Quantcast

Žig zveri

Avakum

Aktivan član
Poruka
1.116
Vidim da ti je na ponešto o suboti i zakonu SDG već odgovorio. On je adventista za razliku od mene. Kao što znaš, već sam pisao o tome da adventisti se protive Svetom Pismu po pitanju učenja o životu duše posle smrti, ali to ne znači da o suboti ne govore tačno. Vidim da si napisao i da misliš da samo adventisti drže subotu. To nije tačno. Ima još dosta onih koji drže subotu iako nisu adventisti. Ali za razliku od njih drže i Pashu, Praznik truba i druge godišnje subote. Adventisti paradoksalno govore da treba držati subote, ali zadržavaju se samo na sedmičnim subotama, a godišnje subote ne drže iako su i one zakon Božiji (o kome oni pričaju da ga treba držati, ali ni oni ga do kraja ne drže kako treba, a još uče i jeres o duši, nažalost).

Rocknrollsores

Poznat
U karantinu
Poruka
9.402
Зато:„Стојте чврсто у слободи, и не дајте се опет у јарам ропства ухватити“.А у Христовојслободисе чврстостоји,када се чврсто стоји у Његовој вери, у Његовој истини, у Његовој правди, у Његовој љубави, у Његовом животу, у Његовом Еванђељу, у Његовој благодати, речју: када се свим срцем, свом душом, свим умом, свом снагом живи у његовој светој Цркви њеним светим тајнама и светим врлинама. Међутим вас хоће поново ујарам ропствада ухвате лажни учитељи који вам нуде повратак на старозаветни Закон као на средство спасења од греха, од смрти, од ђавола. Тиме они посредно одбацују Господа Христа који нам је Својом свеспасавајућом благодаћу дароваослободуодробовањаслову и закону. Јер где је Спаситељ, ту је и спасење; где Њега нема, нема ни спасења. Хоћете ли да спасење своје пренесете наобрезање,и да уобрезањутражите спасење, – изгубисте Спаситеља, а са Њим и спасење.

Avakum

Aktivan član
Poruka
1.116
Pravite veliku grešku što predvidjate datume ,dolaska,Suda,vaznesenja.u prethodnom postu sam napisao da to nije učenje ni biblijsko,a ni crkveno.vi pritom koristite astrologiju,i ko zna kakve još tehnike,koje su verovatno greh.samim tim sto radite nesto nasuprot SVETOG PISMA ,ne znam zbog čega bi neko iole ozbiljno shvatao ove postove o nekakvom hilijazmu.Ko to prihvati i ekumenizam,on će prihvatiti antihrista,biće prelešćen.koliko ovo čitam ovo je mix učenja jehovinih svedoka,adventizma,pravoslavlja,katoličanstva, judaizma i ko zna čega sve jos,znači sve u jedan koš.ovo sto vi pišete je NEW AGE religija,iako vi to nećete priznati,ali ko zna učenje,moze da to lako uoči.
10Neka se ne nadje u tebe koji bi vodio sina svog ili kćer svoju kroz oganj, ni vračar, ni koji gata po zvezdama, ni koji gata po pticama, ni uročnik,
11Ni bajač, ni koji se dogovara sa zlim duhovima, ni opsenar ni koji pita mrtve.
12Jer je gad pred Gospodom ko god tako čini, i za takve gadove tera te narode Gospod Bog tvoj ispred tebe.
13Drži se sasvim Gospoda Boga svog.
14Jer ti narodi koje ćeš naslediti, slušaju gatare i vračare; a tebi to ne dopušta Gospod Bog tvoj.
15Proroka isred tebe, izmedju braće tvoje, kao što sam ja, podignuće ti Gospod Bog tvoj; njega slušajte,
evo na srbskom,i ima mnogo takvih stihova.i u Novom Zavetu takodje,tako bilo kakvo predskazanje budućnosti je tezak greh.

- - - - - - - - - -

A šta je gatanje po zvezdama,pa ASTROLOGIJA.!
Nismo koristili astrologiju već biblijsku hronologiju za računanje godine Gospodnjeg dolaska osim što smo na sajtu pomenuli i nebeski znak i znak Velike Piramide koji će biti baš u toku Drugog dolaska što je samo još jedna potvrda biblijske hronologije. Pomenuo sam ti one znake na nebu samo u vezi 2017. i 2020. godine. Ali, i znake na nebu je opravdano koristiti. Samo se ne treba klanjati zvezdama kao bogovima kako su to radili neki žreci zbog čega je Gospod izrekao zabrane sa kojima se i ja naravno slažem, jer da se ne slažem i sam bih bio osuđen od Boga. Tako da se te zabrane odnose na njih, a ne na nas, jer mi ne radimo to što oni rade. Treba sagledati razne stihove iz Svetog Pisma, sad nemam vremena detaljnije da ti pišem, pogotovu što o raznim stvarima ovde polemišemo, ali za sad samo imaj na umu ono što u Pismu piše da sve treba ispitati. Npr. neki sektaši izvlače iz konteksta 2. zapovest Božiju gde Gospod kaže da ne pravimo sebi idola niti kakva lika, da im se ne klanjamo i da im ne služimo, pa idu u krajnost i kažu da je greh praviti ikone, a zanemaruju da je sam Mojsije napravio likove heruvima po Božijoj zapovesti (jer te heruvime nije obožavao nego ih (tj. za to određeni ljudi) je izradio u pravilnu svrhu), itd.
Hilijazam nije nikakav mix raznih religija, kako kažeš. Nisi upoznat o tome, pa ti se tako čini. Budi strpljiv, upoznaj se sa temom i sve će ti se razjasniti.

Poslednja izmena:

Avakum

Aktivan član
Poruka
1.116
Ovo je takodje hula na svetoga duha,da su sveti oci grešili.jer da su oni gresili po pitanju vere,oni ne bi bili sveti,nego otpadnici od vere i od Boga.a hula na DUHA SVETOGA se neće oprostiti na na ovom ni na onom svetu.eto sta djavo vam radi,od jednog greha,ka smrtnom grehu.
Kažem ti opet, nisi dovoljno upoznat ni sa svetootačkim predanjem, a kamoli sa biblijskim učenjem, iako dosta stvari poznaješ za razliku od nekih drugih ljudi, ali neke pogrešno tumačiš, pored onih koje tačno tumačiš. Već sam ti naveo primer iz Svetog Pisma gde je apostol Petar pogrešio za šta je ukoren od apostola Pavla, pa se Petar ispravio. A sveti oci jesu grešili u nekim pitanjima, pa su ih drugi sveti oci ispravljali. To imaš u predanju Crkve. Hilijazam nije pitanje spasenja za razliku od npr. učenja o ličnosti Hristovoj čije božanstvenosti negiranje je hula na Duha Svetoga koja se ne oprašta ni u budućem veku. Ali, može postati čak i pitanje spasenja ako bi se čovek svesno protivio istini o hilijazmu i pored predočenih argumenata, jer protivljenje istini jeste protivljenje Duhu Svetom koji je Duh Istine. Takođe, za ova poslednja vremena bitno je znati istinu o hilijazmu, jer će se Antihrist predstavljati kao Isus Hrist i lažno će propovedati hiljadugodišnje carstvo. Ali, ako on lažno propoveda to carstvo, ne znači da ne postoji istinsko hiljadugodišnje carstvo. Satana samo kopira Boga. Ali, njegov falsifikat ne može ukinuti Božiji original.

Rocknrollsores

Poznat
U karantinu
Poruka
9.402
Nismo koristili astrologiju već biblijsku hronologiju za računanje godine Gospodnjeg dolaska osim što smo na sajtu pomenuli i nebeski znak i znak Velike Piramide koji će biti baš u toku Drugog dolaska što je samo još jedna potvrda biblijske hronologije. Pomenuo sam ti one znake na nebu samo u vezi 2017. i 2020. godine. Ali, i znake na nebu je opravdano koristiti. Samo se ne treba klanjati zvezdama kao bogovima kako su to radili neki žreci zbog čega je Gospod izrekao zabrane sa kojima se i ja naravno slažem, jer da se ne slažem i sam bih bio osuđen od Boga. Tako da se te zabrane odnose na njih, a ne na nas, jer mi ne radimo to što oni rade. Treba sagledati razne stihove iz Svetog Pisma, sad nemam vremena detaljnije da ti pišem, pogotovu što o raznim stvarima ovde polemišemo, ali za sad samo imaj na umu ono što u Pismu piše da sve treba ispitati. Npr. neki sektaši izvlače iz konteksta 2. zapovest Božiju gde Gospod kaže da ne pravimo sebi idola niti kakva lika, da im se ne klanjamo i da im ne služimo, pa idu u krajnost i kažu da je greh praviti ikone, a zanemaruju da je sam Mojsije napravio likove heruvima po Božijoj zapovesti (jer te heruvime nije obožavao nego ih (tj. za to određeni ljudi) je izradio u pravilnu svrhu), itd.
Hilijazam nije nikakav mix raznih religija, kako kažeš. Nisi upoznat o tome, pa ti se tako čini. Budi strpljiv, upoznaj se sa temom i sve će ti se razjasniti.
hilijazam je jeres,ljudskO judejska izmišljotina,nadji STIHOVE GDE JE GOSPOD ISUS REKAO DA ĆE DA VLADA na zemlji hiljadu godina pa da sudi.NEMA!
U prethodnim postovima sam izneo da je ZABRANJENO DA SE PREDVIDJA, KADA ĆE GOSPOD DA DODJE PONOVO,DA SE PREDVIDJA DATUM:"NIJE NA VAMA DA ZNATE NI VREMENA NI ROKOVE KOJE JE GOSPOD ODREDIO SVOJOM VLAŠĆU".TO je Gospod rekao,u Starom Zavetu takodje,ima onaj link ,gde Jevreji takodje kazu da je zabranjeno,ko to čini pada pod prokletstvom.

Avakum

Aktivan član
Poruka
1.116
Za Avakuma.meni je mnogo veći autoritet AvaJustin Ćelijski,koji je takodje odbacio jeres hilijazma,i čije sam mošti video svojim ocima jos sledećeg dana kada su bile iskopane iz groba.veći mi je autoritet blazeni arhiepiskop Averkije Taušev,sveti Jovan Šangajski,jrm.Serafim Rouz,sve ljudi koji su imali svet život,i stvarno bili autoritet,sveti Marko Evgenik,i mnogi,mnogi drugi,bukvalno svi sveti.
Kažeš "bukvalno svi sveti" a već sam ti naveo svete koji su baš ispovedali biblijski hilijazam. Tako da nemoj da iznosiš neistinu da su svi sveti odbacivali hilijazam. I pri tom, neki od onih koji su odbacivali hilijazam, odbacivali su samo Kerintovo viđenje hilijazma, a neki su odbacivali i samo učenje o hiljadu godina. I ovi drugi greše. Samo ovi sveti koji su učili o 1000 godina vladavine Hristove ispravno uče, jer je to u skladu sa Svetim Pismom.

- - - - - - - - - -

hilijazam je jeres,ljudskO judejska izmišljotina,nadji STIHOVE GDE JE GOSPOD ISUS REKAO DA ĆE DA VLADA na zemlji hiljadu godina pa da sudi.NEMA!
U prethodnim postovima sam izneo da je ZABRANJENO DA SE PREDVIDJA, KADA ĆE GOSPOD DA DODJE PONOVO,DA SE PREDVIDJA DATUM:"NIJE NA VAMA DA ZNATE NI VREMENA NI ROKOVE KOJE JE GOSPOD ODREDIO SVOJOM VLAŠĆU".TO je Gospod rekao,u Starom Zavetu takodje,ima onaj link ,gde Jevreji takodje kazu da je zabranjeno,ko to čini pada pod prokletstvom.
Rocknrollsores, moraš biti strpljiv. Smirenje i strpljivost su hrišćanske vrline. Nisam ti još odgovorio ni na stare, a već pišeš nove postove. Nemoj da pišeš nove postove dok ne napišem odgovore na tvoje ranije postove, jer kad to napišem već ćeš imati neke odgovore, pa nećeš morati da pitaš to isto, a plus što jedva imam vremena da ti odgovorim i na te stare, a još zasipaš novim pitanjima. :) Polako, sve će ti se razjasniti, bitna je samo volja, ljubav prema istini i strpljenje.

Rocknrollsores

Poznat
U karantinu
Poruka
9.402
Kažem ti opet, nisi dovoljno upoznat ni sa svetootačkim predanjem, a kamoli sa biblijskim učenjem, iako dosta stvari poznaješ za razliku od nekih drugih ljudi, ali neke pogrešno tumačiš, pored onih koje tačno tumačiš. Već sam ti naveo primer iz Svetog Pisma gde je apostol Petar pogrešio za šta je ukoren od apostola Pavla, pa se Petar ispravio. A sveti oci jesu grešili u nekim pitanjima, pa su ih drugi sveti oci ispravljali. To imaš u predanju Crkve. Hilijazam nije pitanje spasenja za razliku od npr. učenja o ličnosti Hristovoj čije božanstvenosti negiranje je hula na Duha Svetoga koja se ne oprašta ni u budućem veku. Ali, može postati čak i pitanje spasenja ako bi se čovek svesno protivio istini o hilijazmu i pored predočenih argumenata, jer protivljenje istini jeste protivljenje Duhu Svetom koji je Duh Istine. Takođe, za ova poslednja vremena bitno je znati istinu o hilijazmu, jer će se Antihrist predstavljati kao Isus Hrist i lažno će propovedati hiljadugodišnje carstvo. Ali, ako on lažno propoveda to carstvo, ne znači da ne postoji istinsko hiljadugodišnje carstvo. Satana samo kopira Boga. Ali, njegov falsifikat ne može ukinuti Božiji original.
vi se protivite istini,jer smatrate da bolje znate od svetih otaca,vi smatrate da ste bolji poznavaoci Svetog Pisma od svetog Marka Efeskog,Svetog Ave Justina Ćelijskog,Svetog Jovana Zlatoustog,Averkija Dzordanvilskog,Jovana Šangajskog,i ostalih,koji su se u svemu ovome slagali po pitanju vere.VI SEBE SMATRATE DA STE VEĆI OD NJIH!TO JE GORDOST,HULA !
Upoznat sam ja prilicno dobro sa svetootackim učenjem,jer sve sto ovo iznosim i jeste SVETOOTACKO UČENJE.ja ne tumačim svojim umom ,za razliku od vas.a ovo za Petra i Pavla,to ću da izbacim post,bas sam to i razmisljao da uradim ,sta je i kako bilo.ako je neki otac pogresio u nečemu,on se ispravio i pokajao,ko se nije ispravio i pokajao ,bio je osudjen kao jeretik,otpadnik,a znamo vrlo dobro koliko ih je bilo,pa i dan danas sve vise ih ima.svi sveti Oci su bili jednoga Duha,njih je Sveti Duh rukovodio,i učio,ako je neko pogresind u nečemu,to je Bog dopustio ,jer su sigurno imali jos nečega u sebi da prečiste,i zato je Bog dopuštao te padove.Sveti su imali veliku borbu,sa strastima,sa svetom,djavolom,pa su svojim poslusanjem Bogu i smirenosću sve to savladjivali,i tako su postajali sasud DUHA SVETOGA.a znamo da Duh sveti ne moze da boravi gde je nečisto .,onda napusta čoveka.

Rocknrollsores

Poznat
U karantinu
Poruka
9.402
I vrlo dobro znate da pravoslavna Crkva ne kanonizuje tek tako nekoga za svetitelja,nego mora čitav postupak po kanonima ,da se prodje,sto je od Svetoga Duha ustanovljeno.kod nas se ne radi kao kod katolika,nego je veoma strogo utvrdjeno,ali vi očigledno to ne znate ili namerno to zaobilazite.

A jedna od potvrda da su ti ljudi sveti,su i njihove blagouhane ,mirotočive mosti koje ne propadaju,već donose isceljenja ljudima.
To ne mozete da sporite,jer bas ima bezbroj primera,pa onda silazak svetog ognja u Jerusalimu na Vaskrs,samo nama pravoslavnima,što potvrdjuje da je nasa vera istinita i spasonosna,ako držimo kako nam je ostavljeno.zato bolje se manite tih vaših umovanja i prepustite Gospodu da vas vodi,jer ovo sto vi radite nije dobro.

Rocknrollsores

Poznat
U karantinu
Poruka
9.402
I jos ovo da dodam ,sveti oci nisu odjednom postali sveti,nego su imali veliku borbu ,kao sto sam i napisao ,da bi u njima boravio Duh Sveti,da bi zadobili darove od Boga,mada oni nisu tvorili zapovesti Bozije da bi dobili darove ,nego baš nasuprot ,oni su sebe smatrali potpuno NEDOSTOJNIM BILO KAKVIH DAROVA ,PA ČAK I MILOSTI BOŽIJE."jer ko se ponizi biće uzvisen,a ko se uzvisi biće ponizen"Oni su sebe smatrali najgorim od svih ljudi,oni su tako mislili,i osećali,jer su svoju grehovnost i prokaženost ,videli su pad čovekov i koje su posledice toga. I zato Bog dopusta da čovek padne u neki greh,baš zato da bi uvideo da je slab,da bez Boga ne moze nista da čini,i da se ne pouzda u sebe ,a ni u ljude ,nego u Boga samo.e to je prava vera ,to je pravoslavlje,a ne ovo ,oslobodjen si od greha odmah,dobio si SILU ,pa nije ovo RAT ZVEZDA.mi dobijamo blagodat koliko nam je potrebna,za borbu duhovnu,i nije na nama da očekujemo tu blagodat,jer ona dolazi kada shvatimo da smo nje potpuno nedostojni,i kada se smiravamo ,i tako ostaje i prebiva u nama.Postoji jedan ili 2 izuzetka,a to je kada je čovek početnik u veri,pa ako se mnogo nagrešio, onda Bog daje veliku blagodat,ja sam to osetio,imao to iskustvo,na krštenju se dobija velika blagodat,lično osetio,a posle se blagodat povlaci,čim pocnemo ponovo da teramo svoju volju i da zaboravljamo na Boga,gubimo tu zaštitu,gubimo blagodat koja nas uči,opominje,i eto tako ,zato je to borba do kraja,a sablazni je dosta u ovome svetu.i niko ne moze da tvrdi da se oslobodio od greha,i da vise ne greši jer je to laž,i to nije prava vera već lazna ružičasto hrišćanstvo.

Poslednja izmena:

Rocknrollsores

Poznat
U karantinu
Poruka
9.402
Original AVAKUM Kažeš "bukvalno svi sveti" a već sam ti naveo svete koji su baš ispovedali biblijski hilijazam. Tako da nemoj da iznosiš neistinu da su svi sveti odbacivali hilijazam. I pri tom, neki od onih koji su odbacivali hilijazam, odbacivali su samo Kerintovo viđenje hilijazma, a neki su odbacivali i samo učenje o hiljadu godina. I ovi drugi greše. Samo ovi sveti koji su učili o 1000 godina vladavine Hristove ispravno uče, jer je to u skladu sa Svetim Pismom.

Tu si se malo presao,ti pojedini jesu prvo mislili da je to bukvalno tumacenje,njih je bilo veoma mali broj.kada su uvideli tu zabludu,oni su to odbacili,i pokajali se i vise se o tome nije diskutovalo .to nisi napisao ,da su se pokajali,e moj Avakume,slabo je to.odbacili su oni svakakv hilijazam,nema tu nikakvog hilijazma,gluposti li nevidjene.

Rocknrollsores

Poznat
U karantinu
Poruka
9.402
To su većinom istoričari,pojedini iznosili o hilijazmu,u pocetku,veoma mali broj otaca koji su kasnije postali sveti,su tada imali tu zabludu.problem je bio sto su mirjani prihvatali hilijazam,pa je otkrovenje bilo izbaceno iz Novog Zaveta,zbog toga,pa kada su osudili na 2 VASELJENSKOM SABORU,ponovo vratili Otkrovenje .i to je to. To sam i pre pisao.

Avakum

Aktivan član
Poruka
1.116
Gospod je vaskrsao u NEDELJU.prvi dan nedelje je NEDELJA.I sada ću i stihove izbaciti,pošto 100 puta jedno te isto moram da pisem.
1.(Mat 28:1 KJV)In the end of the sabbath, as it began to dawn toward the first day of the week, came Mary Magdalene and the other Mary to see thesepulchre.
2.(Mark 16:2 KJV)And very early in the morning the first day of the week, they came unto thesepulchreat the rising of the sun.
3.(Mark 16:9 KJV)Now when Jesus was risen early the first day of the week, he appeared first to Mary Magdalene, out of whom he had cast seven devils.
4.(Luke 24:1 KJV)Now upon the first day of the week, very early in the morning, they came unto thesepulchre, bringing the spices which they had prepared, and certain others with them.
5.(John 20:1 KJV)The first day of the week cometh Mary Magdalene early, when it was yet dark, unto thesepulchre, and seeth the stone taken away from the sepulchre.
6.(John 20:19 KJV)Then the same day at evening, being the first day of the week, when the doors were shut wherethe disciples were assembled for fear of the Jews, came Jesus and stood in the midst, and saith unto them, Peace be unto you.
7.(Acts 20:7 KJV)And upon the first day of the week, whenthe disciples came together to break bread, Paul preached(spoke or talked in most versions)unto them, ready to depart on the morrow; and continued his speech until midnight.
8.(1 Cor 16:2 KJV)Upon the first day of the weeklet every one of you lay by him in store, as God hath prospered him, that there be no gatherings when I come.
Pretpostavljao sam da ćeš te stihove da izbaciš. :) Evo o vaskrsu što smo napisali na sajtu (http://putgospodnji.com/biblijska-hronologija/tabela.html#11-d):
Smrt Jaošue dogodila se na praznik Pashe 14. dana 1. luni-solarnog biblijskog meseca - Aviva (Nisana), 3986. godine od stvaranja Adama. Po Julijanskom kalendaru bio je to četvrtak (“Thursday” - engl.) 6. april, 30. godine n.e.
Vaskrsenje se dogodilo na praznik Prvih plodova 16. Aviva. Po Julijanskom kalendaru bila je to subota (“Saturday” - engl.) 8. april, 30. godine n.e.

Dakle, po julijanskom kalendaru to je bila subota, a po biblijskom to je bio prvi dan sedmice i to praznik Prvih plodova. Vidiš kako su ovi starozavetni biblijski praznici značajni. Zato je Gospod i izabrao da bude raspet na Pashu i da ustane u prvi dan nedelje, u praznik Prvih plodova, jer kako kaže apostol Pavle: “Hristos je prvina iz mrtvih”. Hristos je prvi plod u Božijoj bašti. Prvo je Hristos vaskrsao, vazneo se, predstavio se Ocu, vratio se i bio sa učenicima sve do drugog Vaznesenja kada je seo s desne strane Oca, odakle će doći drugi put. Dakle, kako kaže apostol Pavle (parafraza): “prvina Hristos, a potom mi koji sa Hristos vaskrsnemo”. Sve u Svetom Pismu ima svoj smisao, starozavetni biblijski praznici su još kako ujedno i novozavetni i, kako piše u Bibliji, slaviće se i nakon Drugog dolaska Hristovog.
Tako da po luni-solarnom kalendaru imaš takav poredak da 8., 15., 22. i 29. u mesecu su subote Božije i to je biblijski poredak. Svi sedmični dani, počev od prvog – nedelje, pa do sedmog – subote, mogu da padnu u neki od ovih dana (8., 15., 22. i 29. u mesecu). I oni koji danas drže subotu, drže je od petka veče do subote veče, jer to je najbliže onom biblijskom. A koji drže nedelju, oni odstupaju od one zapovesti da se drži dan odmora sedmi dan, jer kako si i ti sam ovde napisao: “prvi dan nedelje je NEDELJA”. Dakle, i ti priznaješ da je nedelja 1. dan u sedmici, tj. da je subota 7. dan u sedmici. Tokom vekova mnogi su se spasavali iako su držali nedelju umesto subote, jer su po svojoj slabosti, po prostoti svog uma, jednostavno mislili da je to sedmi dan i Bog im je to tako gledao. Ali, sad, kad će se “znanje umnožiti veoma”, kako kaže prorok Danilo, od nas se traži više. “Kome je više dano od njega se više i traži”, kaže Gospod. To je važno za ova poslednja vremena, kad će mnoge prevare da uslede i već sada su prisutne. Zato Bog u Otkrivenju prekoreva sve Crkve tokom svih perioda izuzev Crkvu iz prvog perioda – Crkvu u Smirni i Crkvu poslednjeg perioda – Filadelfijsku Crkvu (i Laodikejska Crkva je Crkva poslednjeg perioda ali nju Gospod prekoreva zbog bljutavosti).

Poslednja izmena:

Avakum

Aktivan član
Poruka
1.116
1Još reče Gospod Mojsiju govoreći:
2Kaži sinovima Izrailjevim, i reci im: Praznici Gospodnji, koje ćete zvati sveti sabori, ovo su praznici moji:
SINOVI IZRAILJEVI SU JEVREJI,mi NISMO NAROD IZRAILJEVI.
Ako kažeš da nisi iz naroda Izraelovog onda ti ispovedaš da nisi Hrišćanin, da nisi Hristov, jer Sveto Pismo jasno kaže:
" A kad ste vi Hristovi, onda ste seme Avraamovo, i po obećanju naslednici." Gal. 3:29 Prethodni stih kaže:
" Nema tu Jevrejina ni Grka, nema roba ni gospodara, nema muškog roda ni ženskog; jer ste vi svi jedno u Hristu Isusu." Gal. 3:28
Vidiš kako kaže apostol Pavle: "nema više Jevrejina i Grka", a onda kaže "kad ste vi Hristovi onda ste seme Avramovo". Šta to znači? To znači da ako smo telesni potomci Avrama, a nismo Hristovi ništa nam ne pomaže. Zato na drugom mestu on govori o Judejcima po duhu i Judejcima po telu. Mnogi se ponose što su telesni potomci Avrama iako nisu Hristovi. Pa šta im vredi to telesno poreklo bez Hrista. "Jer telo i krv neće naslediti Carstvo Božijeg" već oni koji tvore zapovesti Božije. S druge strane Grci, tj.neznabošci koje ovde apostol Pavle pominje isto se nazivaju semenom Avramovim iako nisu telesni potomci Avrama (mada ima i onih koji jesu, ali ne znaju za to). Dakle, on govori o tome da su oni duhovni potomci Avrama. Dakle i Grci, tj. neznabošci i Jevreji su seme Avramovo, ali samo ako su Hristovi. Zato i Gospod kaže onim lažnim Judejcima koji su govorili da su deca Avramova: "Da ste deca Avramova, činili biste dela Avramova, ovako vaš je otac đavo i vi slasti oca svojeg činite". O ovome bih mogao mnogo pisati, ali dotaću se ovoga u odgovorima na tvoje druge postove.

Avakum

Aktivan član
Poruka
1.116
OrIGINAL AVAKUM. Hristos je naša Pasha, On je pashalno jagnje prineto za naše grehe, zato je Hristos rekao da u pomen Njegovih stradanja, Njegove prolivene krvi i raspetog tela jedemo hleb i vino dokle On ne dođe. To Hrišćani čine tokom svakog prišešća a takođe i 14. nisana na Pashu kad je Gospod i raspet.
QUOTE:Ovo isto nije pravoslavno,a ni jevandjeljsko ucenje.zato sto je PRIČEST SVETA TAJNA,to nije samo obred i običaj,nego to je ZAPOVEST.KO JEDE TELO I PIJE KRV GOSPODNJU ,(naravno trudeći se da bude dostojan toga,da ne bude na sud i osudu),IMA ŽIVOT VEČNI,I GOSPOD ĆE DA GA VASKRSNE U POSLEDNJI DAN.to je Gospod rekao,i mi kao Hrišćani treba da to ispunjavamo.znači hleb i vino se pretvaraju u samo telo i krv Gospodnju,to nije običan hleb i vino,i ajde uzmemo da pijemo i jedemo,kao ostali sektaši sto rade.mi se drzimo JEVANDJELJA,i ne izvrćemo reči i obećanja Gospodnja.Zato je pravoslavlje prava i jedina istinska vera,i pravo HRIŠĆANSTVO.amin
Naravno da je zapovest Božija da se pričešćujemo i to dostojno, nigde nisam rekao da to nije obavezno. Ovo je široka i duboka tema, pogotovu u vezi toga šta se tačno dešava prilikom prišešćivanja, pa za sad toliko, da se ne rasplinjavamo mnogo. Ako bude trebalo, vratićemo se i na ovu temu.

Rocknrollsores

Poznat
U karantinu
Poruka
9.402
Za SDG Брат:Преподобни оче, а где се могу наћи та сведочанства која доказују да је недељни дан у старини уживао посебну чест код хришћана, и особито да су се тога дана хришћани причешћивали Светим и Пречистим тајнама?
Старешина:Прво сведочанство налазимо у свештеној повестиДела Светих апостола,где читамо овако:А у први дан недеље, кад се сабраше ученици да ломе хлеб, бесеђаше им Павле, јер намераваше сутрадан да отиде, и продужи беседу до поноћи(Дап 20,7).
Исто тако речито сведочанство налазимо у писму Плинија Млађег, проконзула Витиније, послатом око 104. године цару Трајану и који, између осталог, казиваше цару: „Хришћани се састају у недељни дан, у освит зоре, и певају песме хвале Христу као Богу, и обавезују се заклетвом да не чине никакво зло“.
Исто на почетку III века чујемо Св. Игњатија Богоносца како говори Магнежанима:„Никако немојте празновати суботу, него живите по дану Господњем“, а Св. Мученик Јустин, исто из III века, вели овако:„У дан сунца, недељу, сви се окупљају на једном месту ради Ломљења Хлеба“(/Апологија).А у својојДругој апологијикаже овако: „И у такозвани дан сунца Бог нас окупља на једно место све који пребивамо по градовима и селима, и читамо, колико време допушта, успомене Апостола и књиге пророка. Након што заврши читање, презвитер држи проповед, у којој подстиче и позива на следовање том добром учењу. Затим устајемо сви заједно и, пошто се заврши молитва, донесе се хлеб, вино и вода, и презвитер узноси молитве, такође и благодарности, колико му је могуће. А народ му одговара казујући: Амин, амин.
И после тога даје се сваком да се причести благословенима, и онима који нису присутни шаље се посредством ђакона“.
Исти апологет Јустин Мученик, казујући да се у његово време дан недеље прослављао с посебним чествовањем, вели овако: „А дан сунца – недеља, у који се сви окупљамо, изабран је пошто је то дан у који је Бог све створио, и Исус Христос је васкрсао из мртвих, јер Се у дан пре суботе, који је дан сунца – недеља, показао апостолима и научио их је оно што сам вам казао“(Друга Апологија).
И у Варнавиној посланици пише овако: „Зато се окупљамо у осми дан – недељу, укоји је Исус васкрсао из мртвих“(Литургијско благо,III, стр. 67).
А у III веку посебно поштовање које су хришћани имали према дану недеље показује Климент Александријски(VII Стромата).Исто тако и историчар Тертулијан(Апологетикум,гл. XVI) показује да се у дан недеље празнично и са великим чествовањем и побожношћу служила Света литургија, и да су се тога дана творила добра хришћанска дела.
И затим, говорећи са дивљењем, вели: „Како ћемо се окупљати на молитву, како ћемо боље празновати недељу!“.
У IV веку видимо да први хришћански цар, Константин Велики, придаје велику чест и посебну пажњу дану недеље. Јер на захтев Цркве, он је забранио да се тога дана држе судски процеси, заповедио је да војници одлазе у цркву тога дана, дао је наређење да се обуставе пољски радови у дан недеље (Јевсевије Кесаријски,Житије Константина Великог,гл. IV, 18-19).
А цареви Теодосије Старији и Млађи забранили су да се тога дана сакупљају дажбине, то јест порези од хришћана (грађана), и истовремено су забранили и трговину(Teoдocujeв Кодекс,књига 15). Забранили су затим и јавне представе: позоришта, игре, циркусе, кловнове, пантомиме, као и сваку врсту овакве разоноде. И чак да се догодило да царев дан буде у недељу, он је слављен другог дана(Теодосијев Кодекс,књига 15).
А Свети Шести Васељенски сабор у 9. канону наређује: „Предстојатељи Цркве свакога дана, а особито у дан недеље, нека уче вернике речима побожности“, а у 80. канону одлучује: „Епископ, свештеник или ђакон и мирјанин, буду ли изостали из цркве три недеље заредом без икакве велике потребе, ако ли буде клирик, да се одлучи, а ако ли буде мирјанин, да му се забрани Свето причешће!“.

Glasnik.

Elita
Poruka
23.504
To hiljadugodisnje carstvo je sasvim nesto drugo.

Ovo o cemu pricas je fikcija.

Sta bi bilo da je Izrail prihvatio Mesiju?

http://forum.krstarica.com/entry.ph...-MESIJU-ISUSA-PRE-2000-god-DISPENZACIONALIZAM

Poslednja izmena:

Avakum

Aktivan član
Poruka
1.116
Глава 20
...
Tumačenje Svetog Andreja Kesarskog(860-920)
Navodiš citate svetog Andreja Kesarijskog iz njegovog tumačenja Otkrivenja. Ja imam tu knjigu kod kuće i pročitao sam je još negde 2006. godine. Tako da mi je vrlo dobro ovo poznato. On ima dosta tu tačnih i lepih stvari iznetih, ali nije mu sve tačno. On je tad tumačio onoliko koliko je on znao, koliko mu je Bog dao. Da je Božija volja bila da mu otkrije tačno, Bog bi mu otkrio. Ali, sveznajući, svemudri Gospod zna tačno kad, koliko i kome da otkrije. Kako se bliži ispunjenje toga, tako nama postaje to jasnije i naravno da i bez direktnog otkrivenja Gospodnjeg možemo to znati i bolje nego neki sveti iz prošlih vremena, baš zato što živimo u poslednjim vremenima tako da to nije nikakva naša gordost i preuznošenje nad svetima kako vidim da pišeš u novijim postovima (a rekoh ti da se strpiš, da ne pišeš dok ti ne odgovorim :)) već normalan sled događaja. Interesantno je ipak da su mnogi sveti oci koji su živeli pre svetog Andreja Kesarijskog, a koje sam ti pomenuo već kao one koji su učili o 1000 godina Hristove vladavine nakon Armagedona, bolje to razumeli od njega. Tako da nekad i onaj koji kasnije živi ne znači da će sve bolje protumačiti nego onaj koji ranije živi, ali ipak sad kad živimo u sama ta poslednja vremena onda je sada sve mnogo jasnije.

Inače, sam Andrej Kesarijski iako (pogrešno) tumači da 1000 godina nije bukvalno 1000 godina sam ne isključuje i tu mogućnost:
“Према томе, хиљаду година означава време од ваплоћења до доласка антихристовог. Да ли је тако како смо ми протумачили, или је речена хиљада година десет пута по сто (година) како неки мисле или чак и мање од тога, познато је само Богу, Који једини зна до ког је времена нама корисна Његова дуготрпељивост и трајање нашег живота.”
Vidiš, pozivaš se na njega, a i on sam ne isključuje tu drugu mogućnost, on kaže da je pravo tumačenje poznato samo Bogu, čak kaže “Да ли је тако како смо ми протумачили”, znači dovodi u pitanje i svoje tumačenje što i jeste razumno da ako neko nije siguran u svoje tumačenje ostavi i mogućnost za drugo tumačenje.

Poslednja izmena:

Rocknrollsores

Poznat
U karantinu
Poruka
9.402
Za AVAKUMA Било би разумније да се хиљаду година не схвати као управо толики временски период, него да се сматра или за много година, или за целовит број, јер се исто тако тумаче и оне хиљаде које помиње Давид:Опомиње се до века завета Свога, речи коју заповеди хиљадама нараштаја(Пс. 105; 8). Тај број уопштено може означавати много година, како би се у читавом свету проповедало Еванђеље и укоренило семе побожности (τα της ευσεβειας οπερματα). Он може означавати и једноставан потпун број зато што смо, оставивши у њему детињи начин живота, живот под законом,призвани за човека савршена, у пуноћу мере раста Христовог.Према томе, хиљаду година означава време од ваплоћења до доласка антихристовог. Да ли је тако како смо ми протумачили, или је речена хиљада година десет пута по сто (година) како неки мисле или чак и мање од тога, познато је само Богу, Који једини зна до ког је времена нама корисна Његова дуготрпељивост и трајање нашег живота. Када се сврши то време, антихрист ће узбунити читаву васељену, носећи у себи дејство злоначалног (αρχεκακου) велијара и изливајући његову отровну злобу, јер му је позната неминовност његове казне. Нека нас свемилостиви Бог спасе од дела његових, нека нас избави од казни припремљених њему и ангелима његовим, учинивши нас причасницима вечних добара, припремљених онима који су пролили крв због непокоравања ђаволу.
Sveti Andrej Kesarijski

Ti ovde pokusavaš da izvrćeš reči sv.Andreja Kesarijskog,jel ti vidiš kada je čovek ziveo ?U 9 i 10 veku.zato je rekao,moze se desiti da bude 1000 godina od kada je Hristos vaznesen,(satana bio svezan tada),pa do Njegovog drugog dolaska, moze da prodje 1000 godina,a moze i manje,a moze i vise,niko to ne zna,SAMO BOG TO ZNA, u NJEGOVIM RUKAMA JE TO. zato sv.Andrej kaze da nije siguran ,nije siguran kada će Gospod da dodje.a to ne znaju ni andjelu na nebu ,niko sem Boga,a ljudi se drznuli da računaju kada će Bog da dodje.e moj Avakume.nigde sveti Andrej ne pominje 1000godišnje carstvo na zemlji,niti u svom tumačenju,niti u ovom delu sto sam izložio.

Poslednja izmena:

Avakum

Aktivan član
Poruka
1.116
Ovaj stih se nadovezuje.ovde se sada govori o sudu,i o gonjenjima onih koji se ne pokoriše antihristu i ne primise žig zveri.ovde se govori o budućem dogadjaju očito,jer ko je čitao otkrovenje ,vidi i sam da dogadjaji,nisu hronoloski poredjani.negde se govori o proslosti,pa zatim sledeći stih o budućnosti,sadašnjosti.zato je veoma opasno tumačiti otkrovenje svojevoljno.nego se treba rukovoditi svetim ocima.ovi sto sude na prestolima,čitajući jedno tumačenje od pre ,to su apostoli,i oni će suditi Jevrejima,po Mojsijevom zakonu.zatim se pominje taj broj 1000,koji je i najvise zabune i uneo,kao sto je sveti Andrej objasnio,to je izraz,koji se ne treba shvatati bukvalno,i ima vise značenja.u ovom slučaju označava punoću tj.večnost.,do kraja.
Kao što ti rekoh već u prošlom postu i sam Andrej Kesarijski dopušta mogućnost da je to bukvalno 1000 godina. I mora biti bukvalno 1000 godina, jer rečeno je "hiljadu godina", a nije rečeno "hiljade godina" pa da se ne može bukvalno protumačiti, jer zaista "hiljade godina" nam i ne govori koliko tačno hiljada godina, pa može upućivati na večnost i sl. Npr. Andrej Kesarijski nepravilno to tumači poredeći sa hiljadu naraštaja iz Psalama Davidovih, jer on tu navodi pogrešan primer za poređenje pošto tu kaže "hiljade naraštaja", a ne "hiljadu naraštaja". "Hiljade" je neodređeno, a "hiljadu" je određeno - tačno 1000. Čak i da piše "hiljadu naraštaja" opet bi bilo neodređeno u smislu godina, jer naraštaj može biti 40, 70, 80, 120 godina itd. Ali, kad se kaže "hiljadu godina" onda je to tačno 1000 godina, potpuno određeno. I tako i mora biti, jer to je Božiji plan da svet traje 7000 godina (6000 godina čovekovog pada + 1000 godina odmaranja od greha podobno onome da je za 6 dana Bog stvarao svet, a sedmi odmarao i onome iz Pisma da je 1 dan pred Gospodom kao hiljadu godina).

Ovo je ujedno odgovor i na tvoj poslednji post. Tako da ništa ne izvrćem za razliku od tebe nego pišem po savesti kao onaj koji će dati odgovor pred Bogom za svaku reč napisanu ili izgovorenu (kao i onu neizgovorenu, tj. misao).

Poslednja izmena:

Rocknrollsores

Poznat
U karantinu
Poruka
9.402
" познато је само Богу, Који једини зна до ког је времена нама корисна Његова дуготрпељивост и трајање нашег живота. Када се сврши то време, антихрист ће узбунити читаву васељену, носећи у себи дејство злоначалног (αρχεκακου) велијара и изливајући његову отровну злобу, јер му је позната неминовност његове казне.

I ONDA DOLAZI ANTIHRIST!kada prodje taj period od"1000" godina propovedanja Jevandjelja,sirenja reči Božije .

Avakum

Aktivan član
Poruka
1.116
" познато је само Богу, Који једини зна до ког је времена нама корисна Његова дуготрпељивост и трајање нашег живота. Када се сврши то време, антихрист ће узбунити читаву васељену, носећи у себи дејство злоначалног (αρχεκακου) велијара и изливајући његову отровну злобу, јер му је позната неминовност његове казне.

I ONDA DOLAZI ANTIHRIST!kada prodje taj period od"1000" godina propovedanja Jevandjelja,sirenja reči Božije .
Vidiš i sam da to sveti Andrej pogrešno tumači za razliku od svetog Laktancija, Metodija i drugih svetih koje sam ti već pomenuo. Jer, ne može Antihrist da dođe nakon 1000 godina kad Sveto Pismo lepo piše da će biti najpre Antihrist i Lažni Prorok, da će oni goniti Hrišćane i mnoge ubiti, da će Antihrist i Lažni Prorok biti bačeni u jezero ognjeno, da će onda oživeti pobijeni od Antihrista i da će onda biti 1000 godina vladavine Hrista.

Glasnik.

Elita
Poruka
23.504

Nema nikakvog propovedsmja posle.
Propovedanjf je sada i za vreme antihrista.
Posle antihrista si ga prihcatio ili si negde po brdima ili si ubijen.
A dok cekste 1000 god delovanja antihrista, to ce vas prevariti jer on samo stp nije poceo.
Vec se vrse pripreme u najvece.

Avakum

Aktivan član
Poruka
1.116
Evo šta kaže npr. sveti Jovan Damaskin:

Sveti Jovan Damaskin
Tačno izloženje pravoslavne vere
II, 15. O vremenu (veku)

Vekove (vreme) je stvorio Onaj koji postoji pre svih vekova, o kome božanski David kaže: Od veka i do veka ti jesi (Ps. 90, 2). A božanski apostol Pavle veli: Kroz kojega je i vekove stvorio (Jevr. 1, 2).
Potrebno je, dakle, znati da je izraz „vek“ (αιων, eon) višeznačan, da ima mnoštvo značenja. Vekom se naziva i život svakog čoveka. Vekom, eonom, se opet naziva vreme od hiljadu godina. Vekom se naziva i celokupni sadašnji život, ali i budući vek, onaj posle vaskrsenja, odnosno onaj beskonačni. Vekom se, zatim, naziva, ne vreme niti neki deo vremena koji se meri kretanjem ili putanjom Sunca, koji se sastoji od dana i noći, nego vreme koje se sarasprostire sa onim što je večno, kao nekakvo vremensko kretanje i period. Jer, što je, zapravo, vreme za ono što je pod vremenom, to je vek za ono što je večno.
Govori se, naravno, i o sedam vekova ovoga sveta, to jest, od stvaranja neba i zemlje do opšteg skončavanja i vaskrsenja čoveka. Jer postoji pojedinačna končina, odnosno, smrt svakoga ponaosob, a postoji i zajednička i opšta končina, kada predstoji opšte vaskrsenje svih ljudi. A osmi vek je budući vek.

Međutim, pre ustrojstva sveta, kada ni sunca nije bilo da deli dan od noći, nije bilo merivog vremena, nego ono što se sarasprostire sa onim što je večno, kao nekakvo vremensko kretanje i period, te po tome, dakle, postoji samo jedan vek, odakle se i Bog naziva večnim, ali i predvečnim. A On sam je, naime, stvorio taj vek, jer budući da je samo On bespočetan, On je stvoritelj svega, i vekova i svih bića. Govoreći o Bogu jasno je da govorim o Ocu i Njegovom jedinorodnom Sinu, Gospodu našem Isusu Hristu, i o Njegovom Presvetom Duhu, odnosno, o jednom Bogu našem.

Kaže se i „vekovi vekova“, pošto i sedam vekova sadašnjega sveta sadrže u sebi mnoge vekove, odnosno, ljudske živote, i jedan vek obuhvata sobom sve vekove. A vekom vekova naziva se sadašnji i budući vek. A izraz, pak, „večni život“ i „večni pakao“ otkriva beskonačnost budućega veka. Jer po vaskrsenju, vreme se neće meriti danima i noćima, nego će, naime, biti jedan nevečernji dan, kada će Sunce pravednosti jasno obasjati pravednike, a grešnike će pokriti najdublja i beskrajna tama. Kako će se, dakle, brojati vreme hiljadu vekova origenističkog vaspostavljanja?[1] Jedan je, dakle, tvorac svih vekova, a to je Bog, koji je sve stvorio i koji postoji pre svih vekova.

[1] Prema Origenovom jeretičkom učenju o apokatastazi (vaspostavljanju) svega, najpre će, raznim sredstvima i vatrom čistilišta, doći do udaljavanja svega, pa i samih demona, od zla, a zatim će prestati da postoji razlog za kaznu i za postojanje materijalnog sveta, koji je, po Origenovom jeretičkom učenju, bio rezultat zloupotrebe slobode od strane slovesnih i slobodnih duhovnih bića koja je Bog stvorio.

Rocknrollsores

Poznat
U karantinu
Poruka
9.402
Original AVAKUM Kao što ti rekoh već u prošlom postu i sam Andrej Kesarijski dopušta mogućnost da je to bukvalno 1000 godina. I mora biti bukvalno 1000 godina, jer rečeno je "hiljadu godina", a nije rečeno "hiljade godina" pa da se ne može bukvalno protumačiti, jer zaista "hiljade godina" nam i ne govori koliko tačno hiljada godina, pa može upućivati na večnost i sl. Npr. Andrej Kesarijski nepravilno to tumači poredeći sa hiljadu naraštaja iz Psalama Davidovih, jer on tu navodi pogrešan primer za poređenje pošto tu kaže "hiljade naraštaja", a ne "hiljadu naraštaja". "Hiljade" je neodređeno, a "hiljadu" je određeno - tačno 1000. Čak i da piše "hiljadu naraštaja" opet bi bilo neodređeno u smislu godina, jer naraštaj može biti 40, 70, 80, 120 godina itd. ali, kad se kaže "hiljadu godina" onda je to tačno 1000 godina, potpuno određeno. I tako i mora biti, jer to je Božiji plan da svet traje 7000 godina (6000 godina čovekovog pada 1000 godina odmaranja od greha podobno onome da je za 6 dana Bog stvarao svet, a sedmi odmarao i onome iz Pisma da je 1 dan pred Gospodom kao hiljadu godina).

Pa dobro ti si veći tumač od svetog Andreja,nemoj brate takve stvari.sveti Andrej nije dzaba proglašen svetim.,prvo moraš da znas da je ovaj svet stariji od 7000 godina,Jereji sada čekaju 5776 ako se ne varam,a koliko je proslo od Adama pa do osnivanja njihove vere?Od Adamovog pada tj.do zatvaranja raja ,pa sve do Hristovog vaskrsenja je prošlo 5508 godina,i na to dodati ovih 2016,i eto ti.a to za taj izraz hiljadu godina je on objasnio više puta,da to predstavlja simbolično dug vremenski period,a moze da predstavlja i punoću .i plus u otkrovenju ne piše jedna hiljada godina,nego hiljadu godina.

5. A ostali mrtvaci ne oživlješe, dokle se ne svrši hiljada godina. Ovo je prvo vaskrsenije.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.