Žene pitaju 2

Читам... Јако је пуно напада по граду... Пре неко јутро један момак је једва извукао живу главу од нападача... Има свега сваки дан...
Да ли виђате полицију да патролира градом? Да се полако провозају по крају, а могли би и да прошетају, бар ноћу? Или се само забију у станице и чекају позиве?
 
Читам... Јако је пуно напада по граду... Пре неко јутро један момак је једва извукао живу главу од нападача... Има свега сваки дан...
Да ли виђате полицију да патролира градом? Да се полако провозају по крају, а могли би и да прошетају, бар ноћу? Или се само забију у станице и чекају позиве?

kod nas u selu u poseldnjih dva meseca ne izbivaju sa ulice...što mi se sviđa...
 
Код нас се расеју па их не видимо, а богами ни силеџије ни лопови...
 
Читам... Јако је пуно напада по граду... Пре неко јутро један момак је једва извукао живу главу од нападача... Има свега сваки дан...
Да ли виђате полицију да патролира градом? Да се полако провозају по крају, а могли би и да прошетају, бар ноћу? Или се само забију у станице и чекају позиве?

Mi smo danas popodne proveli napolju, mm i sin na bajsu, mala rolere, ja setam... i u susednoj ulici patrola stala, zaustavili klince, njih petoro, i pretres... istresli ih iz gaca...
ali sto mm kaze, uhapsi ti onog sto prodaje a ne potrosaca ...
Mada sam ja za to da se i potrosac uhapsi... ali ih sudija sutra pusti... uzas nase drzave
 
Добро је да су и на улицама.
Пошто их ја не виђам често.
Саобраћајце и када су утакмице да, али овако, да надгледају ред по граду не.

- - - - - - - - - -

А стварно би ваљало да имају добре услове, да су фино плаћени,... и да су ту. Да знамо да можемо да им се обратимо, да их срећемо...
 
Добро је да су и на улицама.
Пошто их ја не виђам често.
Саобраћајце и када су утакмице да, али овако, да надгледају ред по граду не.

- - - - - - - - - -

А стварно би ваљало да имају добре услове, да су фино плаћени,... и да су ту. Да знамо да можемо да им се обратимо, да их срећемо...

uglavnom se kreću u civilnom odelu da ne bi bili prepoznatljivi ...
danas smo baš bili sa našom inspektorkom pa smo mnogo pričali na tu temu...
 
Читам... Јако је пуно напада по граду... Пре неко јутро један момак је једва извукао живу главу од нападача... Има свега сваки дан...
Да ли виђате полицију да патролира градом? Да се полако провозају по крају, а могли би и да прошетају, бар ноћу? Или се само забију у станице и чекају позиве?

ja sam danas bas zvala tj predvece policijsku stanicu da ih zamolim da izadju i da cesce patroliraju po kraju jer se nakupilo bas klosara i narkomana

malo pre izlazim iz zgrade sa detetom a jedan klosar bezi od drugog klosara i krece da uleti u nasu zgradu, pre toga je muljao nesto po rukama, nabijen uz zidic, da li gudru da li je nekog opeljesio ne znam,na svu srecu sam se snasla i uletela nazad u zgradu i zatvorila vrata ispred njih
onda je taj drugi rekao prvom - da li si normalan, vidis da je zena sa detetom-, kao da mene smiri a sve preko stakla jer sam u sekundi zatvorila vrata i pokusali su da udju u zgradu
kada su videli da ih ne pustam poceli su da lupaju na vrata od zgrade pesnicama i sakama, ja sam sa klincem otrcala nazad u stan i zvala pandure
msm oni su vec otisli ali panduri ce navodno cesce patrolirati
i to sve predvece klinac se odsekao od straha,bas mi je bilo zao

ove nedelje sam ispunila kvotu za prijavljivanje :mrgreen:
e da i panduri su bili bas ljubazni i rekli da razumeju i da ce se potruditi koliko mogu da izlaze a da ce odmaj poslati patrolu cisto da prodje krajem
 
ja sam danas bas zvala tj predvece policijsku stanicu da ih zamolim da izadju i da cesce patroliraju po kraju jer se nakupilo bas klosara i narkomana

malo pre izlazim iz zgrade sa detetom a jedan klosar bezi od drugog klosara i krece da uleti u nasu zgradu, pre toga je muljao nesto po rukama, nabijen uz zidic, da li gudru da li je nekog opeljesio ne znam,na svu srecu sam se snasla i uletela nazad u zgradu i zatvorila vrata ispred njih
onda je taj drugi rekao prvom - da li si normalan, vidis da je zena sa detetom-, kao da mene smiri a sve preko stakla jer sam u sekundi zatvorila vrata i pokusali su da udju u zgradu
kada su videli da ih ne pustam poceli su da lupaju na vrata od zgrade pesnicama i sakama, ja sam sa klincem otrcala nazad u stan i zvala pandure
msm oni su vec otisli ali panduri ce navodno cesce patrolirati
i to sve predvece klinac se odsekao od straha,bas mi je bilo zao

ove nedelje sam ispunila kvotu za prijavljivanje :mrgreen:
e da i panduri su bili bas ljubazni i rekli da razumeju i da ce se potruditi koliko mogu da izlaze a da ce odmaj poslati patrolu cisto da prodje krajem

Svaka cast, bas si odreagovaka kako treba, i hrabro, a mogu misiti da ti nije bilo bas svejedno, ko zna sta te buddale u trenu mogu da urade.
Sve ih je vise svuda,postali smo kao Texas od one nekad mirne i sigurne zemlje :(

- - - - - - - - - -

Novosadjanke,
Jel se subotom moze podneti zahtev za prodizenje pasosa u pol.stanicu na bul.oslobodj?
Jel radi?

Hvala

..pa nema to veze da li je NS ili neki drugi grad, subotom to ne rade koliko znam, zovnes pa pitas...
 
Meни се и кактус осуши. Нашла бих на интернету али не знам ни како се зове. Како ово цвеће да одржавам?

Screenshot_20190313-080119.jpg



Добила сам и ову икебану, али са њом знам шта ћу :)
DSC_0101.jpg
 
To je flamingo biljka. Bar je ovde tako zovu. I ja je imam. Isto u crvenoj boji, i ako trenutno nema cvetove.
Prethodnu mi je muz ubio vodom. Imaju osetljiv koren, koji brzo istruli, ako se pretera sa zalivanjem.
Jednom nedeljno je zalivaj, ne puno, i to je to. Ako joj jednom godisnje malo nahranis zemlju nekim tecnim djubrivom bice ti sva sretna i cesce ce imati cvetove.

- - - - - - - - - -

Ulete mi Smoki :p
 
Danas je rodjendan novoj devojci,a ona promenila posao i bas danas je poslali na razgovor u bec.tako da ce biti sama.a sutra kad se vrati ceka je poklon...moj sin je kreten,kupio cincilu .citam kako ne podnose temp iznad 27 stepeni,umiru.sta ce ona leti,da drzi klimu non stop? Sta je sa putovanjima?
 
Bogi,jel treba da cestitamo rodjendan?

Прошао, хвала :)

- - - - - - - - - -

To je flamingo biljka. Bar je ovde tako zovu. I ja je imam. Isto u crvenoj boji, i ako trenutno nema cvetove.
Prethodnu mi je muz ubio vodom. Imaju osetljiv koren, koji brzo istruli, ako se pretera sa zalivanjem.
Jednom nedeljno je zalivaj, ne puno, i to je to. Ako joj jednom godisnje malo nahranis zemlju nekim tecnim djubrivom bice ti sva sretna i cesce ce imati cvetove.

- - - - - - - - - -

Ulete mi Smoki :p

Хвала :heart:
Добро је да не мора често.
 
Е, па, Боги, кад са закашњењем обавештаваш, са закашњењем и честитке :zag:

Желим ти ове године једног бебиронца, да не заскачеш више туђу децу да њушкаш :lol:
 
Meни се и кактус осуши. Нашла бих на интернету али не знам ни како се зове. Како ово цвеће да одржавам?

Pogledajte prilog 537396

Добила сам и ову икебану, али са њом знам шта ћу :)
]
srecan ribo:heart:
https://cvecarstvo.com/2014/11/12/spatifilum-dezinfikuje-vazduh-i-ulepsava-svaki-dom/

- - - - - - - - - -

Danas je rodjendan novoj devojci,a ona promenila posao i bas danas je poslali na razgovor u bec.tako da ce biti sama.a sutra kad se vrati ceka je poklon...moj sin je kreten,kupio cincilu .citam kako ne podnose temp iznad 27 stepeni,umiru.sta ce ona leti,da drzi klimu non stop? Sta je sa putovanjima?

leti je drzi u frizideru
 
Dive,ja mislim da to nije to cvece.ja imam to sto si okacila i non stop mu propadaju listovi,stalno budu braon i osuseni.sad je biljka ostala bez i jednog lista,nista,al krenuo iz zemlje mlad izdanak.ni da ga bacim,a samo se mucimo.al zilav je mali,nece jos da mre
 
Dive,ja mislim da to nije to cvece.ja imam to sto si okacila i non stop mu propadaju listovi,stalno budu braon i osuseni.sad je biljka ostala bez i jednog lista,nista,al krenuo iz zemlje mlad izdanak.ni da ga bacim,a samo se mucimo.al zilav je mali,nece jos da mre

a ja sam mislila da je samo razlika u boji cveta
moja sestra ga ima i taman joj se unisti tako kao tebi i dodje maj, iznese ga na terasu i on ozivi
i onda ga unese na jesen i opet ista prica
i tako je na klackalici evo punih desetak godina, taman mu pripreti kontejner, a on se ulicka sam :)
 
a ja sam mislila da je samo razlika u boji cveta
moja sestra ga ima i taman joj se unisti tako kao tebi i dodje maj, iznese ga na terasu i on ozivi
i onda ga unese na jesen i opet ista prica
i tako je na klackalici evo punih desetak godina, taman mu pripreti kontejner, a on se ulicka sam :)

Inace meni je za petnaestak godina cvetao mozda par puta.takoreci na deset godina :lol:
A na dan pedesetogodisnjice braka mojih matoraca,mi se spremamo za njihovu proslavu i ja vidim izdjikljao beli list.bas sam se obradovala,meni to bio kao neki znak <3
 

Back
Top