Zasto zapad i dalje sikanira Srbe?

Ne znam za Anu, ali ja kad komuniciram sa Zapadnjacima, uglavnom su radoznali, tj. ne polaze od predpostavke da o Srbiji sve znaju zato sto su nesto culi na CNN-u. Ljudi koje sam ja sretao zainteresovani su da cuju i nasu stranu price.

Jedino sam pizdeo u Americi kad me pitaju odakle sam, ja im kazem, a oni naprave debilno-srecnu facu i kazu: "Siberia? I've heard it's a magical place! A bit cold, though, isn't it?"
 
Obersturmfuehrer:
to ces morati sa njima da razmotris....

Зашто не с тобом? Зар нисмо сви грађани истог света!?
Најзад, ако су Американци грешили у Куби, Никарагви, Вијетнаму, Ираку и Кореји - сасвим је логично да је и њихова политика према Србији била погрешна :!:
 
Duh Sekire:
Зашто не с тобом? Зар нисмо сви грађани истог света!?
Најзад, ако су Американци грешили у Куби, Никарагви, Вијетнаму, Ираку и Кореји - сасвим је логично да је и њихова политика према Србији била погрешна :!:

možda su griješili sa tim narodima, :grin: ali sa vama sigurno nisu
 
А шта сте мислили да ће бити када сте гласали за СПС-СРС, када се СМ инатио НАТО-у и водио политику комуњаре преобученог у националисту? Да ли сте мислили да ће нам се то лудило заборавити преко ноћи? Схватите да смо изгубили рат 1999. године (иако су на ТВ рекли да смо победили) и да сада сносимо последице. Немачка када је изгубила рат 50 година је била подељена и окупирана. Губитници у рату, сносе последице у миру. То су чињенице са којима се слажемо или не слажемо, али то су чињенице.
 
pa poenta da imas nemacke papire pa te niko ne dira. Srbi koji nemaju njih sikaniraju.

Drugo putovanje u okviru EU nije nikakav problem jer u okviru EU nema granica i nema nikakvih pasoskih kontrola. Proveravaju se tj sikaniraju samo ljudi koji dolaze iz zemalja van EU tj najcesce Srbi.
 
Jerry Ropero:
pa poenta da imas nemacke papire pa te niko ne dira. Srbi koji nemaju njih sikaniraju.

Drugo putovanje u okviru EU nije nikakav problem jer u okviru EU nema granica i nema nikakvih pasoskih kontrola. Proveravaju se tj sikaniraju samo ljudi koji dolaze iz zemalja van EU tj najcesce Srbi.

Ko kaze da ne kontrolisu i ako nema granice???
U sred Nemacke, Francuske, Holandija i Belgija te Carina Policija zaustavi i kontrolise.
Koliko puta su mene zaustavili uhhha.

Najvise su me nasi matretirali.
 
Jerry Ropero:
STALNO ME ŠIKANIRAJU
Šesta teniserka sveta Ana Ivanović kaže da trpi maltretiranje kad god putuje u inostranstvo samo zato što je Srpkinja


Šesta teniserka sveta Ana Ivanović izrazila je nezadovoljstvo zbog problema koje ima kad god treba da uđe u neku stranu zemlju, i to samo zato što je Srpkinja. U intervjuu za britanski Dejli rekord, srpska pin-ap (lutkica) devojka, kako je tamo predstavljaju, pokušala je da objasni da generalizovanje Srba kao loših ljudi nikako ne pije vodu.

- Od malih nogu sam morala da naučim da ljudi nemaju dobro mišljenje o Srbima. Izgleda kao da svi misle da smo mi svi loši ljudi. Gde god da odem, prvo što osetim je da baš i nisam dobrodošla. To su teške stvari za naš narod. Na svakom aerodromu kontrole traju duže nego kod ostalih putnika. Nije nimalo prijatno svaki put objašnjavati zašto dolazim i šta ću da radim u zemlji u koju stižem - rekla je Ivanovićeva i posebno naglasila probleme pre samog putovanja.

- Vize su priča za sebe. Problemi koji se tu javljaju su potpuno nepotrebni i ponižavajući. Sve to je posebno čudno, jer kada izađem na teren odmah osetim potpunu podršku publike. Tako je i ovde u Vimbldonu. Kada dođe do toga, onda se osećam srećno. Ovde je taj osećaj i jači jer se radi o specijalnom turniru za sve tenisere i zaista se nadam da ću vašoj publici imati šta da pružim kako bi i dalje navijali za mene - ocenila je Ivanovićeva.

Nezaobilazna priča kad god neki srpski teniser daje intervju stranim medijima jesu ratovi na prostorima bivše Jugoslavije i bombardovanje iz 1999. godine. Tako se i novinar Dejli rekord zapitao kako je Ani "uspelo da nepovređena izađe iz bombardovanja koje je bilo usmereno protiv tiranije Slobodana Miloševića".
- Moja porodica je tokom bombardovanja pokušavala i uspevala da ostane pozitivna i nikada se nismo krili po podrumima.

---------

cek zar nam demokrate nisu pricale da zapad mrzi Milosevica a ne Srbe, i da cim skinemo Milosevica ponovo ce da procveta ljubav izmedju Srba i zapada? Sta je ovo sada? Kad maltretiraju jednu Anu Ivanovic sta mozemo da ocekujemo mi obicni Srbi? Tj znam sta mozemo da ocekujemo, uverio sam se u to i sam prilikom par ulazaka u zemlje EU . Dok drugi prolaze pasosku kontrolu kao na traci nas tretiraju gore od stoke....


Naše teniserke čim izbiju na TOP 100 ATP liste, počnu da se više bave politikom nego li poslom koji im donosi toliko novca da ih zasvrbe najduža dlačica (divljakuša) ko će biti na vlasti.

Tako smo pored bradatog ćaleta one devojčice kog duša zabole i za srpstvom i za ćerkom dobili i pin-ap (miss guze) političarku.

Svet nema ništa protiv Srba već se poštuje vizni režim, a to što niko u engleskoj neće održati govor o miss guze prilikom otvaranja turnira nije propust organizatora već neostvaren devojački san.

Obzirom da je pokretač teme osoba zbog koje se Nikola Tesla okreće u grobu, zadržavam pravo na izvinjenje za napisano pomenutoj miss guze, ako se ispostavi da je njen stav loše prenet.

 

Back
Top