Quantcast

Žig zveri

Гром

Ističe se
Poruka
2.393
Dal je ovaj namazao nesto na celo da mu svetli?

Изгледа да су га жигосали на неки начин. Негде сам прочитао да ће у првовреме ђиг на челу бити невидљив а да ће касније светлети на челима или руци светлошћу зелене боје.Људи ће у почетку крити да су жигосани а касније ће се навићи на то.Можда је ово то о чему се причало.
Ако се не варам то сам читао у књизи о Отроку Вјачеславу

Nifont

Ističe se
Poruka
2.133
Изгледа да су га жигосали на неки начин. Негде сам прочитао да ће у првовреме ђиг на челу бити невидљив а да ће касније светлети на челима или руци светлошћу зелене боје.Људи ће у почетку крити да су жигосани а касније ће се навићи на то.Можда је ово то о чему се причало.
Ако се не варам то сам читао у књизи о Отроку Вјачеславу
Da, u pitanju je decak Vjaceslav. Ali ovo bi trebalo da primete i drugi a ne samo ovaj lik.

Glasnik.

Elita
Poruka
21.874
Sledeci tekst nam moze pomoci da prepoznamo ko ce biti zver, to jest taj antihrist o kome ovde pricamo, a sa time cemo lakse znati sta ce biti zig zveri..

Idemo da protunacimo sledeci tekst iz Otkrivenha 17.

Otkrivenje 17,8Zvijer koju si vidio bješe i nije, i izići će iz bezdana i otići će u propast; i udiviće se koji žive na zemlji, kojima imena napisana nijesu u knjigu života od postanja svijeta, kad vidi zvijer koja bješe, i nije, i doći će opet. Otkrivenje 17,9Ovdje je um, koji ima mudrost. Sedam glava, to su sedam gora na kojima žena sjedi. Otkrivenje 17,10I jesu sedam careva. Pet je njih palo, i jedan jest, a drugi još nije došao; a kad dođe za malo će ostati. Otkrivenje 17,11I zvijer koja bješe i nije, i ona je osmi, i jest od sedmorice i u propast ide

Molim tumacenje samo biblijom, nikako naucna fantastika i zelja maste.
Hvala.

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Otkrivenje 17,8Zvijer koju si vidio bješe i nije,
Some Bible scholars see the description of the wounding and healing of the Beast in Revelation 13:3 and the mention of the eighth king who is also one of the earlier seven kings in Revelation 17:8-11 as allusions to the Nero Redivivus legend.[9]
https://en.wikipedia.org/wiki/Nero_Redivivus_legend
The Nero Redivivus legend was a belief popular during the last part of the 1st century that the Roman emperor Nero would return after his death in 68 AD.

ah, da ti znas nemecki, a ne engleski... evo ti ukratko

U Otk. 17,9-11 govori se o sedam kraljeva, koji bez sumnje predstavljaju sedam rimskih careva. Za te kraljeve se kaže da "pet njih je palo, jedan je tu, drugi još nije došao, a kad dode - treba samo malo da ostane". Ukoliko se rimski carevi broje od Oktavijana Avgusta, a tri takoreci carska pretendenta (Galba, Oton i Vitelije) izostave, šesti car koji "je tu" i u cije vreme delo nastaje bi bio Vespazijan, Neronov naslednik (VIDI ISPOD). Ovaj podatak u Otk. 17,10 ne mora biti presudan za utvrdivanje vremena nastanka Otkrivenja iz nekoliko razloga. On se može tumaciti kao vec poznati manir apokalipticke književnosti u kojoj se cesto neki dogadaji postavljaju kao da su se ranije dogodili. U ovom slucaju, pisac je mogao iz opravdanih razloga postanak svog dela da smesti u doba pre Vespazijanove vladavine, odnosno pre razorenja jerusalimskog hrama, kako bi pokazao teološko znacenje tog dogadaja.12 Treba da se takode obrati pažnja i na to da pisac Otkrivenja verovatno pominje sedmog cara, tj. Tita koji "još nije došao" a za koga, što je vrlo važno, zna da "kad dode - treba samo malo (podv. A.M.) da ostane". I zaista, Tit je vladao samo dve godine. Ovo bi moglo da se objasni samo na dva nacina: ili je pisac imao prorocansku viziju i ovog podatka ili je delo pisano nakon Titove smrti, tj. za vreme vladavine njegovog brata Domicijana. Na kraju, u samom tekstu Otkrivenja se mogu naci aluzije na cara Domicijana.
  • Redosled je sledeci:
  • I Avgust (27. pre Hr.-14. p.n.e),
  • II Tiberije (14-37),
  • III Kaligula (37-41),
  • IV Klaudije (41-54),
  • V Neron (54-68), Galba (68-69), Oton (69), Vitelije (69),
  • VI Vespazijan (69-79),
  • VII Tit (79-81).
  • Molim tumacenje samo biblijom, nikako naucna fantastika i zelja maste.
    mastate vi o evnuhu narsesu, ovo su ti istorijski fakti, opstepoznati, iz kojih se jasno vidi da je knj. otkr. aluzija na dogadjaje koji su se vec dogodili

Poslednja izmena:

Glasnik.

Elita
Poruka
21.874
Lepo da si na kraju rekao da ipak nije to to.
Jer Rimski carevi nemaju nikakve veze sa zavrsnim dogadjajima istorije ove zemlje. Jer rec je o antihristu. A ti rimski carevi su davna proslosrt, sto znaci da nije to to.
Tekst ne govori o rimskim carevima.

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Jer Rimski carevi nemaju nikakve veze sa zavrsnim dogadjajima istorije ove zemlje. Jer rec je o antihristu. A ti rimski carevi su davna proslosrt, sto znaci da nije to to.
A ti si posetilac iz buducnosti, znas sve o zavrsnim dogadjajima istorije ove zemlje?
Antihrist je napisao lazno otkrivenje, zapakovao ga u aluzije na dogadjaje kojima je bio savremenik, jasno kao dan.
i taj vas evnuh Narces general je davna proslost, pa se opet kacite za njega.
Nego, ozbiljno te pitam, jel' imas ti konkretno neku pretnju, vidi ja koliko gazim to lazno otkrivenje, orem bre po njemu, jos samo da ga sameljem..., jel imas ti nesto konkretno od NJEGOVIH pretnji, da uozbiljimo malo, sta mislis da meni sleduje, kakva plata, a sta vama koji ste menjali ono sto je on napisao, jel moze da se menja lazno otkrivenje, sta kaze njegov pisac, i ako ne moze zasto ga menjate?

Poslednja izmena:

Glasnik.

Elita
Poruka
21.874
Ma ti lupetas samo, niko te ne uzima za ozbiljno.
U tekstu kaze da zver sedi na 7 planina.
Izvorni tekst kaze planine.
U bibliji planine znace carstva, ili drzavne sile. Carevi takodje.
Tako da samo to rusi ono sto si napisao.
Ja cu tek pisati o tome i navesti dokaze.
Ali sam hteo drugina prvo da dam sansu.

coco bill

Poznat
Poruka
7.710
U Bibliji planine ne znače carstva jer se Biblija ne bavi tim pitanjima.
Biblija se ne bavi političkim i društvenim pitanjima nego duhovnim, te simboliku planina i broja 7 treba tražiti u duhovnom a ne političkom maniru.

hm337

Primećen član
Poruka
718
ti misliš da je Rim tj. Vatikan ta zver?
a ko je onda bludnica?

Glasnik.

Elita
Poruka
21.874
U Bibliji planine ne znače carstva jer se Biblija ne bavi tim pitanjima.
Biblija se ne bavi političkim i društvenim pitanjima nego duhovnim, te simboliku planina i broja 7 treba tražiti u duhovnom a ne političkom maniru.
Jeremija 51,24I platiću Vavilonu i svijem stanovnicima Haldejskim za sve zlo koje učiniše Sionu, na vaše oči, govori Gospod.
Jeremija 51,25Evo mene na tebe, planino, koja satireš, govori Gospod, koja zatireš svu zemlju, i zamahnuću rukom svojom na te i svaliću te sa stijena, i načiniću od tebe planinu izgorjelu.

Glasnik.

Elita
Poruka
21.874
Jezekilj 36,5Zato ovako veli Gospod Gospod: u ognju revnosti svoje govorih protiv ostalijeh naroda i protiv sve Edomske, što osvojiše moju zemlju radujući se iz svega srca i rugajući se iz duše da bi je oplijenili.

Ostali nsrodi i csrstva koja tlace Izraila, Bog naziva planinama.

Jezekilj 35,2Sine čovječji, okreni lice svoje prema planini Siru i prorokuj protiv nje.Jezekilj 35,3I reci: ovako veli Gospod Gospod: evo me na tebe, planino Sire! i dignuću ruku svoju na te, i opustiću te sasvijem.Jezekilj 35,4Gradove ću tvoje opustiti, i ti ćeš biti pustoš, i poznaćeš da sam ja Gospod.Jezekilj 35,5Što je u tebe vječno neprijateljstvo, i rasipaš sinove Izrailjeve mačem u nevolji njihovoj, kad je kraj bezakonju njihovu,

Glasnik.

Elita
Poruka
21.874
Bog naziva Judejsko carstvo planinom.

Psalam 48,1Vekik je Gospod i dostojan svake slave u gradu Boga našega, na svetoj planini svojoj!Psalam 48,2Krasno se ističe radost cijele zemlje: planina Sion, vrhunac na sjeveru, grad moćnoga kralja.Psalam 48,3Bog se u palačama njegovim objavio kao jaka tvrđava.

Izaija 29,8To će biti kao jedan izgladnjeli sanjajući da jede, potom se budeći šupljeg stomaka, ili kao jedan ožednjeli sanjajući` da pije, potom se budeći iscrpljen i suhog grla. Tako će biti mnoštvu ljudskom koje ratovaše protiv planine Sion.

Glasnik.

Elita
Poruka
21.874
Sto znaci po bibliji, da su 7 planina o kojima Jovan pise, na kojima bludnica sedi, 7 carstva, sedam imperija.
A koje su to vladajuce imperije ili carstva?

Jovan pominje sedam carevs ali i osmi koji je od ovih sedam.
Dakle ipak su sedam a bice osam.
Videcemo kako.
Jovan kaze da su i 7 planina i 7 cara.
Sta to po bibliji znaci u careva koji su i 7 planina?
Takodje carstva ili imperije, ne pojedinacne kraljeve.

U Danilu vidimo taj primer.
Car predstavlja celo carstvo, vladajucu imperiju.
Danilo 2,37Ti si, care, car nad carevima, jer ti Bog nebeski dade carstvo, silu i krjepost i slavu;Danilo 2,38I gdje god žive sinovi ljudski, zvjeri poljske i ptice nebeske, dao ti je u ruke, i postavio te gospodarem nad svijem tijem. Ti si ona glava zlatna.Danilo 2,39A nakon tebe nastaće drugo carstvo, manje od tvojega; a potom treće carstvo, mjedeno, koje će vladati po svoj zemlji.

Danilo 7,17Ove četiri velike zvijeri jesu četiri cara, koji će nastati na zemlji.Danilo 7,18Ali će sveci višnjega preuzeti carstvo, i držaće carstvo navijek i dovijeka.

Glasnik.

Elita
Poruka
21.874
Kljuc za dekodiranje znacenje tih sedam glava nalazi se u sestom kraljevstvu koji je
opisan kao JE, [u sadasnjem vremenu]. Ovo JE odnosi se na Jovanovo vreme.

Jovan je ziviio u vrene seste glave, to jest u vrene Rimskog Carstva.
Pet kraljevstva koja su pala su na taj nacin carstva koja su prosla i koja su vladala svetom i progonila Bozji narod pre Joanovog vremena.
A drugi kljuc je prvo csrstvo gde uopste pocinje istorija Bozjeg naroda.
To su religiozno politicka carstva.

(1) Egipat je bio svetska sila koja je porobila i tlacila Izrael, tezeci da ga unsiti.
(2) Asirija je unstila i rasprsila deset plemena Izraelovih k od tada ih vise nema.

(3) Vavilon je bio razorio Jerusalim i odveo Judu, preostalo pleme, u izgnanstvo.
(4) Persija je skoro unistila Jevreje u
vreme Estere.
(5) Grcka je tlacila i pokusala je da unistiti jevreje kroz Antioha Epifana.

Sedmo kraljevstvo koje JOS nije dosao kako kaze Jovan, jeste srednjovjekovno Papstvo koje je kako kaze Jovan ,trebalo , da se desi u buducnosti posle pada , zavrsetka vladavine sestog cara, Rimskog carstva.

Andbeo je dalje objasnio Jovanu da je skerletna zver deo faze osme glave, svetska sila koja ce doci u vrijeme kraja.

Ipak, to nije novi car, vec je jedna od prethodno spomenutih sedam glava. Iako je ova osma glava jedna od prethodnih sedam, ona se ne cini da je nova sila.
Jer je ona od sedam?
To je ocigledno sedma glava, koju Jovan u istoj glavi opisuje i koja je ranije dozivela smrtonosnu ranu, ali se vraca u zivot kada se njena rana zacelila.

Ova sedma sila ce se ponovo pojaviti kao osma glava na kraju vremena i ostvari ce
isti autoritet kao sto je cinila u srednjem veku.
I to ce biti antihrist iz Otkrivenja.

U vreme ove osme glave, skarletna
zvijer je vidjena da nosi prostitutku Vavilon.
Sada zvimo u vrene sedme glave, jer osma glava jos nije zadobila svoju moc. Ali ona će se pojaviti na svjetskoj sceni u vreme kraja, kada ce nametnuti svoju vladavinu na stanovnike zemlje

Glasnik.

Elita
Poruka
21.874
Otkrivenje 17,8Zvijer koju si vidio bješe i nije, i izići će iz bezdana i otići će u propast; i udiviće se koji žive na zemlji, kojima imena napisana nijesu u knjigu života od postanja svijeta, kad vidi zvijer koja bješe, i nije, i doći će opet. Otkrivenje 17,9Ovdje je um, koji ima mudrost. Sedam glava, to su sedam gora na kojima žena sjedi. Otkrivenje 17,10I jesu sedam careva. Pet je njih palo, i jedan jest, a drugi još nije došao; a kad dođe za malo će ostati. Otkrivenje 17,11I zvijer koja bješe i nije, i ona je osmi, i jest od sedmorice i u propast ide

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
je l' ti to pises sam sebi?

dobio si 7 rimskih careva, polslednji Tit "kad dode - treba samo malo (podv. A.M.) da ostane"
evo ti i 7 rimskih brezuljaka https://en.wikipedia.org/wiki/Seven_hills_of_Rome grad 7 brda, svi znaju da je u pitanju rim
In the Book of Revelation, the Whore of Babylon sits on "seven mountains",[4] typically understood by Protestants as the seven hills of Rome.[5][6][7][8][9][10]
e, sad ako je svet cekao adventiste, ili jehovine svedoke, da posole pamet svima, da vidimo, samo bez lupetanja, skakavci, evnusi, i sl.
rim zna da je to otkrivenje lazno, pa vas zato i pusta da se zanosite, ali bre preteraste ga

Poslednja izmena:

Glasnik.

Elita
Poruka
21.874
je l' ti to pises sam sebi?

dobio si 7 rimskih careva, polslednji Tit "kad dode - treba samo malo (podv. A.M.) da ostane"
evo ti i 7 rimskih brezuljaka https://en.wikipedia.org/wiki/Seven_hills_of_Rome grad 7 brda, svi znaju da je u pitanju rim
e, sad ako je svet cekao adventiste, ili jehovine svedoke, da posole pamet svima, da vidimo, samo bez lupetanja, skakavci, evnusi, i sl.
rim zna da je to otkrivenje lazno, pa vas zato i pusta da se zanosite, ali bre preteraste ga
Pa ovde je izbesena samo biblija, nikakvi svedoci ili adventisti.
Izvorni tekst ne kaze brezuljci vec planine.
Planine i carevi videli smo u bibliji ne znace pojedine ljude, vec carstva, imperije.
To sto ti ne zelis da priznas istinu jer rusi neistine koje pises.
Govori jasno o tebi kao o laznom ucitelju o kojima Hristos govori da ce doci.

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Pa ovde je izbesena samo biblija, nikakvi svedoci ili adventisti.
Izvorni tekst ne kaze brezuljci vec planine.
Planine i carevi videli smo u bibliji ne znace pojedine ljude, vec carstva, imperije.
To sto ti ne zelis da priznas istinu jer rusi neistine koje pises.
Govori jasno o tebi kao o laznom ucitelju o kojima Hristos govori da ce doci.
"seven mountains",[4] typically understood by Protestants as the seven hills of Rome.[5][6][7][8][9][10]
7 planina - tipicno razumevanje protestanata kao 7 rimskih brda [reference od 5-10, tako da nemoj meni da se zalis]
  • Wall, R. W. (1991). New International Biblical Commentary: Revelation (207). Peabody, MA: Hendrickson Publishers.
  • Bratcher, R. G., & Hatton, H. (1993). A Handbook on the Revelation to John. UBS handbook series; Helps for translators (248). New York: United Bible Societies.
  • Davis, C. A. (2000). Revelation. The College Press NIV commentary (322). Joplin, Mo.: College Press Pub.
  • Mounce, R. H. (1997). "The Book of Revelation." The New International Commentary on the New Testament (315). Grand Rapids, MI: Wm. B. Eerdmans Publishing Co.
  • Beckwith, Isbon T. The Apocalypse of John. New York: MacMillan, 1919; reprinted, Eugene: Wipf and Stock Publishers, 2001.

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Vcbccbc vcbcvb dva pitanja za tebe, bilo bi lepo da odgovoris. Zasto mislis da je otkrovenje lazno i koju veru ispovedas, koja crkva?
vec sam lepo odgovorio pravoslavan, a vecinu odgovora imas npr. ovde https://forum.krstarica.com/threads/da-li-je-zapadna-crkva-prevarila-istocnu-sa-antihristovim-laznim-otkrovenjem.890752/ ove neuobicajene protestante upucujem kako vecina protestanata shvata, a to da je otkr. tek aluzija na ranije dogadjaje, to mislim da je skoro pa opsteprihvaceno

-korisnik-

Aktivan član
Poruka
1.237
vec sam lepo odgovorio pravoslavan, a vecinu odgovora imas npr. ovde https://forum.krstarica.com/threads/da-li-je-zapadna-crkva-prevarila-istocnu-sa-antihristovim-laznim-otkrovenjem.890752/ ove neuobicajene protestante upucujem kako vecina protestanata shvata, a to da je otkr. tek aluzija na ranije dogadjaje, to mislim da je skoro pa opsteprihvaceno
Izvini, mislio sam da si adventista ili neka druga grupa zbog "laznog otkrovenje" uglavnom pravoslavni brate moj u Hristu verujem da znas da je problematika otkrovenje ne smak sveta nego zig zveri za koji niko nije siguran sta je I jel pocelo zigosanje vec...

Poslednja izmena od moderatora:

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Izvini, mislio sam da si adventista ili neka druga sekta zbog "laznog otkrovenje" uglavnom pravoslavni brate moj u Hristu verujem da znas da je problematika otkrovenje ne smak sveta nego zig zveri za koji niko nije siguran sta je I jel pocelo zigosanje vec...
to ti samo tako mislis
1. cim se neka sekta deklarise, denominuje kao i ja da NE VERUJE u ''lazno otkrivenje'', slobodno me ubroj u nju, nema ljutis
2.cim saznas da li je pocelo ili nije jos ''zigisanje'', isto nam javi da i mi znamo u sta verujes/verujete, a ja sam se izjasnio da u to zigosanje sa 666 komplet ne verujem, poslednja knjiga biblije je naknadno dodata, vidi moj potpis uostalom