Zasto se zene "ugase" u braku?

Welcome my friend u svet odraslih muskaraca!!
Nema vise varijante poy.bi pa bezi,sada si odgovoran za uspeh jedne veze,za opstanak lepih osecanja koje tvoja zena gaji prema tebi,za razumevanje i paznju koji su potrebni svakoj zeni da bi funkcionisala.
To je mukotrpan posao i izuzetno isplativ.Jer svu paznju i razumevanje koje ulozis u pravu zenu visestruko se isplati kroz ono sto je nama muskarcima najvaznije-da se osecamo zadovoljno kao dominantni muzjak u coporu!!
Nazalost ne znam nijednog kome ovo nije najvaznija stvar u zivotu.Srecno.....
 
Dzek London:
Moja mala je bila toatalno napaljena. Doslovno me je proganjala. Stalno mi se nudila i uvek prihvatala moje nudjenje. Mogli smo bilo kada i bilo gde. Medjutim, od kada smo se uzeli, stvari su se sasvim promenile. Pocela je da mi govori kako sam se "preterano navadio" (na seks). Snosaj prekida kometarima: "Ostavi malo i za sutra" (citaj: dosta mi te je za danas). U pocetku je posebno zahtevala da joj mazim grudi, a sada joj vise prija masiranje ramena. Nekad nije bilo bitno ako se haljina tokom strasti pocepa, a sada je strasno ako se spavacica samo malo pokvasi.

Ona se pre mene ni sa kim nije istinski zabavljala, samo je imala ljubavnike sa kojima se sporadicno vidjala. Obicne kres varijante medju kojima su bili veliki vremenski razmaci. Toliko je bila gladna ljubavi i neznosti da se cak i ponizavala da bi dosla do seksa. To mi se u pocetku pomalo i svidjalo, jer mi se cinila tako strastvenom da je zarad strasti bila spremna i na ponizenja. Medjutim ogorcilo me je kada sam shvatio da ni jedan njen ljubavnik od nje NIKADA nije cuo to: "Ostavi malo i za sutra." Ubedjen sam da ni jedan nije slusao lekcije o potrebi da se smanji dozivljaj u krevetu. Sigurno ni od jednog nije trazila drugarsku masazu ramena umesto seksualnih dodira. Ni jedan nije morao nagadjati dali je zeljna ili ne. Sam cin njenog dolaska na ljubavni sastanak je bio ne dvosmisleni signal da jeste zeljna toga za sta je dosla.

Rezultat svega ovoga je da sam se ja potpuno ohladio. Kajem se sto sam uleteo u brak. Kao budala sam prihvatio ulogu druga i partnera. Odlican sam za svijanje porodičnog gnezda, druzenje uz setnje, gledanje filmova, rucavanje, zajednicku kupovinu namirnica, zavesa, escajga, namestaja i ko zna cega sve jos. A mogao sam da joj ostanem ljubavnik za kojim bi vecito fizicki bila zeljna. Ceznula bi za mojim dodirima i zudno ih prihvatala. Njena strast bi i dalje izazivala moju. U svakom ljubavnom dodiru bi se uzivalo kao da je poslednji.

Zene, objasnite mi sta je to u vama? Zasto ste samo pre braka vatrene i sta je to u braku sto vas gasi? Zasto trcite za onim ko vas nece, a ohladite se od onoga kojega uspete da upecate?

...zamor materijala... :lol:
 
Dzek London:
Ja je prekljinem da smanji dozivljaj sa gajbom, kuvanjem i vesom, ali ona je jedva docekala da bude domacica. Sklanjam se ja sklanjam. Okrenuo sam dugme strasti u sebi da bi smanjio zelju. Bojim se da sam preterao pa skazaljku zaglavio na nuli.


Ima jedna Makedonska : " Mani se covece meni je od toga preko glave , ja sam dosla domacicva da budem " :roll: :wink:
 
Dzek London:
Ona mi opise svog prethodnog ljubavnika kao sasvim povrsnu vezu koja je bila zasnovana cisto na "fizici", bez "hemije". A u suprotnosti sa tim iskustvom nas dvoje delimo predivnu hemiju. Jadna, do te mere je ne upucena u musku psihu da je mislila da mi je tim komentarom laskala.

Voleo bi da cujem komentar tog muskarca kojem bi uloga "hemicara" bila draza od sirovog "fizicara" u krevetu sa dragom.
a da razmislis o tome da ti nisi upucen u zensku psihu?
kada kazem da osecam hemiju to znaci da postoji privlacnost, energija, strast koja rezultira sexom (tom tvojom fizikom). sto ne znaci da i pored njenog postojanja ne moze da se pojavi problem. kada kazem fizika mislim na tehniku, bez duse, bez strasti, bez emocija, koja bar mene licno ne moze da zadovolji i koja brzo dosadi. varas se ako mislis da se to ne bi desilo i sa tobom da niste usli u brak. a i jalovo je razmisljati o tome sta bi bilo kad bi bilo. razmisljaj o tome sta je sad.
poredis se sa njenim ljubavnicima, konstruises, sam ces sebe zeznuti...eeeeej tebe voli, za tebe se udala. ne treba ti vise od toga da ti svaki dodir bude kao poslednji? ne bi ljubav i sve sto ona podrazumeva? a podrazumeva i da prevazidje iskusenja, jer jedino to je ljubav....da je ne rusis pred prvom preprekom koja naidje nego da das sve od sebe da razumes, podrzis osobu koju volis i potpuno se otvoris prema njoj a ne na forumu internet krstarice. znas kol'ko nas ovde boli uvo i kol'ko se udubimo dok razglabamo na razne teme-malo o pozarima, malo o analnom sexu, malo o tvom problemu...budi realan. i u situaciji u kojoj nesto ne ide zapitas prvo kako je njoj a onda i kako je tebi.
 
U braku 7 meseci, pocetak postepenog hladjenja sam uocio pre 6 meseci. Nije se ona ugasila, samo nije ni priblizno rada kao sto je bila. Ja panicim zato sto mi se cini da sam se zbog pometnje ugasio.

А шта то значи да си се угасио? Колико пута недељно сте се ви то сексали раније, а колико пута сад?
 
****** , rutina!!!!
Postao si predvidljiv chovece , imala te je sto puta , moze da te ima kad god hoce , nema vishe strasti i uzbudjenja...nema vishe NEIZVESNOSTI nista joj ne izaziva adrenalinsku groznicu....
...morash da uradish nesto novo...nesto divlje , nesto drugacije , nesto neocekivano...

...a da to nije vezano za sex , pazi to ti je kljucno...
...jer zelja za sexom dolazi iz mozga iz psihe , a ne iz telesne stimulacije...
 
S_K_V_O:
a da razmislis o tome da ti nisi upucen u zensku psihu?
kada kazem da osecam hemiju to znaci da postoji privlacnost, energija, strast koja rezultira sexom (tom tvojom fizikom). sto ne znaci da i pored njenog postojanja ne moze da se pojavi problem. kada kazem fizika mislim na tehniku, bez duse, bez strasti, bez emocija, koja bar mene licno ne moze da zadovolji i koja brzo dosadi. varas se ako mislis da se to ne bi desilo i sa tobom da niste usli u brak. a i jalovo je razmisljati o tome sta bi bilo kad bi bilo. razmisljaj o tome sta je sad.
poredis se sa njenim ljubavnicima, konstruises, sam ces sebe zeznuti...eeeeej tebe voli, za tebe se udala. ne treba ti vise od toga da ti svaki dodir bude kao poslednji? ne bi ljubav i sve sto ona podrazumeva? a podrazumeva i da prevazidje iskusenja, jer jedino to je ljubav....da je ne rusis pred prvom preprekom koja naidje nego da das sve od sebe da razumes, podrzis osobu koju volis i potpuno se otvoris prema njoj a ne na forumu internet krstarice. da se u situaciji u kojoj nesto ne ide i u kojoj nikome nije lako zapitas prvo kako je njoj a onda i kako je tebi.

To sto ja nisam upucen u zensku psihu je i razlog sto sam na ovom forumu. Mozda mi neki od ovih kometara bar donekle pomognu u razotkrivanju te psihe. Prema mojoj dragoj sam POTPUNO otvoren. Pokazacu joj i ovj forum i temu koju sam zapoceo. Inace tvoj komentar potpuno zvuci kao da ga je moja mala pisala. Samo je malo problem u tome da ona ne voli teske razgovore i dusevna otvaranja. Zbog toga mi je tesko da shvatim kako je njoj i sta ju je dovelo do njenih postupaka.

Sto se tice "fizike" mnoge zene (ukljucujuci i moju) tvrde da ih to ne zadovoljava, ali joj ipak pribegavaju. Ne mogu se oteti moje frustracije zbog vase (zenske), cini se, ne sposobnosti da uzivate u divljem seksu sa voljenom osobom. Fizicki, sirovi, tehnicki seks, bez duse, bez strasti, bez emocija, ste rezervisali za ne uhvatljive protuve, a drage voljene, pazljive, pozrtvovane partnere ucite obuzdanosti, stalozenosti i "neminovnom" odumiranju strasti. Kazete: "Onaj bezvezni klipan mi je bio samo sirovo fizicko zadovoljstvo, a ti ljubavi si mi mnogo mnogo vise, samo sto se na tebe ne palim bas toliko". Eeeeeeeeej, koja UVREDA!!!! Zar ne shvatete???
 
Dzek London:
To sto ja nisam upucen u zensku psihu je i razlog sto sam na ovom forumu. Mozda mi neki od ovih kometara bar donekle pomognu u razotkrivanju te psihe. Prema mojoj dragoj sam POTPUNO otvoren. Pokazacu joj i ovj forum i temu koju sam zapoceo. Inace tvoj komentar potpuno zvuci kao da ga je moja mala pisala. Samo je malo problem u tome da ona ne voli teske razgovore i dusevna otvaranja. Zbog toga mi je tesko da shvatim kako je njoj i sta ju je dovelo do njenih postupaka.

Sto se tice "fizike" mnoge zene (ukljucujuci i moju) tvrde da ih to ne zadovoljava, ali joj ipak pribegavaju. Ne mogu se oteti moje frustracije zbog vase (zenske), cini se, ne sposobnosti da uzivate u divljem seksu sa voljenom osobom. Fizicki, sirovi, tehnicki seks, bez duse, bez strasti, bez emocija, ste rezervisali za ne uhvatljive protuve, a drage voljene, pazljive, pozrtvovane partnere ucite obuzdanosti, stalozenosti i "neminovnom" odumiranju strasti. Kazete: "Onaj bezvezni klipan mi je bio samo sirovo fizicko zadovoljstvo, a ti ljubavi si mi mnogo mnogo vise, samo sto se na tebe ne palim bas toliko". Eeeeeeeeej, koja UVREDA!!!! Zar ne shvatete???
Ama,žene ti neće pomoći!Ako je u pitanju odnos muškarac-žena,one nemaju za muškarca razumevanja,pošto uvek smatraju da je žena ta koja je oštećena.Uzmi šta ti se daje ili traži drugu ženu.
 
Fizicki, sirovi, tehnicki seks, bez duse, bez strasti, bez emocija, ste rezervisali za ne uhvatljive protuve

Ја опет питам: ти вреднујеш сирови технички секс, без душе и без страсти као неку већу вредност? Више би волео да си својој жени ''сирови физичар''?
 
Dzek London:
Sto se tice "fizike" mnoge zene (ukljucujuci i moju) tvrde da ih to ne zadovoljava, ali joj ipak pribegavaju. Ne mogu se oteti moje frustracije zbog vase (zenske), cini se, ne sposobnosti da uzivate u divljem seksu sa voljenom osobom. Fizicki, sirovi, tehnicki seks, bez duse, bez strasti, bez emocija, ste rezervisali za ne uhvatljive protuve, a drage voljene, pazljive, pozrtvovane partnere ucite obuzdanosti, stalozenosti i "neminovnom" odumiranju strasti. Kazete: "Onaj bezvezni klipan mi je bio samo sirovo fizicko zadovoljstvo, a ti ljubavi si mi mnogo mnogo vise, samo sto se na tebe ne palim bas toliko". Eeeeeeeeej, koja UVREDA!!!! Zar ne shvatete???[/QUOTE
---------------------------------------------------------------

Bas si zabavan. Pa kako zamisljas seks bez emocija sa osobom koju volis? (Ne znam bas i zasto bi to zeleo, al hajde, kapiram da ti je to neka fantazija).

Meni se cini da je tebe nesto sto ti je ta devojka ispricala bas pogodilo i sad sizis od ljubomore ili nesigurnosti. Lepo kazem, ne treba pricati o bivsim frajerima.

Ne bi trebalo da dozvolis da zbog neke zene - makar i svoje - postanes tako nesiguran. Syebala te je sa dve recenice. A jos je zoves "mala". :lol:
 
Још нешто да додам: пошто сам рече да не познајеш баш женску психу:
Пази овако - она је теби причала о тамо неким левим ''физичарима'' и сексу без емоција не зато да би истакла неку посебну вредност тих ликова и таквог секс за њу, него напротив - да би умањила њихов значај! Хтела је да ти стави до знања како јој ти типови нису ништа значили, а ти јој значиш! Са тобом не жели само празно физичко пражњење, ти си јој већа вредност!!!!

(Неким мушкарцима стварно треба понекад цртати!)
 
sevilja:
Zasto?
Istina je ono sto su napisale Hellen i muvalo.

Vidis kako vi ,muskarci, nas zene ne razumete! :lol: ;)
Naravno, cast izuzecima.
Pa,on se uhvatio jedne stvari i ne kapira ništa.Zato me nervira ova sp*dnja!A ako već hoće činjenice,postoje relevantna istraživanja,koja su radili sociolozi zaduženi za tu oblast,i ima sve na papiru.A to što se ne razumemo uvek je meni i zanimljivo. :)
 
Dzek London:
Sto se tice "fizike" mnoge zene (ukljucujuci i moju) tvrde da ih to ne zadovoljava, ali joj ipak pribegavaju. Ne mogu se oteti moje frustracije zbog vase (zenske), cini se, ne sposobnosti da uzivate u divljem seksu sa voljenom osobom. Fizicki, sirovi, tehnicki seks, bez duse, bez strasti, bez emocija, ste rezervisali za ne uhvatljive protuve, a drage voljene, pazljive, pozrtvovane partnere ucite obuzdanosti, stalozenosti i "neminovnom" odumiranju strasti. Kazete: "Onaj bezvezni klipan mi je bio samo sirovo fizicko zadovoljstvo, a ti ljubavi si mi mnogo mnogo vise, samo sto se na tebe ne palim bas toliko". Eeeeeeeeej, koja UVREDA!!!! Zar ne shvatete???
ma ne zezaj, nije to htela da ti kaze nego si ti to naopako razumeo. kad se kaze hemija, misli se na fizicku hemiju, kad kazes fizika to ti je samo fizika. :) hemija nema veze sa stalozenoscu i odumiranjem strasti, naprotiv, hemija podrazumeva strast. i ne znaci da ne moze da bude i divlje...ima raznih hemijskih reakcija! ;) ali ljudi se nekad ne nadju, ne poklope, imaju neki problem, blokadu, neku potrebu koja kontinuirano ostaje uskracena i problem se vrti u krugu...u svemu, ne samo u sexu.
npr, ja sam imala problem da nisam mogla da se u potpunosti opustim sa jednim muskarcem koji me je nevidjeno ali nevidjeno privlacio, kad dodje do stani-pani. i nisam ni kontala zasto, trebalo mi je vremena da mi se posloze kockice, a na kraju, bilo je lako resivo.
strpljenja, volje, razumevanja... ne kazem da ne treba da resavate problem, naprotiv, ali umetnost je potencirati resenje problema bez da ona oseca pritisak, treba to izbalansirati. koliko god da se ti lose osecas jer negde mislis da joj ne pruzas ono sto joj je potrebno u krevetu zbog cega se ona tako ponasa, i ona isto tako misli da ne moze da ti pruzi ono sto ti je potrebno i sigurno nije srecna zbog toga. pusti je malo, mozda je bas tu kljuc, ko zna. kad te neko podrzi, kad znas da je uz tebe i kad je dobro i kad je lose, znas koji elan to daje. i kol'ko utucava kad znas da moras inace ode mast u propast... eto tako ja mislim, a moguce je i da nemam pojma, i to vrlo. ta generalna konstatacija je empirijski dokazana. :lol: ali volim da teoretisem... :)
 

Back
Top