Zasto se zene toliko pale na putovanja?

Pa ja kapiram da tu nema neke univerzalne istine.... jednostavno neke ljude ne drzi mesto i kada ne putuju duze vreme dobiju osecaj klaustrofobije... i to nema veze sa tim gde zive, vec su jednostavno takvi... kao sto neko voli vise da jede tortu a neko drugi pecenje, ili neko voli da ide da djuska svako vece a neko drugi voli da sedi kod kuce i gleda tv. I tu apsolutno ne vredi raspravljati o tome sta je bolje jer je to stvar licnih afiniteta.
Sto se tice devojaka kojima su putovanja i stranci fetis, a godina su 25-30, e to ima veze sa viznim rezimom, sa osecajem uskracenosti, sa godinama gradjenom iskrivljenom slikom da je svuda bolje nego tamo odakle su... Veruj mi, jako dobro poznajem fenomen, zapanjujuc broj studentkinja sa Filoloskog zato i studira neki jezik, a isto tako neverovatan broj tih istih juri svakog stranca u gradu kakav god da je, samo je bitno da je Spanac/Italijan/Grk, al to je vec sasvim druga prica... To vise nema veze ni sa karakterom nego je cisto produkt drustva i situacije...

Potpuno se slazem, a ovaj drugi pasus se toliko poklapa sa mojim iskustvima iz studentskih dana da ces sad dobiti reputaciju. :)
 
ali ne kapiram u cemu je fora putovanja.. Msm sta, isao sam video sam tamo neke muzeje nesto, apsolutno me nista od toga nesto preterano ne interesuje, ono ok je da se vidi cool je.. Ali nisam dosao kuci i okacio zilion slika na facebook ..
Da ne pominjem da ta umetnicka dela ni ne trebaju da se slikaju jer je seljacki do bola :S
 
Ne znam za nase zene, ali sto se mene tice volim da odem negde gde ranije nisam bila. I nema veze je li to Srbija, Crna Gora, Grcka, Turska... Ne volim da na letovanje idem na isto mesto, niti volim za prvi maj da rostiljam na istom mestu, niti da pijem kafu dva puta u isto kaficu... volim promene i to je sve.
 
ali ne kapiram u cemu je fora putovanja.. Msm sta, isao sam video sam tamo neke muzeje nesto, apsolutno me nista od toga nesto preterano ne interesuje, ono ok je da se vidi cool je.. Ali nisam dosao kuci i okacio zilion slika na facebook ..
Da ne pominjem da ta umetnicka dela ni ne trebaju da se slikaju jer je seljacki do bola :S

...a da si spavao na zemlji i lovio veceru na tom putovanju bilo bi ti interesantno :D
 
Neki su ljudi radoznali,neki nisu...Isto kao sto neko voli da cita knjige,a neko ne...tako je i sa putovanjima...To je sustina...Duh,tijelo i um teze necemu vise...Neko putuje samo u masti,i to je putovanje...A sto se tice ovih sto putuju samo zbog mode,ili sto su culi da je to "in",njih mozemo uporediti sa onim koji kupuju knjige po boji korica da im se slazu uz namjestaj...:)
 
A zašto se pitanje odnosi samo na žene?

Ja volim da putujem zato što sam radoznala. U Francuskoj sam provalila sok na razblaživanje sa ukusom mentola, a žućkast kao pastis kad se napravi. U Turskoj sam videla u mnogim klubovima i kafićima stavljaju naftalin u lavabo. U Austriji sam slušala srpski, išla u češku kafanu, i zavidela im na muzejima i načinu na koji se odnose prema kulturi. U Engleskoj sam jela indijsku hranu i cunjala po buvljoj pijaci. U Španiji sam više puta videla kako se ceo grad raduje i naliva vinom i ljubi i grli. U Grčkoj sam vozila motor, što u Beogradu nikad ne bih radila. Meni su takve gluposti zanimljive, šta da ti kažem. Hrana, začini, način na koji se ljudi nose... prosto sam u nekom drugom filmu, na tih 5 ili 10 ili 15 dana... vidim sve i svašta, dobijem nove ideje, sve me to inspiriše - punjenje baterija. I lakše mi je da sagledam svoj život kada iz njega iskoračim. Kada dođem kući, još nedelju dana živim u tom drugom filmu, a i kada se vratim u svoj svakodnevni film, osećam se nekako bogatije...
A ne moram da putujem u inostranstvo - ja mogu da putujem i po svom kraju, ili do najbližeg sela, ili na Adu. Nije bitno, važno je kretanje, i promena.
 
Putovanje...potrebno je da promeni covek stalno mesto boravka,nekako sve dosadi pa ito a na putovanjima stekne nova saznanja o obicajima ponasanju ,kulturi modi,hrani...tako kad se vratis,pa bar 10 dana zivis od togagde si bio i kako si se proveo...u svakom slucaju,nesto novo i otvara vidike...a ne goji:lol:
 
Žene putuju da napune baterije :heart:. Kad se vrate sa putovanja muž im nekako dodje super :D, vitez bez mane i straha . I tako i vuk bude sit i ovce na broju, samo račun u banci prazan :eek:, jer naša žena kad putuje mora i da se ponovi :manikir:. Jer, šta bi pokazivala drugaricama kad se vrati sa putovanja :telefon:?
 
mene je dugo kopkao taj fenomen sto se ribe toliiiiiiiiiiiiko loze na strance i imala sam zesce predrasude da su to banalne persone kojima je bitno SAMO sto nije odavde tip. onda sam pricala sa par drugarica koje ne spadaju u kategoriju povrsnih glupacica i objasnile su mi zasto im je bilo bolje sa tipovima iz inostranstva. jednostavno osetile su vise podrske i postovanja od strane tipova iz inostranstva nego odavde. nisu ih cuskali po strani ko robinje nego su im imponovale lepe i obrazovane devojke. ovde su ih tipovi ili tretirali ko sluzavke i spremacice ili bezali od njih. nisu u pitanju nikakve feministkinje - jednostavne, obrazovane devojke korektno vaspitane. :confused:


izvinjavam se za ovaj donekle offtopic.
i ja sam isto luda za putovanjima. i volim da se pakujem u zadnji cas jer znam u glavi kojih par stvari cu strpati, da se ne kilavim. ja u glavnom ne volim da fotkam po putovanjima. po neki bitan trenutak ovekovecim, ali idem da bih uzivala i dozivela. eventualno vodim putopis ili dnevnik na putu. ne volim ni opsirno da slusam o putovanjima. par konkretnih predloga i sirok osmeh su mi sasvim dovoljni za to :)
svideo mi se onaj deo u kratkim crtama o svakoj zemlji. to je sasvim kul zvucalo :D
meni je na primer interesantije putovanje po Srbiji.odusevljava me priroda. skoro sam videla Tamish na kratko i raspametila se :D
 
kakva tema

autor me podseca na dete kojem su roditelji zabranili da ide na ekskurziju i onda se duri u cosku "pa sta pa sta ionako je to glupo G L U P O ja cu ovde da radim sta hocu a vi cete morati u krevet kad vam uciteljica kaze i jescete budjavu pljeskavicu i pire u hotelu a meni ce mama da napravi sarme la la la "
:lol: :lol: :lol:
ne mogu da shvatim da neko moze da bude tako uskih shvatanja da sa 30god jos nije shvatio da nemaju svi isti plezir u zivotu
ali s druge strani mislim da su svi na temi osetili da prica nije samo o putovanjima nego se u postavi i podsuknji ove teme krije poruka kako su zene od 20 do 35 (to da ne bi mama upala u grupu?) povrsne,samo cekaju da pobegnu iz srbije,u inostranstvo idu da bi sopingovale a autor bas te zene zeli a ne moze da ih ima (ko je roditelj koji mu je zabranio ekskurziju?srbija nije,vize vise nisu potrebne.ali mozda ima malu platu...ili ne zna gde bi isao ni sta bi radio..ili je stidljiv i samo u sekovicima se oseca siguran u sebe,zasto rizikovati)
jao dala sam analizu coveka a to mrzim
ali drugacije nisam umela da odgovorim na temu :lol:
 

Back
Top