Paradajz turizam zaboravite

Po propisima trebalo bi da oduzimaju svaku neupakovanu hranu. Tako je bilo i biće i važi manje više na svakoj granici u svetu. Nije potreban tekst o tome svake godine ;)
U praksi retko kada ih interesuje da li imate kulen ili kolut iriškog kačkavalja u torbi u gepeku..
Ako nešto traže to je akcizna roba tipa alkohol i cigare i to samo trkeljišu ako baš preterate ili ako ste toliki baksuz da im je tad neka inspekcija,akcija gde dobijaju bonus po učinku ili novinari. Onda će vas oguliti. Ali to je stvar vaše karme :lol:
Zato putujte i uživajte. :heart:

jesi donekle u pravu al imam osecaj da kada se pomene paradajz-turist vecina nas misli na te hvalisave skorojevice koji ne idu na more da vide more vec da se slikaju za fejsbukove. Kako kapirati da je doticni paradajz-turist siromasan tolko da nema ni za suvlaki, giros, pivo, sladoled........a da dolazi na more sa autom od bar 40 000 evra. Licno poznajem osobe koje letuju 10 dana u grckoj sa 200 evra ukupno al vozi BMW da mu svaba pozavidi.Mozes misliti sta je sve poneo u gepek od hranu, a da spava u sobi sa jos sestoricom, to se podrazumeva.
Uostalom, zasto se taj uvredljivi naziv paradajz-turist odnosi na nas srbe a ne na poljake, rumune, bugare.........koji su i siromasniji od nas ?
Dakle, radi se o mentalitetu a ne o pare.
Ja i dalje ne razumem, zasto je to tvoj problem?:think:

I da dodam da su Grci obično tolike lenčuge da moram da ih podsećam često da lupe pečat u pasoš, da se bukvalno za decenije odlaska tamo nije desilo da su mi gepek otvorili, i da su me svega dva tri puta pitali za cigare i alkohol onako preko volje bez ambicije i da čuju odgovor :lol:

Za razliku od njih nemci nisu lenčuge i dešavalo se da mi bukvalno deset minuta sabiraju datume ulaska u EU i onda me zajebavaju jer Grci često a Mađari ponekad ne lupe pečat (naši su posebna priča). Mada sve mogu da vide u sistemu. Ali ni oni me za hranu nisu pitali, doduše na aerodromu je drugo

Čak i ti koji idu da se slikaju za neku mrežu, pa da se ne lažemo većina se slika za mreže, ogromna većina. Što bi to bilo uskraćeno onima što nemaju?

Znači, ok da se slikaš za fejsbuk ako si na Mikonosu uz šampanjac, a nije ako si u Bečićima?

Drugo, neki ljudi jednostavno ne žele da ih neko dere sa cenama i da neki prosečan i glup ručak na moru plaćaju po 150 evra, čak i oni što voze BMW, jer kod kuće za te pare lomi kičmu godinu dana.
postoji mnogo razloga za odlazaka na more, nazalost, psihologija paradajz-turiste je jedan od cescih razloga. Nije problem u tome sto je neko stedljiv jer nema dovoljno novca, pa cak i da nosi deo hrane od kuce, svako zeli videti more, odmoriti se od svakodnevnih problema, provesti te lepe dane sa porodicom, prijateljima................ali upravo u tog socijalnoj kategoriji ima najvise onih , sklonih da svoj zivot DRUGIMA prikazu pozitivnijim nego sto je, nametljivim "dokazima"...........fotosima na drustvenim mrezama.

Dva dana peces, dva ljustis i meljes i jedan kuvas.5 dana gubitka zbog 5 kw struje, zar je stvarno neko to radio?
Inace ne nosim nista, zasto bih nosio kad je tamo jeftinije nego u srbiji?
pa recimo da idem na more radi fotosa................izadjem jednom na plazu, slikam se i gotovo sa letovanje. Ajd u apartman na kuvanje ajvara.

postoji mnogo razloga za odlazaka na more, nazalost, psihologija paradajz-turiste je jedan od cescih razloga. Nije problem u tome sto je neko stedljiv jer nema dovoljno novca, pa cak i da nosi deo hrane od kuce, svako zeli videti more, odmoriti se od svakodnevnih problema, provesti te lepe dane sa porodicom, prijateljima................ali upravo u tog socijalnoj kategoriji ima najvise onih , sklonih da svoj zivot DRUGIMA prikazu pozitivnijim nego sto je, nametljivim "dokazima"...........fotosima na drustvenim mrezama.

Što je i sasvim logično, jer im život prosto nije tako spektakularan, a i oni bi da pokažu da žive nešto, jer je to priroda ljudska. Zato je sve više depresivnih, jer gledaju sve to i misle da je to život.

Ne znam šta tu čudi i buni...

Neuporedivo je, duplo mi je lepse plivanje na moru
Miris blizu mora :heart:

Ma ne može da se poredi plivanje u reci i na moru... Prosto ne može. Kad prilazim moru ja već uzbudjen.

Back