Зашто се масовно слуша турбо фолк ?

Takvi ljudi su ograniceni. Prosto je nemoguce da ne mozes da nadjes bas nijednu pesmu iz bolo koje vrste muzike da ti se ne svidi.
То је тачно, али то обично долази и са годинама, мада неке жанове требаш баш да преслушаваш како би дошао до праве ствари. Неки турбофолк извођачи су успели да направе неке песме које одударају од њиховог типичног репертоара.

Protector знаш да је Пак слушао Кремберис, тадашњу алтернативу и гранџ. Реално, али од те новије белачке музике мени је гранџ убедљиво најбољи. Саундтрек Judgment Night је био добар спој тих праваца.
 
То је тачно, али то обично долази и са годинама, мада неке жанове требаш баш да преслушаваш како би дошао до праве ствари. Неки турбофолк извођачи су успели да направе неке песме које одударају од њиховог типичног репертоара.

Protector знаш да је Пак слушао Кремберис, тадашњу алтернативу и гранџ. Реално, али од те новије белачке музике мени је гранџ убедљиво најбољи. Саундтрек Judgment Night је био добар спој тих праваца.

Нисам знао то за 2Paca... Од grungea знам једино Нирвану, а њих волим.
Колико видим репери су од других жанрова најинтересованији за метал.
Има доста песама које су заједно правили репери и металци, има репера који слушају метал, има репера који су и сами оснивали метал бендове.
Мени је најбоља реп/метал песма и најбољи реп/метал наступ убедљиво овај

 
Tako su i Bitlsi iz Liverpula ;)

jeste, za neke druge mase... bili. drugo vreme- druge mase. ne vidim u kakvoj su vezi sa turbo folkom i današnjom muzikom uopšte.

bože kako me iritira ovaj izraz "mase" zapravo.

- - - - - - - - - -

He, i da pitam je l' ovo turbo folk..da mi neko odgovori.


Ako jeste pa da idem dalje ;)

ma jok, to je čisti pop sa primesama roka :mrgreen:
 
ma jok, to je čisti pop sa primesama roka :mrgreen:

Ma i nema veze gde pripada. Pesma je lepa. :)
Ja nisam opredeljen ni žanrovski ni fanovski

jeste, za neke druge mase... bili. drugo vreme- druge mase. ne vidim u kakvoj su vezi sa turbo folkom i današnjom muzikom uopšte.

bože kako me iritira ovaj izraz "mase" zapravo.

Pa ti si napravila vezu spominjuću muziku za mase. A ima li grupe koju je masa više slušala od Bitlsa?
Uvek sam se pitao da li je u modernijoj muzici bolje ono što sluša masa ili neko iz mase.
A kad neko izadje iz mase uglavnom kuka kako ono što je vredno ima malu slušanost. ;)
Vrzino kolo :mrgreen:
 
Masa, masa, masa. Loša naša masa danas... (ilii uvek)? :mrgreen:
Ma znam ja šta je tema. Mene niko nije opominjao da se vratim na temu kao tebe :)

Vidi, naša masa je gladna za dobrom muzikom. Pa Točak sa Smakom napuni Arenu. Došlo i mlado i staro da ih sluša a karleuša sa sve ribama i besplatnim kartama i pivom uhapsila (privela na laži i silu) jedva nešto više od 5 hiljada. A nikad pred većom masom Točak nije ni svirao. Zato nemoj da potcenjuješ nasu masu
Ali ako su turbofolku danas alternativa dede iz sedamdesetih - osamdesetih onda neka nam je Bog na pomoći
I kad si već kod "danas", ajde kaži...evo ja nisam pametan :) šta da se sluša, danas, a da ne budem just , a da je "od danas"
 
Poslednja izmena:
Nije mene niko opominjao, jer nisam ja skrenula sa teme, samo sam se ko svaka fina devojčica izvinila u ime kolektiva. :)

Uh, pa ima danas dobrih muzičara, a iz kog razloga nisu poularni, d(r)uga je priča, a ne volim te teme.

I ne potcenjujem ja našu "masu", jer prvo, ponavljam, prezirem taj izraz, odgovorih čoveku čisto logički na pitanje, ako je nešto "masovno", onda je valjda za "mase". Ne kapiram što uopšte raspravljaš sa mnom, nije moja tema. Ne potcenjujem čak ni folk prefiks turbo, boli me uvce, već je davno postalo mejnstrim bacati hejt na njih. Zato sam i napisala
da mi se u prvi mah učinilo da je ova tema "istrčala" iz 2005-te.

I ne zanima me broj ljudi na bilo cijem koncertu, zanima me k v a l i t e t.

i ako je muzika (umetnost uopste) subjektivni doživljaj, po čemu je Smak bolji ili gori od Karleuše? :lol: ja ne slušam ni njih ni nju, ali njih poštujem
jer su, po mom mišljenju, savršeni muzičari, samo mi je dosadan taj podžanr, ili kako već da se izrazim. ukusi su čudo...

i tebi se stvarno sviđa Pile??? :think:
mislim, i ja sam neograničena i fanovski i žanrovski, al prosto moram pitam :)
 
Poslednja izmena:
Паметни људи су отишли, све више је сељака. Није само пробем у турбофолку, да се не лажемо.
Ево рецимо да узмемо за пример групу Дубиоза колектив које сврставају у реге, зато што раде неко смеће од музике у којој има и примеса регеа. Та је го%но од музике, без обзира што стварно нема везе са турбофолком.
Тако да тупави Балканац неспособан да разуме енглески језик ће радије слушати тај пролив од музике, него оригинални реге и сличне бендове ван Балкана.

Тако је и у хип хопу, уместо да слушају прави хип хоп, они слушају домаће или страно ђубре од хип хопа.

Треба бити искрен није све и у лукавости турбофилка има доста и у глупости рок музике.
 
Паметни људи су отишли, све више је сељака. Није само пробем у турбофолку, да се не лажемо.
Ево рецимо да узмемо за пример групу Дубиоза колектив које сврставају у реге, зато што раде неко смеће од музике у којој има и примеса регеа. Та је го%но од музике, без обзира што стварно нема везе са турбофолком.
Тако да тупави Балканац неспособан да разуме енглески језик ће радије слушати тај пролив од музике, него оригинални реге и сличне бендове ван Балкана.

Тако је и у хип хопу, уместо да слушају прави хип хоп, они слушају домаће или страно ђубре од хип хопа.

Треба бити искрен није све и у лукавости турбофилка има доста и у глупости рок музике.

Pop-Hop што би рекли Амери :)
 
i ako je muzika (umetnost uopste) subjektivni doživljaj, po čemu je Smak bolji ili gori od Karleuše? ja ne slušam ni njih ni nju, ali njih poštujem
jer su, po mom mišljenju, savršeni muzičari, samo mi je dosadan taj podžanr, ili kako već da se izrazim. ukusi su čudo...

Umetnost, konkretno ovde muzika funkcionise na tri nivoa.
Prvi je estetski, neko lepo peva, ima lep glas, zna da svira dobro solo deonice, lepe melodije i sl.
Drugo je eticki. Muzika nosi odredjenu poruku, da li je nesto dobro ili ne zavisno od teme i situacije.
Trece, najvisi nivo to je duhovni. Muzika ima tzv. katarzicno dejstvo tj. osobu koja slusa muziku dobija neku vrstu prociscenja, cini je da ne bude onakva kakva jeste bila pre, nadogradjuje je kao licnost i individuu.

Kada je u pitanju Jelena Karleusa, lako je objasniti da doticna ne ispunjava nijedan kriterijum.

1.Ne zna da peva, na jutjubu mogu se naci klipovi gde bukvalno kresti dok peva, da nije studijskih pomagala bila bi odlicna za rasteravanje miseva i pacova po podrumima.
2. Zena koja ima stihove - rodicu ti sina pod svetlostima kazina, muskarac koji mrzi zene posle mene postaces ti, koja silno promovise zenski promiskuitet a u novije vreme i pederizam kakve su to poruke.
3. Nema tu katarze - osoba koja slusa njene stvari je u najmanju ruku nezrela i neodrasla. Vise se radi o bolesnim osobama koje su zatrovane i kojima treba lecenje. A jos kod starih Grka, tj. Pitagore muziku su koristili za lecenje duse i tela.
 
Jeste, slažem se, zato i nikad ne poredim nekog poput nje sa bilo kojim iole ok muzičarem/bendom, nebitno da li ga volim ili smatram da je kvalitetan ili možda ne.
Ali nažalost uvek se sve svede na razliku u ukusima jer nije sva muzika umetnost, ali je sva muzika muzika u smislu da se izvodi pevanjem i instrumentima. Za nečije poimanje umetnosti je ona možda umetnica (bože, gadno mi i da napišem to), to što je taj neko nezreo ili munjen uglavu je druga tema. Realno i objektivno gledano daleko od toga da ona ima bilo kakve veze sa umetnošću (izuzev pojma estradni umetnik što je postalo glavni vid degradacije pojma umetnosti kao takvog).

Bogami kod straih Grka ne bi prošli ni Karleuša, ali ni Smak, niti bilo kakav pop, rok, folk... "pa čak ni Flojdi"- što bi rekao naš profesor na prvoj godini kad smo se takli toga.
 
Poslednja izmena:

Back
Top