Paradajz turizam zaboravite

И у Србији има река, језера и базена. Пливајте тамо. Што мора да се иде у Грчку, не разумем.

Pobogu, zato što neko uživa u moru kao moru, u tom mirisu, u tom pesku, osećaju koji imaš kad odeš među sve te nasmejane i raspoložene ljude, u toj soli mora... Porediti reku, jezero, bazen i more je... Pa, nemam reči.

Ali ovo poslednje i jeste krucijalno, ne razumeš prosto, ali bitno je da imaš komentar.

Zvuči kao ovo

Elem, bila sam na odmorima u svim varijantama. Od paradajz turizma, do all inclusive varijanti aranžmana preko turističkih agencija, i u sopstvenoj režiji.
Nikad mi nije bilo fantastično ili loše zbog smeštaja, već zbog mesta u kojem sam bila i ekipe ljudi sa kojima sam bila.
Lepo mi je na svakoj destinaciji gde odem, more ,planina, banja, neko drugo mesto, nije bitno, uvek mi nešto prija da vidim. I otprilike sam ceo dan napolju do predveče. Tako da ne vidim što bih davala ogromne novce za smeštaj, u kojem ionako jako malo boravim, hranu ne volim da uplaćujem jer onda 10 dana moram jesti u istom restoranu tri puta dnevno, a ja više volim da istražim sve.
Tako da ne dajem glas ni paradajz turizmu, ni preplaćenom, svako treba sebi da udesi i ide kako mu odgovara i prija.
A upirati prstom u drugog kako on letuje je čista nekultura, to već nije paradajz turizam , nego paradajz-mind.

Upravo i jeste to... Jer, valjda se podrazumeva da ako odeš na more moraš davati 100 evra u proseku dnevno na hranu samo i jače.

Pobogu, zato što neko uživa u moru kao moru, u tom mirisu, u tom pesku, osećaju koji imaš kad odeš među sve te nasmejane i raspoložene ljude, u toj soli mora... Porediti reku, jezero, bazen i more je... Pa, nemam reči.

Ali ovo poslednje i jeste krucijalno, ne razumeš prosto, ali bitno je da imaš komentar.

Заобиђи ме са тим општим местима. Укуси су различити, знам и за једно и за друго и сад бирам друго.
Невоља је што ти изгледа мислиш да је одлазак на море некакво људско право, хаха.

Заобиђи ме са тим општим местима. Укуси су различити, знам и за једно и за друго и сад бирам друго.
Невоља је што ти изгледа мислиш да је одлазак на море некакво људско право, хаха.

Biraj ti šta hoćeš, niko ti ne brani, samo nemoj da trpaš nos u nešto u šta i sama kažeš da se ne razumeš.

Nevolja je što ti misliš da je odlazak na more nekakav luksuz, haha.

Dok je to u normalnim zemljama normalna stvar, pa nam tako Nemci, Česi, Rusi i slično dođu na more i uživaju, letuju po hotelima, dok naši gledaju apartmane i da prođu što jeftinije, jer se prosto nema. Nemac od dve plate odvoji za more, dok naši moraju na kredit od godinu dana. Ali zato naša zemlja ima više milijardera nego Nemačka, biće da smo mi sposobniji ovde nekako.

Biraj ti šta hoćeš, niko ti ne brani, samo nemoj da trpaš nos u nešto u šta i sama kažeš da se ne razumeš.

Nevolja je što ti misliš da je odlazak na more nekakav luksuz, haha.

Dok je to u normalnim zemljama normalna stvar, pa nam tako Nemci, Česi, Rusi i slično dođu na more i uživaju, letuju po hotelima, dok naši gledaju apartmane i da prođu što jeftinije, jer se prosto nema. Nemac od dve plate odvoji za more, dok naši moraju na kredit od godinu dana. Ali zato naša zemlja ima više milijardera nego Nemačka, biće
da smo mi sposobniji ovde nekako.

За наш народ је летовање у хотелу луксуз, тачно. Сад не знам, читала сам свашта о Чесима који дођу у Далмацију пуног гепека готових јела и флаширане воде.

За наш народ је летовање у хотелу луксуз, тачно. Сад не знам, читала сам свашта о Чесима који дођу у Далмацију пуног гепека готових јела и флаширане воде.

Piše i na tarabi... Pa se ne zaleći.

A i malo je bezveze da uopšte komentarišeš temu u koju se ne razumeš, ali ok.

Одакле теби право да кажеш да се у нешто не разумем? Шта тебе квалификује за учешће на теми, мајке ти???

Pa, nisam ja rekao, ti si rekla.

И у Србији има река, језера и базена. Пливајте тамо. Што мора да се иде у Грчку, не разумем.

Dakle, ne razumeš, navodiš ovde kako su reke, jezera i ostalo za plivanje, bez da uopšte uzmeš u obzir sve ostale prednosti mora koje postoje.

Mene kvalifikuje ljubav prema moru, jasna razlika između vode i mora, to što mi je to najveće uživanje na svetu ovom. Dakle, reklo bi se da se razumem.

Pa, nisam ja rekao, ti si rekla.

Dakle, ne razumeš, navodiš ovde kako su reke, jezera i ostalo za plivanje, bez da uopšte uzmeš u obzir sve ostale prednosti mora koje postoje.

Mene kvalifikuje ljubav prema moru, jasna razlika između vode i mora, to što mi je to najveće uživanje na svetu ovom. Dakle, reklo bi se da se razumem.

Оно што ме једино занима је пливање. Где ће то бити и шта је око мене, мање ми је битно.

На разним местима се може уживати, то је поента. Ти то не можеш да схватиш, очигледно.

Kao što rekoh, neko si ko ne razume more i ljude koji vole more, znači mogu uživati i na drugim mestima, ali im more pričinjava posebno zadovoljstvo.

Ti kao neko ko se izjasnio da ne razume i da ti nije bitno šta je dok plivaš, ne znam zašto se i dalje upinješ da dokažeš kako si za ovu diskusiju, jer apsolutno nemaš nikakav osećaj i ljubav prema moru.

Ali ok, nastavi ti.

Kao što rekoh, neko si ko ne razume more i ljude koji vole more, znači mogu uživati i na drugim mestima, ali im more pričinjava posebno zadovoljstvo.

Ti kao neko ko se izjasnio da ne razume i da ti nije bitno šta je dok plivaš, ne znam zašto se i dalje upinješ da dokažeš kako si za ovu diskusiju, jer apsolutno nemaš nikakav osećaj i ljubav prema moru.

Ali ok, nastavi ti.

Инфантилан си и искључив.

Nek ljetuje kako ko može, otkud ko zna iz kojeg razloga se nosi svoja hrana na ljetovanje? Izbjegavam da jedem po restoranima i hotelima gdje nisam sigurna da hrana nije preko noževa, roštilja, daski za rezanje kontaminirana svinjskim proizvodima što znači nosim svoje meso a ostalo kupujem pa kuham u apartmanu ili idem tamo gdje svinjetine nema ni u ponudi.

Osoba koja izjavi da joj je svejedno plivala u bazenu, reci ili jezeru kao pandan moru nema pojma o moru, niti ga doživljava isto kao osoba koja voli more i uživa u njemu.

Mislim, mogu ja da ti nacrtam, nije problem.

Онај ко воли да плива, пливаће свуда и биће срећан. Ти вероватно лежиш као клада испод сунцобрана.

Back