Zašto u Srbiji skoro niko ne kupuje novu Ladu?

Nama treba domaći auto do nekih 7000 evra.koji će tu da se proizvodi.I da bude relativno pristojan po kvalitetu pre svega.I to se može.Nego smo mi po mentalitetu stoka.
Šta će meni auto za koji moram da robujem kao za stan.Da ulazim u njega sa pomozi Bože.To su gluposti.
Imali smo u tom rangu Zastavu 10 iliti punto, jest da nije bas kao italijanski ali nije bio ni toliko los.
 
Brate u onom Brazilu se pravila wv buba do skoro šta fali da pravimo golf dvojke u Kragujevcu.Pa zo bi nam bilo sto puta bolje od bilo čega.
To jeste, pa evo ti Pezo 405 i dan danas se proizvodi u Azerbejdzanu a ima i solidnu opremu malo su ga modernizovali Abs, klima , vazdusni jastuci, bord bukvalno sve sto mu i treba.I cena nije velika vec pristupacna.
 
Kada radiš sve redovne servise i sipaš dobro ulje ne treba ti nikada generalka. Nju radiš kada sipaš krš ulje, ne menjaš, ne menjaš antifriz i termoprekidač, ne menjaš hladnjak kada procuri, pumpu vode, ventilator itd.

Kuvaš motor ili rkaš lošim uljem i gotovo. Onda aj daj za generalnu iljadarku oće malo sutra.
 
Kada radiš sve redovne servise i sipaš dobro ulje ne treba ti nikada generalka. Nju radiš kada sipaš krš ulje, ne menjaš, ne menjaš antifriz i termoprekidač, ne menjaš hladnjak kada procuri, pumpu vode, ventilator itd.

Kuvaš motor ili rkaš lošim uljem i gotovo. Onda aj daj za generalnu iljadarku oće malo sutra.
Hvala Bogu nikad ni na jednoj masini nisam radio nikakvu generalku, niti vezano za auto ni za ovako neke masine sto imam.
 
Možeš ti i elektro auto da osvežavaš svakih par meseci skidaš bateriju celu, vadiš crknuti modul i stavljaš drugi polovni i uživaš. Malo malo par sto evra. I svi koji se polovni ovde prodaju danas, sada upravo su popravljeni u tom fazonu.

Bio u hr jedan taj pežo mali se prodavao crkla bat 2500 evra ODMAH ga je neko kupio i prebudžio za prodaju 5-7000 evra.

Tu se tek prodaje magla kod polovnjaka videćete kad ovi u šapcu ukapiraju šta kako :mrgreen:
 
kako mislis ne moze?
vozio sam dvije nive, 1.9 i ovu novu sa cetvoro vrata i klimom
На ВАЗ 2121 не може да се искључи 4х4. Погон је перманентан. Може да се укључи и искључи редуктор и блокада централног диференцијала. То се ради преко две ручице које се налазе поред ручице мењача.

Код УАЗ-а 469 може да се искључи погон на сва четири точка.
 
u pravu je izgleda, ja sam mislio da ima zadnji pa ukljucujem prednji, tako su mi rekli, i pokazali rucicu da upalim redukciju kad zaglavim negdje
Не. Не иде тако. Све време је укључен погон на сва четири точка. Полуга редуктора је она већа и нижа, а полуга блокаде средњег диференцијала је она изнад ње и краћа. Када се укључи блокада диференцијала, онда засветли наранџасти показивач. На старим нивама из доба СССР-а је округао, а на новијим је четвртаст и има цртеж на себи.

УАЗ 469 има могућност да се искључи/укључи погон на сва четири точка. Када је искључен, снага се преноси само на задње точкове. Поред тога има и редуктор. Најјаче верзије УАЗ хантера имају блокаду задњег диференцијала.

На интеренту сам видео да за ниву могу да се набаве пренуматске блокаде за предњи и задњи диференцијал, али никада нисам видео ниједну у коју је то уграђено, барем не својим очима.
 
Poslednja izmena:
Како није било кад сам ја купио новембра 2009?
Ima tu jedna stvar koja mi nije jasna: Video sam pre neki dan stari Logan karavan koji se zvao Lada, zaboravih koji je model, a isto i Sandero na kom je međutim pisalo Renault. Oba s ruskim tablama. Od čega je zavisilo da li će se zvati Lada, Reno ili Dačija za rusko tržište?
 
Ima tu jedna stvar koja mi nije jasna: Video sam pre neki dan stari Logan karavan koji se zvao Lada, zaboravih koji je model, a isto i Sandero na kom je međutim pisalo Renault. Oba s ruskim tablama. Od čega je zavisilo da li će se zvati Lada, Reno ili Dačija za rusko tržište?
Просто. Логан је долазио из Рено фабрике у Русији а Лада Ларгус (Логан као Рено) из Тољатија из фабрике Аутоваз која је била у саставу групе Рено-Нисан.
Аутоваз је за руско тржиште васкрсао давно угашену јапанску марку Датсун. То је била у потпуности Лада само другог дизајна и именом Датсун.
large_mi_do_2.jpg

datsun_mido_1.jpg
 

Back
Top