bila sam maja meseca i tada su stvarno radili onu žičaru na Karaman grebenu- pomerali su je niže-da počinje od onog dela gde je bejbi ski lift...Ove godine Kopaonik bez mene...Vikend sa mužem da ali porodično ne...
 
Svima bih od srca preporucio nasu olimpijsku ljepoticu Jahorinu.
Tamo sam zimovao godinama u skromnom hotelu Rajska dolina.
Nisam bio prosle 4 godine ali je drustvo nastavilo da ide i bez mene...i dalje su odusevljeni.

Pored velikog broja staza...Jahorina je pitoma...toliko da covjek stice dojam da moze da se spusti na pocetak piste na koju god stranu da se otisne (: ...
Pored velikog broja hotela i bungalova...preporucivo je da se naprave rezervacije...a za one koji zele malo jefiniji smjestaj...moguce je rezervisati sobu u hotelu ili privatanom smjestaju na Palama koje su udaljene nekin 20km od Jahorine.

Preporucio bi...od srca...
 
Jahorina- povoljna za velika drustva, iznajmljivanje vikendica ili samo apartmana ...

prirodne mastovite staze, imponuju u odnosu na vestacke trakaste ;)
moze se prosetati do Igmana i Bjelasnice :ok:

ja volim i Austriju
 
Poslednja izmena:
ja cu tamo ove zime...:)
Gde?:)
Meni je Austrija=skijanje.
Mada ove sezone za pocetak Francuska Val d Isere,otvaranje sezone i tom se skijanju najvise radujem,bez dece sa super ekipom....
Sa decom u februaru u Zell am See( po teci put ali smo konstatovali da je za njih to najbolje) a onda za mart nova destinacija:Italija Cervinia.
Jel bio neko tamo?
Sto se Kopa tice - bolje i jeftinije je stici do Bad Klainkirchem-a i skijati ko covek.
Kop-Jok!
 
Gde?:)
Meni je Austrija=skijanje.
Mada ove sezone za pocetak Francuska Val d Isere,otvaranje sezone i tom se skijanju najvise radujem,bez dece sa super ekipom....
Sa decom u februaru u Zell am See( po teci put ali smo konstatovali da je za njih to najbolje) a onda za mart nova destinacija:Italija Cervinia.
Jel bio neko tamo?
Sto se Kopa tice - bolje i jeftinije je stici do Bad Klainkirchem-a i skijati ko covek.
Kop-Jok!

ja cu tamo za zimski raspust sa decom i prijateljima i njihovom decom...:)
pre toga moz da padne neki vikend u Bugarskoj ako bude snega
a i posle toga takodje :lol:
Kop je ove godine samo u jednodnevnoj varijanti,znaci ujutro se nacrtamo na stazi vec oko 10,a uvece kuci na spavanje :lol:
 
Gde?:)
Meni je Austrija=skijanje.
Mada ove sezone za pocetak Francuska Val d Isere,otvaranje sezone i tom se skijanju najvise radujem,bez dece sa super ekipom....
Sa decom u februaru u Zell am See( po teci put ali smo konstatovali da je za njih to najbolje) a onda za mart nova destinacija:Italija Cervinia.
Jel bio neko tamo?
Sto se Kopa tice - bolje i jeftinije je stici do Bad Klainkirchem-a i skijati ko covek.
Kop-Jok!

...meni je i Italija skijanje ( pogotovo Sestriere...a o Courmayeur-u ne bih ) ...i Shvajcarska je skijanje...i Slovenija...i Cheshka...i Slovachka...

...Kaprun je mnogo bolji u martu mesecu ( i to polovinom )...;)

...hotelske usluge i cene Kop-a su katastrofalne u poredjenju sa navedenim daleko jachim ski drzhavama ...Jahorina je ok, ali cce i oni da pate od proshlogoshnjeg "sindroma Kop-a"...i BiH je na beloj listi...i oni su zheljni da dobiju bolje za iste novce ( mislim na ovogodishnju hotelsku ponudu Jahorine )...

...Bugarsku ne volEm...i teshko da cce me neko u dogledno vreme odvucci tamo...:mrgreen:
 
ja cu tamo za zimski raspust sa decom i prijateljima i njihovom decom...:)
pre toga moz da padne neki vikend u Bugarskoj ako bude snega
a i posle toga takodje :lol:
Kop je ove godine samo u jednodnevnoj varijanti,znaci ujutro se nacrtamo na stazi vec oko 10,a uvece kuci na spavanje :lol:
Dobar je Bad..al selo.Bas selo.Jeste najblizi.I niej los za decu.Mada ja nisam odusevljena stazama.Tacnije povezanoscu staza.
 
...meni je i Italija skijanje ( pogotovo Sestriere...a o Courmayeur-u ne bih ) ...i Shvajcarska je skijanje...i Slovenija...i Cheshka...i Slovachka...

...Kaprun je mnogo bolji u martu mesecu ( i to polovinom )...;)

...hotelske usluge i cene Kop-a su katastrofalne u poredjenju sa navedenim daleko jachim ski drzhavama ...Jahorina je ok, ali cce i oni da pate od proshlogoshnjeg "sindroma Kop-a"...i BiH je na beloj listi...i oni su zheljni da dobiju bolje za iste novce ( mislim na ovogodishnju hotelsku ponudu Jahorine )...

...Bugarsku ne volEm...i teshko da cce me neko u dogledno vreme odvucci tamo...:mrgreen:
Za Cesku i Slovacku ne znam.Nisam skijala tamo.
Sestriere sam gledala prosle godine,odlicno izgleda,al je ipak odluka pala na Ischgl.
Svica je super.Zermat,Verbier...odlicno.
U Francuskoj je odlicno skijanje,smestaj je malo blj,ali ko mari kad je super ekipa i powder snow,a oko 3pm ovo:
:zper::zper::zper:
 
Čujem da se postavljaju nove žičare na Kopu, na Karamanu čak i neke sa šest mesta… A uvodi se i novi sistem za osnežavanje, tako da ni sa snegom neće biti problema. Kada se na to doda da je cena ski pasa 9400 din, i da nema smaranja sa putarinama i dugim putovanjem, ja znam gde ću ići ove zime :)
 
I dalje ne vidim prednost u zimovanju sa snobovima kohima je osnovna delatnost da budu vidjeni.. U to se Kop pretvorio. Jos mora da poraste kako bi se priblizio ozbiljnim ski centrima Evrope. Volela sam Kopaonik u periodu kada se preko nije moglo, tj. nije se lako moglo.
Sada kada se moze, za istu lovu skjam u Francuskoj.
Msm, stvar ukusa naravno.
 
I dalje ne vidim prednost u zimovanju sa snobovima kohima je osnovna delatnost da budu vidjeni.. U to se Kop pretvorio. Jos mora da poraste kako bi se priblizio ozbiljnim ski centrima Evrope. Volela sam Kopaonik u periodu kada se preko nije moglo, tj. nije se lako moglo.
Sada kada se moze, za istu lovu skjam u Francuskoj.
Msm, stvar ukusa naravno.

Nije da nije...stvar je ponude i mjesta na koje ides.
Kad uracunas put, putarine, troskove benzina ili avio prevoza, ski pass-a ...dodjes na jeftinije da odes na Kopaonik ili Jahorinu nego u Francusku.

Samo kazem da nije bas isto...
 
@tema...
Ove godine Davos, sigurica 3-4 dana...a jos ce se naci koji vikend na Andermatu ili Flumserbergu...okacicu slike sa cjenama i utiscima...
Super tema...drago mi je kada vidim da ima zainteersovanih i za zimski turizam (: ...
 

Back
Top