Zasto se zene "ugase" u braku?

ali, recimo, ne mogu da definisem sta je to sto smeta... ili, ako ne mozers da imas bezobraznog baju koji ti se svidja, sto ne bi probao s nekim ko je cudan a svidjas se ti njemu? i nekako ima neke meke osobine sve to...ali to nije to??? ili gresim... psihijatar mi je rekao da gresim... mozda on gresi...ali mladost ludost...
 
dzak nazalos postoje i ovakvi slucajevi.Postoji jedna stara izreka "brak je grobnica ljubavi" e sad ja na to bas ne gledam tako u tvom slucaju ocigledno da ti nisi kriv,ako je zena imala neki nezasit apeti i odjednom se prekinuo ne mora da znaci da si ti kriv, u svakom braku postoje te sexualne krize od same trudnoca, pa porodjaja nega deteta,prvi zubic,ako postoji iskrena ljubav to se da resiti. Ali ako dodje do nekog sporazuma to nije to, najvise mrzim te prikrivene brakove spolja za sve ostale smo idalni a u kuci najveci neprijatelji ili totalna indiferentnost. JA takav zivot ne zeli ,zelim da leze i da se buidim pored coveka kojeg volim ,da voli i da budem voljena ,da zelim i budem zeljena. Verujem da neki muskarci prolaze kao i doticni dzak. Licno dzak mene je ugasilo nesto ruznije,ali vaspitana sam patrijalhalno i mogu ja biti i uspesna na poslu i rastrzana po raznim snimanjima,i dan danas moju kucu sama sredjuje uvek je rucak jedan na strolu drugi se kuva,radim sa detetom. E sada posle takvog dana pozelim makar da tih par sati posvetim paznju muzu ,ali u mom slucaju je on kriv zbog zaledzivanja.
 
Dzek London:
Moja mala je bila toatalno napaljena. Doslovno me je proganjala. Stalno mi se nudila i uvek prihvatala moje nudjenje. Mogli smo bilo kada i bilo gde. Medjutim, od kada smo se uzeli, stvari su se sasvim promenile. Pocela je da mi govori kako sam se "preterano navadio" (na seks). Snosaj prekida kometarima: "Ostavi malo i za sutra" (citaj: dosta mi te je za danas). U pocetku je posebno zahtevala da joj mazim grudi, a sada joj vise prija masiranje ramena. Nekad nije bilo bitno ako se haljina tokom strasti pocepa, a sada je strasno ako se spavacica samo malo pokvasi.

Ona se pre mene ni sa kim nije istinski zabavljala, samo je imala ljubavnike sa kojima se sporadicno vidjala. Obicne kres varijante medju kojima su bili veliki vremenski razmaci. Toliko je bila gladna ljubavi i neznosti da se cak i ponizavala da bi dosla do seksa. To mi se u pocetku pomalo i svidjalo, jer mi se cinila tako strastvenom da je zarad strasti bila spremna i na ponizenja. Medjutim ogorcilo me je kada sam shvatio da ni jedan njen ljubavnik od nje NIKADA nije cuo to: "Ostavi malo i za sutra." Ubedjen sam da ni jedan nije slusao lekcije o potrebi da se smanji dozivljaj u krevetu. Sigurno ni od jednog nije trazila drugarsku masazu ramena umesto seksualnih dodira. Ni jedan nije morao nagadjati dali je zeljna ili ne. Sam cin njenog dolaska na ljubavni sastanak je bio ne dvosmisleni signal da jeste zeljna toga za sta je dosla.

Rezultat svega ovoga je da sam se ja potpuno ohladio. Kajem se sto sam uleteo u brak. Kao budala sam prihvatio ulogu druga i partnera. Odlican sam za svijanje porodičnog gnezda, druzenje uz setnje, gledanje filmova, rucavanje, zajednicku kupovinu namirnica, zavesa, escajga, namestaja i ko zna cega sve jos. A mogao sam da joj ostanem ljubavnik za kojim bi vecito fizicki bila zeljna. Ceznula bi za mojim dodirima i zudno ih prihvatala. Njena strast bi i dalje izazivala moju. U svakom ljubavnom dodiru bi se uzivalo kao da je poslednji.

Zene, objasnite mi sta je to u vama? Zasto ste samo pre braka vatrene i sta je to u braku sto vas gasi? Zasto trcite za onim ko vas nece, a ohladite se od onoga kojega uspete da upecate?
HAHAHAHAHAHAhahahahHAHAHAHAHAAAAAaaaa
:-D :-D :-D :p :p :lol: :lol: :lol: :D :D :lol: :lol:

ISTI SLUČAJ.
Samo si ti novajlija a ja 18 god u braku (+5 zabavljanja).
Ali interesantno. Dok smo se zabavljali sve je bilo OK a posle poče da zavrće slavinu sve više i više.
Kad pomislim kako je to umelo da me povredi.
Dok nisam shvatio ono što ćeš, nadam se, ti shvatiti.
Pokušajte da izgradite nešto više od seksa. Gora varijanta je ako je jedino seks ono što je kvalitetno u braku. Ne zavaravaj se i ne nasedaj na to da postoji idealno.
Sad nemam vremena da detaljišem.
 
Svakodnevni zivot je ono sto gasi strast. Svako jutro isto, svaka noc da ne kazem isti krevet, ubija. Olaksavajuca okolnost je sto jos nemate decu. Pogledaj moj forum pa ces videti problem iz zenskog ugla ,pa jos sa decom. Mora se mnogo raditi na vezi i to krajnje nesebicno. Nije dovoljno jednom imati dobru volju i potruditi se nego imati zivce, strljenje, razgovor sa uvazavanjem onog drugog i razbiti ustajalost.

Najlakse jer pasti u patetiku, depresiju i kriviti onog drugog. Brak zaista nije lak.
A tvoja zena je po mom misljenju necim nezadovoljna. Moras da otkrijes sta je to pa ce ti i sex biti bolji. Da li si to ti, tvoje ponasanje, ili licno njeni problemi to je na tebi da otkrijes. Niko nece sebi da kvari zivot iz cistog hira. Srecno
 
meja:
Najlakse jer pasti u patetiku, depresiju i kriviti onog drugog. Brak zaista nije lak.
A tvoja zena je po mom misljenju necim nezadovoljna. Moras da otkrijes sta je to pa ce ti i sex biti bolji. Da li si to ti, tvoje ponasanje, ili licno njeni problemi to je na tebi da otkrijes. Niko nece sebi da kvari zivot iz cistog hira. Srecno
MIslim da je shvatila da joj je muz strasan sebicnjak.
 
mackica ns:
Ne bih volela da pokopavam Jacka, ali imala sam jednom momka, kao, pa sav je fin u pm; a na rečima, kao frajer je on inače, samo mu sad nešto baš nije dan... Pa da pričamo po celu noć, pa da se smislimo kako ćemo se sexati, pa kao nemoj ti prva da zaspiš, pa nežno, nemoj da skačeš po meni, pa stalno nešto da vodim računa o njegovim osećanjima; pa kako to mogu da kažem na taj način, to njega povređuje tako... Ma, bwe leči se. Ne smeš da prdneš, a da on ne kaže - zašto si sad prdnula, ti ne razmišljaš da li će meni to da smrdi:roll: Svašta, ybt - nisi i gotovo; nekoj ćeš odgovarati takav, meni baš nikako i gud baj.
Ubeđivao on mene posle i da moj momak tadašnji (sadašnji muž) nije za mene i kako me ne voli i ne poštuje dovoljno; a eto on me baš voli i obožava, ali gari jednostavno nema te hemije tu; i kraj...

Snajka, nećeš verovati, ali imao sam isto tako ''finu'' :roll: Sve se nešto femkala, te voli da se mazi, voli poeziju, recitovala mi pesme, pali se na romantiku... I ja bio dobar s njom, nikad je nisam zezao, mislim, baš dobar, nikad joj ništa loše nisam uradio. Uz sve to, nije da sam frajer (a to sam joj stalno i ponavljao) ali mislim da sam joj puno pomogao u životu.

I onda kad je sve to prošlo (sva sreća), ona odjednom zaboravila celu priču, a ono malo što je zapamtila potpuno okrenula, sećanje joj više ni na šta ne liči. Kao da sam joj bio najveći neprijatelj u životu. I što je najgore, kad god izadje pred zajedničke poznanike najstrašnije me ocrni, sa svim tim svojim lažnim sećanjem i gomilom gluposti koje usput doda. Ja je jednom odvučem u stranu i kažem 'snajka, budi pametna, sad imaš muža i dete, gledaj njih, nemoj da pljuješ po prošlosti'. Al ne vredi, ona opet vrti istu priču, kad god izadje u grad. I sad ne znam šta da radim, ne vredi budali da pričam ponovo, pa ne znam dal da je izgazim cokulama ili da i ja pričam poznanicima o njoj? Mislim, neću da šutiram žensko, ali svašta mi pada na pamet. A mrzi me da pričam, ko će to da sluša. A da pričam njoj ne vredi, žena je stvarno glupača. Kažem ti, ne bi verovala, ne bi mogla da prihvatiš tu priču da je čuješ, toliko je neverovatna. Kad bih želeo da joj učinim čast, mogao bih roman da napišem o tom nezahvalnom skotu.
 
Trebalo bi da se prvih godina braka jeb*** ko zečevi, pogotovo što ste se tako kratko zabavljali. Seksualnost je jedan od važnijih faktora odnosa među partnerima a ne nešto što trebaš progutati i zaboraviti. Probaj da vidiš koliko joj je stalo do tebe, nemoj stalno obletati oko nje sa pogledom punim nade. Tebi to smeta i smeta ti što ne voli taj aspekt zbližavanja među ljudima. Tvoja je sreća što si ovo rano otkrio.

Ako ne ide finim razgovorom o potrebama tada pređi na taktiku toplo – hladno. Pokaži joj da ti to smeta i da su se zbog toga u tebi pojavili misaoni procesi koji ako nastave neće dobro završiti po pitanju statusa braka. Izazovi krizu. Obično u takvim momentima ima šanse da ti se više otvori i da saznaš prave razloge iza toga. U zavisnosti od toga vidi da li ćete to rešiti, da li ćeš nastaviti sa samozadovoljavanjem, da li ćeš se poslužiti simpatičnim komšinicama ili se u krajnjem slučaju razvesti.

Puno sreće.
 
Zabavljati se sa nekim i biti u braku su potpuno dve različite životne okolnosti.
Zabavljanje (koliko god da je i ozbiljno) nema konotaciju ''životnog, realnog, problematičnog'' i ni na šta ne obavezuje. Sex je u zabavljanju najvažnija stvar, jer je jedina stvar u kojoj su zaljubljeni zaista sami i intimni.
Brak ipak treba malo ozbiljnije shvatiti. Sex je u braku ''jedna od'' stvari koje treba realizovati, pored mase drugih. Nažalost, brak vuče mnogo više obaveza, prizemljenja, realnosti .... nosi prisustvo dvoje ljudi u jednom prostoru po 24 časa .... nosi sve ono o čemu u zabavljanju nismo ni razmišljali.

Desi se, da se ''mi žene'' jednostavno zasitimo svih tih nebuloznih stvari i da nam na kraju nije do sexa. Upadamo u kolotečinu .... izigravamo domaćice - po prvi put u životu, svesne smo da mnogo toga zavisi od nas (čist veš, oprani sudovi, prozori itd) .... odjednom se nalazimo pred hrpom obaveza .... a do juče smo bile mamine devojčice ..... i verovatno zato ... padamo u krevet sa željom za snom i odmorom, a ne za ludim sexom.

Mada, i to je period .... koji prolazi ... dok se ne naviknemo jedni na druge .... dok se ne zavolimo onako pravo i prihvatimo jedni druge konačno, onakve kavkvi zapravo jesmo.
 

Back
Top