Quantcast

Žig zveri

Aljehin

Početnik
Poruka
2
Imam dosta pitanja koja me interesuju oko samog kraja a nebih da postavljam ovde javno jer vidim da su ljudi raspolozeni da padnu u vatru .
Da li mogu da ti ovde ostavim email pa da mi se javis ?
Hvala ,

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
3.215
15. Ништа нема што би човека могло опоганити да уђе споља у њега, него што излази из њега оно је што погани човека.
16. Ако ко има уши да чује нека чује.

666 je spolja, jako zanimljivo ko se setio da spolja opoganjuje ljude sa djavolom, samo sto Hrista pravi lazovom, sta cemo sa tim?
ah, da opravdanje je da lazno otkrivenje kaze ko ima UHO [jedno] da cuje, neka cuije, njega... KO IMA OBA NEKA CUJE JEVANDJELJE

CarstvoBožije

Obećava
Poruka
75
15. Ништа нема што би човека могло опоганити да уђе споља у њега, него што излази из њега оно је што погани човека.
16. Ако ко има уши да чује нека чује.
666 je spolja, jako zanimljivo ko se setio da spolja opoganjuje ljude sa djavolom, samo sto Hrista pravi lazovom, sta cemo sa tim?
ah, da opravdanje je da lazno otkrivenje kaze ko ima UHO [jedno] da cuje, neka cuije, njega... KO IMA OBA NEKA CUJE JEVANDJELJE
"Ako ko ima uši" i "ako ko ima uho" ima isto značenje. U narodu se često kaže "pretvorio se sav u uho", a ne "sav u uši" kad se hoće reći da je načuljio uši da sluša nešto iako slušamo sa dva uha, a ne sa jednim (osim ako je neko sa jednim odsečenim uhom poput onog što mu ga je apostol Petar odsekao, ali mu ga je Hristos ubrzo vratio :)*). *Smajli je zbog čitalaca, a ne radi onih koji nažalost ne priznaju Sveto Pismo. Naravno, na nesreću, ima onih kojima je zaista i trajno odsečeno jedno uho (u fabrici, ratu ili bilo kako drugačije), pa slušaju samo jednim uhom. Dakle, suštinski značenje se ne menja ni kad kažemo "slušati uhom" ni kad kažemo "slušati ušima". A čoveka ne pogani hrana koja ulazi u njega kad se prethodno ritualno ne operu ruke kako su tražili fariseji nego zlo u ljudskom srcu koje se spolja onda projavi. To je smisao ovog jevanđeljskog stiha. A žig i da se dodeljuje na telo (laserska tetovaža) i da se umeće u telo (biočip) skrnavi (pogani) čoveka već samim tim što je to kršenje starozavetne zapovesti: "Ne meći na se kakvih biljega". Znači i obična tetovaža pogani čoveka iako dolazi spolja, jer je kršenje te Božije zapovesti, a kamoli laserska tetovaža, biočip ili nešto treće što predstavlja stavljanje žiga zveri koje nije samo "stavljanje (mećanje) kakvih biljega" nego će predstavljati i čin kojim se menja DNK čoveka u nefilimski i zato po Otkrivenju takvim ljudima neće biti oproštaja, jer nefilimi ne mogu ponovo postati ljudi, tj. ne mogu se spasiti, biće zauvek odbačeni kao đavolja, a ne Božija tvorevina.
"Ko ima uho (uši) da čuje neka čuje...", a ko nema negiraće Pismo i činiti druga bezakonja sve do suda Božijeg kad ćemo dati odgovor za svaku misao, reč i delo.

Glasnik.

Elita
Poruka
22.549
Sta vredi nekome ako ne prihvati zig zveri a ne veruje u Boga ili ne zivi po njegovom zskonu?
Nista.

I ovaj sto promovise parce zemlje, sam ne zivi od zemlje i drugi mu rade to mslo parce zemlje i oko kuce.
On licno ne veruje da ce zig zveri biti cip ili slicno.
Ne zeli da kaze sta veruje, jer bi ste ga onda okarakterisali.

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
3.215
"Ko ima uho (uši) da čuje neka čuje...", a ko nema negiraće Pismo i činiti druga bezakonja sve do suda Božijeg kad ćemo dati odgovor za svaku misao, reč i delo.
beremo usi sad, da bi ih dometali u lazno otkrivenje
18 Jer svedočim svakome koji čuje reči proroštva knjige ove; ako ko dometne ovome, Bog će nametnuti na njega zla napisana u knjizi ovoj;

U narodu se često kaže "pretvorio se sav u uho", a ne "sav u uši"
kada se tiho prica i sapuce, uvek se sapuce na jedno uvo, i jos se ruka postavi, tako da nije isto znacenje, ti izmisljas, plus pogledaj sta kae jednouhima pisac laznog otkrivenja, bljuvotine i sl. na uvce - sramota

a znacenje jevandjelja kod dva uha, da ko ima USI i hoce da cuje, da cuje

Jos jedan dokaz da znacenje nije isto, da ti mastas i izmisljas
pretvorio sam se u uvo znaci da slusaam sta tek imas da kazes, u buducnosti
a kod dva uveta je vec receno, u proslosti, ko oce da cuje sto je vec receno

Poslednja izmena:

anajade

Domaćin
Poruka
3.309
18 Jer svedočim svakome koji čuje reči proroštva knjige ove; ako ko dometne ovome, Bog će nametnuti na njega zla napisana u knjizi ovoj;

kada se tiho prica i sapuce, uvek se sapuce na jedno uvo, i jos se ruka postavi, tako da nije isto znacenje, ti izmisljas, plus pogledaj sta kae jednouhima pisac laznog otkrivenja, bljuvotine i sl. na uvce - sramota

e tako se i jovan pretvorio u uvo a otvorio i ono trece oko i napisao otkrovenje

CarstvoBožije

Obećava
Poruka
75
To "uši" je u zagradi kao moje objašnjenje da to ima isto značenje kao uho. Obično se stavi "- napomena moja" kao pojašnjenje da se radi o mojoj napomeni, razmišljao sam i to da stavim, ali opet nema potrebe za one koji su čisti, jer "čistima je sve čisto, nečistima je sve nečisto". Baš sam i pomislio da ćeš se uhvatiti za to znajući tvoju prirodu i tako je i bilo. Ali svima dobronamernim jasno je da ja ne citiram Pismo, tj. ne domećem reči Božijoj, jer sam dobro znam reči Otkrivenja o onima koji domeću i oduzimaju iz te knjige (a što ti činiš ne priznajući je za bogonadahnutu) nego samo za reč "uho" stavljam objašnjenje u zagradi (uši) u skladu sa raspravom koju vodimo.

Značenje "uvo" i "uši" je isto i odnosi se na duhovno uvo (uši) kad se pominje telesno uvo (uši).
Kad se šapuće u uvo onda se naravno šapuće u jedno uvo, a ne u uši, ali često se ne šapuće u uvo nego se šapuće, a slušalac taj tihi glas sluša s oba uha.
Proroštva se nasuprot tvojoj tvrdnji (ne) slušaju i sa jednim:

"23 Nego im ovo zapovedih govoreći: Slušajte glas moj i biću vam Bog i vi ćete mi biti narod, i idite svim putevima koje vam zapovedih, da bi vam dobro bilo.

24 Ali ne poslušaše, niti uha svog prignuše, nego idoše po savetima i mislima zlog srca svog, i otidoše natrag, a ne napred.

25 Otkad iziđoše oci vaši iz zemlje misirske do danas, slah k vama sve sluge svoje proroke svaki dan zarana i bez prestanka.

26 Ali ne poslušaše me, niti uha svog prignuše, nego behu tvrdovrati i činiše gore nego oci njihovi.

https://wwwyu.com/biblija/24jer007.htm"
i sa dva uha:
Mt. 13,14 "I ispunjava se na njima proroštvo Isaijino, koje govori: Ušima ćete čuti, i nećete razumjeti; i očima ćete gledati, i nećete vidjeti!";
"8 Dođe reč Gospodnja Zahariji govoreći:

9 Ovako govori Gospod nad vojskama: Sudite pravo i budite milostivi i žalostivi jedan drugom.

10 I ne činite krivo udovici ni siroti, inostrancu ni siromahu, i ne mislite zlo jedan drugom u srcu svom.

11 Ali ne hteše slušati, i uzmakoše ramenom natrag, i zatiskoše uši svoje da ne čuju.

12 I srcem svojim otvrdnuše kao dijamant da ne čuju zakon i reči koje sla Gospod nad vojskama duhom svojim preko proroka pređašnjih; zato dođe velik gnev od Gospoda nad vojskama.

13 Zato kao što On vika, a oni ne slušaše, tako i oni vikaše a ja ih ne slušah, govori Gospod nad vojskama.

14 Nego ih razmetnuh vihorom po svim narodima, kojih ne poznavaše, i zemlja opuste iza njih da niko u nju ne dohođaše niti se iz nje vraćaše, i obratiše milu zemlju u pustoš."

https://wwwyu.com/biblija/38zah007.htm
Tačnije, rečima "uho" i "uši" označava se srce kojim ljudi prihvataju (što npr. ja činim) ili odbacuju (što npr. ti činiš) Božiju reč.

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
3.215
24 Ali ne poslušaše, niti uha svog prignuše, nego idoše po savetima i mislima zlog srca svog, i otidoše natrag, a ne napred.
Tačnije, rečima "uho" i "uši" označava se srce kojim ljudi prihvataju (što npr. ja činim) ili odbacuju (što npr. ti činiš) Božiju reč.
imaju skuplja kola dva srca, dvostruko ubrizgavanje, a nisam znao za ljude
Značenje "uvo" i "uši" je isto i odnosi se na duhovno uvo (uši) kad se pominje telesno uvo (uši).
a kada Hristos kaze, ako te ruka ili oko sablaznjava iskopaj ga, isto misli na duhovno oko?.
tačnije, rečima "uho" i "uši" označava se srce
aha, duhovno uvce je fizicko srce
a kada ispituje bubrege?

Poslednja izmena:

CarstvoBožije

Obećava
Poruka
75
imaju skuplja kola dva srca, dvostruko ubrizgavanje, a nisam znao za ljude
a kada Hristos kaze, ako te ruka ili oko sablaznjava iskopaj ga, isto misli na duhovno oko?.
aha, duhovno uvce je fizicko srce
a kada ispituje bubrege?
"Ako te oko tvoje desno sablaznjava, iskopaj ga i baci od sebe; jer ti je bolje da pogine jedan od udova tvojih nego li sve tijelo tvoje da bude baceno u pakao. Ako li te desna ruka tvoja sablaznjava, odsijeci je i baci od sebe; jer ti je bolje da pogine jedan od udova tvojih nego li da sve tijelo tvoje bude baceno u pakao." Matej 5:29,30
"Kada cujes za "oko" ili "ruku", nemoj mi-sliti da se govori o delovima tela, jer u tom slucaju ne bi rekao "desno oko" i "desna ruka". Gospod ovde govori o onima za koje mislimo da su nam prijatelji, a nanose nam stetu; na pri-mer, neki mladic ima prijatelje bludnike i njihov los uticaj nanosi mu stetu. Takve, dakle, "odseci" od sebe, jer ces mozda tako spasiti i njih, ako se urazume i poznaju svoj greh. Ne uspes li da spases njih, spasices barem sebe. Ako, medjutim, nastavis da se druzis s njima propasces i ti i oni." (http://www.vjeronauka.net/uploads/5/9/1/8/5918968/tumacenje_sv.jevand.po_mateju.pdf)
"23 I decu njenu pobiću na mesto; i poznaće sve crkve da sam ja koji ispitujem srca i bubrege, i daću vam svakome po delima vašim" https://wwwyu.com/biblija/66otk002.htm#23
"7 Ali Gospod reče Samuilu: Ne gledaj na lice njegovo ni na visinu rasta njegovog, jer sam ga odbacio; jer ne gledam na šta čovek gleda: Čovek gleda šta je na očima, a Gospod gleda na srce." https://wwwyu.com/biblija/091sa016.htm#7
"U suštini, ovo je ono što kaže: srce je duhovni dio nas gdje prebivaju naši osjećaji i želje." U istom smislu kad Gospod pominje bubrege. Ostatak ovde: https://www.gotquestions.org/Hrvatski/srce.html

CarstvoBožije

Obećava
Poruka
75
Pravoslavni narode, sta mislite o sledecim klipovima?

Gledao sam te i slične klipove još tad kad su se pojavili i čitao razne knjige različitih tumačenja. Korisno je pogledati i pročitati, ali kao i svuda treba razlučiti netačno od tačnog. Kroz prihvatanje današnjih biometrijskih dokumenata još uvek se ne prima žig zveri što tvrdi npr. i Nikodim Bogosavljević:
na čiji sam sajt naišao pre 2 ili 3 godine gde ima dosta dobrih i tačnih stvari, ali i nekih netačnih - npr. on odbacuje svaki vid hilijazma, a Crkva je odbacila samo jeretički hilijazam, a ne biblijski koji su propovedali neposredni učenici svetog Jovana Bogoslova i još neki sveti oci u istoriji (neke od njih navodio sam ovde:
https://forum.krstarica.com/threads/zig-zveri.746069/page-63#post-33236516
https://forum.krstarica.com/threads/zig-zveri.746069/page-64#post-33236548
https://forum.krstarica.com/threads/zig-zveri.746069/page-64#post-33236608
https://forum.krstarica.com/threads/zig-zveri.746069/page-64#post-33236648
https://forum.krstarica.com/threads/zig-zveri.746069/page-64#post-33236719
https://forum.krstarica.com/threads/zig-zveri.746069/page-64#post-33236806)
Žig zveri će biti kad se zacari Antihrist (pominjao sam na ovom forumu da je poslednji period 2029 AD-2036 AD o čemu smo pisali i ovde: http://putgospodnji.com/biblijska-hronologija/tabela.html). Kako kaže apostol Pavle: "Sve ispitujte, dobra se držite".

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
3.215
nemoj mi-sliti da se govori o delovima tela, jer u tom slucaju ne bi rekao "desno oko" i "desna ruka".
Otkrivenje 13,16I učini sve, male i velike, bogate i siromašne, slobodnjake i robove, te im dade žig na desnoj ruci njihovoj ili na čelima njihovima,
Takve, dakle, "odseci" od sebe,
znaci, ja mogu za tebe, ili ti za mene da kazes da lose uticem na tebe, da sam tvoj 666, i da se blokiramo vise da ne zigosemo jedan drugoga

ti vec znas sta ja mislim i o tebi i o svima vama koji poturate ovakve nebuloze

CarstvoBožije

Obećava
Poruka
75
Otkrivenje 13,16I učini sve, male i velike, bogate i siromašne, slobodnjake i robove, te im dade žig na desnoj ruci njihovoj ili na čelima njihovima,
znaci, ja mogu za tebe, ili ti za mene da kazes da lose uticem na tebe, da sam tvoj 666, i da se blokiramo vise da ne zigosemo jedan drugoga

ti vec znas sta ja mislim i o tebi i o svima vama koji poturate ovakve nebuloze
Sveti Teofilakt Ohridski tumači "desnu ruku i desno oko" iz stihova Mat. 5:29-30 o sablažnjavanju. Tu se misli na simbolično odsecanje ljudi koji nas sablažnjavaju premda je bilo i mučenika za Hrista koji su se kad su im mučenici odsecali delove tela pozivali na Mat. 5:29-30 govoreći iz smirenja da je bolje da im odseku i delove tela za Hrista nego da njihova duša sa celim telom ide u pakao zbog odricanja od Hrista. Dakle, Teofilakt Ohridski ne tumači taj stih iz Otkrivenja koji govori o čelu i desnoj ruci, a ne o desnom oku i desnoj ruci što govori Mat 5:29-30 i pri tom je sadržaj stihova iz te dve knjige Pisma drugačiji. U Otkrivenju se misli na bukvalno čelo i ruku iako su mnogi tumačili i simbolično u smislu da Antihrist će uticati na um i na ljudski rad, a da neće bukvalno biti žig na čelu i ruci. Premda je i duhovno znak zveri u umu i u aktivnosti svakog onog koji ne vrši zakon Božiji, ipak to ne znači da neće biti i bukvalno ispunjenje Otkrivenja, tj. da će i zaista biti vidljivi znak zveri na čelu ili ruci. Taj znak će biti uskoro i zato se za implementaciju tog znaka, odnosno žiga prirema kompletna infrastruktura, a predstojeća 5G mreža je pretposlednja faza, ona će zaista dovesti do realizacije sistema zveri. Dve su najverovatnije mogućnosti - jedna da budući nanočip sam po sebi izaziva promenu DNK iz ljudskog u nefilimski i pojavu žiga zveri (žiga Antihrista - nefilima) na čelu ili ruci, a ujedno se koristi za kontrolu i upravljanje ljudima, a druga da se koristi samo za kontrolu i upravljanje, a da se uz to nanese laserskom tetovažom ili nekom drugom tehnologijom žig na čelo ili ruku.

CarstvoBožije

Obećava
Poruka
75
bese i ovo ti, a ''pravoslavni istrazivac'' ti dodje brat
"Istraživač" sa ovog foruma (ako na njega misliš) mi nije brat u Hristu, jer pored istinitih stvari on iznosi i neke nepravoslavne stavove. Njega lično i ne poznajem, samo znam njegove stavove preko poruka koje ostavlja na ovom forumu. Moj brat u Hristu je Enoh sa ovog foruma.
A nisam član ekumenističke S"P"C, jer bih time otpao od pravoslavlja, jer pravoslavlje je nespojivo sa bilo kojom jeresju, pa tako i sa ekumenističkom. Ko ne čuva dogmatsku čistotu pravoslavne vere ne može biti pravoslavan ma koliko se (samo po imenu) tako predstavljao.

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
3.215
Poslednja izmena: