Zatiranje antifasizma u Srbiji

Хајде да упростимо ствари.Хоће ли неко од Марксиста,извињавам се одмах Бакуњину,и анархиста да ми каже зашто није сам СССР водио у Другом рату борбу против нацизма и фашизма,а све остале савезничке земље против Немаца,Италијана,Мађара и других који су били на страни сила осовине,него је прокламовани циљ и мотивишући фактор била антифашистичка борба?.

Nisam baš siguran da mi je jasno šta te interesuje. Antifašizam je pretežno pokret levice, jer je levica okupljena oko SSSR-a bila spremna boriti se protiv svakog desnog radikalizma i svakog fašističkog pokreta i sistema još od njihovog nastanka. Od Salazara do Hitlera, svi su smrtni neprijatelji.Isto važi i u suprotnom smeru, fašistički prioritet je obračun sa levicom. Zapadni saveznici su imali više iznijansiran pristup i rabili su više termina. Jer su, na kraju krajeva, u 20. veku neke mekše fašizme kontra komunizma i podržavali.
 
Poslednja izmena:
Вилмоше,ти стварно покушаваш да нас упознаш са једним сасвим новим приступом историји и историји политике.
Тада једина комунистичка држава СССР стоји на једном крају,а нацистичка Немачка осваја једну по једну државу која није социјалистичка више година пре напада на једну једину социјалистичку земљу и ти кажеш оно што кажеш?
Добро,твоје мишљење,вероватно.
 
Poslednja izmena:
Хајде да упростимо ствари.Хоће ли неко од Марксиста,извињавам се одмах Бакуњину,и анархиста да ми каже зашто није сам СССР водио у Другом рату борбу против нацизма и фашизма,а све остале савезничке земље против Немаца,Италијана,Мађара и других који су били на страни сила осовине,него је прокламовани циљ и мотивишући фактор била антифашистичка борба?.

Извини, али нисам схватио питање.
 
Nisam baš siguran da mi je jasno šta te interesuje. Antifašizam je pretežno pokret levice, jer je levica okupljena oko SSSR-a bila spremna boriti se protiv svakog desnog radikalizma i svakog fašističkog pokreta i sistema još od njihovog nastanka. Od Salazara do Hitlera, svi su smrtni neprijatelji.Isto važi i u suprotnom smeru, fašistički prioritet je obračun sa levicom. Zapadni saveznici su imali više iznijansiran pristup i rabili su više termina. Jer su, na kraju krajeva, u 20. veku neke mekše fašizme kontra komunizma i podržavali.

Антифашизам није ексклузива левице, немој занемаривати и друге идеологије.
 
Питање је врло једноставно и изазвано овим ставом и пренебрегавањем свих историјских чињеница које је сумирао Вилмош.
Ако би смо сада хтели да будемо цепидлаке могли би смо да инсистирамо на чињеници да је и Прва земља социјализма ставила у други план идеологију, а у први план Отаџбину.Зато се то зове Отаџбински рат,а не као за време Првог рата изводећи револуцију између осталог да не би Немачки радници гинули од Руских радника.И као резултат таквог патриотског става су Козаци шетали Берлином,и данас је у Русији могуће уважавање и Белих и Црвених.
 
Вилмоше,ти стварно покушаваш да нас упознаш са једним сасвим новим приступом историји и историји политике.
Тада једина комунистичка држава СССР стоји на једном крају,а нацистичка Немачка осваја једну по једну државу која није социјалистичка више година пре напада једну једину социјалистичку земљу и ти кажеш оно што кажеш?
Добро,твоје мишљење,вероватно.

Антифашизам није ексклузива левице, немој занемаривати и друге идеологије.

Antifašizam logično, kao i fašizam, datira od pre Drugog svetskog rata. Anarhisti, socijalisti, komunisti i njihove militantne sekcije širom Evrope, naročito u Italiji, Nemačkoj i Španiji, prve su ustale, digle svoj glas i oružje protiv fašizma. Radi se o notornim činjenicama. Zvali su se antifašistima, fašisti su ih često tako oslovljavali. U antifašističku koaliciju po izbijanju rata, naravno, ušle su i zapadne građanske demokratije ali je levičarska terminologija prevladala. Da su se zapadnjaci pitali zvali bi se pre antinacistima ili antihitlerovcima nego antifašistima.

Ne sporim ničiji antifašizam ali činjenica je da je isti čedo levice.
 
Poslednja izmena:
Питање је врло једноставно и изазвано овим ставом и пренебрегавањем свих историјских чињеница које је сумирао Вилмош.
Ако би смо сада хтели да будемо цепидлаке могли би смо да инсистирамо на чињеници да је и Прва земља социјализма ставила у други план идеологију, а у први план Отаџбину.Зато се то зове Отаџбински рат,а не као за време Првог рата изводећи револуцију између осталог да не би Немачки радници гинули од Руских радника.И као резултат таквог патриотског става су Козаци шетали Берлином,и данас је у Русији могуће уважавање и Белих и Црвених.

Па шта је ту чудно ?
Знаш и сам да су комунисти имали споразум са нацистима о расподели територија.
Комунизам је идеологија која је (мада они то не желе да прихвате) статалистичка, државотворна и као таква, ( по мом мишљењу) антислободарска.
 
Ништа мене не чуди Бакуњине сем сталног инсистирања да је антифашизам власништво левице.То је једноставно нетачно.
Немој да идемо овде у дигресију како су после револуције Другови Лењин и Троцки затрли све покушаје јединог стављања на животну пробу анхаризма па побили све у анархистичким комунама и матрозе у Крондштату.
 
Ништа мене не чуди Бакуњине сем сталног инсистирања да је антифашизам власништво левице.То је једноставно нетачно.
Немој да идемо овде у дигресију како су после револуције Другови Лењин и Троцки затрли све покушаје јединог стављања на животну пробу анхаризма па побили све у анархистичким комунама и матрозе у Крондштату.

Управо тако !!!
Мислим да је антифашизам став појединца, чак и ствар кућног васпитања.
 
Bakunjine, odbija se čisto iz razloga da ne bi išli u bespotrebne digresije.

Ne vidim gde je problem. Svakom ko se digao protiv fašizma i istrajao u tome ne pada mi na pamet išta da prigovorim ili oduzmem pravo da se naziva antifašistom. isto važi i za sve ideologije, stranke i države koje su to učinile. Pisao sam o poreklu termina i same borbe. Borba za prevlast fašista i levičarskih oponenata u radničkom pokretu datira dosta pre i fašističkih aneksija i okupacija i logora.


Za zavist antikomunista na komuniste u pogledu doprinosa Pobedi, ne odgovaram. Ne samo da su crveni otpočeli borbu i dokrajčili neman, već svi znamo ko je bio i arhineprijatelj crnima. Pitajte ih. Nikakvi beli, plavi ili žuti već - crveni.
 
Poslednja izmena:
Вилмоше много пропаганде ,мало чињеница.
Да ли се слажеш да је Грађански рат у Шпанији била гебнерална проба за Други рат?
Сад ћу ја да будем мало ђаволов адвокат.Да ли знаш како су комунисти жестоко нападали анархисте у том рату.Како су скоро уништили Дурутијеву колону док се борила са Франкистима? Попричај с неким од Шпанских бораца који ће ти говорити отворено па па нека ти каже колико су ратовали са Франкистима а колико са Анархистима и кога су убијали ликвидатори Коминтерне.
Извини Бакуњине,али сам морао.
 
Вилмоше много пропаганде ,мало чињеница.
Да ли се слажеш да је Грађански рат у Шпанији била гебнерална проба за Други рат?
Сад ћу ја да будем мало ђаволов адвокат.Да ли знаш како су комунисти жестоко нападали анархисте у том рату.Како су скоро уништили Дурутијеву колону док се борила са Франкистима? Попричај с неким од Шпанских бораца који ће ти говорити отворено па па нека ти каже колико су ратовали са Франкистима а колико са Анархистима и кога су убијали ликвидатори Коминтерне.
Извини Бакуњине,али сам морао.
Ne znam kakve veze to ima sa onim što sam pre pisao. Sva Staljinova eventualna nesebična solidarnost ne bi nadomestila nesposobnost republikanskog kadra i rukovodstva, odsustvo obučenosti, discipline i organizacije. Ili ti to želiš reći da su radili za Franka? Jer dokazi o tako nečemu bi jedino opovrgli ono što sam tvrdio na početku.
 
Ne znam kakve veze to ima sa onim što sam pre pisao. Sva Staljinova eventualna nesebična solidarnost ne bi nadomestila nesposobnost republikanskog kadra i rukovodstva, odsustvo obučenosti, discipline i organizacije. Ili ti to želiš reći da su radili za Franka? Jer dokazi o tako nečemu bi jedino opovrgli ono što sam tvrdio na početku.

Управо то инсистирање на обучености, дисциплини и организацији, уништило је републиканску војску, посебно њене идеолошки најјаче јединице.
 
Вилмоше,мислим да је неукусно,вадити се само на Стаљина,а пренебрегавати чињеницу да је у питању систем који је успоставио Лењин и Коминтерна.Није Стаљин побио читаву комуну у Кронштату ,морнаре и њихове породице,него је Лењин наредио Троцком да то учини и овај је то учнио са јединицама Црвене армије које довео са Далеког истока.Отпор је био толики да су морали да чекају да се море заледи како би могли да изведу пуну инвазију.Да је тако како ти кажеш,онда се поставља питање што су слали уопште своје против Франка,а да не причамо зашто су ратовали са анархистима.Мени је један стари Шпански борац причао о неким од тих борби и када сам га то исто питао рекао је да се морали јер су анархисти били много јаки и имали велику подршку народа.Не ратује се Вилмоше само дисциплоном иначе би Немачка и Јапанска војска била победничка.
Тај метод из Шпаније је Тито и његов врховни штаб врло уредно и континуирано примењивао и овде нападајући јединице ЈВуО у моменти док су били у сукобима са Немцима.И тако је било до краја рата.Ослобођење Краљева је нешто што показује систем а не случај.
 
И немој да мислиш да је то промакло и остало скривено у народу.То један од разлога зашто су се онако осветнички црвени понашали према Србима после рата.Али српски народ је то и у песми то оставио,а песму не могу да убију.
Над Краљевом жива ватра сева,да видимо ког четника нема
Нема нама Симе и Дерока,то су Дражи два најбоља момка
Нашег Симу убили су Немци,пресекли га митраљески меци
А Дерока,младог капетана,мучки уби чета партизана
На жалост,и посла перида Црвеног терора је то подозрење према Србима остало и манифестује со данашњих дана.Нису слику о Србима као "лошим момцима" почели да праве само у НАТО кухињи,него су се они наслонили на слику коју су већ промовисали комунисти.
 
Kada je u Srbiji donet Zakon o izjednacavanju partizana i cetnika - zadat je samrtni udarac antifasizmi.

Skinuti su sa ulica nazivi istinskih antifasista Tita, Peke Dapcevica, Save Kovacevica, Petra Drapsina......A NIJE se pojavila ulica Draze Mihajlovice, Koste Pecanca, Nikole Kalabvica i slicnih.....

(Logicno je da nisu, jer to bi bila najveca uvreda za mnogobrojne srpske porodice koje su ovi drugi zavili u crno.)

Ako su partizani i cetnici vec IZJEDNACENI, kao navodno da su oba pokreta bila antifa, bilo bi logicno da je polovina glavnih ulica u Srbiji i dalje nosi naziv Marsala Tita, a polovina Draze Mihajlovica...

Sada nema NI JEDNOG NI DRUGOG, sto ce reci da nema NI ANTIFASIZMA.....

Isuvise velikia greska DA BI BILA SLUCAJNA!

Slazem se sa tobom, no bitno je da je Zoran Djindjic dobio bulevar!
 
И немој да мислиш да је то промакло и остало скривено у народу.То један од разлога зашто су се онако осветнички црвени понашали према Србима после рата.Али српски народ је то и у песми то оставио,а песму не могу да убију.
Над Краљевом жива ватра сева,да видимо ког четника нема
Нема нама Симе и Дерока,то су Дражи два најбоља момка
Нашег Симу убили су Немци,пресекли га митраљески меци
А Дерока,младог капетана,мучки уби чета партизана
На жалост,и посла перида Црвеног терора је то подозрење према Србима остало и манифестује со данашњих дана.Нису слику о Србима као "лошим момцима" почели да праве само у НАТО кухињи,него су се они наслонили на слику коју су већ промовисали комунисти.
Телефонске жице брује краљ нам Петар поручује:
Неретва ће ових дана бит’ гробница партизана!
Партизани црни врани, црни су вам дошли дани!

А има и она демократска:

На планини, на Јелици,
Састали се сви четници.
Састали се, па говоре,
Петокраку да оборе.

Петокраку, јер не ваља,
Она неће Петра краља.
Она не да српском роду
Људска права и слободу.
 

Back
Top