Zašto u Srbiji skoro niko ne kupuje novu Ladu?

Pre neku godinu sam gledao hyundai i30 sa ruskim tablama to veze nije imalo sa ovim modelom koji se valjao svuda. Totalno neki drugi model.
Хјундаи је имао фабрику у Санкт Петербургу. Рецимо, модел "Соларис", нисам никада видео код нас а овде бар 5-6 рејсталинга.
1581342619.png

1581342569.png

1581342561.png
 
У теми о џиповима сам поставио видео снимак о новом кинеском џипу Тенк 300. У наслову видео, стоји да је тако требало да изгледају УАЗ и ВАЗ да су произвођачи ишли у корак са временом. Многи људи се слажу са тиме, док се ја противим. Зашто?

Успех ладе ниве лежи у ниској цени, једноставности и сасвим добрим перформансама. Исто важи и за УАЗ 469. Тачно је то да су ти аутомобили задржали своје основне склопове и готово непромењен изглед у протеклих 45 или 50 година, али то је оно што су људи хтели и куповали. Да је лада нива или да је УАЗ почео да ради аутомобиле попут нисана или тојоте, цена тих возила би била значајно виша и просечан Рус или Србин то никад не би могао да приушти.

Сви системи који модерни теренски аутомобили имају, попут климе, система за спуштање на низбрдицама, темпомата, навигације итд. повећавају цену возила и чине га недоступним обичном свету.

Ко има паре и ко има услове да одржава, тај ће купити тојоту лендкрузер или неки сличан ауто. Већина нема, барем код нас или у Русији и зато лада нива и УАЗ имају своје купце.

Највећи проблем код ниве остаје завршна обрада, што се највише примећује код лимарије, која почиње да рђа. Све остало, па чак и релативно кратак ресурс мотора, може да се занемари јер ауто пружа добре теренске способности у поређењу са ценом.
 
У теми о џиповима сам поставио видео снимак о новом кинеском џипу Тенк 300. У наслову видео, стоји да је тако требало да изгледају УАЗ и ВАЗ да су произвођачи ишли у корак са временом. Многи људи се слажу са тиме, док се ја противим. Зашто?

Успех ладе ниве лежи у ниској цени, једноставности и сасвим добрим перформансама. Исто важи и за УАЗ 469. Тачно је то да су ти аутомобили задржали своје основне склопове и готово непромењен изглед у протеклих 45 или 50 година, али то је оно што су људи хтели и куповали. Да је лада нива или да је УАЗ почео да ради аутомобиле попут нисана или тојоте, цена тих возила би била значајно виша и просечан Рус или Србин то никад не би могао да приушти.

Сви системи који модерни теренски аутомобили имају, попут климе, система за спуштање на низбрдицама, темпомата, навигације итд. повећавају цену возила и чине га недоступним обичном свету.

Ко има паре и ко има услове да одржава, тај ће купити тојоту лендкрузер или неки сличан ауто. Већина нема, барем код нас или у Русији и зато лада нива и УАЗ имају своје купце.

Највећи проблем код ниве остаје завршна обрада, што се највише примећује код лимарије, која почиње да рђа. Све остало, па чак и релативно кратак ресурс мотора, може да се занемари јер ауто пружа добре теренске способности у поређењу са ценом.
Одмах да те демантује. Пропутовао сам доста али нигде нисам видео толико лендкрузера, лексуса, пађера, ренџровера....као на руским друмовима.
Има пуно и кинеских џипова па и тих тенкова. Управо у мом комшилуку виђам једног. Рено Дастер и Нисан Терано су овде као код нас Југо.
 
Марио, да ли си у опште видео нове Ладе а не возио а знаш какве су?
Ајде, пошто си тако видовит, попуни тикет лотоа, узми кинту и купи ауто твојих снова и нови телефон, ксјаоми.
 
Одмах да те демантује. Пропутовао сам доста али нигде нисам видео толико лендкрузера, лексуса, пађера, ренџровера....као на руским друмовима.
Има пуно и кинеских џипова па и тих тенкова. Управо у мом комшилуку виђам једног. Рено Дастер и Нисан Терано су овде као код нас Југо.
Русија је једно од највећих тржишта јапанских и немачких возила. Заборавио си да додаш Г класу на листу.

Москва и Петербург нису сва Русија, као што ни Београд није Србија.
 
Русија је једно од највећих тржишта јапанских и немачких возила. Заборавио си да додаш Г класу на листу.

Москва и Петербург нису сва Русија, као што ни Београд није Србија.
Откуд то већина да зна? На далеком истоку, тешко се да видети европски ауто. Огроман је број увезених из Јапана и Кореје. Тамо је преко 50% аутомобила са воланом на десној страни. Купују се за мале паре половањаци у Јапану.
 
Prezentacija nove Lade Aura koja je trebala da bude ponos nove ruske automobilske industrije pretvorila se u sramotu kada automobil nije upalio tokom predstavljanja na sanktpeterburškom Međunarodnom ekonomskom forumu.
Na društvenim mrežama u petak, 16. juna osvanula je snimka AvtoVAZ-ove sramote. Na snimci se vidi kako su se proizvođači pokušali pohvaliti automobilom pred propagandistima Kremlja i ministrom finansija Ruske Federacije Antonom Siluanovim, ali automobil nije upalio "iz prve"

“Čudo ruske automobilske industrije” moralo se popraviti upravo tokom prezentacije šefa kompanije Maksyma Sokolova. Publika je burnim pljeskom pozdravila pokretanje motora. Međutim, kasnije su Rusi bili uznemireni, ali ne zbog kvalitete domaćih automobila, već u očekivanju ruganja Ukrajinaca.
https://twitter.com/olex_scherba?re...-autoindustrije-nije-mogao-da-upali/230616134
 

Back
Top