Zašto se "cajkaroši" uvrijede kad im kažem kojoj kulturi pripadaju?

Ma nisu se oni tada htjeli usporedjivati ni sa "cajkama" onog vremena, to su slusale bake i djedovi, tete i tetke, ko je to slusao od mladjih, taj se smatrao zatucanim itd., čak TE I TAKVE narodnjake tada, koji su bili 5 puta bolji nego ove cajketine danas, A KAMOLI da bi netko išao tada slušat ovakva smeća.

Pa ja si bas sad mislim, iako sam se rodija u vrime Juge, ne mogu se sitit toga vremena iz prve ruke, ali moja generacija rodjena 80ih je jos donekle održavala SVE TO IZ TOGA VREMENA, sve sve sve sve.

Ovo danas... ovo je ZLO, poraz, ovo je doslovno pad apsolutno bilo kakvog pojma glazbe i generacije koju ja zovem: generacija NIŠTA.

ALI NISU KRIVI OVI ČOBANI CAJKAROŠKI/turbo-folkeri danas ni oni brkati majori iz 1990ih, krivi smo mi :D

Нису томе криве ”цајке”. Времена су таква. Они су се само брже прилагодили.
Ево гледам листу најслушанијих песама у свету 2023, и искрено, радије бих слушао ”цајке” него већину овога са листе :mrgreen:
Него, не знам да ли си ти применио упутство за правилну употребу ”цајки”?
Узимати након конзумације минимум пола литре жестоког алкохолног пића!
Мислим, ко би то слушао трезан? :D

Bilbord je objavio listu 20 najslušanijih pesama na svetu u 2023. godini

1.Flowers – Majli Sajrus
2.Calm down – Rema & Selena Gomez
3.Kill Bill – SZA
4.Anti-hero – Tejlor Svift
5.Die for You – Vikend i Arijana Grande
6.As it was – Hari Stajls
7.Unholy – Sem Smit i Kim Petras
8.I’m good (Blue) – Dejvid Geta i Bebe Rexha
9.Creepin’ – Metro Boomin, Vikend & 21 Savage
10. Last night – Morgan Wallen
11.La Bebe – Yng Lucas x Peso Pluma
12.Ella Baila Sola – Eslabon Armado X Peso Pluma
13.Until I found You – Stephen Sanchez
14. I ain’t worried – OneRepublic
15.Save your tears – Vikend i Arijana Grande
16.Antoher love – Tom Odel
17.Seven – Jund Kook Featuring Latto
18.TQG – Karol G x Šakira
19.La Bachata – Manuel Turizo
20.Cupid – Fifty Fifty
 
Нису томе криве ”цајке”. Времена су таква. Они су се само брже прилагодили.
Ево гледам листу најслушанијих песама у свету 2023, и искрено, радије бих слушао ”цајке” него већину овога са листе :mrgreen:
Него, не знам да ли си ти применио упутство за правилну употребу ”цајки”?
Узимати након конзумације минимум пола литре жестоког алкохолног пића!
Мислим, ко би то слушао трезан? :D

Bilbord je objavio listu 20 najslušanijih pesama na svetu u 2023. godini

1.Flowers – Majli Sajrus
2.Calm down – Rema & Selena Gomez
3.Kill Bill – SZA
4.Anti-hero – Tejlor Svift
5.Die for You – Vikend i Arijana Grande
6.As it was – Hari Stajls
7.Unholy – Sem Smit i Kim Petras
8.I’m good (Blue) – Dejvid Geta i Bebe Rexha
9.Creepin’ – Metro Boomin, Vikend & 21 Savage
10. Last night – Morgan Wallen
11.La Bebe – Yng Lucas x Peso Pluma
12.Ella Baila Sola – Eslabon Armado X Peso Pluma
13.Until I found You – Stephen Sanchez
14. I ain’t worried – OneRepublic
15.Save your tears – Vikend i Arijana Grande
16.Antoher love – Tom Odel
17.Seven – Jund Kook Featuring Latto
18.TQG – Karol G x Šakira
19.La Bachata – Manuel Turizo
20.Cupid – Fifty Fifty
ja nikad nisam ni čuo za ove sa liste. Ali mi je kompilacina Ace Lukasa i Saše Matića uvek u autu. Gas gas gas idemo!💪💪💪
 
ja nikad nisam ni čuo za ove sa liste. Ali mi je kompilacina Ace Lukasa i Saše Matića uvek u autu. Gas gas gas idemo!💪💪💪
Не знам баш колико је то за ауто, јер је пожељно да у вожњи будеш присебан и концентрисан :D
Али у неким другим ситуацијама се подразумева.
Што би рекли Бркови у свом естрадно-филозофском мастерпису ”Знанац”:
”После много ракије и вина, је ли боља ку.рва или цура фина”

Brkovi – Znanac

 
Kako stvari stoje, dao Bog zdravlja, jos godinu dvi dok mi kćer poraste, odoh ja u bakin mi kraj:


Kad me budu pitali rođaci tamo zašto se preselija, reć ću im da je Dalmacija pala pod Turke ima 15ak godina, nije pala pod Turke nikada dok je Venecija njome vladala, ali eto pala sada ima 15ak godina otkad se turci katoličke vjere iz bosne naselili.

Živjeli
 
Kako na to sve gledaju recimo Njemački mediji:

FB_IMG_1708632925319.jpg
 
Kako stvari stoje, dao Bog zdravlja, jos godinu dvi dok mi kćer poraste, odoh ja u bakin mi kraj:


Kad me budu pitali rođaci tamo zašto se preselija, reć ću im da je Dalmacija pala pod Turke ima 15ak godina, nije pala pod Turke nikada dok je Venecija njome vladala, ali eto pala sada ima 15ak godina otkad se turci katoličke vjere iz bosne naselili.

Živjeli
Putuj igumane i sretno ti bilo....
A venecija je davna prošlost.
 
Dakle, ja sam Dalmatinac, Hrvat... Prvenstveno sam Dalmatinac.

Obožavam svoje dalmatinske pisme (kancone i klape), volim svoj dalmatinski folklor priobalja Dalmacije, volim sve naše dalmatinske igre i običaje.

Dodatno uz dalmatinske pisme, volim slušati strani Rock i talijanske pjesme.

I dobro, to sam ja glede stranog Rocka i talijanskih pjesama.

Dok ove dalmatinske pisme su dio mog zavičaja i ja ih obozavam, krv (i srce) mi uzavrije od radosti kad ih čujem jer pripadam toj kulturi i zavičaju i krv i srce mi kucaju za pjesme mog zavičaja i kulture kojoj pripadam.

E SAD:

"Cajkarošima" krv uzavrije kad čuju cajke, i ok, to je njihov ukus, ja im lijepo kažem da odu do kraja i Islamiziraju se te da češće posjećuju Istanbul JER TAMO KULTURALNO PRIPADAJU.

Čemu glumiti da su neki etnički Srbi ili Hrvati, ako ti brate vrije krv na čistu cajku, kulturalno pripadaš Osmanlijskom/Post-Osmanlijskom svijetu/kulturi i lijepo bi bilo da umjesto da glumataju okolo da dolaze iz katoličke ili pravoslavne kulture, da lijepo priznaju gdje ih geni (prikriveni) zovu.

Jer ja evo ne mogu zamisliti (iako iznimka može postojat) zašto bi sad Sicilijanez, Kalabrez, Talijan neki generalno, ili Francuz, zašto bi slušao cajke? Zašto?

Pa sve i da su napisane na Talijanskom ili Francuskom, zašto bi? Ne bi.

(Baka mi je talijanka i naprosto znam da ljudi tamo na to sve gledaju kao na nešto tursko i ALIENSKO njima).

Ali evo imamo primjer ovdje toliko Hrvata u Hrvatskoj i toliko Srba u Srbiji koji kažu da im krv vrije i srce tuče kad čuju cajke, pa zašto se ljute kad im kažem da kulturalno pripadaju Istanbulu i Turskoj, što ih vrijeđa?

Evo nedavno sam ovo napisao na fejsu komentirajući cajke na fejs stranici jednog portala, neki prijatelji su vidjeli taj komentar i rekli da sam ih duboko razočarao kao čovjek, ti ljudi odreda slušaju cajke, i eto ja sam ih duboko razočarao jer sam ovo napisao za ljude koji vole cajke.

Zašto ih je to uvrijedilo, ČEGA SE SRAME?

Meni da netko kaže: "odhebi u Italiju češće kad toliko voliš talijanske pisme i dalmatinske kancone, pripadas kulturalno njima" (a očito pripadam), mene to ne bi uvrijedilo, NAPROTIV, s tim da ja njima nisam rekao "odhebite u Istanbul" nego im preporučio da odu češće kulturi kojoj pripadaju.

Zašto njih ovo vrijeđa onda? Očito da kulturalno pripadaju post-Osmanlijskom-turskom kulturalnom krugu kad im krv vrije na cajke.

P.S. Molim vas samo da odmah nesto kažem i preduhitrim vas; ne počimljite mi sada sa tim da je to balkanska muzika, jer ja znam jako dobro narodne Grčke, Makedonske, Srpske itd pjesme i to nisu ove, prema tome čemu ih vrijeđa sama pomisao da pripadaju Turskom kulturalnom krugu?

Pa ne pripadaju valjda Talijanskom, Grčkom, Mađarskom ili Austrijskom kad im krv toliko vrije na tu glazbu? Što ih vrijeđa tu točno? Nek mi objasni neko?

Šta je za tebe cajka ? Okači link sa YouTuba, da vidim o čemu pričaš.
Cajka je lalinska zaebancija, i sa Istanbulom veze nema.

Daj primer neke cajke, pliz !
 
Najveći problem u Hrvatskoj i Srbiji su LJUDI IMBECILI, nije ni turbo folk problem, ni ništa nego LJUDI IMBECILI. Pa ja sam se na krv posvađa neki dan sa svojom materom oko pravoslavlja, žena meni ide reć da ZA NJU KATOLKINJU-HRVATICU su svi pravoslavci odreda Srbi, ja je gledam i ne virujem... Kao što ti pričaš?

Kaže da su za nju Katolkinju svi pravoslavci Srbi, ja gledam i ne virujem...

Ćaća se smije (NE SMI ništa od nje reć), ja je pitam dobro neka si mi mater jesi li ti normalna, evo ja te lipo pitam jesi li ti normalna, di si ti, jesi ti na ovoj planeti, di si ti? Jesu Grci isto Srbi pitam je? Kaže, ako su pravoslavci jesu.

I Rusi su Srbi, i Rumunji?

Kaže: da.

Pa ja kazem ti nisi normalna, neka si me rodila brate ali ti nisi svoja hebeš mu mater ako si svoja u mozgu, pitam je dalje ja: Dobro ako je to tako, jesu li onda Portugalci jer su Katolici jesu li onda Portugalci Hrvati, jesi li ti normalna?

Kaže ona meni: nemoj ti mene činit ludom da ja ne znam što pričam.

Ja na to, pa ne znaš što pričaš bokte heba sramota jer si mi mater tako neuka.

(Ćaća se samo smije a ne smi ništa reć od matere).

E sad, to je MOZAK TURBO-FOLK, moja mater mrzi turbo folk ali njen mozak je turbo folk, kao što je Rambo Amadeus i rekao: sve što je KIČ je turbo-folk, sve.

Može se sad meni neko smijat na ovo ali ja sam svoju mater morao uvjeravati da svi pravoslavci Europe nisu Srbi, eto... pa se vi sad meni smijte koliko oćete.

Znači ne da ona to misli da su to sve Srbi EGZAKTNO, nego za nju su to sve Srbi, svak ko je pravoslavac je Srbin. Ja sam mislija da sam u Zoni Sumraka, hebeš mu mater kad nisam mislija da sam u Zoni Sumraka, di sam je tija pitat pa oces ti da te ja vodim na psihijatriju jesi ti luda što ti je...

E pa onda kreneš od takvih starijih ljudi širom ex-yu, eto takvi su počeli rat, PRVA MOJA NEUKA MATER, isti takvi srbi su krivi za rat, isti takvi hrvati kao ona su krivi za rat.
 
Dakle, ja sam Dalmatinac, Hrvat... Prvenstveno sam Dalmatinac.

Obožavam svoje dalmatinske pisme (kancone i klape), volim svoj dalmatinski folklor priobalja Dalmacije, volim sve naše dalmatinske igre i običaje.

Dodatno uz dalmatinske pisme, volim slušati strani Rock i talijanske pjesme.

I dobro, to sam ja glede stranog Rocka i talijanskih pjesama.

Dok ove dalmatinske pisme su dio mog zavičaja i ja ih obozavam, krv (i srce) mi uzavrije od radosti kad ih čujem jer pripadam toj kulturi i zavičaju i krv i srce mi kucaju za pjesme mog zavičaja i kulture kojoj pripadam.

E SAD:

"Cajkarošima" krv uzavrije kad čuju cajke, i ok, to je njihov ukus, ja im lijepo kažem da odu do kraja i Islamiziraju se te da češće posjećuju Istanbul JER TAMO KULTURALNO PRIPADAJU.

Čemu glumiti da su neki etnički Srbi ili Hrvati, ako ti brate vrije krv na čistu cajku, kulturalno pripadaš Osmanlijskom/Post-Osmanlijskom svijetu/kulturi i lijepo bi bilo da umjesto da glumataju okolo da dolaze iz katoličke ili pravoslavne kulture, da lijepo priznaju gdje ih geni (prikriveni) zovu.

Jer ja evo ne mogu zamisliti (iako iznimka može postojat) zašto bi sad Sicilijanez, Kalabrez, Talijan neki generalno, ili Francuz, zašto bi slušao cajke? Zašto?

Pa sve i da su napisane na Talijanskom ili Francuskom, zašto bi? Ne bi.

(Baka mi je talijanka i naprosto znam da ljudi tamo na to sve gledaju kao na nešto tursko i ALIENSKO njima).

Ali evo imamo primjer ovdje toliko Hrvata u Hrvatskoj i toliko Srba u Srbiji koji kažu da im krv vrije i srce tuče kad čuju cajke, pa zašto se ljute kad im kažem da kulturalno pripadaju Istanbulu i Turskoj, što ih vrijeđa?

Evo nedavno sam ovo napisao na fejsu komentirajući cajke na fejs stranici jednog portala, neki prijatelji su vidjeli taj komentar i rekli da sam ih duboko razočarao kao čovjek, ti ljudi odreda slušaju cajke, i eto ja sam ih duboko razočarao jer sam ovo napisao za ljude koji vole cajke.

Zašto ih je to uvrijedilo, ČEGA SE SRAME?

Meni da netko kaže: "odhebi u Italiju češće kad toliko voliš talijanske pisme i dalmatinske kancone, pripadas kulturalno njima" (a očito pripadam), mene to ne bi uvrijedilo, NAPROTIV, s tim da ja njima nisam rekao "odhebite u Istanbul" nego im preporučio da odu češće kulturi kojoj pripadaju.

Zašto njih ovo vrijeđa onda? Očito da kulturalno pripadaju post-Osmanlijskom-turskom kulturalnom krugu kad im krv vrije na cajke.

P.S. Molim vas samo da odmah nesto kažem i preduhitrim vas; ne počimljite mi sada sa tim da je to balkanska muzika, jer ja znam jako dobro narodne Grčke, Makedonske, Srpske itd pjesme i to nisu ove, prema tome čemu ih vrijeđa sama pomisao da pripadaju Turskom kulturalnom krugu?

Pa ne pripadaju valjda Talijanskom, Grčkom, Mađarskom ili Austrijskom kad im krv toliko vrije na tu glazbu? Što ih vrijeđa tu točno? Nek mi objasni neko?
Hrvatska drzava je kriva sto ne sankcionise to smece i otrov.

Od Srbije, Crne Gore ili onog tamnog vilajeta zvanog Beeeee-Haaaaa to i ne ocekujem, to je i tako orijent i bice do narednog Milankovicevog ciklusa. Ali Hrvatska mi nije jasna....
 
Ne djelim ja ljude na ništa, ja sam samo Hrvatima (i Srbima) koji obožavaju cajke predložio da češće posjećuju središte svoje kulture: ISTANBUL.

Čemu vrijeđanje na taj moj prijedlog? Očito je da je tamo središte kulture kojoj pripadaju. Što je tu sada uvreda?
Ili jos bolje, da se lepo odsele u svoju pravu domovinu/otadzbinu - Tursku, a da jugoistok Evrope ostave Evropljanima, tj. onima koji nisu iz tog turkomiljea.
 
Немам појма шта би то могло бити "цајкароши", ваљда нека нова умотворина новохрватског говора, шта ли, могуће нека изведеница из "цајке" мада немам појма ни што би то могло бити.

Но на страну то. Има ту један народ, који пребива мало западније од Срба, неки Хрвати, који воле за себе рећи да су нација потомака бечких и угарских коњушара и коњеводаца, јербо тако ваљда припадају напредној западној цивилизацији. Па су их тако њихове елите убиједиле да припадају западној култури, никако тој заосталој источњачкој. И када је у питању музика кроз вишедеценијску и вишевјековну индоктринацију усађивали су гадљивост према том "источњачком" мелосу, илити народњацима како би то још звали,
Тако у тој нацији имамо данас само љубитеље бечке филхармоније и класичне музике, евентуално мало ће и држати до традиције завичаја им, па ће ови у Загорју рећи да воле послушати попевке а ови у Далмацији канцоне и клапе. И наравно нагласиће да они тај источњачки мелос не подносе.
Али знате шта, на било којем весељу, прослави, када се попије која, сви ти Хрвати и посебно Хрватице када чују звуке народњака, падају у транс , сви ти Далмоси, Загорци, Славонци а посебно Далматинке, Загорке и Славонке када иг дирне тај мрски источњачки мелос, доживе екстазу,.

Наравоучење. Колико год се трудили, упирали, не можете постати оно што нисте, нити можете побјећи од оног што јесте, од свог изворишта
Drke drke djon drke drke d-djon
 
Hrvatska drzava je kriva sto ne sankcionise to smece i otrov.

Od Srbije, Crne Gore ili onog tamnog vilajeta zvanog Beeeee-Haaaaa to i ne ocekujem, to je i tako orijent i bice do narednog Milankovicevog ciklusa. Ali Hrvatska mi nije jasna....
Nema ti što biti nejasno, evo ja ću ti objasniti:

Doselilo nam se na stotine tisuća TAKOZVANIH Hrvata iz Bosne, ima već 20-25 godina, ali sad su počeli preuzimati svu javnu scenu oko muzike u HR, ne zato jer ih je sad više nego prije (što jest) nego su počeli itekako utjecat na ove naše lokalne ČOBANE (vlaje i seljačine) iz Dalmatinskog zaleđa i one iz ruralne Slavonije, to dvoje nije bilo puno potrebno da ih opiješ turbo-folkom, jer to i ne zna ništa drugo nego u miru jest janjetinu, hebat, srat, a u ratu: I KLAT. To im je vrhunac kulturalni oduvik bija u HR.

Tako da im je Turbo-Folk taman došao za njihov mentalni sklop, o mentalnom sklopu vlaja bi ja mogao do sutra, necu ih sve strpat u isti koš ali dodje na isto.

Dakle sve je počelo doseljavanjem TAKOZVANIH Hrvata iz Bosne, pa su onda to sve prenijeli na ove domicilne vlaje i slavonce (a nije bilo tesko na njih prenijet), i danas oni doslovno drmaju što i kako, ali nikom nije gorijelo dovijeka pa neće ni njima.

Ja nisam ovdje došao vrijeđati ljude sa sela, ali definitivno danas društvom u HR vladaju do jučer ČOBANI, bilo u politici, bilo u glazbi: ČOBANI.

Srbiju su ti isti čobani davno preuzeli, građanska intelektuala je skoro pa u Srbiji nestala, ovdje nestaje, Crna Gora je davno pala nju ne moramo niti spominjati, čast Rambo Amadeusu i sličnim.

Bosna je odavno odhebala, nju ne moram niti naglašavat.

Totalni raspad sistema, kreneš od samo INTELEKTUALE naših država danas, pa do čobana koji nam scenu muzičku vode, pa do NASELJENIKA koji nam se danas ZA GRAĐANE prodaju, bilo da je riječ o Srbiji ili Hrvatskoj.

Eto toliko od mene.
 
Evo ja vam se svojim životom kunem, da je ovo istina što ću vam sada reći:

VEĆINA HRVATA koji slušaju cajke/turbo-folk, U ISTO VRIME SLUŠAJU I THOMPSONA ! 99% njih.

Ja sam svjedočio vidom i sluhom, da je moj susjed (Hrvat-VLAJ) kad je krstio sina pustio na sav glas JASENOVAC pjesmu, a onda nakon pjesme JASENOVAC I GRADIŠKA (od thompsona) pustio je: CECU, urnebesno su pjevali JASENOVAC i CECU svi prisutni tamo.

A znate zašto?????? Aj pogodite...Oćete da vam ja kažem zašto?

Evo; nećete virovat, ali ljudi koji to slušaju imaju: PROSJEČNI DO ISPOD-PROSJEČNI INTELEKT, neuki, čobani... Te njima Thompson ili Ceca dodje na isto, njihov moždani sklop tako funkcionira, to su ČOBANI, ne znam što vam je tu točno nejasno, čobani podrijetlom i čobani intelektom.

Pa nije valjda da vi od takvih Hrvata (toga kalibra) i od takvih Srba očekujete da slušaju što? Balaševića ili Azru? Da slušaju Hotel Californiu? hhahahahhahahahah :D Jadna majko...

Svi oni nekada Hrvati (i Srbi) koji su vodili muziku i intelektualu u obe države, su danas pali u drugi plan, još od 1991 pa na ovamo.

TOČKA.
 
Ili jos bolje, da se lepo odsele u svoju pravu domovinu/otadzbinu - Tursku, a da jugoistok Evrope ostave Evropljanima, tj. onima koji nisu iz tog turkomiljea.
Ja sam rekao i ponavljam da ONI SVI (bez obzira jesu li oni TAKOZVANI Hrvati, Srbi itd) da lipo svi odsele češće u posjet SVOJEM ISTINSKOM KULTURNOM GLAVNOM GRADU: ISTANBULU.

Pripadaju Post-Osmanlijskoj kulturi i nek lijepo posjete zemlju svoje kulture puno češće.

A svim turbo-folkušama i folkerima preporučam da POD HITNO prevedu sve svoje hitove na TURSKI i bit ce MULTI-MILIJARDERI.
 
Ja sam rekao i ponavljam da ONI SVI (bez obzira jesu li oni TAKOZVANI Hrvati, Srbi itd) da lipo svi odsele češće u posjet SVOJEM ISTINSKOM KULTURNOM GLAVNOM GRADU: ISTANBULU.

Pripadaju Post-Osmanlijskoj kulturi i nek lijepo posjete zemlju svoje kulture puno češće.

A svim turbo-folkušama i folkerima preporučam da POD HITNO prevedu sve svoje hitove na TURSKI i bit ce MULTI-MILIJARDERI.
Ali za woke-talibane i ostale kvazihumaniste, ti si odmah ''nacista, fasista i zlikovac'' koji bi da ''ubija i proteruje''. :roll:
 
Ali za woke-talibane i ostale kvazihumaniste, ti si odmah ''nacista, fasista i zlikovac'' koji bi da ''ubija i proteruje''. :roll:
Pa WOKE Virus je preuzeo na zapadu skoro sve, ali hvala Bogu neće ni na zapadu dobiti bitku a neće ni ovdje.

Na zapadu ih glave dolaze vrhunski intelektualci poput Jordana Petersona i sličnih.

Ovdje u HR i Srbiji tek WOKE virus dolazi, to je tek bitka u koju moramo krenut. Ali znaš što će biti zanimljivo? Da će WOKE virus ići ruku pod ruku sa turbo-folkerima, jer razuma nema niti kod jednih ni kod drugih, sreća zapadnjacima da nemaju turbo-folkere, jer da imaju, WOKE bi ih davno pregazija u kombinaciji sa KARLEUŠOM.

Međutim ja smatram da Hrvati i Srbi (oni istinski), da će učiniti nešto što još nitko nije u Europi uspio, srediti WOKE i turbo folk u kombinaciji.

Naša dva naroda, tj dvi nacije ISTOGA NARODA po dalekom podrijetlu, oduvik smo bili žilavi, preživili smo sve i oduprli se svemu ima 1300 godina, pa ćemo i turbo-folkerima i WOKE-bolesti.
 
Da će WOKE virus ići ruku pod ruku sa turbo-folkerima, jer razuma nema niti kod jednih ni kod drugih, sreća zapadnjacima da nemaju turbo-folkere, jer da imaju, WOKE bi ih davno pregazija u kombinaciji sa KARLEUŠOM.
Vec ide. Kolektivno proglasavaju rasistom svakoga ko nije ljubitelj tog smeca, evo uostalom i na forumu. :roll:

A jos su stari Rimljani znali da ''Nec Hercules contra omnes'', tj. ni najjaci pojedinci ne mogu protiv vecinske rulje. :confused:
 
Vec ide. Kolektivno proglasavaju rasistom svakoga ko nije ljubitelj tog smeca, evo uostalom i na forumu. :roll:

A jos su stari Rimljani znali da ''Nec Hercules contra omnes'', tj. ni najjaci pojedinci ne mogu protiv vecinske rulje. :confused:
Pa znaš kako se kaže još od starog Rima (i Grčke) pa na ovamo? Masa će uvijek u većini slučajeva biti gluplja, što oni mene više napadaju i pokušavaju diskreditirat, to im sve iznutra nešto vrije koliko sam ja u pravu, ali sve oni mogu lagati ali sebe ne mogu, zato i jesu skočili na mene oko Istanbula i ovdje na srpskome forumu i tamo na hrvatskom forumu. JBG... istina boli.

Ja znam da sam ja većini hrvatskih turbo-folkera veća opasnost po njihov (ne)mozak od bilog kojeg srbina, isto tako i ti bilo kojem srbinu turbo-folkeru.

A onda zamisli paradoksa ej, ISTI TI HRVATSKI I SRPSKI TURBO-FOLKERI SU NAJVEĆI KOLJAČI JEDNO DRUGIH !!!!!!!!!! u proslome ratu, i sutra da počme rat, OPET BI BILI PRVI KOLJAČI JEDNO DRUGIH.

Pa hebeš mu mater da je ovo pričat nekome na zapadu kad mu ne bi tribalo 19 sati da samo POČNE svaćat što se događa, evo Rus isto, niti Rusima niti Amerima ništa ne bi bilo jasno kakvo je ovo ludilo.
 
Pa znaš kako se kaže još od starog Rima (i Grčke) pa na ovamo? Masa će uvijek u većini slučajeva biti gluplja, što oni mene više napadaju i pokušavaju diskreditirat, to im sve iznutra nešto vrije koliko sam ja u pravu, ali sve oni mogu lagati ali sebe ne mogu, zato i jesu skočili na mene oko Istanbula i ovdje na srpskome forumu i tamo na hrvatskom forumu. JBG... istina boli.

Ja znam da sam ja većini hrvatskih turbo-folkera veća opasnost po njihov (ne)mozak od bilog kojeg srbina, isto tako i ti bilo kojem srbinu turbo-folkeru.

A onda zamisli paradoksa ej, ISTI TI HRVATSKI I SRPSKI TURBO-FOLKERI SU NAJVEĆI KOLJAČI JEDNO DRUGIH !!!!!!!!!! u proslome ratu, i sutra da počme rat, OPET BI BILI PRVI KOLJAČI JEDNO DRUGIH.

Pa hebeš mu mater da je ovo pričat nekome na zapadu kad mu ne bi tribalo 19 sati da samo POČNE svaćat što se događa, evo Rus isto, niti Rusima niti Amerima ništa ne bi bilo jasno kakvo je ovo ludilo.
O da, cak su i Rusi (kao i Belorusi i Ukrajinci) u najmanju ruku Ceska ili Austrija po pitanju evropeizma u odnosu na balkanske slucajnoevropske krkane. :mrgreen:
 

Back
Top