Zene pitaju...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije Daca bila u gaćama, nije joj bio komšija u poseti, sve ok. Iznenađenje uspelo.
IMG_20190203_150740-600x673.jpeg
 
Kada bi vam se neko, koga volite i ko vam je drag, pojavio nenajavljen ispred vrata, da vas iznenadi za vaš rođendan, kako bi se osećale?
Volim. Osim kao danas. Sutra ćerki rođendan, a danas došla familija sa još jednim malim deteto i ostala ceo dan.
Nemam ništa, ni tortu, a kasno je da naručujem, ni spremljeno nešto za klopu, kuća je još u većem haosu nego što je bila. Eto... Dođe mi da plačem.

- - - - - - - - - -

Da su se najavili samo dan ranije ne bih bila u ovoj situaciji. A oni rešili da iznenade. :(
 
Volim. Osim kao danas. Sutra ćerki rođendan, a danas došla familija sa još jednim malim deteto i ostala ceo dan.
Nemam ništa, ni tortu, a kasno je da naručujem, ni spremljeno nešto za klopu, kuća je još u većem haosu nego što je bila. Eto... Dođe mi da plačem.

Nemoj da plačeš. Čime raspolažeš? Možda nešto smislimo...
 
Ničim, samo sam materijal uspela da kupim, ali ja ti nisam za improvicacije, nisam neka kuvarica. Razmišljam da odložim sve za jedan dan.

- - - - - - - - - -

Da su bar doneli tortu kao domaćica, ih... :)

- - - - - - - - - -

Ničim, ni sa čim... :lol:

Pa ako možeš da odložiš, možda je to najbolje. A ako ne možeš, onda ćeš možda ipak morati da improvizuješ...
 
Pa brankic zbrzaj tortu.
Kakva god da je mozes je napraviti pre podne

- - - - - - - - - -

Mojoj malenoj je rodjus u cetvrtak
Sutra idem da porucim tortu, za cetvrtak... dolaze mi samo babe i dede na rucak
A u petak u vrticu... za decu... al mala insistira da ja pravim tortu, blago meni :lol: i sta cu
Moram joj napraviti tortu za petak... ;)
A i nama dolaze u petak kuci prijatelji i rodbina...
 
Pa brankic zbrzaj tortu.
Kakva god da je mozes je napraviti pre podne

- - - - - - - - - -

Mojoj malenoj je rodjus u cetvrtak
Sutra idem da porucim tortu, za cetvrtak... dolaze mi samo babe i dede na rucak
A u petak u vrticu... za decu... al mala insistira da ja pravim tortu, blago meni :lol: i sta cu
Moram joj napraviti tortu za petak... ;)
A i nama dolaze u petak kuci prijatelji i rodbina...

Biće ova, uz male izmene
https://www.coolinarika.com/recept/kapri-torta-sa-malinama/
Zato što u kuhinji imam dve leve ruke i što sam sva smetena i da ja za jutro, pored dvoje sitne dece koju treba hraniti i paziti, spremim tortu, ručak i kuću, a onda sebe i decu... to je ravno naučnoj fantastici. Završili bi se tikovima, i ja i deca. :lol:
Odlaže se za dan... :)
 
Nisu reprezentativne kao torte sa pecenim korama, al kada je frka sa vremenom dobro dodju varijante recimo bingo torte.
Ona je ukusna, zamo se ne peku kore, nego slazu podloge od piskora, jafe I fil je sa kuvanim zumancima. Cimanje je skuvati fil I pustiti ga da se ohladi, a osim toga sve je boza.
 
Nisu reprezentativne kao torte sa pecenim korama, al kada je frka sa vremenom dobro dodju varijante recimo bingo torte.
Ona je ukusna, zamo se ne peku kore, nego slazu podloge od piskora, jafe I fil je sa kuvanim zumancima. Cimanje je skuvati fil I pustiti ga da se ohladi, a osim toga sve je boza.

I ova je laka, kore, dva fila i čokoladni preliv. Ali nisam nešto vešta sa tortama, slabo ja to pravim, pa se spetljam. Ne mogu ništa na brzinu.
 
Volim. Osim kao danas. Sutra ćerki rođendan, a danas došla familija sa još jednim malim deteto i ostala ceo dan.
Nemam ništa, ni tortu, a kasno je da naručujem, ni spremljeno nešto za klopu, kuća je još u većem haosu nego što je bila. Eto... Dođe mi da plačem.

- - - - - - - - - -

Da su se najavili samo dan ranije ne bih bila u ovoj situaciji. A oni rešili da iznenade. :(
znam nekoliliko recepta odmah, koji nisu komplikovani, a pristojno izgledaju..
Verujem da svi znaju to, samo glume ludilo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top